Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 149 50 51 52 53 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

kamikaze pisze:
Boże komuno wróć...

Coż tęsknisz za swoimi przyjaciółmi z SLD którzy pozwalali rozkradać państwo, zwłaszcza w pierwszej dekadzie wolnej IIIRP. Na szczęście na młode pokolenie to już nie działa, podchodzą do tego bez emocji i liczby mówią im więcej (a trzeba pamiętać że w dwudziestoleciu międzywojennym IIRP odbudowano struktury państwa, COP, port w Gdyni i wiele innych ważnych inwestycji, gdyby pozwolono na taką grabież i złodziejstwo jak w latach 1990-2000 to IIRP nie przetrwałaby do 1930 roku...). Na szczęście w 2015 roku skończono z przyzwalaniem na tego typu praktyki.
kamikaze pisze:
brakuje jeszcze zapisów na internet Światłowodowy, budowania linii w czynie społecznym i oddawania jej za darmo do majątku Operatora Narodowego, Urzędu Redystrybucji Łączy Internetowych gdzie jak nie posmarujesz to będziesz czekał na swoją kolej 5 lat, a jak posmarujesz to za miesiąc Wydział Inwestycji Terenowych łaskawie Cię podłączy. No i wszystko sterowane ręcznie przez dyrektora Urzędu który całkowicie arbitralnie za biurka sam będzie ustalał komu podłączmy a kto może zaczekać

Nie siej tutaj populizmem, bo nie masz do czynienia z "gimbusem" który nie pamięta tamtych czasów- podłączałem/kupowałem tel. stacjonarny w drugiej połowie lat 90-tych i po zapisie czekałem około roku na przyłącze, za nikim nie latałem i nikomu za nic nie płaciłem dodatkowo.
hub_lan pisze:
A czego spodziewasz się po rządzie którego premier nie ukrywa że wzoruje się na przedwojennej sanacji oraz na PRL z okresu gierka i gomółki ?

Żaden z Was nigdy przedtem i dziś nie jest w stanie/nie będzie w stanie świadczyć usługi internetowej opartej na własnej infrastrukturze. To że w ogóle zaistnieliście na rynku było skutkiem:1- zabicia narodowego operatora, 2-części własnej innowacyjności, pracowitości, 3-odpowiedniego miejsca zamieszkania (gdzie był dostęp do węzłów sieci). Akurat usługi telekomunikacyjne nie muszą być w rękach jednego wiodącego operatora (sieci GSM są idealnym przykładem jak powinno to działać aby służyć klientowi i 4 opów to wzorowy podział rynku przy kraju wielkości Polski), ale do takich dotowanych inwestycji na prowincji (w miastach również) aby "para nie szła w gwizdek" musi istnieć narodowy operator, u nas go nie ma i kasa ucieka bez efektów na wszystkie strony. :nie:

Ostatnio zmieniony czw, 15 sie 2019 13:45:29 przez jarek7714, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

jarek7714 pisze:
Żaden z Was nigdy przedtem i dziś nie jest w stanie/nie będzie w stanie świadczyć usługi internetowej opartej na własnej infrastrukturze.

Możesz mi pokazać jednego operatora w europie który świadczy usługi wyłącznie w oparci o własną infrastrukturę ? Podpowiem bo szkoda czas - nie ma takiego i raczej nigdy nie będzie, no chyba że za kilka lat (o ile ue się wcześniej nie rozpadnie) bruksela wymusi powstanie jednego unijnego operatora ale nawet on będzie musiał się posiłkować tranzytami czy dzierżawa włókien na relacjach międzykontynentalnych oraz stykami z operatorami na innych kontynentach (OK może do tego czasu UE będzie miał swój własny internet który nie będzie połączony z resztą świata ale tego chyba nikt poza politykami nie chce)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

https://www.telko.in/uke-i-mc-biale-pla ... e-dobrze,2

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Xauel pisze:
https://www.telko.in/uke-i-mc-biale-plamy-nga-byly-wyznaczane-dobrze,2

no to oczywista oczywistość co innego mają napisać? Urzędnicy inaczej nie odpowiedzą nie ma się co spodziewać innej odpowiedzi

:oszalal:

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

@jarek7714 Ja też nie raz pisałem iż szkoda że kasa z dotacji nie została przekazana do osób (firm) które wiedzą co robią i zapewnią klientom sensowny dostęp w sensownej cenie (Mam tu na myśli firmy które już pokazały co potrafią i mają jakieś doświadczenie na rynku). Niestety sporo funduszy poszło w budowę sieci które nie zostały wykończone, a jeżeli zostały to żaden ISP nie zainteresował się nimi aby świadczyć na tej sieci usługi. Inne lokalizacje gdzie inwestycja się powiodła pod względem budowy pojawia się problem zobowiązania miesięcznego które jest zbyt wysokie gdyż nie oszukując nikogo ludzie przeważnie chcą płacić za internet 50zł/mc, o dodatkowej opłacie za domki jednorodzinne nie wspominam. Przyznam szczerze iż sam na internet 100/10Mb/s za 80zł/mc bym się nie zdecydował. Ale co do idei narodowego operatora który wybuduje wszystko od podstaw zupełnie - pomysł bardzo słaby. Zdajesz sobie sprawę że nawet duże telekomy jak Orange czy Netia dzierżawią między sobą włókna światłowodowe po to aby usługę doprowadzić z punktu A do punktu B? Dostawcy telefonii komórkowej także korzystają z usług transmisji danych pośrednio od orange. Nawet bankomaty mają podłączone łącze także pośrednio od orange SHDSL 4Mb/s. Idea budowy narodowego ISP który podepnie wszystko wydaje się jeszcze większym utopieniem środków niż miało do tej pory.

Co do zarzutów wobec firm lokalnych że wykorzystały sprzyjające warunki - Ale czy tak nie robią wszystkie firmy na rynku? Otwierając sklep z jajkami nie ulokujesz go po środku wsi gdzie każdy ma kury tylko w centrum miasta gdzie hodowlą kur się nikt nie zajmuje.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Może mi ktoś wyjaśnić jak to będzie
Wybudują cała ta sieć i założymy że chcemy z nimi współpracować?
Ja to widzę dwa problemy:

Pierwszy pozyskanie klienta bo musi z nami podpisać umowę a nie z innym dostawcą który działa na tej samej sieci niż nie mówię o takich globalnych markach jak Orange czy T-Mobile którzy będą wkręcać że to przecież ich sieć i to oni budowali bo są taka potęga xD

Konkurowanie z tymi wszystkimi co też mają umowy ramowe podpisane i są w tej samej sieci

Dla klientów naciągaczy widzę idealne rozwiązanie jednemu nie zapłaci to weźmie kolejnego i kolejnego i kolejnego i tak można w penis w nieskończoność..

Ja naprawdę nie widzę sensu tam byc wole budować drugie swoje nie będę wspierał firmy która dostała dotacje takiego raka utrzymywać po co..

Najwyżej stracę kilku klientów ale nie mam zamiaru.. rozpoczynać współpracy i dlatego się zastanawiam jaki ma to cel chyba że współpracując z nimi liczycie na tych klientów z radia żeby ich przejąć od innych firm ale cenowo to nie ten pułap

Ale to Państwo Polskie to nas gnębi z każdej strony :/

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Możesz podpytać kolegów z branży, poza dużymi podobno umowy podpisały mniejsze firmy z Nexerą, nawet kilka w moim regionie, informacje o współpracy były również w artykułach na telko.in.
https://www.nexera.pl/dla-mieszkancow-i ... ieszkancy/
Zerkałem na zamawianie światłowodu Orange wpisując wyrywkowo któryś z adresów podany przez Nexerę, o ile kilka tygodni temu usługa była niedostępna (pokazywało DSL albo LTE domowe) teraz jest światłowód jednak z ograniczoną predkością, tylko 300 i 600 megabitów, brak najwyższej opcji oraz dochodzi 15 złotych opłaty za usługę pod adresem domu jednorodzinnego, podwyższoną cenę Orange stosuje równiez na swojej sieci. Za to T-Mobile nie pokazuje nic, może dopiero co uzgodnili dostęp do FTTH Orange, z Nexerą będą dogadywać się później.

Jak będzie z mniejszymi operatorami nie wiem.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

kariam pisze:
tylko 300 i 600 megabitów, brak najwyższej opcji oraz dochodzi 15 złotych opłaty za usługę pod adresem domu jednorodzinnego, podwyższoną cenę Orange stosuje również na swojej sieci.

Już widzę jak klient biorący opcję 300Mb/s zapłaci 74,99zł/mc z umową na dwa lata i prawdopodobnie brakiem możliwości zmiany oferty wcześniej niż na 3 miesiące przed końcem umowy. Nic tylko brać.

Inna sprawa czy takie świadczenie usługi dostawcy X na sieci dostawcy Y nie będzie uciążliwe dla klienta. W sensie odbijania sobie piłeczki pomiędzy operatorami a klient zostanie sam sobie z wadliwą czy nie działającą usługą. Bo ja nie do końca rozumiem gdzie wtedy jest mój dostawca? Jego rola kończy się na punkcie styku z dostawcą który jest właścicielem sieci?

Ja już bym wolał aby zrobili tak aby klient miał do wyboru chociaż dwóch dostawców którzy są w stanie podłączyć (kablowo) usługę.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Akurat część rejonów w tym mój w moim województwie są terenami gdzie nie ma nawet DSL-a, jest się skazanym na LTE lub radiówkę w cenie 70-80 złotych za 8-10 megabitów więc z chęcią przytuliłbym łącze po kablu nawet w takiej cenie.

Z tego co widze tak to ma wyglądać, podpisujesz przykładowo umowe z Orange jednak kabel do domu zapewnia w tym przypadku Nexera czy inny beneficjent dotacji z POPC, który ma wystawiony styk z Orange. Czyli firma z którą podpisuje się umowe dostarcza "internet" a Nexera/inna firma transmisję do domu klienta żeby było możliwie w ogole podpiecie usługi. Chyba nawet Nexera ma w cenniku opcję, że po podpięciu kabla i ONT nie musi przyjeżdzać monter podwykonawcy Orange tylko sami uruchomią usługe. Orange pobiera oplaty od klienta, rozlicza się z hurtowym dostawcą, przekazuje problemy z łączem o ktorych wspomniales, inaczej tego nie widzę. Przeciez podobnie ma T-Mobile, swiatłowód dostępowy po łączach Orange do klienta jednak podejrzewam, ze niewiele osób korzysta z tej usługi.

Masz na myśli alternatywę, żeby do klienta dochodziły kabel jednego operatora i osobno drugi kabel kolejnego operatora?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

sie trzepiecie nad temat jak to będzie.......... to wam powiem będzie tak samo jak było z TPSA / Orange będzie LLU albo BSA i będą na tym latać oferty innych operatorów tak jak kiedyś NETIA sprzedawała po Orange - będą dokładnie te same wady i zalety i dokładnie ta sama psełdo konurencja tj wysokie ceny to samo olewanie Abonentów bo marża taka mała że na obsłudze Abonenta trzeba oszczędzać. Jak ktoś miał netię po Orange w BSA w tamtych czasach to wie jak było i teraz będzie dokładnie tak samo...... ale oczywiście jest wartość dodana jednak będzie to FTTH więc tam gdzie do tej pory nie było światła to teraz się pojawi może troch drożej ale jak kogoś stać to zapłaci

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Właśnie to samo miałem na myśli, bo jeżeli wspólne będą pasywne elementy sieci to jeszcze pół biedy. Ale jak to będzie coś w rodzaju BSA to jeżeli sieć dostawcy doprowadzającego kabel do mieszkania będzie kiepska to w zasadzie żadna różnica od kogo ja wykupię usługę - bo nic to nie zmieni.

Sieci które idą w myśl idei "jak kogoś stać to sobie zapłaci" raczej sukcesu nie odniosą. Oczywiście ja znam osoby co biorą abonament na telewizję za 100zł/mc, czy abonament telefoniczny za prawie 200zł bo je stać i nie będą się bawić w żadną próbę negocjacji - bo po co. Ale ja nie wyobrażam sobie płacenia za internet więcej niż te 70zł/mc. Tak samo dopłata 15zł/mc za domek jednorodzinny jak dla mnie absurd. Rozumiem jednorazowy koszt instalacji, ale co umowa 360zł (15zł x 24mce) tak na prawdę za nic - szybciej bym zrozumiał opłatę za dzierżawę sprzętu lub obowiązek wykupu na własność.

Chociaż obserwując ostatni trend zastanawiam się jak długo będzie potrzebny stacjonarny dostęp do internetu? Poza pojedynczymi już przypadkami to ludzie wolą mieć duży pakiet w telefonie czy tablecie i korzystać z internetu gdzie tylko zapragną. WiFi działające w domu czy ogrodzie wiadomo fajna sprawa ale sporo osób nie chce się bawić w zakup i konfigurację sprzętu, ciągnięcie kabli bądź kombinacje z urządzeniami przesyłającymi sygnał poprzez sieć elektryczną. Wygodniej iść do salonu podpisać umowę włożyć kartę SIM do tabletu i cieszyć się internetem wszędzie. Oczywiście w moim przypadku nie wchodzi to w grę, podobnie jak graczy czy ludzi korzystających z sieci do celów biznesowych gdzie są zmuszone pobierać i wysyłać duże ilości danych. Ale znam masę ludzi którzy już nie posiadają takiego dostępu i nie widzą potrzeby posiadania go.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

A ja znam masę miejsc gdzie nie ma zasięgu GSM nie mówiąc o LTE. Szach mat :)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

A może by tak UKE i POPC zlikwidować ... :P

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

seb235 pisze:

Chociaż obserwując ostatni trend zastanawiam się jak długo będzie potrzebny stacjonarny dostęp do internetu? Poza pojedynczymi już przypadkami to ludzie wolą mieć duży pakiet w telefonie czy tablecie i korzystać z internetu gdzie tylko zapragną. WiFi działające w domu czy ogrodzie wiadomo fajna sprawa ale sporo osób nie chce się bawić w zakup i konfigurację sprzętu, ciągnięcie kabli bądź kombinacje z urządzeniami przesyłającymi sygnał poprzez sieć elektryczną. Wygodniej iść do salonu podpisać umowę włożyć kartę SIM do tabletu i cieszyć się internetem wszędzie. Oczywiście w moim przypadku nie wchodzi to w grę, podobnie jak graczy czy ludzi korzystających z sieci do celów biznesowych gdzie są zmuszone pobierać i wysyłać duże ilości danych. Ale znam masę ludzi którzy już nie posiadają takiego dostępu i nie widzą potrzeby posiadania go.

Wiesz dlaczego wszyscy tak prą na 5G? odpowiedź jest prosta krzywa wzrostu zapotrzebowania na pasmo wskazuje że w krajach takich jak niemcy francja itp za około 2 lata sieć 4G będzie tak przepełniona że osiągnięcie 2-3M downloadu będzie wyczynem i to poza szczytem u nas nastąpi to za około 4 lata
Przy czym wszyscy interesujący się tematem wiedza że zbudowanie kompletnej infrastruktury pod 5G w skali takiego kraju jak polska zajmie lata albo nawet dekady a czas ucieka

ginsonic pisze:
A może by tak UKE i POPC zlikwidować ... :P

Jestem za tylko masz pomysł gdzie zakopać tyle zwłok tak żeby się sąsiedzi nie skarżyli na odór za 2-3 m-ce?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

seb235 pisze:
Ja też nie raz pisałem iż szkoda że kasa z dotacji nie została przekazana do osób (firm) które wiedzą co robią i zapewnią klientom sensowny dostęp w sensownej cenie (Mam tu na myśli firmy które już pokazały co potrafią i mają jakieś doświadczenie na rynku).

Możesz wierzyć w firmy-krasnoludki które wybudują infrastrukturę i podłączą klientów na prowincji, niestety w realu tak nie będzie (tylko duży operator narodowy może realizować takie cele, też nie piszmy bzdur że takie łącza muszą być z góry deficytowe, ale marża na nich będzie bardzo niska przez lata i mały się z tego nie utrzyma...).
seb235 pisze:
Ale co do idei narodowego operatora który wybuduje wszystko od podstaw zupełnie - pomysł bardzo słaby.

Jedyny możliwy, przynoszący realne efekty, gdyby w ten sam sposób sprywatyzowano energetykę, to 30% terytoriom kraju mogłoby być bez prądu lub płacić więcej 100-300% za kWh niż w mieście (o cenach przyłączy już nie wspomnę).
seb235 pisze:
Zdajesz sobie sprawę że nawet duże telekomy jak Orange czy Netia dzierżawią między sobą włókna światłowodowe po to aby usługę doprowadzić z punktu A do punktu B? Dostawcy telefonii komórkowej także korzystają z usług transmisji danych pośrednio od orange. Nawet bankomaty mają podłączone łącze także pośrednio od orange SHDSL 4Mb/s.

Przecież tj. normalna działalność gospodarcza i nic w tym dziwnego.
seb235 pisze:
Idea budowy narodowego ISP który podepnie wszystko wydaje się jeszcze większym utopieniem środków niż miało do tej pory.

Przecież nikt takiego operatora nie będzie budował żeby Kowalskiemu podłączyć światłowód (jeżeli już to operatorów sieci strukturalnych, strategicznych z punktu widzenia państwa...), to już jest przegrany temat i tego nie odwrócimy (w kwestii internetu kluczowa była "stracona dekada" 2000-2010, tak jak ominęła nas era prasomatów poprzez ekspansję internetu, tak nie będziemy w ujęciu ogólnokrajowym posiadali powszechnego dostępu do sieci internetowej po kablu...).
seb235 pisze:
Właśnie to samo miałem na myśli, bo jeżeli wspólne będą pasywne elementy sieci to jeszcze pół biedy. Ale jak to będzie coś w rodzaju BSA to jeżeli sieć dostawcy doprowadzającego kabel do mieszkania będzie kiepska to w zasadzie żadna różnica od kogo ja wykupię usługę - bo nic to nie zmieni.

Sieci które idą w myśl idei "jak kogoś stać to sobie zapłaci" raczej sukcesu nie odniosą. Oczywiście ja znam osoby co biorą abonament na telewizję za 100zł/mc, czy abonament telefoniczny za prawie 200zł bo je stać i nie będą się bawić w żadną próbę negocjacji - bo po co. Ale ja nie wyobrażam sobie płacenia za internet więcej niż te 70zł/mc. Tak samo dopłata 15zł/mc za domek jednorodzinny jak dla mnie absurd. Rozumiem jednorazowy koszt instalacji, ale co umowa 360zł (15zł x 24mce) tak na prawdę za nic - szybciej bym zrozumiał opłatę za dzierżawę sprzętu lub obowiązek wykupu na własność.

To wszystko będzie tak j.w napisał @kamikaze i spoko (stać go niech płaci 100zł/m-c za internet, drugą 100zł/m-c za TV...), wszystko będzie się bilansować aż do pierwszych awarii (gdy usługa nie jest powszechna w warunkach rynkowych usługodawca się wypnie na klienta jak policzy sobie kolejne koszty i taki będzie finał...).
hub_lan pisze:
Jestem za tylko masz pomysł gdzie zakopać tyle zwłok tak żeby się sąsiedzi nie skarżyli na odór za 2-3 m-ce?

Ludzie czy Wy tego nie widzicie , przecież tj. szerzenie "mowy nienawiści"- a później będziemy udawać jak Niemcy że to nie oni głosowali na Hitlera tylko naziści, będziemy się oburzać jak "szczeniaki" kopią bezdomnego... .

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

jarek7714 pisze:
hub_lan pisze:

Ludzie czy Wy tego nie widzicie , przecież tj. szerzenie "mowy nienawiści"- a później będziemy udawać jak Niemcy że to nie oni głosowali na Hitlera tylko naziści, będziemy się oburzać jak "szczeniaki" kopią bezdomnego... .

Primo - jak na razie wyrażanie swoich poglądów nie jest karalne a kodeks karny nie przewiduje paragrafu za wynalazek nowomowy czyli "mowę nienawiści"
Secundo - jak ktoś do ciebie strzela to jak rozumiem zaczynasz negocjacje? wybacz ja mam wtedy w d. negocjacje i staram się go zastrzelić zanim on to zrobi a że przykładałem się do nauki w tym (i nie tylko w tym) zakresie oraz jak mawiał mój szef kompanii mam do tego rękę to jest to raczej pewne

poza tematem... mam pytanie jesteś tak głupi lub naiwny czy ktoś ci płaci za niezauważanie faktów ?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

jarek7714 pisze:
Przecież nikt takiego operatora nie będzie budował żeby Kowalskiemu podłączyć światłowód (jeżeli już to operatorów sieci strukturalnych, strategicznych z punktu widzenia państwa...), to już jest przegrany temat i tego nie odwrócimy

W takim razie jeżeli piszesz o budowie Państwowowego hurtowego dostawcy internetu to gdzie w tym jest jakaś korzyść?
Mam wrażenie że ty po prostu mylisz dostępność usług dla klienta indywidualnego, z tym co jest dostępne dla biznesu czy np operatorów. Głupie podłączenie na sieci miedzianej dla klientów indywidualnych Orange robi na ADSL bądź VDSL na jednej parze miedzianej, biznes czy hurt obsługuje się już SHDSLem wykorzystując nawet 4 pary miedziane gdzie opcja podłączenia na więcej niż jednej parze miedzianej dla klienta indywidualnego nigdy nie istniała. Z światłowodem także nie ma problemu, zadzwoń sobie do netii czy orange i powiedz że zamierzasz postawić serwerownie dla firmy i potrzebujesz łącze powiedzmy 1Gb/s - za kilka miesięcy Cię podłączą kwestia tylko ceny. Ale to nie znaczy że twój sąsiad będzie mógł się podłączyć jako klient indywidualny.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

hub_lan pisze:
jesteś tak głupi lub naiwny czy ktoś ci płaci za niezauważanie faktów ?

Sam jesteś za głupi, a forum pozwala ci na propagowanie populistycznych treści (jeżeli ktoś działa z premedytacją zabicia, to szanse ofiary do obrony przed tym zamiarem są marginalne, najlepszym przykładem jest USA, gdzie mimo jednoznacznych statystyk lobby producentów broni narzuca "jak kotu kręcenie go przez ogon" ).
seb235 pisze:
W takim razie jeżeli piszesz o budowie Państwowowego hurtowego dostawcy internetu to gdzie w tym jest jakaś korzyść?

Ale nic takiego nowego nie będzie tworzone, mamy Exatela i na bazie jego będziemy uszczelniać infrastrukturę krytyczną z punku widzenia bezpieczeństwa państwa (informacja/oprogramowanie to bardzo ważne narzędzie).
seb235 pisze:
Mam wrażenie że ty po prostu mylisz dostępność usług dla klienta indywidualnego, z tym co jest dostępne dla biznesu czy np operatorów. Głupie podłączenie na sieci miedzianej dla klientów indywidualnych Orange robi na ADSL bądź VDSL na jednej parze miedzianej, biznes czy hurt obsługuje się już SHDSLem wykorzystując nawet 4 pary miedziane gdzie opcja podłączenia na więcej niż jednej parze miedzianej dla klienta indywidualnego nigdy nie istniała. Z światłowodem także nie ma problemu, zadzwoń sobie do netii czy orange i powiedz że zamierzasz postawić serwerownie dla firmy i potrzebujesz łącze powiedzmy 1Gb/s - za kilka miesięcy Cię podłączą kwestia tylko ceny. Ale to nie znaczy że twój sąsiad będzie mógł się podłączyć jako klient indywidualny.

