Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

z powodu że sporo klientów grzebie przy światłowodzie (np wypina wtyczkę z onta do remontu, sprzątania w domu) chciał bym dać na stronę www jakieś materiały edukacyjne ,
- ze nie wolno wypinać wtyczki kabla światłowodowego bo się ubrudzi
- ze nie wolno patrzeć czy świeci laser
- że nie wolno mocno zaginać kabla
itp

.... i tak szukam po internetach ale nie mogę na nic fajnego, kolorowego, przyjemnego i gotowego natrafić, może macie lub widzieliście jakieś filmiki na youtube , animacje albo grafikę którą można by dać na www żeby klienci się edukowali ..... ?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

wszystkie w/w tematy załatwi faktura VAT z usługą "serwis sieci światłowodowej - 999 zł pln"

cena może z przymrużeniem oka, ale ogólnie zasada się sprawdza :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

niby tak ale jednak fajnie było by trochę podszkolić dla świętego spokoju własne owce.
zwłaszcza że wszyscy są przyzwyczajeni do tego że rozpinać można wszystko pod warunkiem że na koniec będzie identycznie powpinane. .
a do tego jeśli klient przybrudzi tylko częściowo i sygnał spadnie o kilka dBm ale działa usługa na granicy możliwości to mnie to denerwuje a klient do niczego się nie przyzna.

już nawet plomby kupiłem i będę kleił na wtyczkach. może to da ludziom do myślenia

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

krzysztof24 pisze:
niby tak ale jednak fajnie było by trochę podszkolić dla świętego spokoju własne owce.
zwłaszcza że wszyscy są przyzwyczajeni do tego że rozpinać można wszystko pod warunkiem że na koniec będzie identycznie powpinane. .
a do tego jeśli klient przybrudzi tylko częściowo i sygnał spadnie o kilka dBm ale działa usługa na granicy możliwości to mnie to denerwuje a klient do niczego się nie przyzna.

już nawet plomby kupiłem i będę kleił na wtyczkach. może to da ludziom do myślenia

ale masz w logach kiedy znikło połączenie z ONU i czy wtedy był restart onu prądowy jeśli nie to została wypięta wtyczka

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

mimo wszystko wolał bym nie mieć tych serwisów i pieniędzy za nie.
my to rozumiemy inaczej niż klienci. dla nich to jest awaria internetu, może w miastach jest inaczej ale na wiosce gdzie jestem pierwszy ze światłem to nie ma jeszcze świadomości u klientów co wolno a co nie. można wyjaśnić januszowi że nie wolno tego dotykać to przyjdzie grażyna z pracy i będzie sprzątała na święta

a oczy klienta jak się tłumaczy są takie 8( 8( 8( 8(

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

krzysztof24 pisze:
mimo wszystko wolał bym nie mieć tych serwisów i pieniędzy za nie.
my to rozumiemy inaczej niż klienci. dla nich to jest awaria internetu, może w miastach jest inaczej ale na wiosce gdzie jestem pierwszy ze światłem to nie ma jeszcze świadomości u klientów co wolno a co nie. można wyjaśnić januszowi że nie wolno tego dotykać to przyjdzie grażyna z pracy i będzie sprzątała na święta

a oczy klienta jak się tłumaczy są takie 8( 8( 8( 8(

w tym zakresie nie ma żadnej różnicy między miastem a terenem słabiej zurbanizowanym :)

Założenie że klient przeczyta i zrozumie kolejny przekazany mu papierek to bardzo szczytna idea lecz mocno nieprawdziwa - 98% klientów nie czyta niczego co podpisuje więc nie przeczyta również tej instrukcji - moim zdaniem szkoda czasu

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Czytać nie czytają ale kolory rozróżniają. Jak zmieniłem kolor druków do wpłaty z odcieni szarości na kolorowe to sporo ludzi pytało czemu kolorowe jakby to miało dla nich znaczenie lub robiło różnice.

Zamiast instrukcji "czytanej" lepsza byłaby kolorowa infografika. Kiedyś Dasan na swój sprzęt dawał naklejki z prostymi symbolami. Może można by je wykorzystać.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

vcr pisze:
Czytać nie czytają ale kolory rozróżniają. Jak zmieniłem kolor druków do wpłaty z odcieni szarości na kolorowe to sporo ludzi pytało czemu kolorowe jakby to miało dla nich znaczenie lub robiło różnice.

Zamiast instrukcji "czytanej" lepsza byłaby kolorowa infografika. Kiedyś Dasan na swój sprzęt dawał naklejki z prostymi symbolami. Może można by je wykorzystać.

ale ta grafika musiała by być na
- gniazdku
- końcówce pon
- patccordzie

i to na tyle duża żeby użyszkodnik najpierw zobaczył ją i oglądną ze zrozumieniem a dopiero potem wypiął kabelek

nie wróżę wielu sukcesów :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie