Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 145 46 47 48 49 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

kamil445 pisze:
hub_lan pisze:
A przeczytaj na kiedy ta mapa jest aktualna :)
a bloki i centrum miasta nie jest brane pod uwagę bo
1. ktoś tam już ma usługę szybszą niż 30M
2. ktoś zadeklarował że dostarczy ją do końca 2021 roku bez korzystania z dotacji

Hm a gdzieś można sprawdzić kto ew. się zadeklarował ?

Niestety nie nawet operatorzy nie mają do takich danych dostępu

emigrant pisze:
kariam pisze:
W ramach popc straszą "włamaniami".
https://www.telko.in/jak-nexera-wywolal ... ch-blotach

:rotfl:

:sciana: 8(

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Jedno jest pewne monopolista będzie chciał najwięcej a najlepszym dowodem na to jest, że ludzie co mieli od łączę czyli parę lat set tys, lub miliony i byli zadowoleni to przy jakimś rabaciku zostają dalej z nimi, tylko tam gdzie ich nie ma są szanse na spokój.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Xauel pisze:
Jedno jest pewne monopolista będzie chciał najwięcej a najlepszym dowodem na to jest, że ludzie co mieli od łączę czyli parę lat set tys, lub miliony i byli zadowoleni to przy jakimś rabaciku zostają dalej z nimi, tylko tam gdzie ich nie ma są szanse na spokój.

przetłumacz to proszę na coś bliżej j. polskiego ;)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

hub_lan pisze:
jednego narodowego operatora już mieliśmy a że mu nie szło to mu zrobiono monopol skutkiem czego miał tak wspaniałą ofertę że na telefon w środku miasta czekało się 20 lat - wybacz postoję

Czyste twoje manipulacje nie mające nic wspólnego z rynkiem telekomunikacyjnym w Polsce (tak to było do roku 1990, w czasach regulowanej gospodarki socjalistycznej, uzależnionej od "wielkiego brata" ze wschodu, gdzie część artykułów żywnościowych była sprzedawana na kartki). W drugiej połowie lat 90-tych TP S.A podłączała 1 mln abonentów usług telefonicznych rocznie na całym obszarze kraju, w sposób zorganizowany i zaplanowany, nie jak dziś te śmiesznie wyglądające, wspierane olbrzymimi środkami EU programy antywykluczające cyfrowo-pewnie 80% i więcej to ohydna latynoska pajęczarnia- ile jest tych przyłączy rocznie?! 100 tys., 200? . Za chwilę skończą się te środki wsparcia i niestety znaczna część abonentów na prowincji czy chce tego czy nie będzie skazana wyłącznie na LTE (bo przy określonej gęstości zaludnienia, tylko duży operator narodowy może spiąć sieć w takich miejscach z zyskiem).
hub_lan pisze:
to jest ostatnia prośba z mojej strony kolejne plucie na wszystkich ISP (bo być może któryś jeden czy dwóch nie spełniło Twoich wymagań) skończy się z mojej strony pozwem

Powtórzę ci jeszcze raz-ISP w przeciwieństwie do marki Orange czy Plusa nie jest twoim zastrzeżonym znakiem towarowym podlegającym ochronie prawnej. Także nie szantażuj mnie, bo stajesz się coraz bardziej groteskowy- nie jesteś Kimem, a Polska nie jest Koreą Płn.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

jarek7714 pisze:
Powtórzę ci jeszcze raz-ISP w przeciwieństwie do marki Orange czy Plusa nie jest twoim zastrzeżonym znakiem towarowym podlegającym ochronie prawnej. Także nie szantażuj mnie, bo stajesz się coraz bardziej groteskowy- nie jesteś Kimem, a Polska nie jest Koreą Płn.

A kto pisał że to będzie pozew o ochronę marki czy znaku towarowego? napisałem wyraźnie że dobrego imienia

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Chodziło mi o to, że Ci co byli skazani na adsl lub lte porostu nie przejdą z dnia na dzień do innego operatora bo mu łatwiej czy płaci jedna fakturę za wszystko, to jest zagrywka by ludzie mieli wszystko na jednym papierze.
A kto ma więcej usług ma do tego rabaty to nie jest do przeskoczenia dla operatorów mniejszych co już w jakimś stopniu daje do zrozumienia, że na przestrzeni kilku lat będzie duzo upadków tych co nie inwestowali w sieć by spać spokojnie.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

U mnie w regionie (Szczecińsko-Pyrzycki cz.A) zaczęli ostro lecieć z budową sieci POPC. Do wiosek lecą po dotychczasowych słupach, pozawieszali na razie haki słupowe, uchwyty odciągowe i stelaże zapasu kabla. W studniach na skrzyżowaniu dróg spawają mufy i wciągają kolejne kable światłowodowe.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Terminy ich Pogonią jeszcze, dobrze że warunki pozwalają im na to.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:45:29 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Z tym zgłaszaniem popytu bym nie uwierzył, ale...zgłaszałem siebie i dwóch szwagrów. W trzech przypadkach tego samego dnia i 100 Mb/s. I ja na liście jestem, a Ich nie ma. W każdym przypadku inna gmina, ale powiat ten sam. Moją miejscowość robią. Ich nie. Wszyscy byliśmy białą plamą. Nie wiem czy ktoś ręcznie tego nie edytował. Twojej miejscowości nie robią wcale jak rozumiem?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:45:35 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Bo widzisz helion1 to wszystko opiera się na bazie teryt/ulic i teraz gmina ma na uzgodnienie z gus 5 lat a gus ma 2 lata na aktualizację tyle że od samego początku mieli tam burdel i pewnie kiedyś go wyprostują ale to zajmie moim zdaniem ze 20 lat jeszcze

do tego dochodzi idiotyczny podział granic administracyjnych gdzie są odosobnione 3 domy w odległości od siebie po 150m i każdy jest w innej miejscowości z czego taj jak u mnie 2 domy są w różnych gminach :)

urzędnicy przyznający dotację nigdy nie byli w terenie więc się nie łapią w tym wszystkim a gminni też nie raczą tego sprzątać do tego dochodzi jeszcze problem z tym że do 80% adresów w teryt/ulic nie ma współrzędnych gps oraz taki drobiazg że nikt jak dotychczas nie wygenerował mapy z tych współrzędnych oraz nie porównał z terenem czy nawet mapami googla

wniosek jak chcesz coś mieć kochaj na maxa daj to do zrobienia urzędasom ....

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:45:47 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:
W krajowym rejestrze granic adres jest od dawna, można sprawdzić przez głupi geoportal.

SIIS? Przecież ten system to nieporozumienie. Uzupełniany przez lokalnych Janusz-ISP, to się uda! Dlaczego oni mają moc decydowania czy dom jest zamieszkany i czy istnieje dany adres? Wystarczy że Janusz Cię nie lubi i masz przesrane. Ja kilka lat temu miałem zatarg z lokalnym ISP (radiówka) bo jakoś usług jak to z radiówkami na wsi bywa była poniżej krytyki, zmusiłem go do rozwiązania umowy, nie zdziwiłbym się gdyby on miał coś z tym do czynienia.

ISP to PIXEL z Piask (powiat Świdnik). Wydaje mi się że jest obowiązek zgłaszania infrastruktury/sprawdzania i zgłaszania adresów? Jeśli tak to na 100% Janusz mi zaszkodził, i pewnie g**** można mu zrobić, prawda? :rotfl:

Możesz dokładniej napisać co wg Ciebie złośliwie zrobił ten ISP ?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:46:01 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:
Sam dokładnie nie wiem, dostępu do SIIS nie mam, nie wiem na co pozwala. Już tu kiedyś w wątku był temat jak ISP może "rewanżować" się na kimś w konsultacjach/raportach.

Nie wiem czy każdy ISP ma obowiązek raportować do SIIS, ale jeśli tak to w pewnym momencie mój adres musiał tam być. Nie wiem czy ma moc usuwania adresów czy modyfikacji danych. Nie wiedziałem nawet że w SIIS są informacje o tym że budynek jest zamieszkany, a tak twierdzi UKE:

Cytuj:
Zgodnie z otrzymanym wyjaśnieniem, powodem nieuwzględnienia obu punktów adresowych w dokumentacji konkursowej był brak występowania adresów w bazie systemu NOBC (system identyfikacji adresowej ulic, nieruchomości, budynków i mieszkań, będący elementem rejestru urzędowego podziału terytorialnego kraju (TERYT )).

Dane z ww. systemu stanowiły dla UKE wyjściową, referencyjną bazę punktów adresowych w procedurze wyznaczania obszarów białych NGA.

Oba adresy (*** 7, *** 32) nie zostały również potwierdzone w SIIS jako adresy mieszkalne, dlatego nie zostały wyznaczone do II konkursu POPC.

Skoro wszędzie dookoła warunki UKE były spełnione i wyznaczono je do POPC nawet tam gdzie nikt nawet nie miał internetu i przez to kontaktu z ISP lub tam gdzie nikt obecnie nie mieszka (a są takie sytuacje w okolicy) to chyba nie jest to magiczny zbieg okoliczności że tylko mój adres jest wykluczony. A ISP znał mnie dobrze, ja nie lubię być dymany i dałem mu popalić, rozwiązał mi umowę. Jeszcze Janusz rok zabierał mi sprzęt z dachu. Na oczy go nie widziałem, tylko pracowników, z nim tylko przez mail'a.

9Mbit/s radiówka za 100-120zł, pierwszy miesiąc był ok, potem ledwo 1Mbit/s i pingi z kosmosu. Ciekawe dlaczego, prawda? :aqq: Pewnego dnia powiedzieli że odciążyli nadajnik bo przełączyli z niego użytkowników z Piask (miasto 2,5k), dużo to jednak nie dało :zlosnik:

Rzucasz publiczne oskarżenie a sam nie wiesz czy ten ktoś faktycznie coś zrobił - to nie jest w porządku

Każdy PT posiadający infrastrukturę i świadczący usługi raportuje co roku do siss
1. adresy pod którymi na dzień 31 grudnia miał aktywną usługę (oraz zakres dostępnych usług)
2. adresy pod którymi może świadczyć usługę (oraz zakres dostępnych usług)

Tak więc jedyne co może zrobić to zaraportować że świadczy gdzieś usługę lub może świadczyć gdzieś usługę
więc nawet jeśli raportuje że może świadczyć gdzieś usługę nie wpływa na to żeby usługę mógł pod tym samym adresem świadczyć ktoś inny

takie oświadczenie ma tylko taką moc że ten adres nie będzie uwzględniony w białych plamach (teoretycznie) i nie powinna być na ten adres przyznana dotacja z popc

oświadczenia takie składa się pod odpowiedzialnością karną i finansową więc jeśli oświadczył by nieprawdę:
1. oświadczył że nie ma możliwości tam gdzie możliwość ma
2. oświadczył by że ma możliwości tam gdzie możliwości nie ma
to uke może na niego nałożyć stosowną karę

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:46:20 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

W SIIS (mało prawdopodobne) albo w konsultacjach (bardziej prawdopodobne) ktoś zgłosił ten numer że jest świadczona usługa po kablu o prędkości większej niż 30 Mbit. I tyle. Mogła to zgłosić dowolna osoba - jeśli chodzi o konsultacje

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Ale wkurzasz się na niewłaściwa osobę. ISO tu nic nie zawinił, UKE przecież ci napisało wyraźnie że waszych numerów nie było w bazie, a jedynie ISP mógłby to skorygować jeśli świadczył by od tym adresem usługi. Więc jedyne do kogo możesz mieć pretensje to do urzędu że nie było waszych adresów w bazie.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:
Cytuj:
Oba adresy (*** 7, *** 32) nie zostały również potwierdzone w SIIS jako adresy mieszkalne, dlatego nie zostały wyznaczone do II konkursu POPC.

Kto definiuje "adresy mieszkalne"?

Tak, świadczone były usługi.
Tak, jest możliwość świadczenia usług.

Żadne z tych usług nie wykluczają z POPC, to ma być min. 30Mbit/s, tutaj nie ma takich możliwości.
Wszyscy dookoła są zadeklarowani, im też można świadczyć te same usługi. Dlaczego więc UKE ma takie problemy tylko z tym adresem? Dlaczego niby w SIIS tylko mój adres jest "spartolony"?
Jestem wkurzony bo ja sam na to nie mam wpływu tylko muszę polegać na prywatnych firmach i to jak widać dość mocno kuleje.

No kurna, świadczył tu usługę, wie że budynek mieszkalny, to dlaczego w SIIS tego nie ma?

nie istnieje coś takiego jak adresy mieszkalne/pustostany w raporcie SIIS są tylko punkty adresowe które definiuje tak jak napisałem miejscowość -> gmina -> powiat -> województwo -> gus -> uke i zgodnie z prawem od faktu zaistnienia adresu do pojawienia się w wykazie gus może minąć do 7 lat (a i to nie jest przestrzegane) następnie jeszcze rok pomiędzy gus a uke

operator raportuje tylko usługi aktywne na 31.12 więc jeśli obcenie usługi tam nie świadczy to nie ma prawa jej zaraportować
mógłby zgłosić potencjalny zasięg ale może nie chce już tam świadczyć usług więc nie zgłosił a do uke nie dotarła w ten sposób informacja o istnieniu tego adresu

tyle że operator mógł ale nie musiał a urzędy musiały ale mają to w d... bo nikt ich za to nie ściga
kolejna kwestia to tka że nawet jeśli dany adres pojawiłby się w wykazie białych plam przeznaczonych do dofinansowania to PT który podpisał umowę o dofinansowanie ma prawo nie wybudowac sieci do wszystkich adresów (o ile pamiętam to musi mieć w zasięgu nie mniej niż 80% adresów z wykazu)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

A czy istnieje możliwość żeby "kowalski" nie będący ISP odpywał SIIS o pojedyńczy adres? Drogie SIIS chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na moim terenie świadczy lub może świadczyć usługę.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
A czy istnieje możliwość żeby "kowalski" nie będący ISP odpywał SIIS o pojedyńczy adres? Drogie SIIS chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na moim terenie świadczy lub może świadczyć usługę.

SIIS to jest system raportowania dla PT więc indywidualna osoba nie może nic tam dopisać ani usunąć no chyba że założy sobie działalność gospodarczą i uzyska wpis to rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych - jak ktoś jest aż takim desperatem to droga wolna ;)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

sam nie wiem jak patrzeć na te wszystkie dane co ma UKE. w tych mapkach "atlasach" jest masakra:
https://mapbook.uke.gov.pl/

czy to jest wykropkowane na podstawie siiis czy konsultacji czy jak?

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Wyniki pochodzą z maszyny losującej lotto. Ta strona nie pokrywa się na 100% ani z siis ani z konsultacjami

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Mój blok jest jako czarna i biała plama a naprzeciwko mnie popc do domku jednorodzinnego, a u mnie blok 16 rodzin. Niech lepiej poprostu odczekać jak zrobią i tyle.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 145 46 47 48 49 Następna