Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: Wifi4eu - autoryzacja
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

W najbliższym czasie będziemy realizowali projekt "Wifi4eu". Całość chcę oprzeć o urządzenia Ubiquiti UniFi Mesh oraz UniFi PRO Access point. Z konfiguracją urządzeń zgodnie z wytycznymi nie będę miał problemu. Mam tylko problem z jednym punktem a mianowicie z autoryzacją. Dlatego moje pytanie o pomoc czy ogarniał w/w projekt? Jak ugryzł autoryzację w fazie 1?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

A gdzie kontroler?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Projekt będzie realizowany na budynkach na których znajdują się moje maszty a więc na mojej sieci. Kontroler chcę uruchomić na swoim serwerze. Wszystkie punkty wifi zepnę jednym vlanem i dolecę do kontrolera. Za bardzo nie wiem jak ogarnąć punkt z wytycznych dotyczący autoryzacji za pomocą smsów.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

dominikki pisze:
Projekt będzie realizowany na budynkach na których znajdują się moje maszty a więc na mojej sieci. Kontroler chcę uruchomić na swoim serwerze. Wszystkie punkty wifi zepnę jednym vlanem i dolecę do kontrolera. Za bardzo nie wiem jak ogarnąć punkt z wytycznych dotyczący autoryzacji za pomocą smsów.

A ja myślałem, że to oni zapewniają autoryzację jak i nadstawianie dupy w razie wpadki jak jakiś niewyrośnięty lgbt narozrawbia.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

W przeciagu roku ma powstać zintegrowany system autoryzacji który będziesz musiał zintegrować z tymi antenami.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

W dokumentacji projektu są dwie fazy wdrażania autoryzacji:
"Faza I - Wykonawca zapewnia zgodność z następującymi wymogami dotyczącymi portalu autoryzacji SSID „WiFi4EU”:
- do interakcji z użytkownikami sieć WiFi4EU z identyfikatorem SSID „WiFi4EU” wykorzystuje portal autoryzacji https.
Portal autoryzacji ustala okres automatycznego rozpoznawania uprzednio połączonych użytkowników, tak aby portal ten nie był ponownie wyświetlany przy ponownym połączeniu. Powyższy okres jest automatycznie resetowany codziennie o godzinie 00:00 lub przynajmniej ustawiony na maksymalnie 12 godzin;
- nazwa domeny powiązana z portalem autoryzacji https musi mieć zwyczajowy zapis (nie IDN) i składać się ze znaków od a do z, cyfr od 0 do 9, łącznika (-);
- identyfikacja wizualna: portal autoryzacji musi zawierać identyfikację wizualną WiFi4EU;
- w portalu autoryzacji musi być wbudowany fragment kodu śledzenia (snippet), aby Agencja mogła zdalnie monitorować sieć WiFi4EU.

Instrukcja instalacji snippetu jest dostępna pod następującym linkiem: https://ec.europa.eu/inea/en/connecting ... om/wifi4eu. Celem fragmentu kodu śledzenia nie jest gromadzenie jakichkolwiek danych osobowych. Służy on do zliczania liczby użytkowników łączących się z siecią WiFi4EU, załadowania identyfikatora wizualnego WiFi4EU i sprawdzania, czy jest on poprawnie wyświetlany.
- Portal autoryzacji zawiera zastrzeżenie prawne, w którym wyraźnie informuje się użytkowników o tym, że WiFi4EU jest publiczną siecią otwartą. Zastrzeżenie powinno również zawierać zalecenia dotyczące środków ostrożności, które są zwykle przekazywane w przypadku dostępu do internetu za pośrednictwem takich sieci.

Faza II - Wykonawca zostanie powiadomiony przez Gminę o konieczności przekonfigurowania urządzeń (w ciągu 14-u dni od powiadomienia, tak aby realizowały autoryzację zgodną z poniższymi wymogami UE:
Na późniejszym etapie na szczeblu UE opracowane zostanie rozwiązanie na potrzeby bezpiecznego uwierzytelniania i monitorowania, które będzie mogło ewoluować w stronę sfederowanej architektury.
Na podstawie art. 9, po uruchomieniu rozwiązania na potrzeby bezpiecznego uwierzytelniania i monitorowania, beneficjent zmienia konfigurację swoich sieci WiFi4EU w celu podłączenia ich do tego rozwiązania. Ta rekonfiguracja będzie obejmować utrzymywanie otwartego identyfikatora SSID „WiFi4EU” za pomocą portalu autoryzacji, poprzez dodanie dodatkowego identyfikatora SSID „WiFi4EU” dla odpowiednio zabezpieczonych połączeń (poprzez zmianę istniejącego zabezpieczonego systemu lokalnego na system wspólny lub po prostu poprzez dodanie trzeciego identyfikatora SSID) oraz zapewnienie, aby przedmiotowe rozwiązanie mogło monitorować sieci WiFi4EU na poziomie punktów dostępu."

A więc jeśli dobrze rozumiem w fazie I trzeba ogarnąć autoryzację we własnym zakresie. Dopiero w fazie II będzie dołączenie do zintegrowanego systemu. Chyba że coś źle zrozumiałem...

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Jeżeli dobrze czytam to wg. fazy 1 nie jest wymagana autoryzacja sms ?
tylko kod do zliczania liczby uzytkownikow ?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

To nie czytales warunkow przetargu do ktorego przystepowales? Gdzie tu mowa o smsach?

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Tak, ale ta autoryzacja przez nich miała być podajże w 2019, chyba że się mylę. My i tak byśmy skasowali nasz Urząd Miasta po kosztach, także odpuściliśmy temat.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie