Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 137 38 39 40 41
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

zjopek pisze:
https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/Lista-obszar-w-interwencji-z-maksymaln%C2%A6%C5%AF-kwot%C2%A6%C5%AF-wsparcia-dla-projektu-na-danym-obszarze_19122016.xlsx

Dzieki, o ten dokument mi chodziło. Jak sie w tm nie siedzi to cięzko tam coś znalezc :-(

Orange w mojej gminie zaczyna budowe. I rzecz jasna zrobili liste adresów, która są czapy, wzdłuż głównych ulic i tam gdzie już pewnie jest miedź, czyli odpadaaja projekty.
Probuje pewnych niedowiarków przekonać że to nie skandal i działanie zniezgodne z projektem i dofinsnaowaniem, że zrobią około 1/3 domów, żę tak miało być :-)
Ktoś się uparł że Orange dostało 60% zwrotu kosztów na podłączenie każdego domu. I oni złożą petycję że też chcą i Orange ugnie się pod naporem argumentów i ich uliczkę też zrobi ;-)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Również oczekuje podłączenia z POPC tylko nie mam pojęcia gdzie się dowiem o terminie realizacji dodam że była wybrana miejscowość z drugiego naboru, Międzybórz powiat Oleśnicki dolnośląskie

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Xauel, spokojnie, szanowna unia sprawi, że pojawi się kabel w Twoim domu.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Co do TISE to złożyłem wniosek ale zrezygnowałem bo chcieli zabrać w razie wtopy sieć i dom i może coś jeszcze z środków trwałych heh.. - dalej buduje z własnej kasy.. "kredyt jest dla bogatch ludzi" ja nie zamierzam tak ryzykować własną rodziną (bo zabiorą dom i sieć - czyli zostanę bez środków do życia i domu) a Ci co dostali dotację pewnie aż tak ryzykować nie musieli :)

I rynek jest tak niepewny że nie wiadomo czy ceny nie polecą w dół po tych wszystkich dotacjach, wiec biorąc kredyt ryzyko jest duże. Przemyślcie to chyba że TISE albo Alior (ale Alior to syf nie warto iść pytać nikt nic nie wie nie ma kompetentnych ludzi) nie będą od Was wymagać nieruchomości to spoko, ode mnie chcieli wszystko.

To już warunki Lokalnej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości były lepsze bo przynajmniej nie chcieli sieci, tylko sam dom.. ale to jest jedyna rzecz której nie będę ryzykował - bo mam dzieci i muszą mieć gdzie mieszkać :) tylko co prawda kredyt troszkę droższy bo 1%.

Co do konsultacji złożyłem ze będę robił te punkty adresowe ale odrzucili mi częściowo, no trudno (odrzucili mi cześć którą mam już zrobioną)... i kazali mi uzupełnić coś w 3 dni ale przegapiłem ten termin.. bo akurat nie siedziałem przed komputerem żebym mógł to zobaczyć.

Jestem ciekawy czy komuś z forum udało się uzyskać finansowanie na
poręczenie wekslowe osób fizycznych lub prawnych,
przewłaszczenie na zabezpieczenie środków trwałych wraz z cesją praw z polisy ubezpieczeniowej, w szczególności będących przedmiotem inwestycji

Jeżeli tak to może się podzieli jakąś wiedzą?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

tak z czystej ciekawości jak wyceniali Ci sieć jako zabezpieczenie w każdym z tych w których pytałeś?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

hub_lan pisze:
tak z czystej ciekawości jak wyceniali Ci sieć jako zabezpieczenie w każdym z tych w których pytałeś?

Wycena sieci to według wszystkich trzech instytucji to to co masz w środkach trwałych i Ci się amortyzuje - reszty nie biorą pod uwagę w ogóle a i najbardziej moim zdaniem interesują ich tylko nieruchomości jak nie masz to nawet nie masz po co występować.

A podobno pożyczki miały być zabezpieczone tylko wybudowana planowana siecią (albo mi się już tak po tych wszystkich dokumentach co czytałem zrodziło w głowie) a tak nie jest i to jest mit nie udziela w taki sposób.

A i żeby nie było że tylko wniosek zrobiłem nie w wszystkich dwóch (Alior i TISE) wysłałem pełna dokumentacje o jaką prosili wszystko włącznie z biznesplanem.

Tylko z tym że w Aliorze nie ma z kim rozmawiać, powinno im się zabrać udzielanie tego. I jestem zły na nich bo straciłem sporo czasu mogli od razu powiedzieć że nie umieją i nie mają kompetencji

Czyli podsumowując zrezygnowałem że względu na stawiane warunki. Których to ja nie chce spełnić bo logika mi nie pozwala iść dalej (zabezpieczenie zabranie całej sieci + nieruchomości)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

A robiłeś to na firmę jednoosobową czy jakąś spółkę z o.o.?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

kensai pisze:
A robiłeś to na firmę jednoosobową czy jakąś spółkę z o.o.?

Na działalność gospodarczą ale jak masz spółkę to i tak będą chcieli nieruchomości prywatne - nic to nie zmieni dodam jeszcze ze mam rozdzielność majątkową a chcieli żeby moja zona poręczyła :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

najlepsze jest to że jak ubezpieczyć sieć to wartość sieci jest absurdalnie wysoka (bo od tego jest liczona składka) ale jak chcesz kredyt to wartość sieci nagle maleje prawie do zera - zawsze uważałem że świat finasó jest mocno oderwany od wiedzy i rozumu :)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Coś nowego w temacie, już myślałem, że w ramach unijnych dotacji przez udostępnioną sieć podepnie mnie ktoś lokalny a mogę być skazany na routing od Orange. Z tego co sprawdzałem wyszukiwarke UKE mój adres znajduje się w planach rozbudowy Nexery/Gladmar.
https://biuroprasowe.orange.pl/informac ... wodztwach/

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

kariam pisze:
Coś nowego w temacie, już myślałem, że w ramach unijnych dotacji przez udostępnioną sieć podepnie mnie ktoś lokalny a mogę być skazany na routing od Orange. Z tego co sprawdzałem wyszukiwarke UKE mój adres znajduje się w planach rozbudowy Nexery/Gladmar.
https://biuroprasowe.orange.pl/informac ... wodztwach/

Lokalny może wybuduje swoją sieć (bez Nexery) a od Nexery lokalny nie weźmie bo po co? Tam już jest układ z Orange jak widać. Cały ten projekt POPC to pomysł żeby wykosić lokalnych.. O tym wiedziałem już 2-3 tygodnie temu że mają układ bo Orange szykuje dużo pod właśnie Nexerę nie mogą się wyrobić szykując im centrale.. bo tyle tego jest.

Orange nie będzie miało swoich włókien tylko Nexera a obsługiwał będzie to wszystko IRIS?
Cytuj:
http://www.iris-telecommunication.pl/
W każdym razie każdy w tym układziku chce zarobić więc nie wiem ceny internetu nie będą niskie (za kilka lat teraz mają tyle kasy żeby zrobić to za darmo byle się pozbyć konkurencji)

Na szczęście Orange puki co ma drogie usługi wiec lokalni operatorzy powinni ruszyć 4 litery i budować swoje sieci puki jeszcze nic nie wybudowane chociażby za gotówkę - jeżeli oczywiście chcą jeszcze istnieć na rynku. Bo działając w oparciu o sieci Nexery są po prostu nie konkurencyjni!

Do Orange dużo osob jest uprzedzonych, a lokalnie możecie wygrać jakością serwisem i wszystkim innym (chociażby tym że klient widzi Was i może z Wami rozmawiać a nie na słuchawce siedzieć i rozmawiać z kimś po drugiej stronie)

I tu się tyczy każdej sieci jeżeli bierzemy i świadczymy usługi u kogoś na jakimś innym VLANIE to niestety zawsze będziemy drożsi od właściciela tej sieci - wiec gdzie tu logika? I komu te sieci są potrzebne chyba tylko właścicielom. Nie wierzę w to że to ma pomoc innym operatorom dotrzeć do klientów to ch.. prawda

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Tylko wlasnie w mojej miejscowosci lokalny operator udostępnia swiatłowód jednak cenowo wychodzi drozej niz Orange. Na moim osiedlu w tej samej miejscowosci lokalny operator od przynajmniej 10 lat posiada wyłącznie radiówkę do 10 mega za około 80 złotych więc wątpię, że cokolwiek się zmieni do czasu wybudowania sieci z dotacji.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

kariam pisze:
Tylko wlasnie w mojej miejscowosci lokalny operator udostępnia swiatłowód jednak cenowo wychodzi drozej niz Orange. Na moim osiedlu w tej samej miejscowosci lokalny operator od przynajmniej 10 lat posiada wyłącznie radiówkę do 10 mega za około 80 złotych więc wątpię, że cokolwiek się zmieni do czasu wybudowania sieci z dotacji.

liczysz cenę na sieci Orange a spokojnie dojdzie 30zł na sieci Nexera i 15 za słup (bo teraz tak zrobili)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Nexera ma ustalony cennik i ogólnie dostępny. Wyjściowa cena dla operatora to 35/37 pl/netto per końcówka i trzeba dodać do tego cenę usługi od najmując ego ISP za dostęp do Internetu czy TV czyli średnio wychodzi 100 pl brutto abonament :) W końcu będą rozsądne pieniądze za internet a nie jakiś mały ISP na swojej infrastrukturze będzie dawał usługi za 49 brutto/mc czy mniej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

O jeszcze trzeba uwzględnić fakt kosztów aktywacji Nexera bierze 150netto za przyłącze i końcówkę ona bridge + ISP musi zapodać klientowi jakiś ruter za to też trzeba zapłacić:)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Szczerze mówiąc liczę na cokolwiek po kablu mając do wyboru płacenie za radiówkę czy internet lte w tym momencie. Operator w mojej miejscowosci na światłowodzie z tego co patrzę oferuje 150mega w cenie 100 za sam internet albo od 70 do 130 za 100 mega w pakiecie z telewizją więc i tak wychodzi minimalnie stówka gdyby brać większą prędkość a dostępu nie mam i nie zapowiada się żeby to się zmieniło w najbliższym czasie. Nie chcę atakować lokalnego dostawcy, naczytałem się waszych komentarzy na temat dotacji, rozumiem jakie wałki przy nich odchodzą jednak staram się śledzić zmiany jeśli ma się pojawić szybsza alternatywa.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Narazie jest cisza z tym wszystkim plan jest fajny bo obejmuje moją ulice, lecz bez numeru mojego bloku niestety, patrząc na strone https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ Międzybórz dolnyśląsk Oleśnicki Ogrodowa ulica.

Jak oni sobie to wyobrażają sobie przekopać całe miasto, a w tym roku podłączą tylko szkoły i nic więcej.

Używam obecnie fajną radiówkę od AWB i max 16 mega to już trochę mało.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Xauel pisze:
Narazie jest cisza z tym wszystkim plan jest fajny bo obejmuje moją ulice, lecz bez numeru mojego bloku niestety, patrząc na strone https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ Międzybórz dolnyśląsk Oleśnicki Ogrodowa ulica.

Jak oni sobie to wyobrażają sobie przekopać całe miasto, a w tym roku podłączą tylko szkoły i nic więcej.

Używam obecnie fajną radiówkę od AWB i max 16 mega to już trochę mało.

czytaj dokładnie
na
https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/
jest wyraźnie napisane
stan na 31.12.2016 r.
i te informacje nie mają nic wspólnego z aktualnymi konsultacjami ani najbliższymi konkursami popc

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Mają bo dokładnie są te adresy wklepane w popc na ich stronie szukała mi to pani do której się dodzwoniłem.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Xauel pisze:
Mają bo dokładnie są te adresy wklepane w popc na ich stronie szukała mi to pani do której się dodzwoniłem.

Nie wiem jak u Ciebie ale ja weryfikowałem 100% adresów z wyszukiwarki i 100% adresów z białych plam do konsultacji z rejonu KRK w obie strony i mam rozbieżności dochodzące do 40%

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Jak weryfikowales te adresy, kontakując się z UKE czy firma która wygrała przetarg? Kolejna informacja, czyzby T-Mobile mial oferowac uslugi w samych miejscach co Orange za pomocą sieci Nexera?
https://firma.t-mobile.pl/pl/dla-mediow ... jonarnych/

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

hub_lan pisze:
Nie wiem jak u Ciebie ale ja weryfikowałem 100% adresów z wyszukiwarki i 100% adresów z białych plam do konsultacji z rejonu KRK w obie strony i mam rozbieżności dochodzące do 40%

kariam pisze:
Jak weryfikowales te adresy, kontakując się z UKE czy firma która wygrała przetarg? Kolejna informacja, czyzby T-Mobile mial oferowac uslugi w samych miejscach co Orange za pomocą sieci Nexera?
https://firma.t-mobile.pl/pl/dla-mediow ... jonarnych/

przecież wyraźnie napisałem że porównywałem
- bazę białych plam do konsultacji z siis
z
- bazą ze strony
https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 137 38 39 40 41