Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 148 49 50 51 52
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

kamikaze pisze:
Boże komuno wróć...

Coż tęsknisz za swoimi przyjaciółmi z SLD którzy pozwalali rozkradać państwo, zwłaszcza w pierwszej dekadzie wolnej IIIRP. Na szczęście na młode pokolenie to już nie działa, podchodzą do tego bez emocji i liczby mówią im więcej (a trzeba pamiętać że w dwudziestoleciu międzywojennym IIRP odbudowano struktury państwa, COP, port w Gdyni i wiele innych ważnych inwestycji, gdyby pozwolono na taką grabież i złodziejstwo jak w latach 1990-2000 to IIRP nie przetrwałaby do 1930 roku...). Na szczęście w 2015 roku skończono z przyzwalaniem na tego typu praktyki.
kamikaze pisze:
brakuje jeszcze zapisów na internet Światłowodowy, budowania linii w czynie społecznym i oddawania jej za darmo do majątku Operatora Narodowego, Urzędu Redystrybucji Łączy Internetowych gdzie jak nie posmarujesz to będziesz czekał na swoją kolej 5 lat, a jak posmarujesz to za miesiąc Wydział Inwestycji Terenowych łaskawie Cię podłączy. No i wszystko sterowane ręcznie przez dyrektora Urzędu który całkowicie arbitralnie za biurka sam będzie ustalał komu podłączmy a kto może zaczekać

Nie siej tutaj populizmem, bo nie masz do czynienia z "gimbusem" który nie pamięta tamtych czasów- podłączałem/kupowałem tel. stacjonarny w drugiej połowie lat 90-tych i po zapisie czekałem około roku na przyłącze, za nikim nie latałem i nikomu za nic nie płaciłem dodatkowo.
hub_lan pisze:
A czego spodziewasz się po rządzie którego premier nie ukrywa że wzoruje się na przedwojennej sanacji oraz na PRL z okresu gierka i gomółki ?

Żaden z Was nigdy przedtem i dziś nie jest w stanie/nie będzie w stanie świadczyć usługi internetowej opartej na własnej infrastrukturze. To że w ogóle zaistnieliście na rynku było skutkiem:1- zabicia narodowego operatora, 2-części własnej innowacyjności, pracowitości, 3-odpowiedniego miejsca zamieszkania (gdzie był dostęp do węzłów sieci). Akurat usługi telekomunikacyjne nie muszą być w rękach jednego wiodącego operatora (sieci GSM są idealnym przykładem jak powinno to działać aby służyć klientowi i 4 opów to wzorowy podział rynku przy kraju wielkości Polski), ale do takich dotowanych inwestycji na prowincji (w miastach również) aby "para nie szła w gwizdek" musi istnieć narodowy operator, u nas go nie ma i kasa ucieka bez efektów na wszystkie strony. :nie:

Ostatnio zmieniony czw, 15 sie 2019 13:45:29 przez jarek7714, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

jarek7714 pisze:
Żaden z Was nigdy przedtem i dziś nie jest w stanie/nie będzie w stanie świadczyć usługi internetowej opartej na własnej infrastrukturze.

Możesz mi pokazać jednego operatora w europie który świadczy usługi wyłącznie w oparci o własną infrastrukturę ? Podpowiem bo szkoda czas - nie ma takiego i raczej nigdy nie będzie, no chyba że za kilka lat (o ile ue się wcześniej nie rozpadnie) bruksela wymusi powstanie jednego unijnego operatora ale nawet on będzie musiał się posiłkować tranzytami czy dzierżawa włókien na relacjach międzykontynentalnych oraz stykami z operatorami na innych kontynentach (OK może do tego czasu UE będzie miał swój własny internet który nie będzie połączony z resztą świata ale tego chyba nikt poza politykami nie chce)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 148 49 50 51 52