Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 142 43 44 45 4652 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Pożyjemy zobaczymy 2020 tuż tuż w sumie.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... ometr-exfo

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

Panowie,

Co jeśli operator w konsultacjach deklaruje pokrycie danego terenu zasięgiem swojej szybkiej sieci. Ale okazuje się żę jest inaczej, lub odmawia podłączenia klienta bez zaistnienia przeszkód natury technicznej.
Czy szary obywatel może to zgłosić, żeby adres nadal funkcjonował jako biała plama?

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
Panowie,

Co jeśli operator w konsultacjach deklaruje pokrycie danego terenu zasięgiem swojej szybkiej sieci. Ale okazuje się żę jest inaczej, lub odmawia podłączenia klienta bez zaistnienia przeszkód natury technicznej.
Czy szary obywatel może to zgłosić, żeby adres nadal funkcjonował jako biała plama?

skoro napisałeś "odmawia podłączenia klienta bez zaistnienia przeszkód natury technicznej"
to zakładam że np mogą być przeszkody natury formalnej - np brak zgody na wejście,
bądź np finansowej - nieuregulowane płatności itp

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

hub_lan pisze:
ko20 pisze:
Panowie,

skoro napisałeś "odmawia podłączenia klienta bez zaistnienia przeszkód natury technicznej"
to zakładam że np mogą być przeszkody natury formalnej - np brak zgody na wejście,

Odmowa jest na zasadzie: "nie lubie Cię". Nie jest to problem zalegania z płatnościami, brak zgód na wejście itp.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
hub_lan pisze:
ko20 pisze:
Panowie,

Odmowa jest na zasadzie: "nie lubie Cię". Nie jest to problem zalegania z płatnościami, brak zgód na wejście itp.

czyli istnieją inne przesłanki (logiczne bądź nie) a operator nie ma obowiązku podpisać umowy z każdym zgłaszającym się klientem nawet jeśli sieć powstałą z popc

inna sprawa że jeśli to pojedynczy adres na danym osiedlu/ulicy to nie liczyłbym na to że nawet pojawienie się w białych plamach cokolwiek zmieni bo koszt dobudowy przyłącza przekroczyłby zdrowy rozsądek nawet z dofinansowaniem 80%
poza tym popc nie finansuje samych przyłączy tylko zasięg potencjalny (np do mufy na najbliższym słupie) a przyłącze musi być wykonane za własne środki

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

hub_lan pisze:
ko20 pisze:
hub_lan pisze:

czyli istnieją inne przesłanki (logiczne bądź nie) a operator nie ma obowiązku podpisać umowy z każdym zgłaszającym się klientem nawet jeśli sieć powstałą z popc

inna sprawa że jeśli to pojedynczy adres na danym osiedlu/ulicy to nie liczyłbym na to że nawet pojawienie się w białych plamach cokolwiek zmieni bo koszt dobudowy przyłącza przekroczyłby zdrowy rozsądek nawet z dofinansowaniem 80%

Czyli mogę założyć działalność ISP, zadeklarować że każdy punkt adresowy w kraju jest w zasięgu mojej sieci, a każdego kto się zgłosi odprawie z kwitkiem mówiąc: NIE MAM OBOWIĄZKU Cię podłaczać. Wszystkie białe plamy w kraju przestałyby istnieć. Że też nikt na to nie wpadł jeszcze :-)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
hub_lan pisze:
ko20 pisze:

Czyli mogę założyć działalność ISP, zadeklarować że każdy punkt adresowy w kraju jest w zasięgu mojej sieci, a każdego kto się zgłosi odprawie z kwitkiem mówiąc: NIE MAM OBOWIĄZKU Cię podłaczać. Wszystkie białe plamy w kraju przestałyby istnieć. Że też nikt na to nie wpadł jeszcze :-)

jest różnica między nie wypełnieniem umowy popc (nie zbudowaniem sieci umożliwiającej podłączenie) a samym uruchomieniem usługi bo to nie wchodzi w zakres popc

więc jesli staniesz do konkursu weźmiesz dofinansowanie i nie wybudujesz sieci to będziesz się musiał tłumaczyć natomiast jeśli siec wybudujesz to nic Ci nie zrobią że nie obsługujesz danego klienta

wybacz ale zrozumienie mechanizmu rozumowania urzędników to jest zadanie dla 1000000000 psychiatrów mających 30 letnie doświadczenie kliniczne i jako takie pozostaje poza zakresem pojmowania zarówno moim jak i 95% ludzi nie będących urzędnikami

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

hub_lan pisze:
ko20 pisze:
hub_lan pisze:

jest różnica między nie wypełnienie umowy popc (nie zbudowaniem sieci umożliwiającej podłączenie a samym uruchomieniem usługi to nie wchodzi w zakres popc

To nie jest sieć budowana z POPC. Ale POPC z tego co wiem, nie jest budowana tam, gdzie ISPy zadeklarują że sieć posiadają. W teorii, bo wiem że toto dziurawe.
Z mojego punktu widzena, ISP źle zadeklarował pokrycie swoją siecią, i pytanie jest aktualne czy mogę to zgłosić do POPC. Czy się będzie opłacało zbudować jeden adres na środku ulicy - inna para kaloszy. Zadaniem POPC jest umożliwienie każdemu podłączenie do szybkiej sieci. Chciałbym im powiedzieć, że ja się nie mogę do takiej sieci podłączyć.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Z tego co pamiętam to dwukrotnie UKE robiło konsultacje społeczne w trakcie których każdy mógł zgłosić czy w danym miejscu ma dostęp do netu czy też nie ma.

To narzędzie było bardzo skuteczne - kilka miejscowości w ciągu raptem 2 czy 3 dni stawało się z białej plamy "czarną dziurą" - tylu tam było podłączonych do szybkiego netu :)

Od lat jednak jest to już niedostępne. Co do POPC to firma która wygrała konkurs musi wybudować sieć dla iluś tam procent (80? 90? nie pamiętam, bo oni to chyba deklarowali poza tym w dokumentacji) wszystkich punktów spełniających definicję "białej plamy". Więc teraz Twoja sytuacja zależy od rachunku prawdopodobieństwa: ile terenów może ta firma odpuścić by nie stracić dotacji oraz czy Twoja miejscowość/ulica jest atrakcyjna czy nie dla budowy sieci z POPC.

Ja bym zaczął od kontaktu z wygranym. A jeżeli zleją zwykły list, to wyślij polecony + na dole dopisz że to samo leci do UKE, CPPC i MC :) czyli zastosuj tzw. rozdzielnik :)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
hub_lan pisze:
ko20 pisze:

jest różnica między nie wypełnienie umowy popc (nie zbudowaniem sieci umożliwiającej podłączenie a samym uruchomieniem usługi to nie wchodzi w zakres popc

To nie jest sieć budowana z POPC. Ale POPC z tego co wiem, nie jest budowana tam, gdzie ISPy zadeklarują że sieć posiadają. W teorii, bo wiem że toto dziurawe.
Z mojego punktu widzena, ISP źle zadeklarował pokrycie swoją siecią, i pytanie jest aktualne czy mogę to zgłosić do POPC. Czy się będzie opłacało zbudować jeden adres na środku ulicy - inna para kaloszy. Zadaniem POPC jest umożliwienie każdemu podłączenie do szybkiej sieci. Chciałbym im powiedzieć, że ja się nie mogę do takiej sieci podłączyć.

no to nie zrozumiałem tego co pisałeś wcześniej co jednak dla Twojej sytuacji niewiele zmienia gdyż jeśli ktoś zadeklarował że ma pokrycie siecią tych adresów lub ma plany inwestycyjne na te adresy to jedyne do czego się mogą czepić to fakt że przed twoim (a dokładniej bodjaże to max 2 działki w lewo i w prawo) nie ma mufy/zapasu itp

nikt go nigdy nie będzie ścigał z tytułu nie świadczenia usługi pod takim a nie innym adresem gdyż deklarowane są tylko objęcie zasięgiem lub potencjalnym zasięgiem (możliwością podłączenia) danych punktów adresowych

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

@ko20, ale czy na pewno Twój adres (dokładnie!) widnieje na liście do podłączenia zadeklarowanego w plikach .pdf i i .xls wrzuconych na stronę CPPC?
Bo biała plama nie oznacza, że już podłączą Ci światłowód. U mnie w okolicy jest plecionka. Moja mniejsza wieś (30 domów) miała być już okablowywana, ale wrócą na wiosnę, gdy się ociepli. A większa 2 km obok (60 domów) nie jest do podłączenia. I ludzie źli, bo jadą na Neostradzie do 10 Mbps, która synchronizuje się około 6 Mbps. I tak te wsie są robione na wyrywki, a odległość międxy nimi to 1-4 km.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

No ja też przyznam, że wiązałem z POPC duże nadzieje (wschodnie dzielnice Gdańska to totalne pustkowie internetowe) ale się okazało, że nasz pomarańczowy ex monopolista nie wybrał mojej okolicy i tyle. Podobno większa część dzielnicy ma dostęp do prędkości 80Mbps (choć tu Orange kłamie, bo deklaruje że ma VDSL a sprzedaje maksymalnie opcję 20Mb/s). I co teraz?

W zasadzie to sprawia, że nawet gdybym chciał zbudować sieć sam to będę ograniczony do maksymalnie około 200 abonentów bo wszędzie dookoła będzie pomarańczowy światłowód z dotacji... ;-(

PS. Tak, adres był na liście białych plam, ale beneficjent - Orange - nie zadeklarował, że go podłączy nawet jako adres rezerwowy czy jak one się tam zwą.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

piker pisze:
No ja też przyznam, że wiązałem z POPC duże nadzieje (wschodnie dzielnice Gdańska to totalne pustkowie internetowe) ale się okazało, że nasz pomarańczowy ex monopolista nie wybrał mojej okolicy i tyle. Podobno większa część dzielnicy ma dostęp do prędkości 80Mbps (choć tu Orange kłamie, bo deklaruje że ma VDSL a sprzedaje maksymalnie opcję 20Mb/s). I co teraz?

W zasadzie to sprawia, że nawet gdybym chciał zbudować sieć sam to będę ograniczony do maksymalnie około 200 abonentów bo wszędzie dookoła będzie pomarańczowy światłowód z dotacji... ;-(

PS. Tak, adres był na liście białych plam, ale beneficjent - Orange - nie zadeklarował, że go podłączy nawet jako adres rezerwowy czy jak one się tam zwą.

poszukaj w gdańsku jakiegoś ISP i dogadaj się z nim że wybudujesz siatkę na te 200 adresów i ją mu wynajmiesz za stałą opłatę miesięczną albo od abonenta

powinno Ci się zwrócić w 3-3,5 roku a potem będziesz zarabiał

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Instalacja wykonana z POPC. Transmisja od Orange to standard :)

Załączniki:
instalacja.jpg
instalacja.jpg [ 94.59 KiB | Przejrzano 706 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

ginsonic pisze:
Instalacja wykonana z POPC. Transmisja od Orange to standard :)

Gdzie jeśli można tak podlaczaja? :)

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

@ginsonic przekaż w tym OSP (podejrzewam), że antenę Radmor mają źle zainstalowaną. Niech wyciągną ją nad dach.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

glitzy pisze:
@ginsonic przekaż w tym OSP (podejrzewam), że antenę Radmor mają źle zainstalowaną. Niech wyciągną ją nad dach.

To nie jest budynek OSP :)

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

No to może UG, więc OC też powinna mieć dobrą łączność.
Teraz antena raz, że nie pracuje dookólnie to jeszcze nie wiem czy odległość od ściany fizycznie pozwala na pracę λ/2.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

glitzy pisze:
No to może UG, więc OC też powinna mieć dobrą łączność.
Teraz antena raz, że nie pracuje dookólnie to jeszcze nie wiem czy odległość od ściany fizycznie pozwala na pracę λ/2.

Antena Orange. W budynku jest centrala :)

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Czyli monitoring pożarowy TP Teltech. Możesz przy okazji wspomnieć, że instalacja nie jest wykonana prawidłowo.
Z tego co ja wiem to DSLAMy wkładali albo do GOK albo do OSP albo do UG. To na 100% nie jest któryś z w/w budynków? Bo tu może chodzić o ludzkie życie.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

glitzy pisze:
Czyli monitoring pożarowy TP Teltech. Możesz przy okazji wspomnieć, że instalacja nie jest wykonana prawidłowo.
Z tego co ja wiem to DSLAMy wkładali albo do GOK albo do OSP albo do UG. To na 100% nie jest któryś z w/w budynków? Bo tu może chodzić o ludzkie życie.

No i do budynków Poczty Polskiej. Jest to budynek Gminy ( Dom Kultury ). Jeżeli jest to monitoring pożarowy to pewnie wykonany na zlecenie Orange.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

glitzy pisze:
@ko20, ale czy na pewno Twój adres (dokładnie!) widnieje na liście do podłączenia zadeklarowanego w plikach .pdf i i .xls wrzuconych na stronę CPPC?
Bo biała plama nie oznacza, że już podłączą Ci światłowód. U mnie w okolicy jest plecionka. Moja mniejsza wieś (30 domów) miała być już okablowywana, ale wrócą na wiosnę, gdy się ociepli. A większa 2 km obok (60 domów) nie jest do podłączenia. I ludzie źli, bo jadą na Neostradzie do 10 Mbps, która synchronizuje się około 6 Mbps. I tak te wsie są robione na wyrywki, a odległość międxy nimi to 1-4 km.

Nie istniej mój adres na liście Orange do podłączenia z CPPC. Mieli zrobić 20-pare procent i do mnie już do nie dotrą. Dwie uliczki wcześniej kończa.
Mój adres był na liście wszystkich białych plam, ale Orange sobie go nie wybrał.
I teraz na tym samym terenie lokalna firma która działa po WiFI zaczełą swoje bez dotacji śwaitłowodu budować. Istnieje szansza, że zadeklaruje?, lub juz zadeklarowała, że teren jest w zasięgu szubkiej sieci. Przy kolejnej części projektu Orange (lub kto inny) już do mnie nie dotrze.

Tyle że firma się na mnie obraziła i mnie nie podłączy. Nawet mając kabel w granicy posesji. I teraz pytanie natury filozoficznej. Czy mój adres jest białą plamą czy nie. Firma deklaruje że jestem w zasięgu ich sieci, ale mnie nie podłączą (nie z powodów techcznych). Wiem, prywatna firma i nei można jej zmusić do niczego. Ale na takiej zasadzie, mógłbym założyć działalność ISP, i zadekalrować teren całego kraju, a każdemu kto się zgłosi powiedzieć żę go nei lubię więc go nie podłącze.

Jak pisałem, pytanie natury filozoficznej, i organizacyjnej projektu CPPC bo i tak, sam jeden nic z tym nie zrobie.

Ostatnio zmieniony pn, 07 sty 2019 14:05:57 przez ko20, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
glitzy pisze:

Nie istniej mój adres na liście Orange do podłączenia z CPPC. Mieli zrobić 20-pare procent i do mnie już do nie dotrą. Dwie uliczki wcześniej kończa.
Mój adres był na liście wszystkich białych plam, ale Orange sobie go nie wybrał.
I teraz na tym samym terenie lokalna firma która działa po WiFI zaczełą swoje bez dotacji śwaitłowodu budować. Istnieje szansza, że zadeklaruje?, lub juz zadeklarowała, że teren jest w zasięgu szubkiej sieci. Przy kolejnej części projektu Orange (lub kto inny) już do mnie nie dotrze.

Tyle że firma się na mnie obraziła i mnie nie podłączy. Nawet mają kabel w granicy posesji. I teraz pytanie natury filozoficznej. Czy mój adres jest białą plamą czy nie. Firma deklaruje że jestem w zasięgu ich sieci, ale mnie nie podłączą (nie z powodów techcznych). Wiem, prywatna firma i nei można jej zmusić do niczego. Ale na takiej zasadzie, mógłbym założyć działalność ISP, i zadekalrować teren całego kraju, a każdemu kto się zgłosi powiedzieć żę go nei lubię więc go nie podłącze.

Jak pisałem, pytanie natury filozoficznej, i organizacyjnej projektu CPPC bo i tak, sam jeden nic z tym nie zrobie.

jesli ktoś zadeklaruje a potem okabluje twój rejon i w inwentaryzacji poda że Twój adres jest w zasięgu jego sieci to ten adres zniknie na trwałe z białych plam

jeśli chcesz zostac operatorem i zadeklarować że ogarniesz zasięgiem 100% pkt adresowych w kraju to pamiętaj że będziesz się musiał z takiego zobowiązania wywiązać

nie przypuszczam że ta firma się obraziła no bo tak i zakładam że niechęć swiadczenia Ci usług wynika przynajmniej częściowo z Twoich działań/zaniechań

pojedź wyjaśnij i się dogadaj w przeciwnym razie będzesz miał to co masz obecnie jeszcze przez wiele lat

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

hub_lan pisze:
jeśli chcesz zostac operatorem i zadeklarować że ogarniesz zasięgiem 100% pkt adresowych w kraju to pamiętaj że będziesz się musiał z takiego zobowiązania wywiązać
No a lokalny operator, z pojedynczego zadeklarowanego adresu nie musi się wywiązywać? Zakładam, że zadeklarował teren, nie mam możliwości tego sprawdzić. W moim przypadku się nie wywiązuje. Dokładnie to samo, proeblem skali czy nie wywiązujesz z 1 adresu czy z miliona adresów.

hub_lan pisze:
nie przypuszczam że ta firma się obraziła no bo tak i zakładam że niechęć swiadczenia Ci usług wynika przynajmniej częściowo z Twoich działań/zaniechań
pojedź wyjaśnij i się dogadaj w przeciwnym razie będzesz miał to co masz obecnie jeszcze przez wiele lat

Że z powodu moich działań to owszem. Zaniechań nie. MOje działania to negatywne wypowiadanie się o ich usługach gdy byłem ich abonentem na radiu parę lat temu. Krytyki nie przyjeli konstruktywnie, że tak powiem. Zreszta dopatrzyli się moich postów tutaj na trzepaku. Z braku konkurencji mieli drogą ofertę, (ze 2x droższą niż inni tutaj podawali), jakoś usług pozostwiała wiele do życzenia: zupełnie nie monitorowali swojej sieci, pod koniec wieczorami prędkości siadały do 1/10 tego co formalnie sprzedawali. Twierdzil że pewnie drzewo wyrosło (tak od 18-do 23), albo żę to wina mojego domowego WIFi. Czasem pingi leciały w kosmos były w środku dnia po 2000ms. Testowałem na kablu. Zmieniłem tymi ręcami CPE na swoje (nie stosowali żadnej autoryzacji po za MACiem). Przekierowanie portów aka IP Publiczne, było (hehe) zrobione na CPE właśnie. WPadłbyś na to? Kiedyś zepsuli coś w routingu i ten stały adres częściowo nie działał, przez miesiąc naprawili. RevDNS nie zdjęcli po paru miesiącach jak sprawdzałem. ITd Itp. Ostatnio wdałem się z ich pracownikiem, w utarczkę słowną na pajsbuku bo ktoś pyatał o opinie.,Pracownik napisał, że wielokrtnie chcieli do mnie na serwis przyjechać (jakoś nie pamiętam On zresztą też nie potrafił lub nie chciał podać kiedy), ale ja uważam się za najmądrzejszego i serwisu im odmawiałem. A nie zauwazyli że CPE podmienłem na swoje zeby na jednym urzadzenie miec ich WIFi i LTE. Tak przez 3-4 miesiące nie zauwyżylido końća umowy. Potem wymyślil że uważam się za tak mądrego że odmówiłem ich pracownikowi instalacji i zrobiłem to sam i na pewno źle CPE na sektor ustawiłem. CPE to nanostation, a sektor to antena dookólna 600m dalej. A pracownik przyjechał na montaż SUVem bez drabiny to powiedziałem, że sam zamontuje, zero problemu. Innym razem twierdzili, że nie miałem łącza WiFI tylko profesjonalną radiolinię (nanostation loco!). JA nie mam czego wyjaśniać. Przepraszać za napisanie prawdy nie zamierzam.

W ramah ciekawostki zastanawiam się nad deklaracją firmy pokrycia terenu a odmową podłączenia abonenta bez podania przyczyn technicznych czy formalno prawnych powiedzmy. Jak napisałeś z deklaracji trzeba się wywiązywać.

Generalnie jakaś solidna konkurencja i by ich pewnie nie było. Tylko na obrzeżach swojej sieci mają jakąś konkurencje. Teraz im troche ten Orange z dotacji namiesza.

Krzywdy mi nie zrobili, bo LTE działa sprawnie, choć kabel byłby zasze ciut lepszy i bez kombinowania jakimiś VPNami miałbym dostęp do domu. LTE tego nie oferuje. Ale firma postanowiła na złość mamie się przeziębić. Orgazmu na słowo światłowód nie dostaje, żeby podkulić ogon i prosić o wybaczenie. Jak sami napisali, nie każdy musi być ich abonentem.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 142 43 44 45 4652 Następna