Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 158 59 60 61 62 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

zjopek pisze:
W ramach POPC są przyłączane Jednostki oświatowe (w tym wszelkie przedszkola, świetlice, domy nauczyciela itp.) i od niedawna GOK'i i OSP.

Prywatne przedszkola też? To se może kurna przedszkole na chwilę założe.....

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

ale w ramach popc za darmo te placówki będą miały internet jak szkoły z ose ?
czy w ramach popc są przyłaczane ale za pieniądze, abonament, jeśli za pieniądze to za jakie i dlaczego nie może być tańszego neta ode mnie?

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Tak, te JO są przyłączane w ramach OSE, czyli internet maja "za darmo".
Czy prywatne też się zaliczają, tego nie wiem.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

będzie na to jakiś MDO_xx i mogę walczyc jeszcze o jakieś JO po za szkołami czy już posprzątane ?

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Raczej wszystkie JO będzie obsługiwał NASK.
Trzeba patrzeć na zamówienia NASK
https://bip.nask.pl/bip/zamowienia-publiczne

Można wtedy wystawić usługę hurtową dla NASK.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Q'bot pisze:
Co ciekawe widziałem też instalatora z dg-netu, który wlazł na drabinę i sobie grzebał w ich puszce, mimo, że na słupach wiszą naprzemiennie :hmm:

Korzystasz z DG-Netu? jakaś opinia na priw?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

https://www.telko.in/nexera-ma-trzy-lata

100 tysiecy do konca roku, milion za trzy lata? Mowiac bardzo delikatnie mocno przestrzelone prognozy patrzac na to jak w mojej okolicy czy innych miejscowosciach nic sie nie dzieje. Co do przejec chyba nikogo nie zdazyli jeszcze kupic tylko dzierzawia infrastrukture do OSE zeby dojsc do szkol?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

https://www.telko.in/nexera-kupila-infr ... owa-uninet

Faktycznie oglosili po zapowiedziach. Ktos jeszcze miał oferty kupna swojej sieci swiatlowodej?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator
Awatar użytkownika

kariam pisze:
https://www.telko.in/nexera-kupila-infrastrukture-swiatlowodowa-uninet

Faktycznie oglosili po zapowiedziach. Ktos jeszcze miał oferty kupna swojej sieci swiatlowodej?

Sprzedać możesz raz a później z czego będziesz żył? Będziesz dzierżawić od nich? jak to się może opłacać.. xD
a później im płacić za dzierżawy klientów po 50k miesięcznie xD

U mnie jest tak że ostro budują ale 0 klientów nie ma chętnych.. bo wszyscy co byli to zabrałem na swoją sieć xD

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

lukasz88 pisze:
kariam pisze:

Sprzedać możesz raz a później z czego będziesz żył? Będziesz dzierżawić od nich? jak to się może opłacać.. xD

U mnie jest tak że ostro budują ale 0 klientów nie ma chętnych.. bo wszyscy co byli to zabrałem na swoją sieć xD

Ja nie twierdze, ze sie oplaca tylko pytam czy do kogos juz uderzali...

W moim wojewodztwie raczej nie dubluja sieci ale ja nie mam ani swiatlowodu ani neostrady ani radiowki szybszej niz 10mbs w obecnym miejscu zamieszkania, nawet wrzucili mapke ala lokalni.pl, w mojej miejscowosci ostro beda kablowac, chyba wiekszy zasieg niz lokalnego operatora ktory nie mial nawet okablowania na rynku. Bez urazy ale lokalny operator w mojej miejscowosci ma drozszy swiatlowod niz Inea czy Orange nawet jesli doliczyc te 15 zlotych za domki jednorodzinne.
https://www.nexera.pl/pl/map

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

kariam pisze:
lukasz88 pisze:
kariam pisze:

Ja nie twierdze, ze sie oplaca tylko pytam czy do kogos juz uderzali...

W moim wojewodztwie raczej nie dubluja sieci ale ja nie mam ani swiatlowodu ani neostrady ani radiowki szybszej niz 10mbs w obecnym miejscu zamieszkania, nawet wrzucili mapke ala lokalni.pl, w mojej miejscowosci ostro beda kablowac, chyba wiekszy zasieg niz lokalnego operatora ktory nie mial nawet okablowania na rynku. Bez urazy ale lokalny operator w mojej miejscowosci ma drozszy swiatlowod niz Inea czy Orange nawet jesli doliczyc te 15 zlotych za domki jednorodzinne.
https://www.nexera.pl/pl/map

cena to nie wszystko

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

hub_lan pisze:
cena to nie wszystko

Cena i dostepnosc. Ja tu nie mowie o miescie wojewodzkim czy powiatach lub gminach na Slasku czy Malopolsce tylko miejscowosci wielkosci 10 tysiecy osob w ktorej na rynku nie masz kabla od lokalnego operatora a spora czesc miasta ma radiowke 10mbs w cenie 80pln wiec o czym ty rozmawiamy. Zwlaszcza, ze z tego co znalazlem lokalny operator swoj swiatlowod tez robil z starych dotacji, raczej poza te obszary sie nie rozbudowal.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

UPC wchodzi oficjalnie na POPC-a, po opisie oraz symetrycznych ofertach oraz wojewodztwach widac, ze chodzi o BSA na sieci INEA.
http://media.upc.pl/104989-upc-polska-z ... alizacjach

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator
Awatar użytkownika

kariam pisze:
hub_lan pisze:
cena to nie wszystko

Cena i dostepnosc. Ja tu nie mowie o miescie wojewodzkim czy powiatach lub gminach na Slasku czy Malopolsce tylko miejscowosci wielkosci 10 tysiecy osob w ktorej na rynku nie masz kabla od lokalnego operatora a spora czesc miasta ma radiowke 10mbs w cenie 80pln wiec o czym ty rozmawiamy. Zwlaszcza, ze z tego co znalazlem lokalny operator swoj swiatlowod tez robil z starych dotacji, raczej poza te obszary sie nie rozbudowal.

To wychodzi na to że w twojej miejscowości mu sie to nie opłaca zresztą się nie ma co dziwić 10k mieszkańców to raczej male miasteczko nie dziw sie jak by miał większość ludzi u siebie to pewnie by zrobił a tak to jak slupy po 5.52 netto to też bym sie zastanawial ja mam podobnie miasto może 15k ale większość ludzi jest u mnie więc robiłem, myślę że korzysta u mnie 60% mieszkańców

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

lukasz88 pisze:
To wychodzi na to że w twojej miejscowości mu sie to nie opłaca zresztą się nie ma co dziwić 10k mieszkańców to raczej male miasteczko nie dziw sie jak by miał większość ludzi u siebie to pewnie by zrobił a tak to jak slupy po 5.52 netto to też bym sie zastanawial

No to bez urazy, wchodzi niedobry, drogi POPC czy sie nie oplaca wiec klienci nie maja alternatywy skoro od 10 lat nic sie nie dzieje i stad sie wlasnie pojawia ten POPC? Jakos w niewiele wiekszej miejscowosci 30 km dalej (13 tysiecy mieszkancow) niby sie rozwija, tez jest operator podlaczony w Epixie, blokowal czesc adresow POPC.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator
Awatar użytkownika

kariam pisze:
lukasz88 pisze:
To wychodzi na to że w twojej miejscowości mu sie to nie opłaca zresztą się nie ma co dziwić 10k mieszkańców to raczej male miasteczko nie dziw sie jak by miał większość ludzi u siebie to pewnie by zrobił a tak to jak slupy po 5.52 netto to też bym sie zastanawial

No to bez urazy, wchodzi niedobry, drogi POPC czy sie nie oplaca wiec klienci nie maja alternatywy skoro od 10 lat nic sie nie dzieje i stad sie wlasnie pojawia ten POPC? Jakos w niewiele wiekszej miejscowosci 30 km dalej (13 tysiecy mieszkancow) niby sie rozwija, tez jest operator podlaczony w Epixie, blokowal czesc adresow POPC.

No właśnie a tamten może nie jest w epixie tylko kupuje neta gdzieś jakoś inaczej np radiolinia i wtedy to się nie opłaca jeszcze mała liczba osób w sieci i nie zrobi nic bez kredytu koszty budowy są duże

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

lukasz88 pisze:
No właśnie a tamten może nie jest w epixie tylko kupuje neta gdzieś jakoś inaczej np radiolinia i wtedy to się nie opłaca jeszcze mała liczba osób w sieci i nie zrobi nic bez kredytu koszty budowy są duże

Obydwie firmy sa w Epixie. Łukasz, sam narzekasz, ze do ciebie wchodzi POPC na twoja siec ale co ja mam mowic z ta radiowka 10mbs?

Jedyne co mi przychodzi do glowy to komentarze pracownikow Microsoftu w stylu, "Przeprowadz sie do miejsca gdzie jest lepszy internet".

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator
Awatar użytkownika

kariam pisze:
lukasz88 pisze:

Obydwie firmy sa w Epixie. Łukasz, sam narzekasz, ze do ciebie wchodzi POPC na twoja siec ale co ja mam mowic z ta radiowka 10mbs?

Jedyne co mi przychodzi do glowy to komentarze pracownikow Microsoftu w stylu, "Przeprowadz sie do miejsca gdzie jest lepszy internet".

Ja całe to popc to już się śmieje bo w mojej miejscowości zrobiłem wszystko przed nimi 2 lata i ludzie ich nie chcą.. po prostu budują sobie druga sieć tam gdzie ja już jestem a wkurza mnie to że ja to robiłem za swoje a oni za dotacje :)

Zostań ISP zacznij sam działać w tym temacie skoro masz tam takiego gościa zrobisz mu duża konkurencję

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

lukasz88 pisze:
Ja całe to popc to już się śmieje bo w mojej miejscowości zrobiłem wszystko przed nimi 2 lata i ludzie ich nie chcą.. po prostu budują sobie druga sieć tam gdzie ja już jestem a wkurza mnie to że ja to robiłem za swoje a oni za dotacje :)

Zostań ISP zacznij sam działać w tym temacie skoro masz tam takiego gościa zrobisz mu duża konkurencję

Nadal patrzysz na to ze swojej perspektywy, przeciez sytuacja wszedzie tak nie wyglada, sa miejscowosci ktore maja radio jak u mnie albo prawie niczego nie ma. Z zakladaniem wlasnego ISP w tym momencie chyba sobie kpisz tak szczerze mowiac.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator
Awatar użytkownika

kariam pisze:
lukasz88 pisze:

Nadal patrzysz na to ze swojej perspektywy, przeciez sytuacja wszedzie tak nie wyglada, sa miejscowosci ktore maja radio jak u mnie albo prawie niczego nie ma. Z zakladaniem wlasnego ISP w tym momencie chyba sobie kpisz tak szczerze mowiac.

No właśnie o tym mówię że wszędzie tak sytuacja nie wyglada i Twójemu isp lokalnemu nie opłaca się rozbudować sieci, piszę też do Ciebie żebyś nie narzekal tylko wzial sprawy w swoje ręce, bo dziś radio wyciaga 1Gb i możesz to smialo sam sobie dosłać od jakiwgis punktu i podzielić zamiast narzekać..
tak że nie narzekaj ze masz tylko 10mb bo możesz mieć zaraz i 1gb poradiu tylko trzeba samemu pomyśleć skad to wziąć i robmy swoje, możesz też wybrać opcję B i czekać az ktoś Ci połozy kabel a do tego czasu narzekać ze masz 10mb :)

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

lukasz88 pisze:
No właśnie o tym mówię że wszędzie tak sytuacja nie wyglada i Twójemu isp lokalnemu nie opłaca się rozbudować sieci, piszę też do Ciebie żebyś nie narzekal tylko wzial sprawy w swoje ręce, bo dziś radio wyciaga 1Gb i możesz to smialo sam sobie dosłać od jakiwgis punktu i podzielić zamiast narzekać..
tak że nie narzekaj ze masz tylko 10mb bo możesz mieć zaraz i 1gb poradiu tylko trzeba samemu pomyśleć skad to wziąć i robmy swoje, możesz też wybrać opcję B i czekać az ktoś Ci połozy kabel a do tego czasu narzekać ze masz 10mb :)

W takim razie tez moge odpisac zebys nie narzekal, ze ktos ci wchodzi z POPC-em, widac slabo siisa i konsultacje wypelniales skoro sie dalo ogarnac w innych miejscowosciach. Caly czas nic sie nie oplaca ale wchodza to tez jest źle, szkoda gadać. Ciekaw jestem jakis bedzie krajobraz, bo poza Slaskiem i Malopolska to raczej niewiele sie dzieje, polnoc kraju kiepsko wyglada.

I kolejny niepotrzebny sarkazm, puscic w ten sposob to moge najwyzej 20 mega od czyjes Neostrady kilka ulic dalej.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator
Awatar użytkownika

kariam pisze:
lukasz88 pisze:

W takim razie tez moge odpisac zebys nie narzekal, ze ktos ci wchodzi z POPC-em, widac slabo siisa i konsultacje wypelniales skoro sie dalo ogarnac w innych miejscowosciach. Caly czas nic sie nie oplaca ale wchodza to tez jest źle, szkoda gadać. Ciekaw jestem jakis bedzie krajobraz, bo poza Slaskiem i Malopolska to raczej niewiele sie dzieje, polnoc kraju kiepsko wyglada.

I kolejny niepotrzebny sarkazm, puscic w ten sposob to moge najwyzej 20 mega od czyjes Neostrady kilka ulic dalej.

Wypełniałem bardzo dobrze a pokazać Ci co mi Pan odpisal z UKE że nie dam rady tego zrobić bo jestem za mały i mnie na to nie stać i że oni nie uznają moich punktów tak że tyle w temacie bo chciałem po blokować w konsultacjach białe plamy to mi tak odpisali wyślę Ci na forum jak tylko chcesz

Proszę Cię to jest kpina z tymi konsultacjami jak i z tymi raportami tam jednen adres nie podasz to Ci cała ulice zdublują ją nam to ukochany niech sobie robia za unijne będą mieć urzędasy i na samym końcu Ukraince co robić

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

może mi ktoś wyjaśnić jak w praktyce wyglądają koszty w przypadku uruchomienia LLU na popc i kiedy sie to opłaca?
Kod:
Opłaty za Usługi LLU
LP.
NAZWA USŁUGI
OPŁATA JEDNORAZOWA Netto [PLN]
MIESIĘCZNA
OPŁATA ABONAMENTOWA
Netto [PLN]
1
Dostęp do Lokalnej pętli abonenckiej
230,00
18,00
2
Montaż dzielnika (splittera)
478,63
-
3
Opłata za utrzymanie splittera optycznego
-
40,00
4
Dezaktywacja usługi
18,28
-
2. Opłata w przypadku niedokładności Prognozy:
Dla zapewnienia dokładności składanych Prognoz i uniknięcia rozbudowywania zbędnej pojemności w Sieci POPC, na OK zostanie nałożona opłata,
uiszczana z dołu, po zakończeniu kwartału kalendarzowego, którego dotyczyła Prognoza:
Opłata = ((1 + δmax) x P - Z) x S
δmax – dolny limit odchyleń, o których mowa w § 2 ust. 5 powyżej,
P – liczba Zamówień w Prognozie na dany okres,
Z – liczba zamówionych Usług LLU na dany okres,
S – jednorazowa opłata za uruchomienie odpowiednia dla prognozowanej Usługi LLU

czy mam to rozumieć że za jednorazową opłatą 230netto łącze się z siecią popca oraz wybieram sobie dowolne miejsca z ich mufą gdzie chce spliter za jedyne 478zł w ich mufie
(pytanie na ile gniazd ? 8 czy mogę 16 lub 32 i wtedy podłącze dłuższym kablem z jednej mufy domy.)
i na koniec mam opłaty miesięczne
18zł -dostęp do pętli
40zł -utrzymanie splitera x ilośc spliterów w różnych miejscach ?

i w takim LLU muszę dobudować przyłącz we własnym zakresie do klienta od splitera tak?? + własny ont +jeszcze jakieś koszty?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

1
Dostęp do Lokalnej pętli abonenckiej
230,00
18,00

jak sama nazwa mówi LOKALNEJ pętli abonenckiej

czyli tam gdzie dany popiec ma OSTATNi spliter przed klientami

i do tego miejsca musisz się dociągnąć własnym kablem

no chyba że mają usługę dzierżawy włókien to może uda się dojść do jakiegoś jednego węzła i stamtąd wynająć 1J do poszczególnych ostatnich spliterów przed klientem

co do Twojego pytania to opłaca się to TYLKO i WYŁĄCZNIE przy masowym wykorzystaniu

bo wtedy koszt dzierżawy J, instalacji splitera, i innnych stałych opłat niezaleznych od liczby klientów itp dzieli się na dużą ilość klientów

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

krzysztof24 pisze:
40zł -utrzymanie splitera x ilośc spliterów w różnych miejscach ?

Ta cena za utrzymanie splittera to rozbój...

Spróbuj gdzieś indziej znaleźć przestrzeń na splitter a do przełącznicy właściciela sieci wejść tylko włóknem/kablem i połącz 1:1.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 158 59 60 61 62 Następna