Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witajcie.
W związku z tym, że jest to mój pierwszy post na forum wszystkich witam bardzo serdecznie.
Potrzebuję pomocy a przede wszystkim pomysłu na sieć jaką sobie wymyśliłem.
Mam na ogrodzie dwie działki, na jednej posiadam internet od T-Mobile 60/60 realnie jakieś 40-50Mbs gdzie posiadam także monitoring 6 kamer i proste elementy smarthome od XIAOMI połączone do switcha Tp-Linka. Do tego podpięty jest po LAN telewizor. Do tego jest sporo urządzeń po sieci WLAN. Na drugiej działce oddalonej ok 100m chciałbym mieć taki sam dostęp do neta jak na pierwszej, dodać kilka kamer i połączyć to w jedną sieć żeby kamery miały dostęp do rejestratora z działki nr1. Obecnie posiadam Mikrotika RB SXT5 Lite na Licencji 4 i standardowe routery Asus i Tp-Link. Oczywiście chciałbym wszystko oprzeć na Mikrotiku i stąd moje pytanie jak się do tego zabrać, co zakupić żeby stworzyć taką sieć. Mogą być nawet proste odpowiedzi bez szczegółów do których postaram się jakoś sam dojść ;) Dziękuję za każdą podpowiedź.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

co?
odp: 100m kabla np. w ziemi i połączyć działkę A z działką B. zrobić to w 1 podsieci. tyle.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

almemento pisze:
co?
odp: 100m kabla np. w ziemi i połączyć działkę A z działką B. zrobić to w 1 podsieci. tyle.

albo kupić 100, patchcord szklany + 2 wkładki i mieć full wypas

ja nie ma możliwości to na taką odległość cokolwiek na 60GHz i będzie pełne 1Gbps

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Nie mam możliwości połączenia kablem, chciałbym użyć tego co mam ewentualnie dokupić potrzebny sprzęt. Myślałem, żeby użyć 2 anten SXT i postawić dwa swiche tylko czy da się to wszystko połączyć w jedną sieć?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

BAss25 pisze:
Nie mam możliwości połączenia kablem, chciałbym użyć tego co mam ewentualnie dokupić potrzebny sprzęt. Myślałem, żeby użyć 2 anten SXT i postawić dwa swiche tylko czy da się to wszystko połączyć w jedną sieć?

oczywiście że będzie działać - postaw 2 szt LHG 60AD na link radiowy i dwa switche z portami 1G na końcach i będziesz miał fajną siatkę

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Cytuj:
oczywiście że będzie działać - postaw 2 szt LHG 60AD na link radiowy i dwa switche z portami 1G na końcach i będziesz miał fajną siatkę

Myslalem o czyms tanszym, koszt twojego zestawu samych anten to ponad 2 tys. A czy da sie poprostu uzyc 2 sxt 5nd lite i prostych routerow?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Tak 2x sxt jak bridge, zostaw stare switech, te 60mbit z LTE przepchniesz

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

BAss25 pisze:
Witajcie.
W związku z tym, że jest to mój pierwszy post na forum wszystkich witam bardzo serdecznie.
Potrzebuję pomocy a przede wszystkim pomysłu na sieć jaką sobie wymyśliłem.
Mam na ogrodzie dwie działki, na jednej posiadam internet od T-Mobile 60/60 realnie jakieś 40-50Mbs gdzie posiadam także monitoring 6 kamer i proste elementy smarthome od XIAOMI połączone do switcha Tp-Linka. Do tego podpięty jest po LAN telewizor. Do tego jest sporo urządzeń po sieci WLAN. Na drugiej działce oddalonej ok 100m chciałbym mieć taki sam dostęp do neta jak na pierwszej, dodać kilka kamer i połączyć to w jedną sieć żeby kamery miały dostęp do rejestratora z działki nr1. Obecnie posiadam Mikrotika RB SXT5 Lite na Licencji 4 i standardowe routery Asus i Tp-Link. Oczywiście chciałbym wszystko oprzeć na Mikrotiku i stąd moje pytanie jak się do tego zabrać, co zakupić żeby stworzyć taką sieć. Mogą być nawet proste odpowiedzi bez szczegółów do których postaram się jakoś sam dojść ;) Dziękuję za każdą podpowiedź.

Wynika z tego że potrzebujesz jeszcze jednego sxt dokupić, do kompletu będziesz miał SXTSQlite5 (zmieścisz się w 200 zł z przesyłką), pierwszego ustawiasz w ap-bridge, drugiego w station-bridge na działce i spinasz całą resztę. Czy potrzebujesz coś jeszcze wiedzieć?

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

"stworzyć taką sieć"

Trzeba być Bogiem w doomie to było kiedyś God mode czy jakos tak

ten kraj schodzi na psy , kiedys smialismy sie z amerykanow ze oni musza miec napisane na kubku ze kawa jest goraca a w Polce teraz to samo totalne zdebilenie osobnikow.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

games pisze:
"stworzyć taką sieć"

Trzeba być Bogiem w doomie to było kiedyś God mode czy jakos tak

ten kraj schodzi na psy , kiedys smialismy sie z amerykanow ze oni musza miec napisane na kubku ze kawa jest goraca a w Polce teraz to samo totalne zdebilenie osobnikow.

Dokładnie tak, a przeraziło mnie jak w aktualnej polskojęzycznej instrukcji do pralkosuszarki zobaczyłęm ostrzeżenie że nie nadaje się do suszenia zwierząt

Nowy temat  Odpowiedz w temacie