Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Szukam dostawcy internetu bez limitów do domu jednorodzinnego - miejscowość Dobroń, ul. Sosnowa.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Jak nie masz kabla od orange który wg. mapy oferuje VDSL do 80 Mb/s, to nic poza jeszcze https://netblue.pl/ tam nie znalazłem. Na przełomie 2020/2021 roku ma tam być TOYA ze światłowodem.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Dzięki.
NetBlue pytałem, tylko radio, mam uraz do takich łącz, jakoś mi nie pasuje.
Orange VDSL to już ciekawiej, tylko jakoś na mapie projektowej nie widziałem kabla przy swojej działce...musze zweryfikować temat. Ciekawe, ile jest km do centralki

Czyli czekam na światło i wodę od Toya, mój święty gral

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

rufens pisze:
NetBlue pytałem, tylko radio, mam uraz do takich łącz, jakoś mi nie pasuje.
Opinie mają "takie se" więc też miałbym obawy, bo umowa tylko na 2 lata u nich. Ale nie zrażaj się do wszystkich operatorów po radiu, znam wielu, gdzie działa lepiej jak u niejednego po kablu.
rufens pisze:
Orange VDSL to już ciekawiej, tylko jakoś na mapie projektowej nie widziałem kabla przy swojej działce...
Pewnie go nie masz, dlatego nie widziałeś. Na mapie pozaznaczane są punkty z przewidywaną prędkością jaka mogłaby być pod danym adresem po dokonaniu przyłącza. Ze zdjęć satelitarnych widzę, że tam, gdzie mieszkasz to jakieś nowe osiedle, więc możliwe, że orange tam nie zaglądało ze swoim kablem.
rufens pisze:
Ciekawe, ile jest km do centralki
Na ul. Sportowej 1 w Dobroniu masz centralę. U siebie na osiedlu musiałbyś poszukać czarnego słupka przyłączeniowego. Nawet jakby Orange pociągnęło kabel po prostej od centrali to trochę za daleko na VDSL 80 Mb/s. Teoretycznie więcej jak 1 km nie powinno wyjść kablem od centrali, i te 40 Mb/s powinno się spiąć.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

sp6huk pisze:
Pewnie go nie masz, dlatego nie widziałeś. Na mapie pozaznaczane są punkty z przewidywaną prędkością jaka mogłaby być pod danym adresem po dokonaniu przyłącza. Ze zdjęć satelitarnych widzę, że tam, gdzie mieszkasz to jakieś nowe osiedle, więc możliwe, że orange tam nie zaglądało ze swoim kablem.

rufens pisze:
Ciekawe, ile jest km do centralki
Na ul. Sportowej 1 w Dobroniu masz centralę. U siebie na osiedlu musiałbyś poszukać czarnego słupka przyłączeniowego. Nawet jakby Orange pociągnęło kabel po prostej od centrali to trochę za daleko na VDSL 80 Mb/s. Teoretycznie więcej jak 1 km nie powinno wyjść kablem od centrali, i te 40 Mb/s powinno się spiąć.

Właśnie przyjrzałem się mapie - jest słupek telekomunikacyjny "ts" (zaznaczony na czerwono) przy numerze 2, mój to 6, czyli 2 działki dalej jestem. Rzeczywiście, teoretycznie będzie około 1km. Dla mnie nawet te 20-30Mbps stałego, stabilnego łącza to już by było coś :) Muszę uderzyć do Orange w takim razie, zapytam o możliwości...
Dzięki piękne na info!

Załączniki:
mapa_ts.jpg
mapa_ts.jpg [ 84.32 KiB | Przejrzano 448 razy ]
Nowy temat  Odpowiedz w temacie