Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 143 44 45 46 4749 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

ko20 pisze:
hub_lan pisze:
jeśli chcesz zostac operatorem i zadeklarować że ogarniesz zasięgiem 100% pkt adresowych w kraju to pamiętaj że będziesz się musiał z takiego zobowiązania wywiązać
No a lokalny operator, z pojedynczego zadeklarowanego adresu nie musi się wywiązywać? Zakładam, że zadeklarował teren, nie mam możliwości tego sprawdzić. W moim przypadku się nie wywiązuje. Dokładnie to samo, proeblem skali czy nie wywiązujesz z 1 adresu czy z miliona adresów.

hub_lan pisze:
nie przypuszczam że ta firma się obraziła no bo tak i zakładam że niechęć swiadczenia Ci usług wynika przynajmniej częściowo z Twoich działań/zaniechań
pojedź wyjaśnij i się dogadaj w przeciwnym razie będzesz miał to co masz obecnie jeszcze przez wiele lat

Że z powodu moich działań to owszem. Zaniechań nie. MOje działania to negatywne wypowiadanie się o ich usługach gdy byłem ich abonentem na radiu parę lat temu. Krytyki nie przyjeli konstruktywnie, że tak powiem. Zreszta dopatrzyli się moich postów tutaj na trzepaku. Z braku konkurencji mieli drogą ofertę, (ze 2x droższą niż inni tutaj podawali), jakoś usług pozostwiała wiele do życzenia: zupełnie nie monitorowali swojej sieci, pod koniec wieczorami prędkości siadały do 1/10 tego co formalnie sprzedawali. Twierdzil że pewnie drzewo wyrosło (tak od 18-do 23), albo żę to wina mojego domowego WIFi. Czasem pingi leciały w kosmos były w środku dnia po 2000ms. Testowałem na kablu. Zmieniłem tymi ręcami CPE na swoje (nie stosowali żadnej autoryzacji po za MACiem). Przekierowanie portów aka IP Publiczne, było (hehe) zrobione na CPE właśnie. WPadłbyś na to? Kiedyś zepsuli coś w routingu i ten stały adres częściowo nie działał, przez miesiąc naprawili. RevDNS nie zdjęcli po paru miesiącach jak sprawdzałem. ITd Itp. Ostatnio wdałem się z ich pracownikiem, w utarczkę słowną na pajsbuku bo ktoś pyatał o opinie.,Pracownik napisał, że wielokrtnie chcieli do mnie na serwis przyjechać (jakoś nie pamiętam On zresztą też nie potrafił lub nie chciał podać kiedy), ale ja uważam się za najmądrzejszego i serwisu im odmawiałem. A nie zauwazyli że CPE podmienłem na swoje zeby na jednym urzadzenie miec ich WIFi i LTE. Tak przez 3-4 miesiące nie zauwyżylido końća umowy. Potem wymyślil że uważam się za tak mądrego że odmówiłem ich pracownikowi instalacji i zrobiłem to sam i na pewno źle CPE na sektor ustawiłem. CPE to nanostation, a sektor to antena dookólna 600m dalej. A pracownik przyjechał na montaż SUVem bez drabiny to powiedziałem, że sam zamontuje, zero problemu. Innym razem twierdzili, że nie miałem łącza WiFI tylko profesjonalną radiolinię (nanostation loco!). JA nie mam czego wyjaśniać. Przepraszać za napisanie prawdy nie zamierzam.

W ramah ciekawostki zastanawiam się nad deklaracją firmy pokrycia terenu a odmową podłączenia abonenta bez podania przyczyn technicznych czy formalno prawnych powiedzmy. Jak napisałeś z deklaracji trzeba się wywiązywać.

Generalnie jakaś solidna konkurencja i by ich pewnie nie było. Tylko na obrzeżach swojej sieci mają jakąś konkurencje. Teraz im troche ten Orange z dotacji namiesza.

Krzywdy mi nie zrobili, bo LTE działa sprawnie, choć kabel byłby zasze ciut lepszy i bez kombinowania jakimiś VPNami miałbym dostęp do domu. LTE tego nie oferuje. Ale firma postanowiła na złość mamie się przeziębić. Orgazmu na słowo światłowód nie dostaje, żeby podkulić ogon i prosić o wybaczenie. Jak sami napisali, nie każdy musi być ich abonentem.

Musiałeś im ostro zajść za skórę nie wiem po co sobie robicie złości na lokalnym rynku, przecież widzicie się lokalnie.. ja robię trochę inaczej jak klient mi zrezygnował z radia bo nie płacił drugi raz nie mam zamiaru podłączać a już tacy są co chcą swiatlo ale nie mam zamiaru im podłączać kabla.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
hub_lan pisze:
jeśli chcesz zostac operatorem i zadeklarować że ogarniesz zasięgiem 100% pkt adresowych w kraju to pamiętaj że będziesz się musiał z takiego zobowiązania wywiązać
No a lokalny operator, z pojedynczego zadeklarowanego adresu nie musi się wywiązywać? Zakładam, że zadeklarował teren, nie mam możliwości tego sprawdzić. W moim przypadku się nie wywiązuje. Dokładnie to samo, proeblem skali czy nie wywiązujesz z 1 adresu czy z miliona adresów.

objęcie zasięgiem a podłączenie to dwie różne sprawy skoro twierdzisz że sieć wybudowali to wywiązali się z deklaracji

co do sporu to wybacz ale nie potrafię pomóc bo Twoja wersja może równie dobrze odbiegać od prawdy jak ich wersja

Ostatnio zmieniony pn, 07 sty 2019 19:22:01 przez hub_lan, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

lukasz88 pisze:
Musiałeś im ostro zajść za skórę nie wiem po co sobie robicie złości na lokalnym rynku, przecież widzicie się lokalnie.. ja robię trochę inaczej jak klient mi zrezygnował z radia bo nie płacił drugi raz nie mam zamiaru podłączać a już tacy są co chcą swiatlo ale nie mam zamiaru im podłączać kabla.

Wiesz, ja jestem, byłem klientem. I jak pisałem/dzwoniłem, mówiąc że internet mi chodzi nie 4mbit tylko 100kbit wieczorami, to mi odpowiadali w taki sposób że nie mam wątpliwości kto komu robił złośliwości :-/ Płaciłem zawsze na czas. Ba, nie robiłem awantur, grzecznie sugerowałem, prosiłem? żeby coś z tym zrobili, bo się tego nie da używać i z końcem umowy odejde bo pakiety LTE zrobiły się duże i dostępne. Otwartym tesktem mówili, że nie przewidują żadnej modernizacji. Bo nie. Czy jak o tym gdzieś ówie to robie im złośliwości? Mam być zadowolonym z drastycznych spadków prędkości i chwalić "podejście" do klienta"?

Ale zostawmy to, historia i tyle. Mi chodziło, o aspekt prawny deklaracji pokrycia vs odmowa podłaczenia klienta.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
lukasz88 pisze:

Wiesz, ja jestem, byłem klientem. I jak pisałem/dzwoniłem, mówiąc że internet mi chodzi nie 4mbit tylko 100kbit wieczorami, to mi odpowiadali w taki sposób że nie mam wątpliwości kto komu robił złośliwości :-/ Płaciłem zawsze na czas. Ba, nie robiłem awantur, grzecznie sugerowałem, prosiłem? żeby coś z tym zrobili, bo się tego nie da używać i z końcem umowy odejde bo pakiety LTE zrobiły się duże i dostępne. Otwartym tesktem mówili, że nie przewidują żadnej modernizacji. Bo nie. Czy jak o tym gdzieś ówie to robie im złośliwości? Mam być zadowolonym z drastycznych spadków prędkości i chwalić "podejście" do klienta"?

Ale zostawmy to, historia i tyle. Mi chodziło, o aspekt prawny deklaracji pokrycia vs odmowa podłaczenia klienta.

no to w tym zakresie pomogłem ile mogłem :)

co do podłączenia może warto się wybrać i pogadać może im obraza przejdzie i się dogadacie jakoś

czasami też miałem spięcie z klientem (nawet nie ja tylko któryś z pracowników biurowych czy terenowych) wynikające z takiego czy innego powodu ale jak klient przychodził z wypowiedzeniem to poza chyba jednym przypadkiem zawsze udawało mi się dogadać

spróbuj choć nie namawiam po takich doświadczeniach

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

ko20 pisze:
Krzywdy mi nie zrobili, bo LTE działa sprawnie, choć kabel byłby zasze ciut lepszy i bez kombinowania jakimiś VPNami miałbym dostęp do domu. LTE tego nie oferuje. Ale firma postanowiła na złość mamie się przeziębić. Orgazmu na słowo światłowód nie dostaje, żeby podkulić ogon i prosić o wybaczenie. Jak sami napisali, nie każdy musi być ich abonentem.

Jeżeli nie grasz on-line/domownicy nie grają to jakość tego światłowodu jest taka żeby poprawić sobie swoje placebo (a jeszcze Facebook i YT działają lepiej/szybciej, bo jednak "mobilki" głównie tam siedzą). Ja gdybym dogadał się z Orange wiosną 2018 to nigdy nie wszedłbym w światłowód od małego ISP, z Orange bardzo chętnie (jesienią Orange się obudził i przedstawił interesującą mnie ofertę, od miesiąca miałem już podłączony światłowód i jeszcze brak odpowiedzi na złożoną reklamację-która mi się wydawała błacha, a właśnie dotyczyła publicznego IP-nie spodziewałem się takiego roztrzygnięcia, bo w pakiecie z voice podpisałbym z automatu kontrakt na internet LTE [zużycie danych rodziny to max 100-130GB, ale mam sieć domową, automatykę "inteligentnego domu" i mi jest potrzebna prawidłowo wykonana usługa publicznego IP, miałem umowę czasową, która po przejściu na bezterminową podbijała mi abo do 95zł/m-c, gdzie dla firm za 4x więcej danych abo brutto to coś około 67 zeta). Mały ISP tj. tylko do trzepania kasy, jak klient ma problem to można go olać ( w 2011 na działce podłączyłem wówczas jedyny możliwy dostęp CDMA od Nordiska z publicznym IP, to jak miałem z nim na początku problem to technik wydzwaniał z 200km/z Mielca, zdalnie konfigurował wszystko i sprawdzał czy mi wszystko działa prawidłowo, podobnie z voice Virgin). Dziś już odpuściłem sobie, zapłaciłem abo 1260zł do końca umowy i będę czekał na oferty Orange, Play-aż zacznie udostępniać publiczne IP (takie chodzą słuchy ze mają zamiar wkrótce...).
ko20 pisze:

Żebyś tu nie wiem jak mnie trollował i pisał peany na cześć ISP, to Polska właśnie i zawsze będziesz stał "po drugiej stronie barykady" jako klient sieci.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

jarek7714 przestań już się kompromitować :P

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

toś doyebał....
Obsługa lepsza w orange czy virgin :rotfl:
Powiedz mi, kiedy ostatnio dzwoniłeś na infolinię, i ile czasu to pochłonęło??

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

ko20 pisze:

No cóż - może być po drodze upierdliwy sąsiad i nie da się podłączyć klienta bo nie przepuści przez działkę. Tak że my też możemy realnie wybudować 95% tego co zadeklarowaliśmy, bo reszty się nie da. Reszta musi pozostać białą plamą ale dotacji już na to nie będzie.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

hub_lan pisze:
no to w tym zakresie pomogłem ile mogłem :)

co do podłączenia może warto się wybrać i pogadać może im obraza przejdzie i się dogadacie jakoś

czasami też miałem spięcie z klientem (nawet nie ja tylko któryś z pracowników biurowych czy terenowych) wynikające z takiego czy innego powodu ale jak klient przychodził z wypowiedzeniem to poza chyba jednym przypadkiem zawsze udawało mi się dogadać

spróbuj choć nie namawiam po takich doświadczeniach

Sorry, ale nie będę prosił firmy, żeby zostać ich klientem! Firmy, która przy kulturalnym wypowiedzeniu umowy jasno powiedziała, że nie zamierza inwestować w sieć, żeby w moim terenie net chodził lepiej, przyzwoicie, akceptowalnie. Ja jestem elastyczny. Niech przysiada wieczorami do 50%, ale nie 10%. Ale do tanga trzeba dwojga :-/

Się tylko teraz zastanaiwm nad problemem formalnym, czy mogę dla rządowego programu pozostać białą plamą, co by dawało jakąś szansę, że ktoś inny to zbuduje.. Z tego co piszecie, wydaje się, że nie :-( Przyjdzie czekać na 5G, względnie mieć nadzieje, że zbierze się paru chętnych i konczące się 2 ulice dalej sieć Orange zostanie przedłużona. Ale z molochem to chyba mała szansa.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

@ko20, a wiesz, że 5G wiąże się z wybudowaniem dodatkowych stacji? Tych obecnych zabraknie żeby pokryć teren, dlatego to ruszy od dużych miast z gęstą zabudową. Małe miejscowości znów stracą, bo ludzie nie chcą nowych wież: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=68769

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

@ko20 Wydaje mi się że unoszenie się honorem nie zapewni Ci ani lepszych warunków, ani przejście na LTE nie spowoduje satysfakcji. Jak sobie zobaczysz na cenniki i limity jakie są nakładane na takie usługi to już się odechciewa. I nie wspomnę o fakcie że sam nadajnik jak i łącze do niego podłączone jest limitem większym niż sama umowa. Pamiętaj także że te 100GB/mc to nie jest tak dużo, ja w domu korzystając z internetu gdzie 90% czasu spędza się na YouTube miesięcznie potrzebuje jakieś 1000GB

Co do 5G pewnie i kiedyś wejdzie, aczkolwiek jak już było napisane wcześniej technologia 5G zakłada dość gęste pokrycie obszaru nadajnikami (których w sąsiedztwie nikt nie chce), tak więc nie spodziewał bym się przez długi czas rewolucji w tym temacie, a dwa czy oni faktycznie zapewnią odpowiednią przepływność dla tych nadajników - szczerze mówiąc nie sądzę.

Co do dostawców lokalnych a sam z takiego usług korzystam, nie jestem też nastolatkiem któremu słowo światłowód wystarczy. Aczkolwiek raz że nie mam specjalnie wyboru no chyba że wliczymy w to ADSL i LTE. Obsmarowanie operatorowi tyłka na internecie bez względu czy słuszne czy nie tylko budzi niepotrzebne emocje i utrudnia dojście do porozumienia co ma duże znaczenie jak nie masz innego wyboru. A pamiętaj o tym że dla nawet małego ISP twoje czy moje powiedzmy średnio 50zł/mc w zasadzie nic nie zmienia. Pamiętaj także o tym że to była radiówka i ciężko ocenić na ile twój ISP mógł spełnić twoje oczekiwania w sensowny i opłacalny dla nich sposób.

Jeżeli w tej chwili świadczą usługi na światłowodzie, i mają dobrą usługę a wnioskuję że pewnie tak jest bo chcesz zostać podłączony. Zdejmij opinie z internetu napisz maila do właściciela / prezesa czy nie wiem kto tym zarządza, wyjaśnijcie sobie całą sytuację i podpisz umowę. Też miałem kiepską sytuację z moim ISP (z usługą) na tyle iż czekałem końca umowy aby sobie to zdemontowali i mieć święty spokój. Skrupulatne i rzeczowe zgłaszanie problemów pozwoliło na doprowadzenie usługi do stanu powiedzmy zadowalającego.

Pozostanie białą plamą jako pojedynczy domek na ulicy czy osiedlu nie spowoduje iż nagle pojawi się kolejny operator bo dla nich nie będzie to miało żadnego ekonomicznego uzasadnienia. A nawet jeżeli by się pojawił to ciężko określić jaki będzie poziom tych usług.

Nie uważam że mam w domu super internet i operatorowi tylko czekoladki pocztą z podziękowaniami wysyłać, aczkolwiek jeżeli jestem względnie zadowolony (co kosztowało sporo czasu) i nie mam innej alternatywy to nie będę sobie strzelał w kolano i przechodził na gorszą ofertę i gorszą usługę. Kolejna sprawa to ceny dla domków jednorodzinnych u wiodących operatorów - 80zł/mc za łącze 100Mb/s? Nie brzmi zachęcająco.

@jarek7714 Z jednej strony ganisz małych ISP, z drugiej chwalisz LTE a z trzeciej nie dogadałeś się z orange. Światłowód aby poprawić sobie placebo? W czasach kiedy pojedyncza gra to nawet 100GB danych do ściągnięcia? Czego nie ma ten mały ISP co oferuje LTE?

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Pytanie - czy na obecnym etapie POPC - można jeszcze zgłaszać białe plamy ? w całej gminie jest tylko adsl od opl <10Mbps oraz dychawiczne LTE <8Mbps, a w ramach POPC jest tylko objęta jedna miejscowość ...

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

elektromonter pisze:
Pytanie - czy na obecnym etapie POPC - można jeszcze zgłaszać białe plamy ? w całej gminie jest tylko adsl od opl <10Mbps oraz dychawiczne LTE <8Mbps, a w ramach POPC jest tylko objęta jedna miejscowość ...

Już za późno na zgłoszenia bp do popc a to że aktualnie nie ma tam białej plamy oraz równocześnie nie ma aktualnie usługi szybszej niż 30M oznacza że w konsultacjach któryś operator zadeklarował objęcie tego rejonu swoją siecią bez dotacji

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

dziękuje za odpowiedź - czyli to jeden z lokalnych przedsiębiorców, który zaraportował do UKE usługę ~30Mbps po radiu 5Ghz :(
niemniej jednak - chciałbym sprawdzić tego operatora, który zadeklarował 30Mbps - jak wyszukać taką informacje w bazach UKE/POPC ?

Nawet się do tego operatora zgłosze po usługę - bo mi na niej zależy - jeśli nie będzie w stanie jej świadczyć - to odwołam się do POPC

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

sieci radiowe nie były brane pod uwagę przy tworzeniu listy białych plam. jakiś operator zadeklarował że tam świadczy usługę min 30 Mbit, ale po kablu :D

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

@elektromonter patrzyłeś tu? https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/
Jak już zauważyłem wszyscy tu psioczą na wymienione narzędzie, ale na "moich" wioskach wyszukiwarka się sprawdza. Tylko jest poślizg w terminach.
Ostatnie konstultacje białych plam dla zwykłych szarych ludzi były chyba w 2015 czy 2016 roku. W kolejnych latach mogli tylko operatorzy wnosić uwagi.
Podaj nazwę wsi, gminę, powiat, województwo to popatrzę w plikach CPPC co tam się w regionie dzieje.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

glitzy pisze:
Jak już zauważyłem wszyscy tu psioczą na wymienione narzędzie, ale na "moich" wioskach wyszukiwarka się sprawdza. Tylko jest poślizg w terminach.
Ostatnie konstultacje białych plam dla zwykłych szarych ludzi były chyba w 2015 czy 2016 roku. W kolejnych latach mogli tylko operatorzy wnosić uwagi.
Podaj nazwę wsi, gminę, powiat, województwo to popatrzę w plikach CPPC co tam się w regionie dzieje.

tyle że ta wyszukiwarka jest nieaktualna - WYSZUKIWANIE - stan na 31.12.2016 r.

Orin pisze:
sieci radiowe nie były brane pod uwagę przy tworzeniu listy białych plam. jakiś operator zadeklarował że tam świadczy usługę min 30 Mbit, ale po kablu :D

Niekoniecznie wystarczy że zadeklarował że z własnych pieniędzy wybuduje tam sieć kablową do końca 2020 roku

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

glitzy pisze:

Jeśli mógłbyś sprawdzić adres to dolnośląskie / oleśnicki / Międzybórz / Ogrodowa

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

glitzy pisze:
(...)

Niekoniecznie wystarczy że zadeklarował że z własnych pieniędzy wybuduje tam sieć kablową do końca 2020 roku

Do kogo wystosować zapytanie - kto zadeklarował wybudowanie sieci - chętnie podpisze umowę

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

elektromonter pisze:
glitzy pisze:
(...)

Do kogo wystosować zapytanie - kto zadeklarował wybudowanie sieci - chętnie podpisze umowę

Niestety ta wiedza nie jest dostępna nawet dla innych operatorów

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Xauel pisze:
...Jeśli mógłbyś sprawdzić adres to dolnośląskie / oleśnicki / Międzybórz / Ogrodowa...

Pierwotnie obszar Wrocławski i Wrocław wygrała Netia, ale odstąpiła i ale ostatecznie przejęło to Orange. Z Netią konkurował HIRTEN Sp. z o.o. (dawniej FONBUD S.A.
Spółka komandytowo – akcyjna): https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/ ... 8.2017.pdf
Umowę podpisano na kwotę 50 176 435,74 zł: https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/ ... II-nab.pdf
Chociaż z tego dokumentu wynika, że przed II konkursem Twoja miejscowość nie była białą plamą: https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/3.5.02.04.05.csv to w zadeklarowanych punktach do podłączenia (27 422): https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/ ... _04_05.pdf normalnie występuje. Jest nawet Twoja ulica: https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/ ... _04_05.csv

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Wie ktoś, czy Orange budując sieć ze środków POPC, może w przypadku zabudowy jednorodzinnej, pobierać opłatę dodatkową 14,99 zł ?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Skoro pobiera to raczej może. A tłumaczy to zwiększonymi kosztami konserwacji.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Ale skąd wiesz że pobiera? Pamiętaj że cenę za hurtowy dostęp do LLU/BSA trochę inaczej liczą.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Jest cytat na stronie Orange o treści: "W budynkach typie zabudowy jednorodzinnej dla Światłowodu obowiązuje dopłata 14,99 zł/mies." Cytat dosłowny.
https://www.orange.pl/view/internet-domowy
Należy rozwijać spojlery żeby dotrzeć do komunikatu.
Są i artykuły:
http://rpkom.pl/artykul/1373860.html
https://gsmonline.pl/artykuly/swiatlowo ... -czy-netia
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/o ... rwisowania

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 143 44 45 46 4749 Następna