Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

To chyba ja coś źle u siebie zainstalowałem, bo nie działa. Pomimo ustawienia w custom.ini i tak muszę w ustawieniach STB zmienić na polski. Nie wiem, co jest z tym nie tak... Tematy są dobrze spolszczone, jedynie w niektórych aplikacjach na Smart Launcherze zdarzają się angielskie słówka. W panelu admina jest najgorzej.

Jest jedna ikonka poprawnie! Konkretnie w aplikacji Pogoda -> Dodaj miasto. Tam jest normalnie plusik. Pogrzebię trochę w CSSach, bo wczoraj sprawdzałem i to tam są zdefiniowane te ikonki.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Jak będę przy komputerze to zamieszczę tutaj moje ustawienia bo też z tym trochę walczyłem, miałem jeszcze gorzej bo przy ręcznym ustawieniu w tunerze na pl cały czas miałem angielski. Problem też miałem z pogoda.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Spoko. Spytam się o te ikonki na forum Infomiru (http://community.infomir.eu). Wrzucę Twoje zdjęcie ze Stalkera, okej?

PS. jedno pytanie off-topic z czystej ciekawości. Włączałeś u siebie funkcjonalności typu nPVR, HbbTV, portal informacyjny itp.?

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Na razie jeszcze nie. Na ta chwilę odpaliłem Stalker Middleware w chmurze oraz lokalnie odbieram sygnał dvb-t poprzez raspberry pi i tunerów na usb oraz oprogramowania mumudvb
Teraz walczę z problemem przycinania kanałów, nie wiem czy jest to wina słabego sprzętu czy słabego sygnału.
Na czym odbierasz sygnał?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Na razie nie robię jeszcze własnego sygnału, kanały puszczam z internetowych streamów. Wiem, że niezbyt legalne, ale chcę to najpierw trochę przetestować i pobawić się Stalkerem, nie jestem operatorem ;)

Co do tłumaczenia to na przykład przeglądarka plików to nie "Przewodnik". Gry nie są w ogóle przetłumaczone. (mówię o Stalker 5X). Jak Ty z tym doszedłeś ładu?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

@jokers daj znać jak Ty to skonfigurowałeś, żeby wszystko działało. Jak narazie nikt nie odpowiedział na Infomirze, ale tam to norma ;)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

W custom.ini mam dokładnie tak jak poniżej, zmieniłem tylko defaultowe miasto i api w openweathermap
W terminalu wykonałem też taką komendę:
locale-gen pl_PL.utf8
a następnie
service apache2 restart

Ja miałem taki problem, że w ogóle nie mogłem uzyskać polskiego języka, co bym nie zmieniał w tunerze to cały czas miałem angielski.
Błędnych tłumaczeń nie zmieniałem, obecnie działam na temacie klasycznym bo najnowsze skórki mają mnóstwo błędów, wg mnie nie nadają się do użytkowania mimo że ładnie wyglądają.

---ciach---
[l18n]
default_timezone = Europe/Warsaw

[weather]

; openweathermap, weatherco
weather_provider = openweathermap

; See http://xml.weather.ua/1.2/country/ and http://xml.weather.ua/1.2/city/?country=804
default_city_id = 25

; See table all_cities or http://download.geonames.org/export/dum ... s15000.zip
default_openweathermap_city_id = xxxxxxx
openweathermap_appid = 'xxxxxxxxxxxxxxxxxx'

[locales]

default_locale = pl_PL.utf8

---ciach---

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Support Infomiru odpisał mi na maila. Nie dostali zdjęcia, musiałem wysłać im jeszcze raz, ale poprosili o kontrolny output z tych komend na serwerze Ministry:

Kod:
$ lsb_release -a
$ npm -v
$ nodejs -v

Jak masz możliwość to daj swój dla porównania. Tutaj mój:
Kod:
$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 16.04.5 LTS
Release: 16.04
Codename: xenial

$ npm -v
2.15.11

$ nodejs -v
v4.2.6

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Mam dokładnie takie same wartości jak u ciebie, nie ma potrzeby żebym to wklejał tutaj ponownie.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Problemem może być pole "locale" w bazie danych uzytkownika trzeba tam ustawic "PL_pl.utf8"

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

RoadSpeak pisze:
Problemem może być pole "locale" w bazie danych uzytkownika trzeba tam ustawic "PL_pl.utf8"
Mówisz o problemie z grafiką czy o braku języka polskiego? Bo na drugie podałem już rozwiązanie a na pierwsze problem na razie nie rozwiązany.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

@RoadSpeak zerknę niedługo na bazę, dzięki :)

@jokers jakiego modelu MAG-ów używasz?

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Nepose pisze:

Ja jak i ty na razie mocno testuję więc nie mam MAG-ów tylko używam emulatory w AndroidTv oraz w telewizorze Samsung. Kupię któryś z modeli MAG (jeszcze nie wiem na który model się zdecyduje) jak skończę testy serwera oraz własnej konstrukcji streamer IPTV DVB-T na razie obsługujący 6 multipleksów

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

jokers pisze:
Nepose pisze:

Ja jak i ty na razie mocno testuję więc nie mam MAG-ów tylko używam emulatory w AndroidTv oraz w telewizorze Samsung. Kupię któryś z modeli MAG (jeszcze nie wiem na który model się zdecyduje) jak skończę testy serwera oraz własnej konstrukcji streamer IPTV DVB-T na razie obsługujący 6 multipleksów

No to się nie dziw, że masz problem ze stalkerem uruchamiając go na innym urządzeniu niż MAG.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

To że nie mam obecnie MAGa nie oznacza że na MAGu tych samych problemów nie było. Na pożyczonym 256 tak samo był problem z grafiką. A ja kupię jak wybiorę odpowiedni model odpowiedni pod moje potrzeby.
Przy okazji, ja używam teraz StbEMU i taki sam program widziałem na MAGu bazującym na androidzie to skoro na oryginalnym MAGu jest ten sam program to w czym miały by być problemy?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Też używam STBEmu :) mam włączony profil z MAG 250, próbowałem też na innych, ale to samo. Odpisali narazie jedynie, że dostali zdjęcie i zapytali o model MAGa. Wątpię, że odpiszą, bo czytałem na ich stronce, że w darmowym wsparciu działają przez 5 dni tygodnia (raczej nie widzę innej opcji jak pon-pt).

A co do innych urządzeń, to Ministra chodzi nie tylko na MAGach. Są też oficjalne apki na Android, iOS, Smart TV... Emulatorów też używa wiele osób i, jeśli nie są zabronione przez providerów, działają normalnie. Sam na wszelki wypadek sprawdzałem działanie z innymi portalami i było okej.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

jokers pisze:
RoadSpeak pisze:
Mówisz o problemie z grafiką czy o braku języka polskiego? Bo na drugie podałem już rozwiązanie a na pierwsze problem na razie nie rozwiązany.

To drugie czyli język w menu STB oraz zegar 12h taki problem miałem gdy zaaktualizowałem stalkera do wyższej wersji, nie wiedzieć czemu poprzestawiał około 60 uzytkownikom to pole powodując własnie ten problem mimo że w custom.ini ustawienia były na pl dopiero pomogła ręczna zmiana tego parametru w tabeli users.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

W supporcie Infomiru nie wiedzą, o co chodzi :ups: Odpisali, że nie potrafią sprawdzić tej awarii u siebie, ale chyba coś tam jeszcze będą próbować. Czekam na odpowiedź (poprosili o wygenerowanie listy apek z panelu admina).

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Ja chyba wiem o co chodzi. Wcześniej pisałem ze na sprzętowym MAGu tez brakuje grafik i tak po części było bo okazało sie ze tuner miał bardzo stare oprogramowanie. Po aktualizacji grafiki pojawiły sie. Mam wrażenie ze te grafiki są w tunerze a nie na serwerze a jezeli tak jest, to support Infomiru powinni wiedzieć o tym.
Efekt jest taki ze na tym samym serwerze emulator nie ma grafik a tuner ma.
Emulator jest super bo na jednym playerze mam i tv i wiele innych aplikacji np. Mi zalezy na netflixie, aplikacji do kamer oraz Player+ VOD (Przypominam sie ze ja tworze sieć dla siebie w domu a nie komercyjnie) ale sprzętowy tuner chodzi rewelacyjnie, to inna bajka.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Sprawdzałem wcześniej katalogi serwera i to tam są ikonki. Każdy temat Stalker 5X ma swój katalog w stalker_launcher_apps. Po wejściu w niego (a następnie w "2.2.2") jest katalog fonts, w którym są dwa pliki z czcionkami. Jeden to ikonki, a drugi to podstawowa czcionka Ubuntu. Spróbowałem dodać czcionkę z ikonkami do swojego systemu i działa normalnie, z tym, że oczywiście zamiast literek są ikonki ;) Nazwa to StalkerTV Shapes.

Też zrobię tak, jak radzisz i poczekam z tą sprawą, dopóki nie będę miał swojego MAGa.

PS: Pracownik z supportu sugeruje tą samą opcję, że to emulator wywołuje problemy.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Dokupiłem dzisiaj do testów kolejny tuner, tym razem MAG 322W1 i na nim również bez problemów są ikonki w temacie Stalker 5x. W emulatorze STALKER dla Androida i Apple tez są ikonki chociaż mimo ze ten emu wyglada na to ze pochodzi Infomira to jakiś dziwny jest, menu jeszcze inne niż Clasic i Stalker5x. Program jest płatny ale na androidzie można zrezygnować z kupna w ciagu chyba 15 min, wystarczy aby program poznać.
Jednak walka o te ikonki chyba nie warta świeczki, poznałem dwa tematy czyli Clasic i Stalker5X i jednak wole Clasic. Jest wiele rzeczy które nie chcą działać prawidłowo w nowym temacie a działają w Clasic.
Ja przechodzę do kolejnego wtajemniczenia, np. Nie wiem jak uruchomić strumien z kamery po rtsp. Kamery to DAHUA, jako link dałem „rtsp rtsp://login:hasło@adresip.dahuaddns.co ... &subtype=1” Na emulatorze kamera pojawia sie od razu a na MAGach nie pojawia się wcale.
Ktoś uruchamiał strumien rtsp ?

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Nepose pisze:
Sprawdzałem wcześniej katalogi serwera i to tam są ikonki. Każdy temat Stalker 5X ma swój katalog w stalker_launcher_apps. Po wejściu w niego (a następnie w "2.2.2") jest katalog fonts, w którym są dwa pliki z czcionkami. Jeden to ikonki, a drugi to podstawowa czcionka Ubuntu. Spróbowałem dodać czcionkę z ikonkami do swojego systemu i działa normalnie, z tym, że oczywiście zamiast literek są ikonki ;) Nazwa to StalkerTV Shapes.

Też zrobię tak, jak radzisz i poczekam z tą sprawą, dopóki nie będę miał swojego MAGa.

PS: Pracownik z supportu sugeruje tą samą opcję, że to emulator wywołuje problemy.

Masz jakieś postępy u siebie ? Support pomógł ci coś z grafikom ?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Mam już wreszcie MAGa 250, jutro sprawdzę.

Ostatnio zmieniony wt, 04 wrz 2018 20:07:21 przez Nepose, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Podbijam wątek, na firmware 0.2.18-r22 jest okej. Potem sprawdzę też na swoim custom image.

* Edit * Skontaktowałem się z supportem Infomiru w sprawie poprawienia błędów w Smart Launcherze (m.in. brak "rozumienia" pliku custom.ini czy słabe tlumaczenie na polski). Muszę szczerze przyznać, że na "normalnym" telewizorze i sprzętowym MAGu wygląda super, wolałbym używać tej skórki. ;)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Coś aka bump bo mam do Was sprawę. Chodzi o ten support Infomiru, napisałem do nich w sprawie polskiego tłumaczenia (narazie w Smart Launcherze, później też skórka klasyczna). Poprosili mnie, żebym wysłał im poprawione pliki pl.json, moglibyście sprawdzić na Waszych stalkerach czy działają poprawnie i czy kontekst fraz jest okej? Jak uda mi się zrobić to wyślę tutaj :) mam nadzieję, że w tym tygodniu da radę.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna