Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Panowie jak w temacie. Jednemu mojemu klientowi z abo za większą kwotę dociągnęli światłowód.
Ten beztrosko rozwiązał z nami umowę w trakcie jej trwania, z miesięcznym wypowiedzeniem.
Miał rabaty rzędu 90% bo jego podłączenie było częścią innego drogiego projektu dla banku.
Po podliczeniu okazało się, że musimy mu wystawić wyrównanie za zerwanie umowy
na kwotę około 250k. Jak to teraz po kolei ugryźć żeby na start nie zarypać się VAT-em i dochodówką
bo wychodzi 80k podatku ;-(
Klient jeszcze nie wie ale czy nie powinniśmy mu najpierw odpisać o przyjęciu rozwiązania
aby ten po poinformowaniu ustnie nie zdążył cofnąć rezygnacji?

Jak to widzicie? Firma taka sobie więc nie zanosi się na 250k w całości.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

To się notę obciążeniową wystawia z tego co się orientuję. A notę rozliczamy jakoś inaczej, ale to księgowego zapytaj.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

bobas69 pisze:
Panowie jak w temacie. Jednemu mojemu klientowi z abo za większą kwotę dociągnęli światłowód.
Ten beztrosko rozwiązał z nami umowę w trakcie jej trwania, z miesięcznym wypowiedzeniem.
Miał rabaty rzędu 90% bo jego podłączenie było częścią innego drogiego projektu dla banku.
Po podliczeniu okazało się, że musimy mu wystawić wyrównanie za zerwanie umowy
na kwotę około 250k. Jak to teraz po kolei ugryźć żeby na start nie zarypać się VAT-em i dochodówką
bo wychodzi 80k podatku ;-(
Klient jeszcze nie wie ale czy nie powinniśmy mu najpierw odpisać o przyjęciu rozwiązania
aby ten po poinformowaniu ustnie nie zdążył cofnąć rezygnacji?

Jak to widzicie? Firma taka sobie więc nie zanosi się na 250k w całości.

Jaki VAT? jak dochodówka? obciążenie za zerwanie umowy realizowane jest NOTĄ OBCIĄŻENIOWĄ a nie f-rą VAT

nota jest nieovatowana bo to rodzaj odszkodowania a nie sprzedaży

co do dochodowego to nota będzie nim objęta ale dopiero po wpłynięciu pieniędzy na konto

na początek kontakt telefoniczny z info czym śmierdzi takie rozwiązanie zgodnie z umową

jeśli klient potwierdzi że rezygnuje mimo wszystko to wystawiacie notę obciążeniową
z terminem zapłaty 7 dni w której zapisujecie formułkę że stanowi ona równocześnie wezwanie do zapłaty
i wysyałcie listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru

jak nie zapłaci to 14 dni po terminie płatności wysyłacie (też L.P.z zpo)drugie wezwanie do zapłaty
i jeśli nadal nie wpłyną pieniądze to kierujecie sprawę do sądu.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

A info o nocie obciążeniowej nie musi być zapisane gdzieś w umowie? Kiedyś księgowa nam powiedziała że noty są nieprawidłowe i powinniśmy wystawiać FV.
A druga sprawa to że klient to firma i w sumie to nie musimy go chyba więcej doinformowywać ponad to co już i tak miał napisane w umowie o rabatach.
Właśnie to slow klucz "rabat" skoro po rabacie wystawiamy fv za abonament to zwrot rabatów tez nie powinien być ovatowany?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

nota obciążeniowa, żadna fv

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Podziel się info co z tego wyszło :)

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

No ale klient może przecież wycofać rezygnację i na pewno tak zrobi skoro zapłaci wtedy 25k zamiast 250k (90% upustu)

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

bobas69 pisze:
Kiedyś księgowa nam powiedziała że noty są nieprawidłowe i powinniśmy wystawiać FV.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to zmień księgową bo czekają Cię kłopoty jeśli wciska Ci podobne banialuki w innych tematach

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

hub_lan pisze:
bobas69 pisze:
Kiedyś księgowa nam powiedziała że noty są nieprawidłowe i powinniśmy wystawiać FV.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to zmień księgową bo czekają Cię kłopoty jeśli wciska Ci podobne banialuki w innych tematach

Dokładnie, niedoszkolona jakaś.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Też od jakiegoś czasu tak podejrzewam. Kupiłem w koszty komercyjną działkę budowlaną np w 3 kwartale a na koniec 4 kwartału musiałem zwracać podatek bo tak podobno jest. Po nowym roku podobno mogłem znów ją wrzucić w koszty. A tu zonk nie mogłem :zly:

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

bobas69 pisze:
Też od jakiegoś czasu tak podejrzewam. Kupiłem w koszty komercyjną działkę budowlaną np w 3 kwartale a na koniec 4 kwartału musiałem zwracać podatek bo tak podobno jest. Po nowym roku podobno mogłem znów ją wrzucić w koszty. A tu zonk nie mogłem :zly:

to bym się na Twoim miejscu sprężył z tą zmianą - cholera wie jakie kwiatki Ci narobiła i ile Cię to będzie kosztowało jak się skarbówka przywali

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Z tego co się orientuje to działek nie można wrzucać w koszty - ale to tylko obiło mi się o uszy - też chciałem kupić, ale wyszło, że nic bym na tym podatkowo nie zyskał więc sobie darowałem - jak ktoś wie coś więcej niech się wypowie.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

frredy pisze:
Z tego co się orientuje to działek nie można wrzucać w koszty - ale to tylko obiło mi się o uszy - też chciałem kupić, ale wyszło, że nic bym na tym podatkowo nie zyskał więc sobie darowałem - jak ktoś wie coś więcej niech się wypowie.

Przy JDG jest to trudne ale możliwe natomiast przy spółce prawa handlowego bezproblemowo

Nowy temat  Odpowiedz w temacie