Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witajcie

Nie wiem czy odpowiedni dział więc jak coś to proszę o przeniesienie. Mam otóż taką sytuację, że mam DSLa od orange ale, że potrzebowałem większego pasma to zapłaciłem ISP lokalnemu kilka tys zł za podłączenie światłowodu i płacę teraz abonament 139 zł netto + 10 zł netto za publiczny IP za łącze 100 / 100 Mbps. Generalnie nie mam co narzekać, chodzi nieźle, szczególnie po Polsce realne transfery tak w okolicy 14 - 16 MB/s no i teraz robi się ciekawie. Otóż jak dzwoniłem kilka lat do orange nie było z kim rozmawiać, brak możliwości na światłowód, brak możliwości na światłowód, brak możliwości na światłowód. Lokalny ISP wszedł, rozjechał działkę ;) ale światłowód mam, ba - przez kanalizację orange w tej samej studzience co DSL. No i teraz orange się obudził, że jednak mogą mi dać światłowód ;). No i tu moje pytanie a właściwie dwa.

1. Zostać z lokalnym ISP po zakończeniu umowy? Dodam, że awarii nie mam, pingi do takiego google, FB czy innych swoich serwerów mam po 9 - 12 ms max
2. Gdybym się zdecydował na przejście do orange, jak to wygląda. Podepną się pod to co jest i co najwyżej do domu wprowadzi światło ale na zewnątrz na działce zostawią to co jest czy znów będzie rozwalone?
Dodam, że dalej płacę za DSLa

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

po co ruszać coś, co działa...

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik
Awatar użytkownika

Zakładam, że jeśli płacisz co miesiąc więcej niż 60-70 zł za internet, to potrzebujesz tego do firmy. Rozumiem, że tego DSL-a trzymasz jako backup? Warto zmienić tego DSL-a na światłowód, żeby backup był lepszy. Nie wiem jakie oferty teraz ma Orange, ale wątpię żeby dali coś lepszego i bardziej stabilnego niż lokalny ISP.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Lokalny ISP zawsze da Ci lepszą ofertę niż Orange.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Łukasz Witek pisze:

Tak? Serio pytam zawsze mi się wydawało, że lokalny ISP to dziadowanie a właśnie orange ma lepsze oferty. Po co zmieniać coś co działa? No cóż - napewno cena jest wyższa u lokalnego ISP niż w orange no i wydaje mi się (może tylko mi się wydaje) - że chyba orange ma lepsze styki niż lokalny ISP, wygląda to tak, że po Polsce mam transfery jak pisałem, ale za granicą to już tak różnie 20 - 50 Mbps max. Nie zgłaszam tego bo nie chcę być marudnym klientem, bo zdaję sobie sprawę, że to co po za ich siecią to pewnie nie wiele mogą zrobić no i po prostu poprzenosiłem usługi na Polskie serwery. Dodam, że lokalny ISp korzysta z EPIXa i ma wpięcie w Katowicach i Warszawie. Tak - internet mam na firmę.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik
Awatar użytkownika

Tak na marginesie zwykły DSL to szajs, o beznadziejnej wydajności pakietowej. VDSL da się jeszcze normalnie używać. Zwykły ADSL to łącze dla maksymalnie jednej, mało wymagającej osoby.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Orange cały ruch do Polski puszcza poza granice naszego kraju :) tak więc wszystko leci wydłużonymi trasami.
Lepiej zostać przy lokalnym ISP i EPIX :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

thekrzos pisze:
Orange cały ruch do Polski puszcza poza granice naszego kraju :) tak więc wszystko leci wydłużonymi trasami.
Lepiej zostać przy lokalnym ISP i EPIX :)

Prawda, podpisuję się pod tym :ok:

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

marson pisze:
Łukasz Witek pisze:

Tak? Serio pytam zawsze mi się wydawało, że lokalny ISP to dziadowanie a właśnie orange ma lepsze oferty. Po co zmieniać coś co działa? No cóż - napewno cena jest wyższa u lokalnego ISP niż w orange no i wydaje mi się (może tylko mi się wydaje) - że chyba orange ma lepsze styki niż lokalny ISP, wygląda to tak, że po Polsce mam transfery jak pisałem, ale za granicą to już tak różnie 20 - 50 Mbps max. Nie zgłaszam tego bo nie chcę być marudnym klientem, bo zdaję sobie sprawę, że to co po za ich siecią to pewnie nie wiele mogą zrobić no i po prostu poprzenosiłem usługi na Polskie serwery. Dodam, że lokalny ISp korzysta z EPIXa i ma wpięcie w Katowicach i Warszawie. Tak - internet mam na firmę.

Powiadasz, ze Orange tańsze, to za ile proponują Ci 100/100?
Dodam jeszcze, ze jak będą Ci podłączać swój światłowód to ponowny przekop do samego budynku..

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

również dodam.... porównaj ofertę rzeczowo

ISP 100/100 za ok. 139zł netto + 10zł

Orange ile Mb/s ? symetryk ? czy łącze detaliczne ? czy IP dadzą ? i czy całość będzie z fakturą na firmę ?

podłączenie ze strony Orange to kolejny koszt... ile ? studzienka w ulicy jest ich... ale czy przyłącze z realizują z niej... czy muszą do niej dociągnać swój kabel i za ile ?
podlączenie do domu.... technicznie mogą zrobić w tej samej rurce jeśli zapłaciłeś ISP jej wkopanie to moim zdaniem jest twoją własnością na twoim terenie....

policz i wtedy pomyśl.... jeśli skończy Ci sie kontakt u ISP mu się spłaci inwestycja.... zapewne cena 139zł + 10zł jest do negocjacji bo wiadomo nikt nie lubi tracić klientów ale za Nim to zrobisz zobacz czy Orange nie obiecuje ci "gruszek na wierzbie" i czy łącze detal czy dla firm

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Dodam coś od siebie:
1. Gdyby nie lokalni ISP, to Orange miałby nadal super hiper DSLa jako najlepszą ofertę. I to w cenie mega zawrotnej.
2. Część pieniędzy płaconych dla Orange wypływa z naszego kraju.
3. Wszystko zależy od tego jak wygląda jakość obsługi u lokalnego ISPa. Jeśli jest taki jak my tutaj na forum to warto go wspierać. Jeśli jest Januszem biznesu to już inna sprawa.
4. Pamiętaj im więcej ludzi korzysta z naszych usług tym lepsze usługi robimy, światłowód na dzień dzisiejszy jest medium ograniczonym tylko budżetem. Jeśli masz już u siebie światłowód to możesz mieć już 10G łącze.

Miałeś duże i długie awarie? Nie? To nie ruszaj tego. Ja bym z DSLa zrezygnował i na ewentualny backup jeśli możliwe, zrobił LTE.

Przypomniała mi się sytuacja kiedy jako operator mieliśmy od Orange światłowód 100Mb/s, minęły dwa lata i chcieliśmy więcej, Orange powiedział "NIE", no to skontaktowaliśmy się z Netią i tym samym Orangowskim światłowodem dali nam 300Mb/s.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Chyba, ze Orange zakombinuje i sprobuje dac "swoj" swiatlowod jako BSA na łączu obecnego operatora, tak jak opisałes z Netią.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Jedna różnica, której u nas nadal nie pojmują. Lokalny ISP, podatki w gminie, Orange - zyski do Francji.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Orange pewnie coś ugryzie, pieniadze za transmisję lub włókno do Epixa ale zawsze usługa zostaje u lokalnego operatora.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

Jak działa to nie tykaj.
Jeśli oferta Organge jest tańsza, to może uda się wynegocjować lepszą cenę u lokalnego ISP, bo wspomniana cena nie urywa 4 liter. Chyba żę jest to oferta firmowa z jakąś gwarancją dostepności i określonym czasem usunięcia awarii. A to są rzeczy indywidualne i trudne do wycenienia.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Też bym został przy lokalnym ISP, ewentualnie negocjuj cenę.

i on właśnie to coś robi.

Albert Einstein (1879 - 1955)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Zostawię tu tylko opinie lokalnej grupy z FB na temat:

Cytuj:
"Opinie na temat internetu światłowodowego od Orange ? "

Orange jest jak bomba w każdej swojej usłudze. Nie wiesz kiedy pierd...nie. Wszystkie usterki naprawiają bardzo długo, fatalna obsługa klienta, infolinia dno, nic się nie dowiesz ciekawego. Obiecują, proponują a gówno z tego zawsze wychodzi nie polecam

ogółem klienci nie polecają

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

U nas ludzie aktualnie czekają na serwis z Orange ADSL/VDSL 3-4 tygodnie.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Zaloze sie, ze w tym przypadku jesli przejdziesz do Orange to w rzeczywistosci i tka bedziesz korzystal z lacza tego lokalnego ISP.... refakturowanego przez pomarancze.
To teraz bardzo modne u nich :-)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Dzięki za wszelkie odpowiedzi no więc tak - opiszę może jak to u mnie wygląda.

Po pierwsze pytanie było stricte teoretyczne bo umowy z lokalnym ISP zostało mi ponad półtora rokuj więc tak jakby sporo jeszcze ;), awarii przez te kilka miesięcy nie miałem w ogóle, support jest OK, jak miałem problemy w firmie, w której pracuję (w modelu B2B) w takim sensie, że do ich serwerów miałem wieczorami transfery po 10 - 20 Mbps to mi jakoś z trasami zakombinowali na tą chwilę a na dłuższą metę w ciągu kilku tygodni twierdzą, że będą mieli bezpośredni styk z TPIX-em co powinno rozwiązać problem, chociaż już w tej chwili nie mam co narzekać. Celowo nie podaję nazwy firmy, żeby nie było, że reklamuję. Co do przepustowości, to tak jak ktoś pisał, tylko koszty.
W ogóle u mnie była tego typu sytuacja, że w mieście mam 3 firmy dające światłowód, do wszystkich trzech zadzwoniłem najpierw normalnie jako klient - przebieg rozmowy był mniej więcej taki:

- Dzień dobry - podłączycie światłowód pod adresem.....
- nie - nie mamy infrastruktury - brak możliwości

Tak u wszystkich trzech - jeden nawet stwierdził, że my tylko bloki...
Podejście nr 2

- Dzień dobry - podłączycie światłowód pod adresem.....
- no ale Pan przed chwilą dzwonił
- no tak - ale wiecie państwo to usługa na firmę - do pracy zdalnej potrzebna, zapłacę ekstra za przyłącze
- hmmm....hmmmm.....hmmmm - a o jakich pieniądzach mówimy
- no nie wiem - kilka tys. rzućcie jakąś kwotę - będziemy negocjować ;)

W ciągu godziny miałem w domu technika jak to ładnie określił "koordynatora ds. inwestycji" i - wie Pan co jednak się da - mamy światłowód nie daleko - jakieś 100 - 200m ;) - ile Pan może płacić miesięcznie?
- 200?
- netto?
- tak - netto
- no to za 200 netto mogę panu zaoferować 200 / 200 Mbps

to z jednej firmy, za 2 dni dzwoni do mnie druga z firm i... no patrzcie - też się da - tyle, że właśnie za 139 zł mam 100 / 100 - pytałem dla porównania ile chcieliby za 200 / 200 - wyszło 179 zł netto.
Na koniec zadzwoniła do mnie trzecia firma i co - też się dało ale już nie pytałem o szczegóły bo z firmą nr 2 byłem ugadany i jak na razie nie mogę się ich nachwalić. Jeśli są tu na forum to chętnie bym wystawił im laurkę za jakość usług która, przeszła moje najśmielsze oczekiwania - zwłaszcza, że ich 100 / 100 Mbps w praktyce daje nawet pod 130 Mbps w obie strony.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie