Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 146 47 48 49 50 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

krzysztof24 pisze:
sam nie wiem jak patrzeć na te wszystkie dane co ma UKE. w tych mapkach "atlasach" jest masakra:
https://mapbook.uke.gov.pl/

czy to jest wykropkowane na podstawie siiis czy konsultacji czy jak?

tak dla żartu sprawdziłem u siebie dokładnie 6 ulic i ten atlas pokrywa się co do 2 adresów ze stanem z 2014 roku zgłoszonym do siis
tyle że te dwa adresy fizycznie nie istnieją bo budynki zawaliły się w latach 80tych i na dziś nie widać nawet gdzie były fundamenty ;)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

ko20 pisze:
A czy istnieje możliwość żeby "kowalski" nie będący ISP odpytał SIIS o pojedyńczy adres?

hub_lan pisze:
indywidualna osoba nie może nic tam dopisać ani usunąć

:sciana: :(

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ko20 pisze:
ko20 pisze:
A czy istnieje możliwość żeby "kowalski" nie będący ISP odpytał SIIS o pojedyńczy adres?

hub_lan pisze:

śmieszne ale siisa się o nic nie odpytuje więc .... już nie takie śmieszne

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:
Hhahaha, a no tak. Ta nowa mapa UKE, nawet o niej nie wspomniałem bo smutno się robi :rotfl: Dom sąsiada i rudera na przeciw czerwono jako biała plama, ale w III-cim konkursie POPC olali go bo nie było budynków w NOBC i w SIIS nie były potwierdzone jako mieszkalne (według hub_lan nawet nic takiego nie istnieje). Stan mapy na koniec 2017, sąsiad tam nawet wtedy nie mieszkał i nic się tam nie działo więc adres był znany UKE od dawna, ale w 2018 znów nagle zaginął :zlosnik: Taki syf co w UKE jest to aż dziw bierze że to się trzyma kupy.

Na zielono moja lokalizacja nieistniejąca według UKE a linie to słupy po których pewnie pójdzie POPC (widzicie coś dziwnego?). Nadmieniam że dom stoi od 2008, obok było wyburzone już siedlisko, to nie jest "nowy" adres, mieszkano tu od pokoleń.

Mylisz dane z siis z danymi do popc to zupełnie inne zestawy danych i powstające na zupełnie innych zasadach

popc tylko w części posiłkuje się danymi z uke ale jak napisało ministerstwo cyfryzacji w oficjalnej odpowiedzi na moje pytanie dane z uke (siis) sa dla nich mało wiarygodne więc robią własną weryfikację (nie podali wg jakich zasad) w efekcie czego uzyskują taki a nie inny zestaw adresów

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

hub_lan pisze:
ko20 pisze:
ko20 pisze:

hub_lan pisze:

śmieszne ale siisa się o nic nie odpytuje więc .... już nie takie śmieszne

No wiesz takie było pytanie, czy można :-/ Wiec też się uśmiałem, że hej.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Jak to jest z NEXERĄ i PGE dla nich opłata za słup 3,50 dla nas 5,52 gdzie jest UKE ?

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

ginsonic pisze:
Jak to jest z NEXERĄ i PGE dla nich opłata za słup 3,50 dla nas 5,52 gdzie jest UKE ?

złóż zapytanie o cennik do pge

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

ginsonic pisze:

Niestety.. UKE to już dawno nas sprzedało :) PGE sobie to tak wymyśliło że jak robisz z funduszy unijnych to masz 3,5 a jak samemu za swoją kase to 5,52...
ale ta stawka 5,52 to nie wzięła się znikąd to stawka maksymalna dla PGE do której UKE się nie dowali bo sami obniżali warunki operatorom do tej stawki.
3-4 lata temu stawki za słup były od 2,5 nikt nie chciał a dziś? więc podnieśli.. a że nas traktują jak traktują robią wszystko żeby się nas pozbyć :)
Budujcie przed nimi przepinajcie klientów.. jak się nie da to radiolinia i dalej kiedyś sobie dobudujecie światło.. Pamiętajcie ludzie też od razu od Was nie uciekną chyba że są niezadowoleni z usługi to raczej ich nie zatrzymacie..

Tylko wspólnie możemy ich biznes zrobić bardziej nieopłacalny.. (zabrać im to co oni nam chcą zabrać) (kto będzie korzystał po tych ich stawkach to ja nie wiem kto będzie czekał tyle na instalacje od nich) moim zdaniem macie jeszcze spokojnie 2 -3 lata poślizg jaki mają z szkołami to pół roku a potrwa to spokojnie do czerwca.. Więc jaki poślizg będzie z tym co zaplanowali? Co zdążycie zrobić to Wasze przez te 2 -3 lata..

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witajcie,
jeśli nie w tym temacie piszę to proszę o przeniesienie.

Możecie mi napisać gdzie znajdę aktualną listę adresów objętych programem ?
Znalazłem dwa różne pliki CSV dla mojego obszaru tj. POPC02_3_3_20_38 i POPC 3.3.20.38. W pierwszym jest moja ulica w drugim nie. Na stronie cppc.gov.pl w plikach nie ma tego POPC02..
Może źle szukam, może do końca tego nie ogarniam. Nie wiem do kogo pisać, kogo pytać :) ratujcie ! :p

Ew jeśli ktoś byłby tak dobry i mógł sprawdzić czy naszą ulicę ktoś gdzieś zgłosił i czy ktoś coś będzie tu robił to będę bardzo wdzięczny -> woj. podlaskie, powiat łomżyński, gmina Łomża, Jednaczewo, ul. Leśna.

U nas neta nie ma i dalej chyba nic nie będzie z tego co widzę. Na stronie UKE widać, że jest Orange ale od kilku dobrych lat wypowiedzieli wszystkim umowy i ktoś zwinął linię :)

Z góry dzięki,
pozdrawiam Rafał.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

UKE udostępniło atlas szerokopasmowy online:

"Dane zawarte w Atlasie szerokopasmowego dostępu do internetu obejmują wszystkie gminy w Polsce. Przedstawiono w nim zestawienie informacji o punktach adresowych, w których dostępny jest internet szerokopasmowy o prędkości powyżej 30 Mb/s (oznaczone jako czarne plamy) oraz miejsca, w których tego zasięgu nie ma (tzw. białe plamy)."

Link: https://mapbook.uke.gov.pl/

Źródło: https://www.telko.in/uke-udostepnia-atl ... owy-online

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

No i co się denerwujesz? Od wielu lat ISP wiedzą że UKE i GUS mają niezły bajzel w tych bazach i to ma się nijak do rzeczywistości.

Skoro nie wierzyłeś nam no to tylko potwierdziłeś naszą wiedzę, że tak powiem "u źródła" :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Patrząc na wypowiedź z GUSu to "można domniemywać" że jak zaczniesz słać na nich skargi to złożą donos do INB na wyburzenie bez pozwolenia starego budynku i postawienie nowego :D

Sorry, taki mamy klimat :)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:44:50 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:
Orin pisze:
Patrząc na wypowiedź z GUSu to "można domniemywać" że jak zaczniesz słać na nich skargi to złożą donos do INB na wyburzenie bez pozwolenia starego budynku i postawienie nowego :D

Tu akurat wszystko odbyło się legalnie. Był nowy dom postawiony obok starego siedliska, w sumie już wtedy zostały z niego tylko fundamenty i kominek. Wkurzanie się teraz na nich nic i tak nie da bo już po konkursie i guzik można im zrobić. Będę musiał męczyć teraz ISP żeby o mnie nie zapomniał :(

Po prostu jak patrzę jakiego ja mam pecha w tej sprawie to witki opadają.

Mogę Ci tylko współczuć oraz zapewnić że w tej niedoli towarzyszą Ci setki tysięcy innych właścicieli budynków w Polsce którzy też nie figurują w żadnych bazach z w/w powodu burdelu urzedniczego

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

helion1 pisze:

Raczej nie masz pecha tylko w urzędach mają bałagan. Inna kwestia to jakoś mi się wierzyć nie chce że z chwilą podłączania abonentów będą chodzić z tą mapką i podłączać tyle te budynki które są tam oznaczone. Jeżeli kabel będzie szedł napowietrznie to dla operatora żaden problem Cię podłączyć bo tak czy inaczej za słupy płacą. Zapłacisz za aktywacje czyli te plus minus 99zł i na tym się skończy bo sam koszt okablowania dzisiaj to grosze.

Inna kwestia to że i tak nie wszyscy tak od razu się zgodzą na przejście bo przecież ludzie też już mają umowy to raz, a dwa iż firma musi zdobyć zaufanie na rynku.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

helion1 pisze:
Orin pisze:

Tu akurat wszystko odbyło się legalnie. Był nowy dom postawiony obok starego siedliska, w sumie już wtedy zostały z niego tylko fundamenty i kominek. Wkurzanie się teraz na nich nic i tak nie da bo już po konkursie i guzik można im zrobić. Będę musiał męczyć teraz ISP żeby o mnie nie zapomniał :(

Teraz jeszcze przeproś domniemanego "Janusza" ISP że go oskarżyłeś bezpodstawnie o usunięcie Twojego adresu z listy białych plam.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:

ISP to PIXEL z Piask (powiat Świdnik). Wydaje mi się że jest obowiązek zgłaszania infrastruktury/sprawdzania i zgłaszania adresów? Jeśli tak to na 100% Janusz mi zaszkodził, i pewnie g**** można mu zrobić, prawda? :rotfl:

helion1 pisze:
Nie oskarżyłem tylko podejrzewałem, i nie o żadne usunięcie z białych plam, czytaj ze zrozumieniem. Januszem to on jest, i to dużym, lokalny, beznadziejny ISP kłamczuszek, słyszałem wiele historii. Rok zabierał swoje graty z mojego dachu. ROK. Już nie mówiąc o tym że nie podejrzewam go o korzystanie z for lub jakąkolwiek aktywność w internecie. Wystarczy zobaczyć na ich "stronę" internetową.

Wybacz ale ten pierwszy wpis jest oskarżeniem publicznym i za to nalezą się mu publiczne przeprosiny

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:45:09 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:
hub_lan pisze:
helion1 pisze:

ISP to PIXEL z Piask (powiat Świdnik). Wydaje mi się że jest obowiązek zgłaszania infrastruktury/sprawdzania i zgłaszania adresów? Jeśli tak to na 100% Janusz mi zaszkodził, i pewnie g**** można mu zrobić, prawda? :rotfl:

helion1 pisze:
Nie oskarżyłem tylko podejrzewałem, i nie o żadne usunięcie z białych plam, czytaj ze zrozumieniem. Januszem to on jest, i to dużym, lokalny, beznadziejny ISP kłamczuszek, słyszałem wiele historii. Rok zabierał swoje graty z mojego dachu. ROK. Już nie mówiąc o tym że nie podejrzewam go o korzystanie z for lub jakąkolwiek aktywność w internecie. Wystarczy zobaczyć na ich "stronę" internetową.

Wybacz ale ten pierwszy wpis jest oskarżeniem publicznym i za to nalezą się mu publiczne przeprosiny

No rzeczywiście, gruba sprawa, prokuratura już formułuje zarzuty. Napisałem że jeśli ma obowiązek zgłaszać adresy gdzie może świadczyć/świadczył usługi lub gdzie ma infrastrukturę to nie zgłosił mnie w SIIS i to jego wina. Nie wiem czy ma taki obowiązek, nikt nie powiedział. Jeśli ma to powinien był zgłosić/dodać adres. Jeśli nie, to nie jego wina ¯\\\_(ツ)\_/¯

To może następnym razem najpierw się dowiedz a potem rzucaj oskarżenia wystarczyło napisać stosowne pismo do właściwego organu oraz poczytać prawo.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:45:18 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

@ helion1 - to co pisałeś to nie były tylko pytania, więc nie ściemniaj teraz. Mnie klienci też graty oddają po roku, choć zgodnie z umową po 14 dniach powinienem im wystawić fakturę na kilka stówek za brak zwrotu sprzętu w terminie. Może nawet nie wiesz że masz takie zapisy i używasz wobec kogoś epitetów, a w gruncie rzeczy to on wyświadcza Ci przysługę?

Kurde, a może to ja przyjechałem do Ciebie dopiero po roku? :D

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Orin pisze:
@ helion1 - to co pisałeś to nie były tylko pytania, więc nie ściemniaj teraz. Mnie klienci też graty oddają po roku, choć zgodnie z umową po 14 dniach powinienem im wystawić fakturę na kilka stówek za brak zwrotu sprzętu w terminie. Może nawet nie wiesz że masz takie zapisy i używasz wobec kogoś epitetów, a w gruncie rzeczy to on wyświadcza Ci przysługę?

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 22:41:46 przez helion1, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

U mnie był ten sam problem co miał kolega wyżej, i od roku czasu ma światło zamiast linku do masztu i chodzi wszystko wsio, ale max 16/5 mi może gwarantować też nie wiedzieć czemu, płace od 2014 tyle samo, a szkoda bo ping może 10ms większy na światełku, którego i tak nie mam w mieszkaniu a wszystko chodzi dobrze i polecam takich ISP bo dbają o przepustowość dla klientów.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

helion1 pisze:
Orin pisze:

:rotfl: ???

Czytasz ze zrozumieniem? To on miał zabrać sprzęt i zwlekał z tym ROK. Rok trzymał dobrowolnie swój sprzęt na moim dachu mimo rozwiązania przeze mnie umowy. Ja chciałem żeby zabrał od razu. Po co mi jego syf na kominie? Chodzi o RADIÓWKĘ, a nie kabel gdzie sam oddajesz router.
Skończmy tą rozmowę bo wy chyba naprawdę nie potraficie czytać ze zrozumieniem, rzucasz się jak wesz na grzebieniu bo nie rozumiesz co się do Ciebie mówi. A pytałem się wcześniej o to co ma obowiązek raportować, nikt nie mówił. Gdzie ja Ci nastąpiłem na odcisk że tak Cię ściska?

Nie znasz gościa nie wiesz jaki z niego cwaniak i jak w ogóle zabezpiecza swoją sieć (tak że każdy z odrobiną wiedzy się podłączy na lewo). To zwykły wsiowy ISP który chce upchać jak najwięcej osób za jak najmniejsze pieniądze i wali głupa jak sieć pada na kolana w szczycie. Sprzedaje pakiety których nie jest w stanie zagwarantować i sam to wie.

Skończmy tą dyskusje, ciągły offtop, temat jest o POPC, nie macie co robić tylko grać szeryfów na siłę?

Nie oskarżyłeś go o kiepską usługę tylko o celowe działanie na Twoją szkodę poprzez niedopełnienie rzekomych obowiązków miej trochę honoru i odszczekaj
To że nikt tu nie odpowiedział w 5 sekund nie oznacza że masz prawo rzucać oskarżenia

Nikt nie musiał Ci odpowiedzieć bo nikt nie ma takiego obowiązku

Jak Ci tak na tym zależało to sam się mogłeś dowiedzieć w instytucjach odpowiedzialnych ale Ci się nie chciało i postanowiłeś się się wyżywać na kimś kto w tym przypadku nic nie zawinił za to teraz jak już wiesz jak sytuacja wygląda to wyduszenie prostego przepraszam jest dla Ciebie ponad możliwości.

Szczerze jak bym miał takiego klienta to bym mu sam wypowiedział umowę i nie uruchomił usługi 1/1Mbps nawet za 5000 miesięcznie bo szkoda by mi było moich nerwów.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

hub_lan pisze:
odszczekaj

Obrazek

Ostatnio zmieniony pt, 15 mar 2019 23:27:46 przez helion1, łącznie zmieniany 3 razy.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 146 47 48 49 50 Następna