Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator
Awatar użytkownika

Zajebiście :) takie informacje z rana mnie bardzo cieszą :polacmu:

https://www.telko.in/lokalni-isp-pokazuja-sile-w-ose

Szkoda że nie pomyśleliśmy o tym wspólnie wcześniej i nie zrobiliśmy jakiejś spółki lub konsorcjum która łyknęła by to POPC na dane województwa - wtedy duzi już by nic nie mieli do gadania :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

lukasz88 pisze:
Zajebiście :) takie informacje z rana mnie bardzo cieszą :polacmu:

https://www.telko.in/lokalni-isp-pokazuja-sile-w-ose

Szkoda że nie pomyśleliśmy o tym wspólnie wcześniej i nie zrobiliśmy jakiejś spółki lub konsorcjum która łyknęła by to POPC na dane województwa - wtedy duzi już by nic nie mieli do gadania :)

niestety nie jest tak różowo - jak jesteś na ispforum to popatrz na wątek na ten temat w zakresie dostępu do wezłów PWR

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

umowa odstrasza :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Panowie dlaczego w panelu OSEP od epixa nie można znaleźć szkół które mam podłączone, zadeklarowane w konsultacjach i od paru lat mają 100mb++ a nagle widzę że 3 moje szkoły że trafiły do OSEP i są w trakcie podłączania. umowy podpisane. o co tu chodzi ? w żadnym OSEP 1234 nie mogłem ich znaleźć w panelu epixa

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

krzysztof24 pisze:
Panowie dlaczego w panelu OSEP od epixa nie można znaleźć szkół które mam podłączone, zadeklarowane w konsultacjach i od paru lat mają 100mb++ a nagle widzę że 3 moje szkoły że trafiły do OSEP i są w trakcie podłączania. umowy podpisane. o co tu chodzi ? w żadnym OSEP 1234 nie mogłem ich znaleźć w panelu epixa

A zadeklarowałeś je w SIIS lub konsultacjach przed POPCami? Jak nie to zrobi je beneficjent POPC.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

wszystkie zadeklarowałem w pierwszych możliwych konsultacjach, wszystkie potwierdzałem wielokrotnie w różnej postaci. nawet oświadczenia musiałem pisać ze wybuduje/ wybudowałem.(wszystko to w ramach konsultacji i siis i popc) a teraz wchodzę na stronę
https://ose.gov.pl/lista-szkol
i widnieje info że umowa z ose podpisana wniosek złożony i w trakcie podłączenia,

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

krzysztof24 pisze:
wszystkie zadeklarowałem w pierwszych możliwych konsultacjach, wszystkie potwierdzałem wielokrotnie w różnej postaci. nawet oświadczenia musiałem pisać ze wybuduje/ wybudowałem.(wszystko to w ramach konsultacji i siis i popc) a teraz wchodzę na stronę
https://ose.gov.pl/lista-szkol
i widnieje info że umowa z ose podpisana wniosek złożony i w trakcie podłączenia,

Czyli szkoła nie była jako punkt adresowy w POPC? Sprawdzałeś to?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

na 100% 4 szkoły o których mówię były wykluczone z popc. oprócz listy szkół widziałem też mapkę z narysowanymi szkołami do popc. nie było tam moich 4 szkół.

wydaje mi się po rozmowie z oseinfolinia żę:
nie ważne czy szkoła ma czy nie łącze 100mb - jak ma to wg pani konsultant może mieć 2 dostawców jeśli nie zrezygnuje ze mnie.
wszystkie szkoły które się zgłoszą do ose np za pomocą kliknięcia w guzik na stronie https://ose.gov.pl/lista-szkol nagle trafiają do przetargu. przetarg jest dla dużego obszaru i wielu szkół. czyli duże korpo lub przy odrobinie szczęscia MDO z epix może wygrać.

jeśli wasza szkoła nie jest w ose to będzie bo to kwestia czasu kiedy przystąpi doprogramu bo bonusy za tym idą dla szkoły i widzę że jakieś ciśnienie jest żeby się przyłączali.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

krzysztof24 pisze:

A były te szkoły w przetargu - poszukaj na stronie bip.nask.pl
Cudów nie ma, coś musiałeś przeoczyć.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

pobrałem harmonogram z dnia 31 lipca 2019
https://bip.nask.pl/bip/ogloszenia/85,O ... gramu.html
i w tym pliku nie ma moich szkół

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

sama zadzwoniła do mnie dzisiaj ostatnia szkoła z info że uzupełniają papiery na ose bo bedzie ten sprzet darmowy i internet darmowy przez 2 lata i mówili mi że oni będą mieć internet za darmo przez 2 lata a że OSE będzie mi płacił za transmisje.
no czyli wszystkie 4 szkoły ktoś w ciula zrobił :placzek:

ale dynamiczna sytuacja. jeszcze wczoraj szkoła o której piszę wyżej miała status że można ją zgłosić do ose a dzisiaj jest
Umowa podpisana - wniosek do OSE złożony / szkoła w trakcie podłączenia
a z racji że rozmawiałem z tą szkołą dzisiaj to wiem że oni złożyli tylko wniosek o darmowy sprzęt i darmowy net z OSE i zrobili to dzisiaj. czy w takim razie ta szkoła trafi do przetargu i w jakimś OSEP epixa bede mógł wygrać ? czy poprostu zostałem wydymany bez mydła ?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Wg mnie masz na terenie POPC i to oni będą świadczyć tym placówkom łącze.