Pogódź się z tym że po zakończeniu wsparcia EU inwestycje w światłowody na prowincji zostaną zabetonowane. Sam podałeś przykłady cen, przecież wszyscy mali ISP śmieją się z tego "zagrożenia", też ani myślą podłączać Kowalskiemu w miejscowości "Lisie Pole" światłowód który może im się zwrócić za 30 lat. Sieci "mobilne" są ISP nr 1 i jeżeli w perspektywie pojawi się 5G-tendencje będą jeszcze bardziej narastać (internet bez limitu dostępny jest już od 29zł/m-c i klienci muszą dostosować się do określonych nośników, nie mając dostępu do pewnego i szybkiego połączenia kablowego, sam mając dostęp do światłowodu, po 20 latach wymieniam zestaw satelitarny, choć to dla mnie dodatkowy koszt 600zł, mając dostęp do pakietów TV u ISP, nie wyobrażam sobie żeby raz korzystać przy takiej zawodności usługi, dwa kasa mi się zwróci w ciągu 2 lat porównując cenę pakietów TV do NC+).

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

jarek7714 pisze:
po 20 latach wymieniam zestaw satelitarny, choć to dla mnie dodatkowy koszt 600zł, mając dostęp do pakietów TV u ISP, nie wyobrażam sobie żeby raz korzystać przy takiej zawodności usługi, dwa kasa mi się zwróci w ciągu 2 lat porównując cenę pakietów TV do NC+).

Tutaj niestety pełna zgoda, sam w tamtym roku wymieniałem antenę. NC+ jeżeli masz czas śledzić fora i bawić się w rezygnację co dwa lata, daje naprawdę świetną ofertę za dobre pieniądze w stosunku do reszty rynku. Sam mam pakiet comfort+ za 22,50 + 2zł/mc za dekoder i cena nie jest do przebicia przez kogokolwiek. Do tego dochodzi system włącz - wyłącz poszczególnych kanałów dzięki któremu jesteśmy sobie w stanie sami jako abonenci rabatować wszystko 50%.

Co do poziomu awaryjności mojego dostawcy uważam że są OK, tzn zdarzy się czasami jakaś awaria aczkolwiek zazwyczaj rozwiązywana jest w maksymalnie pół godziny - pewnie na to też ma wpływ iż jestem w tej samej podsieci co ich siedziba.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

https://www.pepper.pl/promocje/inea-swi ... d-comments

Inea teraz przesadziła, dlaczego nie wyjdą z tym poza wielkopolskie?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Może dlatego że sieć oparta na największym wałku jest we Wielkopolsce?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Orin pisze:
Może dlatego że sieć oparta na największym wałku jest we Wielkopolsce?

:)
Zwróć uwagę że w tej promocji dają 80Gbps za 100 zł

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Jednak Inea dziala poza wielkopolską na terenach pod POPC jako Fibee więc biorą pod uwagę ekspansję.

Tak widze, ze Nexera w kujawsko-pomorskim powoli dodaje kolejne adresy jako dostępnę, chociaż szybko im to nie idzie, w skali kraju ich lista ma 5 tysięcy adresów na 400-500 tysięcy finalnych, mają czas bodajże do końca przyszłego roku, ciekawe czy będą obsuwy z terminami.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Ale tylko we Wielkopolsce Inea występuje przy sieci WSS, które "teoretycznie" nie mają nic ze sobą wspólnego, a w praktyce osoby pracują tu i tu.

Patologia w klasycznym przypadku.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

mam takie pytanie w związku z aktualnie trwającymi konsultacjami.....
jeśli firma Z wygrala konkurs rok temu na dane punkty adresowe i np na ulicy która ma 2km jest 5 domów i te adresy kwalifikują się do dotacji ale teraz w nowych konsultacjach na tej ulicy pojawiły się nowe białe plamy i jest jeszcze 50adresów gdzie są to tylko pola i lasy to ta sama firma będzie mogła wygrać za rok znowu konkurs i zgarnąć kasę na te adresy ?

u mnie jest bardzo dużo takich ulic jak wyżej - kilka domów a reszta to kilkadziesiąt numerów gdzie od lat się nie budują bo to zadupia.

bo jesli jest tak jak pisze to beneficjent zgarnie dalej tyle samo kasy do worka co gdybym nie zgłaszał innych gęsto zaludnionych ulic, a za "oszczędzone pieniądze" wybuduje prywatnie tam gdzie ja wybudowałem i zgłosiłem lata temu w konsultacjach...

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 149 50 51 52 53 Następna