Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

posiadam taki inwerter volt Polska sinusPRO-500E.
Zakupiłem go kilka lat temu, zanim na trzepaku pojawiły się mało pochlebne opinie.
Niemniej z działania jestem zadowolony (nie restartują się urządzenia przy przełączaniu i wszystko działa ok i stabilnie).
Dzisiaj była akcja 'migania' prądu. Sprzęty wszystkie działają, natomiast sam inwerter jakby zgłupiał, tzn. co kilka\kilkanaście sekund załącza się wiatrak na 2-5 sekund. Jest to o tyle wkurzające, że jest on dość głośny.
Sam inwerter jest trzymany w temperaturze pokojowej. Już 3 godziny odkąd prąd jest non-stop, a on się niemoże uspokoić..
Ktoś coś???

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

krasnoludek pisze:
Zakupiłem go kilka lat temu, zanim na trzepaku pojawiły się mało pochlebne opinie.
Niemniej z działania jestem zadowolony (nie restartują się urządzenia przy przełączaniu i wszystko działa ok i stabilnie).
Dzisiaj była akcja 'migania' prądu. Sprzęty wszystkie działają, natomiast sam inwerter jakby zgłupiał, tzn. co kilka\kilkanaście sekund załącza się wiatrak na 2-5 sekund. Jest to o tyle wkurzające, że jest on dość głośny.
Sam inwerter jest trzymany w temperaturze pokojowej. Już 3 godziny odkąd prąd jest non-stop, a on się niemoże uspokoić..
Ktoś coś???

może go uwaliło - one nie były projektowane do zapobiegania takim migotaniom

wypnij go z sieci oraz odłącz aku i po kilku minutach podłącz ponownie jeśli wstanie to zwyczajnie zwisł a jesli nie wstanie to umarł :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

on działa. tzn, jak odłączę mu zasilanie, to jest wszystko ok, podłączę i nadal jest ok.
Zastanawiam się, czy akumulator nie umarł, bo niby ciągle go ładuje, ale z drugiej strony jakośtam działa, skoro po odłączeniu zasilania wszystkie sprzęty pracują... Odłączę na chwilę aku i sprawdzę..

---------
edit
---------
Po odłączeniu akumulatora dziwna sprawa, bo wyświetlacz inwertera informuje, że akumulator jest ładowany, wiatrak włącza się na ułamek sekundy...

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

krasnoludek pisze:
on działa. tzn, jak odłączę mu zasilanie, to jest wszystko ok, podłączę i nadal jest ok.
Zastanawiam się, czy akumulator nie umarł, bo niby ciągle go ładuje, ale z drugiej strony jakośtam działa, skoro po odłączeniu zasilania wszystkie sprzęty pracują... Odłączę na chwilę aku i sprawdzę..

---------
edit
---------
Po odłączeniu akumulatora dziwna sprawa, bo wyświetlacz inwertera informuje, że akumulator jest ładowany, wiatrak włącza się na ułamek sekundy...

raczej bym nie zakładał pełnej sprawności takiego urządzenia i zastosował wymianę na nowy szczególnie że ich ceny nie są wielkie

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

krasnoludek pisze:

Mam działa i jestem zadowolony, nie wiem kto takie opinie pisze...

Ktoś musiał mieć doktorat z "jak tego nie robić"

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

U mnie wiatrak się włącza tylko podczas ładowania, albo korzystania z akumulatora. Wygląda to tak, jakby akumulator się co chwilę doładowywał. Może faktycznie nie trzyma już parametrów. Albo tak jak pisał ktoś wcześniej, zwyczajnie się zawiesił procesor, który steruje przetwornicą. Jeśli kiedyś długo nie było prądu, to ta przetwornica ma z tym problem, tzn. zbyt głęboko rozładowuje akumulator. Niestety nie można regulować progu odłączenia akumulatora.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

się uspokoiło już. byćmoże pomogło co zrobiłem:
po odłączeniu akumulatora, jeszcze przez dość długi okres czasu inwerter widział jakby akumulator był, i próbował go doładowywać (na panelu kreseczki od capacity chodziły z lewa do prawa) wiatrak załączał się na ułamek sekundy.
po jakimś czasie wiatrak już się nieodzywał (co ciekawe na panelu 'capacity' było full, a akumulator nadal nie był podpięty.
Podłączyłem akumulator, wiatrak się załączył, ale po pewnym czasie wyłączył, i od tego czasu jest spokój.
Całkiem możliwe że coś mu elektronika zaczyna szwankować. Będę go miał na oku.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Techtron teraz robi swoje przetwornice zeta-tech, czy coś takiego. Namawiałem typa, żeby zrobił wersję 1U, albo 2U samą przetwornicę. Niestety zero odpowiedzi. Pewnie go to nie interesuje.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

emigrant: masz na myśli ten model: https://techtron.pl/p2739,zasilacz-awar ... -1600.html ?
I co oni opracowali konstrukcje u nas i wyprodukowali to też tutaj ? Dziwne że w ofercie mają dużo produktów marki VOLT.....

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator

gakusei pisze:
emigrant: masz na myśli ten model: https://techtron.pl/p2739,zasilacz-awar ... -1600.html ?
I co oni opracowali konstrukcje u nas i wyprodukowali to też tutaj ? Dziwne że w ofercie mają dużo produktów marki VOLT.....

Oni nie wiem, natomiast https://www.polskieprzetwornice.pl/skle ... cts_id/132 podobno projektują w PL, czekam na wycenę wersji rackowej. Gdyby było nas więcej chętnych, to może pójdzie szybciej.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

gakusei pisze:

Nie mam na myśli żadnego modelu. Ten gość kiedyś sprzedawał Volt Polska głównie. Teraz robi swoje konstrukcje pod nazwą ZA-TECH. Nawet ma swój kanał https://www.youtube.com/user/TechtronPL/videos Raczej te całe ZA-TECH to produkcja chińska z chińskich części tak jak to robi Volt Polska. Pradopodobnie te przetwornice ZA-TECH konstrukcyjnie są lepsze od padła Volt Polska.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Cud techniki to to nie jest. Kilka razy zgłupiało mi to po podłączeniu agregatu z "prostokątem". Jeden z VOLT'ów w małej serwerowni głupieje nonstop na temat OVERLOAD, mimo, że podłączone jest do niego niecałe 100W. Do tego wprowadza masę harmonicznym w paśmie krótkofalarskim (amatorskim). Wywaliłem już to dawno z domu, obecnie siedzą dwa ever specline1000, w kilku miejscach w sieci też. Z everem żadnych kłopotów.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Everów przypadkiem nie robią w Polsce? Czy niestety jak inni, Made in China? Mam Volt Polska 300 W, tego białego w kotłowni. Wcześniej był taki czarny, który padł po 2 miesiącach, to w ramach gwarancji dali tego białego, bo tamten już nie był w produkcji. Działa do dziś. Wtedy to nawet nie byłem świadomy, że przetwornice Volt Polska to chińczyki...

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

emigrant pisze:
Everów przypadkiem nie robią w Polsce? Czy niestety jak inni, Made in China? Mam Volt Polska 300 W, tego białego w kotłowni. Wcześniej był taki czarny, który padł po 2 miesiącach, to w ramach gwarancji dali tego białego, bo tamten już nie był w produkcji. Działa do dziś. Wtedy to nawet nie byłem świadomy, że przetwornice Volt Polska to chińczyki...

nawet jeśli coś jest składane w polsce to co za różnica jeśli z chińskich podzespołów?

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

emigrant pisze:

Ever jest z Poznania.
Wszystko ma chińskie części i akumulatory

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Takie to są polskie produkty... Jak agregaty Made in Germany z Chin. :rotfl:

Nowy temat  Odpowiedz w temacie