Wiem że to lekko mówiąc wkur..ące ale na "pocieszenie" dodam że to się dzieje w całym kraju.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

dzwoniłem też do POPC urzędu i gość twierdził że nask i popc są powiązane ale jednak osobne i niezależne i że beneficjent popc nie dostanie kasy na taką szkołę ale to nie znaczy że nask i całe to ose nie będzie świadczone przez innego dostawce niż ja = takiego który wygra duży przetarg dla wielu szkół.

pytanie czy ktoś tu wie czy ten tekst:
Umowa podpisana - wniosek do OSE złożony / szkoła w trakcie podłączenia
oznacza że juz był OSE przetarg na tą szkołę i teraz ktoś tylko podpisał umowę po tym jak szkoła kliknęła guzik że chec brać udział w OSE,
czy oznacza że szkoła po klieknięciu guzika że chce brać udział w ose teraz dopiero trafi do MDO ?

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Z moich obserwacji w kwestii statusów:
1) ose kwalifikując szkoły do danej transzy rozpisuje przetarg na przyłączenie wskazanych lokalizacji
2) od momentu złożenia przez szkołę dokumentów i nadania statusu "Umowa podpisana - wniosek do OSE złożony / szkoła w trakcie podłączenia" może minąć do pół roku do momentu przyłączenia obiektu

I tak w przypadku jednego mojego obiektu mając status jak wyżej podłączenie przez Projekt MDO trwa już rok i końca tej inwestycji nie widać.
Problem - ktoś z kimś nie może się dogadać co do kasy za dzierżawę łącza.

Dogadywanie się dużych operatorów na terenie, na którym ktoś inny ma wykonaną infrastrukturę jest normalne i tak też jest w moich przypadkach.
Lokalny ISP ma infrastrukturę, przetarg wygrał duży ISP z okolicy, dogadali się w kwestii transmisji i usług serwisowych i wilk jest syty i owca cała.

PS. Umowa OSE mówi o czasie trwania projektu równym 10 lat.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

A w Wielkopolsce Inea zrobiła wszystkich w wuja.

http://tvk.smnt.pl

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

kayo pisze:

Możesz rozwinąć temat?
Bo podobno OSE nie jest wymagane dla Szkół ale dla projektu Cyfrowa Szkoła [email protected] 2020 już wypadałoby się podłączyć

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

dzwoniąc do bip.nask.pl przekierowują na infolinie ose 221825555 która jest w sumie dla szkół. ci z kolei przekierowują na maila [email protected]. i w ten oto sposób nie można się nic dowiedzieć.

tak czy inaczej zgłosiłem szkoły w OSE za pomocą MDO - te którym świadczę już usługe.. i teraz pytanie kiedy, kto i na jakiej podstawie decyduje czy będę świadczył usługę?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Demogorgon91 pisze:
kayo pisze:

Możesz rozwinąć temat?
Bo podobno OSE nie jest wymagane dla Szkół ale dla projektu Cyfrowa Szkoła [email protected] 2020 już wypadałoby się podłączyć

Połączyli oba programy - możesz startować w OSE ale musisz to robić przez lokalny węzeł WSS, co powoduje projekt nieopłacalnym biznesowo jeśli jest to tylko parę jednostek. Jeszcze trzeba dodać nieosiągalność osób po stronie Inei by móc się podłączyć do WSS. W innych województwach można via EPIX. Wszystkich poza Wielkopolską.

http://tvk.smnt.pl

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

kayo pisze:
Demogorgon91 pisze:
kayo pisze:

Możesz rozwinąć temat?

Połączyli oba programy - możesz startować w OSE ale musisz to robić przez lokalny węzeł WSS, co powoduje projekt nieopłacalnym biznesowo jeśli jest to tylko parę jednostek. Jeszcze trzeba dodać nieosiągalność osób po stronie Inei by móc się podłączyć do WSS. W innych województwach można via EPIX. Wszystkich poza Wielkopolską.

Czyli nie tylko ja mam problem z rozmową z panem K. N. z Inea ;)
fakt, nie jest to opłacalne, zwłaszcza że tak jak wspomniałeś trzeba się dociągnąć do powiatowego węzła WSS...

Nowy temat  Odpowiedz w temacie