Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 149 50 51 52 53
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

krzysztof24 pisze:
mam takie pytanie w związku z aktualnie trwającymi konsultacjami.....
jeśli firma Z wygrala konkurs rok temu na dane punkty adresowe i np na ulicy która ma 2km jest 5 domów i te adresy kwalifikują się do dotacji ale teraz w nowych konsultacjach na tej ulicy pojawiły się nowe białe plamy i jest jeszcze 50adresów gdzie są to tylko pola i lasy to ta sama firma będzie mogła wygrać za rok znowu konkurs i zgarnąć kasę na te adresy ?

u mnie jest bardzo dużo takich ulic jak wyżej - kilka domów a reszta to kilkadziesiąt numerów gdzie od lat się nie budują bo to zadupia.

bo jesli jest tak jak pisze to beneficjent zgarnie dalej tyle samo kasy do worka co gdybym nie zgłaszał innych gęsto zaludnionych ulic, a za "oszczędzone pieniądze" wybuduje prywatnie tam gdzie ja wybudowałem i zgłosiłem lata temu w konsultacjach...

Tak będzie mogła, ale również będzie mogła to zrobić inna firma i w praktyce jedna ulica 2 razy dotowana ;)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Panowie nie dziwcie się bo popc od samego początku to patologia goniąca patologię

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Nexera to chyba Orange 99% instalacji u klientów zakończone jest łączem od Orange
Że to jakaś spółka córka Nokii możliwe ale współpracuja z Orange bardzo wydaje mi się że mają niższe ceny dla klientów indywidualnych niż normalnie co by było łamaniem praw z tej dotacji bo wszyscy mieli być równi na tej sieci

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Ale kto ma nizsze ceny, Nexera za hurt dla Orange czy Orange dla klientow koncowych? Gdzies chyba pisalem na forum, że ceny są standardowe tzn normalna cena Orange +15 zlotych za dom jednorodzinny z tego co obserwuje w moim wojewodztwie. Od Orange pewnie dzierzawia wlokno i kanalizacje, przynajmniej jeden punkt styku Nexery jest budynku Orange. Niby rowniez inni operatorzy maja podpisane umowy z nimi jednak T-Mobile nie oferuje uslug jeszcze, jak mniejsze firmy nie wiem a Orange aktualizuje zasieg o adresy z POPC Nexery.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

kariam pisze:
Ale kto ma nizsze ceny, Nexera za hurt dla Orange czy Orange dla klientow koncowych? Gdzies chyba pisalem na forum, że ceny są standardowe tzn normalna cena Orange +15 zlotych za dom jednorodzinny z tego co obserwuje w moim wojewodztwie. Od Orange pewnie dzierzawia wlokno i kanalizacje, przynajmniej jeden punkt styku Nexery jest budynku Orange. Niby rowniez inni operatorzy maja podpisane umowy z nimi jednak T-Mobile nie oferuje uslug jeszcze, jak mniejsze firmy nie wiem a Orange aktualizuje zasieg o adresy z POPC Nexery.

Zapytajcie o stanowisko w tej sprawie w UKE... Mi powiedzieli, że nexera ma ustalony swój cennik na stronie jako maksymalna stawka i jest możliwość negocjacji cen. Po kontakcie z handlowcem nexery, stawki za bsa są takie jak w cenniku dla wszystkich bez możliwości negocjacji. Obstawiam, że dla orange stawki są niższe....

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

ginsonic pisze:
kariam pisze:

Zapytajcie o stanowisko w tej sprawie w UKE... Mi powiedzieli, że nexera ma ustalony swój cennik na stronie jako maksymalna stawka i jest możliwość negocjacji cen. Po kontakcie z handlowcem nexery, stawki za bsa są takie jak w cenniku dla wszystkich bez możliwości negocjacji. Obstawiam, że dla orange stawki są niższe....

Czyli tak jak obstawiałem nie jesteśmy równi na tej sieci. Nexera może sobie wsadzić w dupę swoje idee że każdy u nich jest równo traktowany :)
Jeb any przekręt

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

lukasz88 pisze:
Może mi ktoś wyjaśnić jak to będzie
Wybudują cała ta sieć i założymy że chcemy z nimi współpracować?
Ja to widzę dwa problemy:

Pierwszy pozyskanie klienta bo musi z nami podpisać umowę a nie z innym dostawcą który działa na tej samej sieci niż nie mówię o takich globalnych markach jak Orange czy T-Mobile którzy będą wkręcać że to przecież ich sieć i to oni budowali bo są taka potęga xD

Konkurowanie z tymi wszystkimi co też mają umowy ramowe podpisane i są w tej samej sieci

Dla klientów naciągaczy widzę idealne rozwiązanie jednemu nie zapłaci to weźmie kolejnego i kolejnego i kolejnego i tak można w penis w nieskończoność..

Ja naprawdę nie widzę sensu tam byc wole budować drugie swoje nie będę wspierał firmy która dostała dotacje takiego raka utrzymywać po co..

Najwyżej stracę kilku klientów ale nie mam zamiaru.. rozpoczynać współpracy i dlatego się zastanawiam jaki ma to cel chyba że współpracując z nimi liczycie na tych klientów z radia żeby ich przejąć od innych firm ale cenowo to nie ten pułap

Ale to Państwo Polskie to nas gnębi z każdej strony :/

Tak w temacie, niby jest informacja , współpracy z mniejszym operatorem który ma działać również poza swoim rejonem tylko w calym kraju gdzie Nexera ma zasięg.
https://www.nexera.pl/aktualnosci/opera ... y-135.html
Rownież zasięg ma szybciej się zwiększać.
https://www.nexera.pl/aktualnosci/z-usl ... h-134.html

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Przy wszystkich podwyżkach ZUS itd, czy małe firmy są w stanie to udźwignąć?
Mali się sprzedadzą jeśli coś mają na świetle albo wygina 3 cholere jak przyjdą że światłem z Unii, ciężkie czasy idą i cenowo będzie też nie najlepiej bo monopol w większości przypadków 2 rejonach mało zurbanizowanych

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Zaczęli kopać u nas w gminie Międzybórz miejscowość Kraszow, koparka poszła w ruch parę punktów chyba z 10 maja w tej wsi na map booku.
Wreszcie się biorą za nasz rejon bo te radiowki bez światła tutaj padną i normalne łączę tutaj wygra czyt.Swiatlowod.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Mam podobnie tzn radiowka albo LTE na osiedlu domkow znajdujacych sie na skraju miasta, co najwyzej domy przy szosie maja DSLA, w samej miejscowosci tez nie ma szalu, pewnie kilka blokow zrobionych z dotacji a na rynku, w centrum nic z tego co widzę. Kto u Ciebie kopie, Orange?

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Tak mój rejon ma Orange a pod wykonawca jest fonbud z Wrocławia.
Co prawda, ubrani pracownicy byli na pomarańczowo więc jadą z koksem powoli, metr od granicy działki kopia +/-.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 149 50 51 52 53