Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witajcie,

Posiadam internet w Orange oraz własny nie brandowany modem Huawei B525s-23a.
Niestety nie posiada on Qos ani funkcji ograniczania prędkości transferu, na której bardzo mi zależy (dla jednego z portów LAN).
Dlatego do tego celu chcę zastosować jeden ze starszych routerów (modemów DSL), które posiadam np. Linksys WAG160n lub TP-Link 8840T. Oba posiadają tą funkcję, ale ona może działać tylko gdy internet podłączony jest do portu WAN (potrafią emulować WAN na jednym z LANów). Niestety po setce prób nie udało mi się skonfigurować sieci tak, aby wszystko działało.

Sieć ma następującą strukturę:

B525s-23a - dostęp do internetu, włączone DHCP. Podłączony jest poprzez zwykły lanowski port LAN1 ze switchem TP-Link TL-SG108 (nie zarządzalny). Do niego podłączone jest kilka urządzeń (adresy IP przydziela oczywiście B525s).

Do jednego z portów TP-Linka podłączam któryś z wymienionych na początku modemów/routerów wspierających Qos lub kontrolę przepustowości.

Podłączenie ich do zwykłych portów LAN działa bez problemu - internet jest rozdzielany na wszystkie urządzenia - wszędzie, ale nie działa niestety Qos, który z tego co się dowiedziałem działa tylko przy wykorzystaniu portu WAN.

I teraz moje pytanie. Jak podłączyć i skonfigurować w/w urządzenia tak, aby ostatnie urządzenie (wspierające Qos) pobierało internet przez port WAN? W przypadku Linksys WAG160n można uruchomić WAN na porcie LAN1. Próbowałem to zrobić, ale niestety za WAG160 nie było dostępu do internetu. Z pewnością coś robię źle. Będę Wam wdzięczny za pomoc!

Pozdrowienia.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie