Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 144 45 46 47 4852 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

mam wrażenie że występuje nieporozumienie w zakresie zakupu detalicznego i hurtowego

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Moje pytanie dotyczy usług oferowanych przez Orange dla klienta detalicznego. Czy nie ma znaczenia z jakich środków finansowana jest budowa sieci - środki własne lub w ramach POPC, opłata dla zabudowy jednorodzinnej w obu przypadkach jest należna ? Chodzi mi dokładnie o to, co napisał glitzy

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

sp6huk pisze:
Moje pytanie dotyczy usług oferowanych przez Orange dla klienta detalicznego. Czy nie ma znaczenia z jakich środków finansowana jest budowa sieci - środki własne lub w ramach POPC, opłata dla zabudowy jednorodzinnej w obu przypadkach jest należna ? Chodzi mi dokładnie o to, co napisał glitzy

Raczej logiczne, że tak jeśli bierzesz od nich net z popc, lepszy będzie hurt i tak bo inaczej z nimi się nie wygra, czyli bierzesz gdzie taniej abonament.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

sp6huk pisze:

co za różnica z czego było budowane to nie jest opłata aktywacyjna tylko abonament co oznacza że w to wliczono zwiększony koszt obsługi sieci
w tym napraw awarii kabli - ja mam tak samo

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:46:38 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:
Właśnie sprawdziłem i nie ma mnie na liście białych plam... :rotfl: Jak? Jako jedyny w okolicy mam (z sąsiadem?) niby po kablu 30Mbit/s? UKE to ma jednak rozeznanie :rotfl:

przeczytaj moje wypowiedzi w tym wątku to zrozumiesz dlaczego nie ma Cię w BP

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:46:46 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Ciebie w ogóle dziwi ta sytuacja? Tam gdzie wchodzi aparat państwowy logika się kończy.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

zajadacz pisze:
Ciebie w ogóle dziwi ta sytuacja? Tam gdzie wchodzi aparat państwowy logika się kończy.

+1

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:46:58 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

A co w przypadku kiedy sieć z POPC będzie przynosić straty ? :)

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

ginsonic pisze:

Zamkną nic się nie stanie, wcale mnie to nie zdziwi jak po 8 latach czyli po trwałości projektu to wszystko będzie albo na sprzedaż albo będzie ściągane bo koszty utrzymania tych sieci są mega wysokie, technologia się cały czas rozwija za 10 lat to wszystko może być w innym miejscu niż jest teraz. Oczywiście że cena zawsze wygrywa.. a nasze społeczeństwo nie jest bogate.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

lukasz88 pisze:
ginsonic pisze:

Zamkną nic się nie stanie, wcale mnie to nie zdziwi jak po 8 latach czyli po trwałości projektu to wszystko będzie albo na sprzedaż albo będzie ściągane bo koszty utrzymania tych sieci są mega wysokie, technologia się cały czas rozwija za 10 lat to wszystko może być w innym miejscu niż jest teraz. Oczywiście że cena zawsze wygrywa.. a nasze społeczeństwo nie jest bogate.

W moim regionie chcą budować po słupach i PGE wszystkie projekty wyrzuca im do kosza :P W projekcie 3 kable po 72 48 i 48 J na słupy :P Powinno być tak, że inwestycja nierentowna po 4 latach kasa do zwrotu :)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ginsonic pisze:
lukasz88 pisze:
ginsonic pisze:

W moim regionie chcą budować po słupach i PGE wszystkie projekty wyrzuca im do kosza :P W projekcie 3 kable po 72 48 i 48 J na słupy :P Powinno być tak, że inwestycja nierentowna po 4 latach kasa do zwrotu :)

O jakiej rentowności mówimy kiedy wszystkie inwestycje z popc nie mają nic wspólnego z ekonomią bó głównym celem jest (teoretycznie i oficjalnie) zlikwidowanie białych plam i to czy tego lokalni klienci chcą czy nie i to czy komuś tam jest potrzebne czy nie

to tak jak z pewną ustawą w zsrr "w cccp wszyscy muszą być szczęśliwi - w razie nie bycia szczęśliwym widełki karne to od 2 do 15 lat ciężkich robót"

co do faktycznego celu to będę mocno obstawał przy tym że zwyczajnie chodzi znaczącą redukcję ilości ISP - tak to 2 no może 3 ogólnopolskich.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

hub_lan pisze:
ginsonic pisze:
lukasz88 pisze:

O jakiej rentowności mówimy kiedy wszystkie inwestycje z popc nie mają nic wspólnego z ekonomią bó głównym celem jest (teoretycznie i oficjalnie) zlikwidowanie białych plam i to czy tego lokalni klienci chcą czy nie i to czy komuś tam jest potrzebne czy nie

to tak jak z pewną ustawą w zsrr "w cccp wszyscy muszą być szczęśliwi - w razie nie bycia szczęśliwym widełki karne to od 2 do 15 lat ciężkich robót"

co do faktycznego celu to będę mocno obstawał przy tym że zwyczajnie chodzi znaczącą redukcję ilości ISP - tak to 2 no może 3 ogólnopolskich.

W takim razie to co budują z POPC i jak budują czyli po kosztach, nie pytają nawet właścicieli gruntów czy mogą podwiesić kabel, że to pieniądze wyrzucone w błoto ? Pytam się w takim razie gdzie jest logika i CBA ? :)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ginsonic pisze:
hub_lan pisze:
ginsonic pisze:

W takim razie to co budują z POPC i jak budują czyli po kosztach, nie pytają nawet właścicieli gruntów czy mogą podwiesić kabel, że to pieniądze wyrzucone w błoto ? Pytam się w takim razie gdzie jest logika i CBA ? :)

Tam gdzie wchodzi działanie urzędasów kończy się wszelka logika

tak wszystkie dotacje z założenia mają cel polityczny (oficjalny) ustalony w brukseli i nic wspolnego nie mają ani z logiką ani z ekonomią
a w przypadku dotacji na 8.x czy popc celem jest zrealizowanie agendy cyfrowej ustalonej w brukseli czyli KAŻDYczy tego chce czy nie ma być do bodajże 2020 roku w zasięgu sieci NGA o predkości nie mniejszej niż 30 Mbps a do bodajże 2025 roku o predkości nie mniejszej niż 100Mbps

cba mogłoby podjąć działania tylko i wyłącznie kiedy pieniądze z dotacji zostały by wydanie niezgodnie z przeznaczeniem a to że to jest wydawanie ukradzionych pieniędzy na absurdalny cel - no cóż ja się taki cel określiło to wszystko jest zgodne z prawem - choć nie musi być zgodne z logiką i ekonomią

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

chyba wkr chlopaków z dotacji xD

wieszamy kabelek zatrzymuje się auto i pyta "wieszacie dla nas" a my kiwamy głową że "nie" poleciały kur.. w naszą stronę i coś tam gadali i pojechali..

Tylko wszyscy razem i położymy Goliata

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

lukasz88 pisze:
chyba wkr chlopaków z dotacji xD

wieszamy kabelek zatrzymuje się auto i pyta "wieszacie dla nas" a my kiwamy głową że "nie" poleciały kur.. w naszą stronę i coś tam gadali i pojechali..

Tylko wszyscy razem i położymy Goliata

już się ciasno robi molochom
:)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam

Te punkciki "Planowana rozbudowa POPC" to są pewniaki do których zostanie dokopany światłowód czy jest to mapa "poglądowa" ?

https://i.imgur.com/BzkXnto.png

Tak w ogóle dziwna ta mapka, niektóre bloki w ogóle nie są brane pod uwagę, obrzeża zostaną "przyłączone" a centrum miasta prawie w ogóle :D

Ostatnio zmieniony ndz, 10 lut 2019 19:42:58 przez kamil445, łącznie zmieniany 2 razy.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

seb235 pisze:
Z jednej strony ganisz małych ISP, z drugiej chwalisz LTE a z trzeciej nie dogadałeś się z orange.

Z dużym szczegóły oferty masz "rozebrane" i transparentne na tysiące postów w sieci, z małym jak coś przeoczysz podpisując umowę to się na ciebie wypnie i będzie śmiał się w twarz. Tak nie dogadałem się z Orange bo miałem pecha (nie wszyscy konsultanci posiadają określoną wiedzę, kompetencje aby potrafić spiąć w systemie odpowiednią ofertę, jesienią konsul dawał mi więcej od moich oczekiwań wiosną). LTE działa u mnie świetnie
Obrazek
(telefon rzucony na komodzie i połączenie udostępnione WiFi, na modemie i antenie zewnętrznej spokojnie do uzyskania bez agregacji o 50% download, o 300% więcej upload-ruch w godzinach szczytu).
seb235 pisze:
Światłowód aby poprawić sobie placebo?

Czy 100/10Mbps to jest za mało aby po światłowodzie działała prawidłowo usługa HBO GO?! Bo na LTE działa przy prawidłowo nawet przy kilka razy gorszych parametrach łącza, popatrzeć sobie na ping jednocyfrowy to marna przyjemność. Ja już z góry opłaciłem abonament do końca umowy i czekam-może coś ciekawego pojawi się w międzyczasie w Orange/Plus/Play.
seb235 pisze:
Czego nie ma ten mały ISP co oferuje LTE?

Otóż tego że jak kupuję w Orange publiczne IP, to mam go na WAN, operator mi nie mówi żebym zmienił ofertę na biznesową z abonamentem miesięcznym 600zł za 100/10Mbps .
zajadacz pisze:

Gdyby był narodowy operator, kolega dawno by miał szybki internet, tacy neoliberałowie jak Ty to podłączają klientów tam gdzie szybko zwróci im się kasa, a dla tych co go nie maja, to mają wyklepaną odpowiedź "niech się klienci przeprowadzą tam gdzie jest szybki internet" -mam poszukać cytatów... :nie:

Załączniki:
Zrzut ekranu 2019-02-10 o 17.58.01.png
Zrzut ekranu 2019-02-10 o 17.58.01.png [ 197.89 KiB | Przejrzano 711 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

kamil445 pisze:
Witam

Te punkciki "Planowana rozbudowa POPC" to są pewniaki do których zostanie dokopany światłowód czy jest to mapa "poglądowa" ?

https://i.imgur.com/BzkXnto.png

Tak w ogóle dziwna ta mapka, niektóre bloki w ogóle nie są brane pod uwagę, obrzeża zostaną "przyłączone" a centrum miasta prawie w ogóle :D

A przeczytaj na kiedy ta mapa jest aktualna :)
a bloki i centrum miasta nie jest brane pod uwagę bo
1. ktoś tam już ma usługę szybszą niż 30M
2. ktoś zadeklarował że dostarczy ją do końca 2021 roku bez korzystania z dotacji

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

jarek7714 pisze:
Gdyby był narodowy operator, kolega dawno by miał szybki internet, tacy neoliberałowie jak Ty to podłączają klientów tam gdzie szybko zwróci im się kasa, a dla tych co go nie maja, to mają wyklepaną odpowiedź "niech się klienci przeprowadzą tam gdzie jest szybki internet" -mam poszukać cytatów... :nie:

odniosę się tylko do tego co powyżej bo do reszty nawet nie wiem jak mam to rozumieć

jednego narodowego operatora już mieliśmy a że mu nie szło to mu zrobiono monopol skutkiem czego miał tak wspaniałą ofertę że na telefon w środku miasta czekało się 20 lat - wybacz postoję

a i jeszcze jedno nie wiem jak inni ale ja podłączam wszystkich w rejonie w którym działam nawet tych których podłączenie zwróci mi się za 4-6 lat
więc jak masz na myśli którąś konkretną sieć to napisz jej nazwę (no chyba że ściemniasz i boisz się konsekwencji prawnych)

poza tematem

to jest ostatnia prośba z mojej strony kolejne plucie na wszystkich ISP (bo być może któryś jeden czy dwóch nie spełniło Twoich wymagań) skończy się z mojej strony pozwem

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

W ramach popc straszą "włamaniami".
https://www.telko.in/jak-nexera-wywolal ... ch-blotach

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

hub_lan pisze:
A przeczytaj na kiedy ta mapa jest aktualna :)
a bloki i centrum miasta nie jest brane pod uwagę bo
1. ktoś tam już ma usługę szybszą niż 30M
2. ktoś zadeklarował że dostarczy ją do końca 2021 roku bez korzystania z dotacji

Hm a gdzieś można sprawdzić kto ew. się zadeklarował ?

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

kariam pisze:
W ramach popc straszą "włamaniami".
https://www.telko.in/jak-nexera-wywolal ... ch-blotach

:rotfl:

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 144 45 46 47 4852 Następna