Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 148 49 50 51 52 53 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Xauel pisze:
I jak tam panowie coś nowego u was się dzieje na rejonach wyjechały sprzęty?

Małopolskie ~30km na wschód od Krakowa, światłowody wieszane od lutego, ostatnio zawisły puszki na łączeniach i chyba zostały wpięte do sieci, albo przynajmniej tak wygląda. Zdaje się teraz na moim terenie będzie przestój do III kwartału - kiedy to firma planuje startować z podłączeniami.

Chociaż ja już tupie z niecierpliwości, bo internet LTE zaczyna mnie doprowadzać do szału wieczorami :)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

U mnie w Oleśnickim nic się nie dzieje kompletnie pewnie w przyszłym roku rusza do końca września.
Fajnie by mieć te 1gb wkoncu

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Wrzucałem gdzies na forum wzmiankę, że ankieterki chodziły i promowały w Białych Błotach pod Bydgoszczą w Kujawsko-Pomorskim. Gdy spytałem mailowo o moją miejscowość rowniez Kujawsko-Pomorskie dostalem odpowiedz, że niby do końca roku wprowadzają poprawki do projektu dla tej okolicy, prace budowlane mają się zacząć w przyszłym roku. Tylko informacja na stronie Nexery zmienila się z roku 2020 na 2021 jesli chodzi o dostepność sieci...

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Syrion rozwiązał umowę POPC na łęczyński i świdnicki w Lubelskiem, kolejny rok obsuwy bo tylko oni dostali zielone światło :) Może przynajmniej tym razem wykorzystają bardziej aktualne dane adresowe. Oby wygrał ŚwidMAN, bo mają już w okolicy infrastrukturę.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Czy ktoś ma może informację odnośnie POPC wykonującego przez AstaNet na terenie gminy Koszalin?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Przy POPC obsuwy są masakryczne tajemnicą poliszynela jest dlaczego mimo że 90% sieci z pierwszego naboru miało być ukończone do grudnia 2018 r. a urzędnicy z cppc nabrali wody w usta i od pół roku nie ma nawet wzmianki o tym że jakakolwiek sieć z pierwszego naboru został ukończona, oddana i jest użytkowana. Jedną z bolączek jest brak podwykonawców do ukończenia projektów, braki są też materiałowe, no i jak podaż kuleje a popyt rozdmuchany to rosną ceny na wszystko, dlatego też syrion porzucił projekt bo mimo przetargów nie udało się wyłonić nikogo kto by zrobił te sieci w pieniądzach jakie były zaplanowane. Nie chce być złym prorokiem ale ostatecznie skończyć się może jak z polskimi autostradami i Polska zostanie usiana niedokończonymi projektami. Może takie Orange, Nexera, Inea którzy pokończą projekty nawet jak trzeba będzie dorzucić do tego kilka / kilkanaście baniek ale mniejsi mogą nie udźwignąć problemu

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

ghost2005 pisze:
Czy ktoś ma może informację odnośnie POPC wykonującego przez AstaNet na terenie gminy Koszalin?
Według harmonogramu jest data 30 września 2021, więc poczekasz jeszcze ponad 2 lata.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

O jakim harmonogramie mowa? Bo widze, ze Nexera wspominala o roku 2020, teraz o 2021 na stronie chyba, ze chodzi o fakt, ze do 2021(czyli do konca 2020) :/.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Moi Drodzy, a co mówią przepisy odnośnie wybudowania infrastruktury z POPC, a jej późniejszego udostępniania innym Operatorom?
Są na to jakieś regulację, że, np. buduje mały lokalny Operator, a po jakimś czasie na tym zaczyna działać Orange (przykład)?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

oczywiście że są - masz to jako załącznik do umowy. orange bardzo chętnie chce wchodzić na takie sieci

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Nie mam umowy, bo nie jestem Operatorem.
Czyli to nie jest identycznie w każdym przypadku, że tego załącznika nie ma na stronie CPPC?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Jest identycznie - załącznik jest na stronie. Przyznaję jednak że jego nie jest prosto znaleźć bo raz go potrafię znaleźć, a trzy razy już nie bardzo... A wiem gdzie szukać :)

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Ale mnie to w****ia całe to POPC człowiek 12 lat ma firmę i płaci podatki żadnej dotacji nie dostanie.. proponują kredyt a tamci dostaną dotację bo są znajomymi kogoś tam wyżej.. A są firmy starsze stażem ode mnie na terenie i też się nie pchały w budowę sieci a są dużo dużo więksi.
Ja tu nie widzę demokracji tylko czysty socjalizm jak była by demokracja to tam gdzie było by to opłacalne sieci FTTH by istniały a tam gdzie nie było by to nikt by nie budował bo nie miało by to żadnego sensu.

Równie dobrze zamiast rozdawać te mln znajomym mogli powołać nowy urząd i te sieci z dotacji się nazywać Urząd Utrzymania Infrastruktury Światłowodowej albo (Telekomunikacja Polska aa tak to już było) i płać nam i będziesz miał dostęp i powinni tam zatrudnić wszystkich z UKE.

Poczekajcie jak zmuszą nas do wyłączenia radia :)

To robiąc to samo 12 lat temu mogłem też dostać dotację byłem innowacyjny robiłem coś co inni nie robili w mojej okolicy ale nie dostał bym bo nie mam znajomości.. a chodzenie po tych urzędach tylko zmarnowany czas...

Ps. Niedługo zabiorom nam GOKI i domy kultury bo chcą żeby podłączyli to ludzie z POPC. (Ostatnio czytałem na telko.in)
Urzędy też zaraz podłączą. Bo nie będzie mogło lecieć po naszych kablach..

Tak zwariowałem nie jeden tak pomyśli :oszalal:

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

lukasz88 pisze:
Ps. Niedługo zabiorom nam GOKI i domy kultury bo chcą żeby podłączyli to ludzie z POPC. (Ostatnio czytałem na telko.in)

Tak zwariowałem nie jeden tak pomyśli :oszalal:

Nie zwariowałeś. U nas Exatelowi przez naście lat nie opłacało się ciągnąć światła z GPZetu do centrum miasta, a w tym roku zadarli jakieś 6km 48J po to, żeby kilka urzędów podłączyć, a zaraz T-mobile poleci do PUPów https://www.telko.in/t-mobile-wybuduje-1-tys-km-swiatlowodu-na-potrzeby-urzedow-pracy

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

U mnie podobnie, około 5 km kabla światłowodowego w kanalizuje OPL + własny rurarz około 800 m. + własna infrastruktura w mieście, bo jeszcze ich nie było..
To wszystko po to by exatel mógł podłączyć powiatowy posterunek policji..

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

lukasz88 pisze:
baroo pisze:
Nie zwariowałeś. U nas Exatelowi przez naście lat nie opłacało się ciągnąć światła z GPZetu do centrum miasta, a w tym roku zadarli jakieś 6km 48J po to, żeby kilka urzędów podłączyć, a zaraz T-mobile poleci do PUPów https://www.telko.in/t-mobile-wybuduje- ... edow-pracy
darux pisze:
U mnie podobnie, około 5 km kabla światłowodowego w kanalizuje OPL + własny rurarz około 800 m. + własna infrastruktura w mieście, bo jeszcze ich nie było..
To wszystko po to by exatel mógł podłączyć powiatowy posterunek policji..

Nie zapominajmy że nasz rząd dwoi się i troi żeby zyskać przychylność sojusznika który nie podjął jeszcze decyzji w sprawie nowej bazy militarnej. A od kilku miesięcy:
Cytuj:
amerykańscy urzędnicy zwrócili się w tej sprawie do ich rządowych odpowiedników i osób zarządzających firmami telekomunikacyjnymi w tych krajach sojuszniczych USA, w których sprzęt Huawei jest powszechnie używany. Poinformowali ich o swoich "obawach o intencje i możliwości chińskiego giganta telekomunikacyjnego". Zdaniem Amerykanów sprzęt Huawei "zwiększa ryzyko cyberataków i może pozwolić Chinom na szpiegowanie poprzez szybko rosnący rynek Internetu Rzeczy".
https://businessinsider.com.pl/technologie/rzad-usa-nie-chce-by-sojusznicy-korzystali-ze-sprzetu-huawei/fr2m4q7

Bezpieczeństwo administracji publicznej będzie jednym z wymogów i pokrywa się ze strategią rządu w sprawie cyberbezpieczeństwa przyjętą w 2017 roku.
Cytuj:
zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych wymaga, aby w procesie ich budowania, eksploatacji oraz wycofywania zapewniony był tak zwany bezpieczny łańcuch dostaw”...
Wymogiem powinno stać się, że administracja publiczna wykorzystuje tylko taki sprzęt elektroniczny, który posiada specjalny krajowy certyfikat bezpieczeństwa.
https://cyfrowapolska.org/wp-content/uploads/2019/01/Raport_cyberbezpiecze%C5%84stwo_2019.pdf

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Czasu jeszcze mają trochę mali operatorzy na rozwinięcie sieci do światła gdzie jest skupisko klientow.
Moje zdanie jest takie że nikt nie będzie wieści o po raz drugi w ścianach po to by mieć net 5 zł tańszy bo to bez sensu trzeba zagryzc zeby i ostro inwestować by przeżyć najgorsze.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

w cenniku nexery patrząc na cennik jest opcja BSA 30zł netto co się średnio opłaca żeby cokolwiek zarobić

ciekawą opcją jest LUU 18zł netto
na stronie nexera jest napisane
Kod:
Usługa dostępu telekomunikacyjnego do Lokalnej pętli
abonenckiej, czyli włókna światłowodowego od OTO
do pierwszego splittera optycznego

Nie bardzo rozumiem jak coś takiego miało by się odbywać prosił bym o wyjaśnienie na jakimś przykładzie

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Bajlando pisze:
w cenniku nexery patrząc na cennik jest opcja BSA 30zł netto co się średnio opłaca żeby cokolwiek zarobić

Kod:

Nie bardzo rozumiem jak coś takiego miało by się odbywać prosił bym o wyjaśnienie na jakimś przykładzie

no zwyczajnie doprowadzasz swój kabel do ich przełącznicy w bloku (albo do swojej szafki obok) i wydają Ci włókno do lokalu/i

tyle że tam masz jakąś opłatę instalacyjną + aktywacyjną + za sprawdzenie warunków technicznych
oraz miesięczną jak to sobie zsumujesz dla powiedzmy 5-6 klientów w bloku to już bardzo blisko do wybudowania własnego pionu

na przykładzie orange to jest aktyw+inst+war tech = 320 pln netto i o ile pamiętam to 17,5 pln netto miesięcznie

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

hub_lan pisze:
Bajlando pisze:

Kod:

no zwyczajnie doprowadzasz swój kabel do ich przełącznicy w bloku (albo do swojej szafki obok) i wydają Ci włókno do lokalu/i

tyle że tam masz jakąś opłatę instalacyjną + aktywacyjną + za sprawdzenie warunków technicznych
oraz miesięczną jak to sobie zsumujesz dla powiedzmy 5-6 klientów w bloku to już bardzo blisko do wybudowania własnego pionu

na przykładzie orange to jest aktyw+inst+war tech = 320 pln netto i o ile pamiętam to 17,5 pln netto miesięcznie

Trzeba tez pamiętać że w bardzo wielu przypadkach zwłaszcza na terenach wiejskich koszt doprowadzenie linii światłowodowej do przełącznicy będzie zbyt wysoki, więc dojdą koszty dzierżawy ciemnych włókien w OPL to 46 km/mc netto i jednorazowo 1100 zł netto:) Tak czy siak zbudowanie ciekawiej oferty na bazie BSA czy LLU będzie trudne. Moim zdaniem jeżeli ktoś ma radio i nie zdąży czy też nie zamierza budować światła a teren ten objęty będzie budowami POPC, to najprościej odpalić BSA a dla swoich Abonentów przygotować ofertę hybrydową czyli mniejsze prędkości rzędu kilkudziesięciu Mbps dajmy w przedziale 20-80 w cenie 40-50 zł dostarczane w technologi radiowej na własnej sieci, natomiast większe prędkości w przedziale 100-1000 Mbps już po świetle;e w modelu BSA poprzez sieć POPC i tutaj ceny to pewnie 70-100 zł. Tak oferta powinna dać dwojakie korzyści po pierwsze erozja własnej bazy Abonentów powinna być dużo mniejsza bo Abonenci zainteresowani światłem będą mogli w tej samej cenie wziąć je u nas i tutaj pojawia się druga korzyść bo jeżeli Abonent napalony na światło zdecyduje się przejść u nas na FTTH będzie można go urobić by został na radiu np 60 Mbps za 50 zł bo to mu wystarczy a oferta dużo tańsza niż 100 Mb za 70 zł, a dla nas marża na usłudze na własnej sieci dużo wyższa. Ważne jest by w oczach konsumentów budowane POPC było usługą naszą dlatego warto informować że taka sieć powstaje że będziemy na jej bazie świadczyć usługi itdi też czekamy z niecierpliwością na zakończenie prac ....... Ważne jest by Abonent został u nas tak czy inaczej, jak okaże się że jest dużo BSA to wtedy zawsze można zmigrować na LLU i podnieść marże albo wybudować własną nakładkę, a może jednak radio jeszcze będzie dal wielu atrakcyjne, istotne jest trzymanie ręki na pulsie

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Problem w tym że na wysokie prędkości a tym samym wysoki abonament jest zdecydowanie mniej chętnych i taka oferta hybrydowa może się nie zamykac kosztowo bo część kosztów stałych będzie rozłożona na mniejszą ilość klientów

i pamiętajcie że przy dzierżawie włókna na dosyle trzeba wynająć miejsce na spliter i to niezależnie od ilości abonentów

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

hub_lan pisze:
Problem w tym że na wysokie prędkości a tym samym wysoki abonament jest zdecydowanie mniej chętnych i taka oferta hybrydowa może się nie zamykac kosztowo bo część kosztów stałych będzie rozłożona na mniejszą ilość klientów

i pamiętajcie że przy dzierżawie włókna na dosyle trzeba wynająć miejsce na spliter i to niezależnie od ilości abonentów

Ale kto Ci każe sprzedawać LLU czy BSA z dostępem ethernet lub IP Zarządzane. Nie wiem jak inni ale np Orange daje także model dostepu IP niezarządzane - co przekłada się na to że cała usługa jest świadczona przez OPL ty nawet nie musisz posiadać sieci, Po prostu sprzedajesz usługę pod swoją marką a techniką zajmuje się OPL na Tobie ciąży jedynie obsługa abonenta czyli przyjmowanie reklamacji, ściąganie Abonamentu podpisywanie umowy itd. natomiast cała technika jest po stronie Orange. Koszt pewnie nie mały bo wychodzi za takie łącze dla Kowalskiego 300 Mb trzeba odpalić OPL 55 zł Brutto, przy czym OPL taką usługa dla rejonów POPC ma za 75 zł czyli pozycjonując się trochę taniej wychodzi marża około 10 zł - gówno nie pieniądz ale klient u nas :) a z naszej strony inwestycja na poziomie zerowym, a jak sam zauważyłeś klienci nie chcą płacić po 70-80 zł za internet więc łatwiej będzie takiego napaleńca przekonać by wziął radio 60 Mb za 50 zł czyli 20 zł taniej, albo radio z TV za 70 zł

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

kamikaze pisze:
hub_lan pisze:

Ale kto Ci każe sprzedawać LLU czy BSA z dostępem ethernet lub IP Zarządzane. Nie wiem jak inni ale np Orange daje także model dostepu IP niezarządzane - co przekłada się na to że cała usługa jest świadczona przez OPL ty nawet nie musisz posiadać sieci, Po prostu sprzedajesz usługę pod swoją marką a techniką zajmuje się OPL na Tobie ciąży jedynie obsługa abonenta czyli przyjmowanie reklamacji, ściąganie Abonamentu podpisywanie umowy itd. natomiast cała technika jest po stronie Orange. Koszt pewnie nie mały bo wychodzi za takie łącze dla Kowalskiego 300 Mb trzeba odpalić OPL 55 zł Brutto, przy czym OPL taką usługa dla rejonów POPC ma za 75 zł czyli pozycjonując się trochę taniej wychodzi marża około 10 zł - gówno nie pieniądz ale klient u nas :) a z naszej strony inwestycja na poziomie zerowym, a jak sam zauważyłeś klienci nie chcą płacić po 70-80 zł za internet więc łatwiej będzie takiego napaleńca przekonać by wziął radio 60 Mb za 50 zł czyli 20 zł taniej, albo radio z TV za 70 zł

owszem ale wtedy klient dostaje onu brandowane logiem orange co niekoniecznie dobrze wygląda wizerunkowo

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

hub_lan pisze:
kamikaze pisze:
hub_lan pisze:

owszem ale wtedy klient dostaje onu brandowane logiem orange co niekoniecznie dobrze wygląda wizerunkowo

Tak jak pisałem to nie chodzi o to by sprzedawać to BSA po OPL ale żeby mieć to w ofercie i zakomunikować swoim Abonentom że jak chcą niech przyjdą do Cibie bo masz to samo co OPL ale Taniej, a dalej cała sztuka w tym by klient wyszedł od nas z umową na radio :) A jak się nie da to sprzedawać usługi Orange, lepsza taka strategia niż bezczynnie patrzeć i słuchać od Abonentów że idą do O bo tam dostaną 300 Mb po świetle

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

kamikaze pisze:
hub_lan pisze:
kamikaze pisze:

Tak jak pisałem to nie chodzi o to by sprzedawać to BSA po OPL ale żeby mieć to w ofercie i zakomunikować swoim Abonentom że jak chcą niech przyjdą do Cibie bo masz to samo co OPL ale Taniej, a dalej cała sztuka w tym by klient wyszedł od nas z umową na radio :) A jak się nie da to sprzedawać usługi Orange, lepsza taka strategia niż bezczynnie patrzeć i słuchać od Abonentów że idą do O bo tam dostaną 300 Mb po świetle

ok tylko żeby mieć BSA w ofercie trzeba zrobić styk z orange i go utrzymywać

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 148 49 50 51 52 53 Następna