Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam
W firmie mamy kilka słabych łącz DSL Orange 10/1 Mb, oraz mobillny na MikroTik SXT LTE. Przełączniki to Unifi Switch 48. Mikrotik (x.x.x.251) to jedyny ruter na którym można coś zrobić, działa on jako serwer dhcp, ale daje bramę x.x.x.254. Reszta to tylko bramy (.252 .253 .254)LAN. Chciałem docelowo na ruterach z orange zrobić mosty i zarządzać nimi z poziomu pfSense. Zainstalowałem więc pfSense na xenie. Jest na nim już kilka windows server 2016. Na pfSense dodałem 4 interfejsy, każdy przypisany do innego fizycznego interfejsu serwera. Większość (95%) dzierżaw na Mikrotiku jest statycznych. Chciałem płynnie przejść z Mikrotika na pfSense. Ustawiłem na Mikrotiku static-only i wystartowałem z serwerem dhcp na pfsense ze statycznymi wpisami. Pojedynczo wyłączałem dzierżawy na Mikrotiku i włączałem na pfsense. Przez chwilę to działało, przynajmniej tak mi się wydawało. Ale statyczne wpisy nie działają. Mam m.in. taki komunikat:
Kod:
Mar 19 13:41:57    dhcpd       DHCPDISCOVER from f8:ca:b8:06:6e:2b via xn2
Mar 19 13:41:57    dhcpd       DHCPOFFER on 10.0.2.99 to f8:ca:b8:06:6e:2b via xn2

Gdy tylko uruchomię dhcp ma mikrotiku, od razu otrzymują adres?? Brak innych, na pewno mi znanych serwerów DHCP.

Dlaczego tak się dzieje?? Czy w ogóle jest sens zabawy z pfsense na xenie?? Zainstalowałem go ponieważ nie mamy nic lepszego, a potrzebujemy IPS/IDS.

Czy vlany będą na tym działać??

Naprawione. :sciana: Taki efekt powodował most LAN i SXT(vlan).

Nowy temat  Odpowiedz w temacie