Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: Modem LTE dla serwera
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Poszukuję urządzenia które zapewniołoby stabilne połączenie z 3G/4G dla serwera. Zastosowanie wewnętrzne, połączenie przez ethernet. Maszyna jest w serwerowni, modem będzie również w środku lub przynajmniej gdzieś w budynku. Nie zależy mi na przepustowości - ważne żeby połączenie nie było zrywane a w razie czego automatycznie się odtwarzało. Dotychczas używaliśmy D-Link DWR-921 i TP-Link TL-MR6400 ale niestety od czasu do czasu wymagały restartu.

Myślałem o czymś ze stajni Mikrotika, np. RBwAPR-2nD&R11e-LTE ale że do tej pory nie miałem do czynienia z ich modemami, wolę zapytać Was :)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

piokol pisze:
Poszukuję urządzenia które zapewniołoby stabilne połączenie z 3G/4G dla serwera. Zastosowanie wewnętrzne, połączenie przez ethernet. Maszyna jest w serwerowni, modem będzie również w środku lub przynajmniej gdzieś w budynku. Nie zależy mi na przepustowości - ważne żeby połączenie nie było zrywane a w razie czego automatycznie się odtwarzało. Dotychczas używaliśmy D-Link DWR-921 i TP-Link TL-MR6400 ale niestety od czasu do czasu wymagały restartu.

Myślałem o czymś ze stajni Mikrotika, np. RBwAPR-2nD&R11e-LTE ale że do tej pory nie miałem do czynienia z ich modemami, wolę zapytać Was :)

Ja mam mikrotika ale z modemem Huawei jako łącze domowe. Antena zewnetrzna, 2.5km do BTS'a z małym pasem lasu po drodze.
Mam skrypt uruchamiany co 10minut, który sprawdza czy interfejs LTE jest w stanie połączonym, jak nie restaruje MT. Widywałem uptime po 30-40 dni. Wiec raczej to stabilne jest. Jak jest z ichnim modemem, nie potrafię powiedziec. Jakbym miał w ciemno wybierać wział bym modem Huawei a nie ich.
Całość siedzi w antenie na dachu. Chowanie tego w budynku jeszcze z jakimiś patykowymi antenami dramatycznie obniży poziom sygnału i zapewne wpłynie również na stabilność łącza.
Mikrotik oferuję zerową konfigurowalność takiego połączenia. W zasadzie może wybrał typ połączenia - LTE., 3G lub auto. Jakiegokolwiek wyboru BTS, czestotlisoci etc tam nie ma. Pozostaje pewnie zabawa kdami AT, ale do tego trzeba byc specem od modemów, jakichkolwiek podpowiedzi w necie nie znajdziesz, mujsisz ujmiec dokumentacje techniczna modem uzyc.

W przypadku zerwania połączenia generalnie samo się łączy ponownie.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Dzieki za odpowiedź.

Doborem bts-ów nie zamierzam się martwić, wolę żeby sam dobierał parametry. Potrzebuję tylko żeby był w stanie automatycznie reagować na brak Pinga. Resetem połączenia lub całego urządzenia.

Wolę też mieć jedno urządzenie zamiast podpinek. Tak aby w razie czego móc wysłać nowy egzemplarz że sklonowaną konfiguracją na podmianę.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

weź SXTR&R11e sprawdza się

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

SXTR&R11e wygląda na typowo outdoorowe rozwiązanie. Jak ja to postawię na półce w pomieszczeniu? :)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

piokol pisze:
SXTR&R11e wygląda na typowo outdoorowe rozwiązanie. Jak ja to postawię na półce w pomieszczeniu? :)

Jeśli ma działać możliwie dobrze to powinno być coś takiego na zewątrz. NIe wierze żeby sie nie dało jednej skrętki podciągnąć.
Każda inny routerboard z modeme LTE i w obudowie desktopowej zadziła tak samo. Takie samo oprogramowanie masz. Twój wybór. Są nawet płytki z dwoma portami na modem, wiec na upartego mozesz mieć dwa łącza LTE.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Dzięki za podpowiedzi. Stanęło na wAP LTE kit. Wydaje się spełniać wszystkie potrzeby Możliwość umieszczenia zarówno w środku jak i na zewnątrz jest zdecydowanym plusem.

Wyłączyłem wifi i poustawiałem podstawowe parametry. Niekomfortowa rzecz to brak informacji że trwa próba połączenia się z siecią komórkową (a to trwa kilka minut) i parę razy bez potrzeby zmieniałem i resetowałem ustawienia :)

Zobaczymy jak długi uptime połączenia osiągnę :)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

piokol pisze:
Dzięki za podpowiedzi. Stanęło na wAP LTE kit. Wydaje się spełniać wszystkie potrzeby Możliwość umieszczenia zarówno w środku jak i na zewnątrz jest zdecydowanym plusem.

Wyłączyłem wifi i poustawiałem podstawowe parametry. Niekomfortowa rzecz to brak informacji że trwa próba połączenia się z siecią komórkową (a to trwa kilka minut) i parę razy bez potrzeby zmieniałem i resetowałem ustawienia :)

Zobaczymy jak długi uptime połączenia osiągnę :)

Najlepszy modem LTE cena do jakości to obecnie B525s-23a, działa najstabilniej , a jak jeszcze podmienimy firmware to uruchomimy tryb bridge.

Tu cały opis :
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=50771

Nowy temat  Odpowiedz w temacie