Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Witajcie, pewnie w złym dziale, bo nie oferuję voipa, a jedynie doświadczam z nim problemów, ale może ktoś podpowie...
Otóż jest sobie firma, która ma centrale telefoniczną (na chwię obecną nie wiem jaką), telefony voip jak i analogowe.
Problem dotyczy telefonów voip yealink (na chwilę obecną nie wiem co to za model).
Otóż, gdy połączenie jest realizowane z owych telefonów voip, nie ma żadnego problemu. Gdy ktoś dzwoni z analoga na tego voipa, również wszystko gra, natomiast gdy ktoś dzwoni z voipa na te telefony, to po podniesieniu słuchawki, pojawia się komunikat 'połączenie wstrzymane' i nie słyszymy dzwoniącego (zamknięcie komunikatu nic nie daje).
Podejrzewam, że problemem jest konfiguracja telefonu, ponieważ podpięcie w tamto miejsce innego sprzętu rozwiązuje problem.
Na infolinii yealinka stwierdzili, że to problem z centralą. Próbowaliśmy zmianę mtu, ale bez żadnego rezultatu..
Ktoś poratuje jakąś wskazówką??

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

a po drodze są jakieś naty? szukałbym w conntracku.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

Coś w logach krzyczy? Wiadomo już jaki to model/modele Yealinka?

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Ja mam telefony tej marki i wszystko działa. Proponuję wywalić centralę i analogowe linie. Założyć voipy na np.: supervoip.pl.
Numery przenieść na konta sip. Wstawić switch poe do zasilania telefonów. Kawałek internetu i wszystko masz pod kontrolą w necie.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

hmmm, temat jest nieco bardziej rozległy. Jakby to była moja firma, to wszelakie zmiany mógłbym wziąć pod uwagę (zresztą jakby to była moja firma, to inaczej by to było zaprojektowane na starcie) za dużo danych nie mam, bo to kolega jest tam informatykiem, co go ubrali w te voipy teraz. Natomiast są nowe informacje, które nic nie wyjaśniają, a jeszcze bardziej komplikują..
Otóż po podpięciu bramki działa ok, w innym miejscu telefon unify ma identyczny problem. Chcą ściągnąć gościa od centrali, ale nie wiem czy problem jest na 100% po stronie centrali..

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

Bramka to jakaś SPA112/PAP2T czy inne dziwactwo? Bez ustawień telefonów i bramki raczej nic nie będę w stanie stwierdzić, a wróżyć nie chcę. Wiesz co to za centrala i na czym stoi?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie