Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Witam,

Chciałbym poznać wasze zdanie, opinie na temat serii UniFi jak i możliwości kontrolera. Interesuje mnie zarządzanie całą siecią.
1. Obecnie oprócz WPA2 korzystam też z ACL. Na AirMax muszę logować się do każdego urządzenia i dodawać do listy nowy mac. Czy na kontrolerze zrobię to raz?
2. Sieć dla gości - czy można to uruchomić tylko na kilku urządzeniach? Przykładowo mam tych UniFi 10 szt ale tylko 5 miałoby mieć sieć dla gości (zamontowane w jakimś holu w firmie) - da się?
3. Widziałem możliwość wgrywania własnej mapy, a jak wygląda kwestia mapy satelitarnej?
4. Odwieczna moja bolączka to roaming - czy naprawdę działa to tak inteligentnie?
5. Mesh - jak to działa w praktyce
6. Czy trzeba też korzystać z UniFi Switch żeby to grało czy mogą być inne switche (Cisco SG200)

Czytałem kilka wpisów o montażu UniFi w szkołach. Ja bym chciał to rzucić na biurowiec i hale produkcyjne (urządzenia mobilne, czytniki Motorola i Symbol) Stąd te pytania.
Widziałem demo UniFi na necie, ale nie można się tym za bardzo pobawić :(

Z góry dziękuję za wszelkie informację i wasze opinie.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Ad1 - TAK
Ad2 - TAK
Ad3 - API Google Maps - TAK
Ad4 - Od v5.4 jest w defaulcie 802.11 r - i działa, jak urządzenie to wspiera. Jabole przepinają się elegancko.
Ad5 - Mesh to marketing :) działa ale licz się ze spadkiem wydajności na każdym hopniętym linku. Fizyki nie oszukali, jedynie ładniejsze foldery zrobili.
Ad6 - Nie trzeba. Ze switchami UNIFI jest łatwiej i szybciej no i przeważnie są z POE, więc odpada kilka urządzeń lub kabli zasilających. Ale do skonfigurowania WIFI nie potrzebujesz ani ich switchy ani routera. Jedynie więcej zabawy w regułach masz u siebie, np przekierowanie klientów na panel hotspota z sieci gościnnej itp.. Na ich gratach robi się to praktycznie samo.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

A może kontroler posiada jakieś fajne funkcje które można wykorzystać przy budowaniu sieci?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Napewno jakieś ma

https://dl.ubnt.com/guides/UniFi/UniFi_Controller_V5_UG.pdf

Nowy temat  Odpowiedz w temacie