Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Witam tak jak w temacie czy orientujecie się czy sgt posiada taką funkcję a jeżeli nie czy zamierzają może ją wprowadzać chodzi o możliwość przewijania kanałów np dzień wstecz ale bez zapisywania wcześniej na dysku chodzi o timeshiffing tego typu jak posiada np evio oraz avios ?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Chyba chodzi o CatchUp. Ma być w II połowie roku.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

W evio działa to dla jakichś mizernych kanałów, czy gdzieś indziej jest lepiej?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Karas pisze:
W evio działa to dla jakichś mizernych kanałów, czy gdzieś indziej jest lepiej?

Timeshifting w Evio działa na wszystkich kanałach za wyjątkiem TVN. Do 3 godzin w stecz.
Catchup działa tylko na kilkunastu kanałach z uwagi na to, że nadawcy nie zezwalają na to.

W Metroporcie działa godzine w stecz ale w mniejszej ilości kanałów.
Metroport za to ma więcej kanałów w Catchup.

Jest też Mattebox ale trzeba sobie organizować samemu TVNy.

A tak w ogóle to największe problemy robi TVN. Nawet na Timeshifting w chmurze nie pozwala. Jedyne na co pozwala to timeshifting lokalny za pomocą pen drive ale nie wszyscy operatorzy chcą się w to bawić (Evio rozważa to od dłuższego czasu ale łudzi się, że się wreszcie z TVNami dogada jakoś).

Jako protezę dla braku CatUP w Evio na normalnych kanałach (bo za wyjatkiem Elevenów to tam nic ciekawego wiecej nie ma z Catchup) jest nagrywanie seryjne. Można sobie zaznaczać aby nagrywało np. codziennie m jak miłość.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

w evio jednym z większych minusów jest 50h nagrań, które są trzymane tylko 7 dni. Nie można nagrać ulubionej bajki dziecka i włączać jej np co miesiąc. Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale to najbardziej mnie irytuje po przesiadce sie z satki.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

To jest akurat wspólna cecha wszystkich IPTV :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

brak możliwości nagrywania na swoim dysku też?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Chodziło mi o npvr. Co do zwykłego pvr to nie wiem. Matte w ogóle nie stosuje tego bo wszystko jest w chmurze. Co do innych to się nie wypowiem co do pvr, bo tego tak długo nie testowałem, zresztą soft od tego czasu mógł się zmienić.

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator

Karas pisze:
brak możliwości nagrywania na swoim dysku też?

W EVIO nie ma możliwości nagrywania na dysku usb czy NAS, jeden z większych ich minusów moim zdaniem. Piszcie zgłoszenia w tej sprawie, może to coś zmieni jak będzie nas więcej.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Musicie zrozumieć jedną rzecz. Jak dużo zasobów dyskowych trzeba aby utrzymac nagrania całe i zdrowe. Ludzie z natury są tacy a nie inni i sami nagrania by usuwali wtedy gdy miejsca by zbrakło.

System 7 dniowy wymusza to abyście nagrania oglądali. I to nie jest mój wymysł tylko kwestia badań chociażby z samego EVIO.

Świat idzie do przodu są plusy i minusy jednego i drugiego rozwiązania. Plusem nPVRa jest to, że program się nagra nawet wtedy gdy nie macie prądu w domu. Niestety powierzchnia dyskowa jest wspólna i liczona w systemie overbookingu bo inaczej to by się nie opłacało (a i tak się nie opłaca hehehe). Kolejny plus to możliwość oglądania nagrań na multiroomach.

Nie bronie nPVR ani go nie faworyzuje to po prostu inna usługa niż PVR choć wydaje się taka sama.

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator

jaroslaw.bareja pisze:
Nie bronie nPVR ani go nie faworyzuje to po prostu inna usługa niż PVR choć wydaje się taka sama.

Mogłaby istnieć możliwość aby coś nagranego w nPVR można było pobrać na USB/NAS do obejrzenia później...

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Pany, w evio tvny zablokowały możliwość, nagrywania, pauzowania itp. Jakaś lipa, tv cofnęła się o 15 lat. Czy w satkach jest tak samo?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Wszystko można nagrywać ale tylko na dysku lokalnym czyli na dekoderze jeśli jest to usługa npvr czyli chmura to już nie wszystko :( z tego co wiem to datki mają jedynie własne dyski więc mogą wszystko

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Niestety, dostawcy IPTV nie potrafią spojrzeć jak działa i jakie funkcje posiada dekoder SAT aby potem się na tym wzorować. Samo działanie timeshiftingu w SGT na Arrisach z dyskiem jest nieintuicyjne. Podczas oglądania danego kanału jeśli chcę cofnąć sobie dany kanał to nie wystarczy, że wcisnę przycisk cofania - najpierw trzeba wcisnąć przycisk nagrywania... Co ciekawe w starszym sofcie który był do wyboru w SMS cofanie działało zgodnie z założeniem...

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Kliwer pisze:
Niestety, dostawcy IPTV nie potrafią spojrzeć jak działa i jakie funkcje posiada dekoder SAT aby potem się na tym wzorować. Samo działanie timeshiftingu w SGT na Arrisach z dyskiem jest nieintuicyjne. Podczas oglądania danego kanału jeśli chcę cofnąć sobie dany kanał to nie wystarczy, że wcisnę przycisk cofania - najpierw trzeba wcisnąć przycisk nagrywania... Co ciekawe w starszym sofcie który był do wyboru w SMS cofanie działało zgodnie z założeniem...

Nie mów proszę Cię "dostawy" tylko "dostawca" bo w metroporcie działa to przecudnie

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

dokładnie.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Pisząc pierwsze zdanie nie odnosiłem się konkretnie do timeshiftingu tylko ogólnego działania i funkcjonalności oprogramowania dekoderów. Z Metroportu nie miałem akurat okazji korzystać. Styczność miałem z Korbankiem, Evio, Matteboxem oraz SGT.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie