Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: Play kupuje 3S
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Taka ciekawostka: https://www.telko.in/p4-przejmuje-3s-sw ... -celowniku
Wychodzi na to, że Play będzie właścicielem trzepaka :D

Tytuł: Re: Play kupuje 3S
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

zajadacz pisze:
Taka ciekawostka: https://www.telko.in/p4-przejmuje-3s-sw ... -celowniku
Wychodzi na to, że Play będzie właścicielem trzepaka :D

Dokładnie. Tutaj nie chodzi o 3S, ale właśnie o to by zostać adminem adminów Trzepaka :okularnik:

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

A admini mogą banować adminów ?

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

trzepak nie jest własnością 3S. Jest własnością Wojtka.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

lukpiot pisze:
trzepak nie jest własnością 3S. Jest własnością Wojtka.
To jest bardzo dobra wiadomość :)

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Ludzie wy się cieszycie a tu kończy się historia......:|

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Robert_X pisze:

jaka historia - już od ładnych kilku lat współpraca z 3s nie różni się wiele od współpracy z orange, netią czy hawe

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

hub_lan pisze:
Robert_X pisze:

jaka historia - już od ładnych kilku lat współpraca z 3s nie różni się wiele od współpracy z orange, netią czy hawe

No wiem ale jednak sentyment pozostał....;)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

hub_lan pisze:
Robert_X pisze:

Czy 3S była w stanie upadłości, że trzeba było ją sprzedać?
Wszelkie "logiczne argumenty" typu konsolidacja, ujednolicanie, "bo się opłaca" są przejawem cholernego kosmopolityzmu tych, którym udało się coś zbudować oraz niechęci, żeby nie powiedzieć czegoś gorszego, aby to utrzymywać i rozwijać. Ale taka uroda części naszego narodu. Nie chcą rozporządzać swoim majątkiem tylko wolą być kontrolowani za dobrą kasę.
W tym artykule PLAY zaprezentował 5 argumentów świadczących o rozwojowym myśleniu.
3S jakie?

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

cserf pisze:
hub_lan pisze:
Robert_X pisze:

Czy 3S była w stanie upadłości, że trzeba było ją sprzedać?
Wszelkie "logiczne argumenty" typu konsolidacja, ujednolicanie, "bo się opłaca" są przejawem cholernego kosmopolityzmu tych, którym udało się coś zbudować oraz niechęci, żeby nie powiedzieć czegoś gorszego, aby to utrzymywać i rozwijać. Ale taka uroda części naszego narodu. Nie chcą rozporządzać swoim majątkiem tylko wolą być kontrolowani za dobrą kasę.
W tym artykule PLAY zaprezentował 5 argumentów świadczących o rozwojowym myśleniu.
3S jakie?

argument był jeden za to nieusuwalny inwestor finansowy chciał sprzedać a nabywca chciał kupić z tym że nabywca zapewne postawił warunek że chce 100% udziałów albo nie kupi a że dał dobrą cenę to wszyscy się zgodzili

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Ojoj, zła wiadomość, bo pewno skończy się jak z T-Mobile i GTSem...

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Niestety większość Polskich projektów w naszej branży które powstały oddolnie i często były odpowiedzią na potrzeby środowiska ISP poszło pod młotek nie długo szukając PLIX, 3S, Jambox... itd. Wiele biznesów było budowanych z myślą o ich sprzedaży jak nadarzy się okazja, teraz czekać tylko jak EPIX wyparuje w objęciach większych braci :) Wiem wiem fundacja czy jak tam jest forma prawna, prawnikiem nie jestem ale jak ktoś bardzo będzie chciał to zrobi tak że będzie dobrze ;-) Zresztą Pewnie wielu przedstawicieli ISP którzy zasiadają w organach takich jak KIKE czy E-Południe czeka już w boksach startowych by sprzedać swoje sieci za 1k Euro od gniazdka, więc można podejrzewać że mając wpływ na działanie tych organów starają się tak wpływać na rynek by doprowadzić do takich wycen przez co można kwestionować ich altruistyczne pobudki budowania społeczności ISP - oczywiście to tylko moje spostrzeżenie oparte wyłącznie na przeczuciu bo nie znam osobiście tych osób więc proszę nie odnosić się do tego z emocjami

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

czy Epix nadaje się do sprzedaży jako odrębna wartość i tak i nie
- Nie bo bez uczestników jest nic nie warty a dziś zorganizować węzeł jest znacznie prościej niż było lat temu naście
- Tak bo ma tez wymierną wartość ewentualny jego brak na mapie PL przez czas przez który powstaną inne

Są jeszcze inne zależności jestem w stanie wyobrazić sobie taką strategię finansową która zadziałała by u potencjalnego nabywcy (no dobra nie u wszystkich) pomimo znacznego odpływu uczestników

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

hub_lan pisze:
- Nie bo bez uczestników jest nic nie warty a dziś zorganizować węzeł jest znacznie prościej niż było lat temu naście
- Tak bo ma tez wymierną wartość ewentualny jego brak na mapie PL przez czas przez który powstaną inne

Są jeszcze inne zależności jestem w stanie wyobrazić sobie taką strategię finansową która zadziałała by u potencjalnego nabywcy (no dobra nie u wszystkich) pomimo znacznego odpływu uczestników

A wierzysz w to że nagle wszyscy uczestnicy wyparują z EPIXa? Nawet jak by chcieli to jaką mają realną alternatywę, sądzę że nawet pod presją podwyżek jeżeli by przeprowadzać je powoli i stopniowo to większość i tak zostanie, może ruch się zmniejszy bo operatorzy zdywersyfikują bardziej swoje styki i zaczną mieć inną politykę. Właśnie największą wartością EPIX są jego uczestnicy bo na tą skalę nikt nie potrafił zgromadzić w jednym miejscu małych i mikro ISP a do tego za chwilę cały kontent będzie dostępny bezpośrednio w EPIX co także nie jest wartością łatwą do zbudowania od zera. A czy to ma jakąś wartość na rynku, ciężko powiedzieć, tutaj trzeba spojrzeć oczyma ludzi którzy prowadzą takie biznesy, ja jako ISP nie mam kompetencji by wypowiadać się o wartości i przydatności EPIXa ale nie zdziwił bym się jak by w taki albo inny sposób został zmonetyzowany

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

kamikaze pisze:
hub_lan pisze:

A wierzysz w to że nagle wszyscy uczestnicy wyparują z EPIXa? Nawet jak by chcieli to jaką mają realną alternatywę, sądzę że nawet pod presją podwyżek jeżeli by przeprowadzać je powoli i stopniowo to większość i tak zostanie, może ruch się zmniejszy bo operatorzy zdywersyfikują bardziej swoje styki i zaczną mieć inną politykę. Właśnie największą wartością EPIX są jego uczestnicy bo na tą skalę nikt nie potrafił zgromadzić w jednym miejscu małych i mikro ISP a do tego za chwilę cały kontent będzie dostępny bezpośrednio w EPIX co także nie jest wartością łatwą do zbudowania od zera. A czy to ma jakąś wartość na rynku, ciężko powiedzieć, tutaj trzeba spojrzeć oczyma ludzi którzy prowadzą takie biznesy, ja jako ISP nie mam kompetencji by wypowiadać się o wartości i przydatności EPIXa ale nie zdziwił bym się jak by w taki albo inny sposób został zmonetyzowany

ale właśnie o tym napisałem

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator

Krótko i na temat.

#1. Play przejmuje 100% akcji 3S bo chce kupić, a dotychczasowi właściciele (w tym założyciele) chcą sprzedać. Sprawa zamknięta. Żeby nie było wątpliwości - wszystko zgodnie z planem, bo tworząc w 2001 3S tworzyliśmy z myślą o sprzedaży sieci dużemu operatorowi i pomyliliśmy się tylko w latach, bo nie 2010, nie 2014 ale 2019. No i fajnie. Zresztą trudno tu mówić o błędzie - to była nasza korekta planów, która pozwoliła nam zrobić jeszcze inne projekty: pamiętacie SGT, 4VOD, DataCenter, nasze sieci ETTH i FTTH? Jest fajnie.

#2. Domena trzepak.pl jest moja i dalej chcę ją mieć. Dalej też godzę się aby pod adresem trzepak.pl był serwis trzepak.pl o ile zbytnio nie zmieni on charakteru (choć troszkę może, bo trąci tu myszką). Pewnym problemem może być maszyna - póki co wspiera nas 3S i może tak jeszcze być przez jakiś czas, ale stanie się tak, że będziemy musieli to uporządkować. Jestem gotów na każdą propozycje, ale pierwszeństwo mają administratorzy, który de facto ten serwis stworzyli i prowadzą.

#3. To, że coś się zmienia powinno być dla nas inspiracją do przemyśleń na temat upływającego czasu. Nich każdy teraz spojrzy na swój numer PESEL.... wystarczy na pierwsze cyfry.... Tak tak - już jestem taki stary. Ale czy to źle? Moja obserwacja jest taka, że lepiej być starszym niż młodszym, a dzieciństwo i młodość są mocno przereklamowane. Będąc w drodze (a jesteśmy) lepiej być dalej niż bliżej. Tylko pamiętajcie (i tu będzie pewna niemodna moja opinia) - "do wieczności stworzył nas Bóg". Do wieczności? Tak, ale gdzie ją spędzisz zależy wyłącznie od Ciebie. W szczególności jeżeli dziś przeraża Cię upływ czasu, przemijalność zjawisk takich jak Sieci Trzepakowe, amatorskie sposoby operowania internetem to przestań już być dzieckiem i uwzględnij ten upływający czas w swoim życiu. Uwierz, bo pewne są tylko śmierć i podatki, przy czym po zmartwychwstaniu (na sąd?) podatków już nie będzie. Tak, tak! - dobra nowina (ewangelia) mówi o tym, że w przyszłym świecie nie będzie podatków.

#4. Jeżeli ktoś ma potrzebę pogadać ze mną o mojej motywacji zakończenia pracy nad projektem 3S to zapraszam do dyskusji, ale proszę - nie tu! Można do mnie przyjechać, można zaprosić na piwo (w Gliwicach), można zadzwonić, można napisać maila. O motywacjach innych inwestorów nie będę się wypowiadał, ale moje są dla Was dostępne, bo (kto mnie zna wie, że) lubię gadać.

#5. Moje dalsze plany? Są! Są i są równie piękne jak te dotychczasowe. Odnośnie trzepak.pl - mogę dalej wspierać, a odnośnie sieci trzepakowych to też - mogę doradzać, ale znam się na tym coraz mniej.

#6. To co mogę zrobić z przyjemnością to "Pizza byłego Administratora". Jeżeli gdzieś we wrześniu, albo październiku zwołamy spotkanie na Górnym Śląsku to (jak zwykle) stawiam.

#7. Pozdrawiam pozostając pod mailem i telefonem.

Wojtek

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Co do #2 to jakby się okazało, że potrzebny jest serwer, to pewnie znajdzie się ktoś kto chętnie udostępni, albo można zrobić zrzutkę, żeby 3S nie wygoniło trzepaka. Zapłacić kilkadziesiąt złotych rocznie, to nie powinien być problem dla większości użytkowników, a niech zapłaci tylko ze 20-30 osób, to się uzbiera odpowiednia kwota.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

zajadacz pisze:
Co do #2 to jakby się okazało, że potrzebny jest serwer, to pewnie znajdzie się ktoś kto chętnie udostępni, albo można zrobić zrzutkę, żeby 3S nie wygoniło trzepaka. Zapłacić kilkadziesiąt złotych rocznie, to nie powinien być problem dla większości użytkowników, a niech zapłaci tylko ze 20-30 osób, to się uzbiera odpowiednia kwota.

Myślę że bez problemu znajdzie się grupa 20-30 userów którzy via zrzutka opłacą utrzymanie serwa do której chętnie się dołączę

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator

Ja również się dorzucę, szkoda niszczyć tyle wiedzy ile jest na forum.

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Wojciech Apel pisze:

#2. Domena trzepak.pl jest moja i dalej chcę ją mieć. Dalej też godzę się aby pod adresem trzepak.pl był serwis trzepak.pl o ile zbytnio nie zmieni on charakteru (choć troszkę może, bo trąci tu myszką). Pewnym problemem może być maszyna - póki co wspiera nas 3S i może tak jeszcze być przez jakiś czas, ale stanie się tak, że będziemy musieli to uporządkować. Jestem gotów na każdą propozycje, ale pierwszeństwo mają administratorzy, który de facto ten serwis stworzyli i prowadzą.

Oczywiście jak coś to się dorzucę lub udostępnię u siebie coś.

Wojciech Apel pisze:

#6. To co mogę zrobić z przyjemnością to "Pizza byłego Administratora". Jeżeli gdzieś we wrześniu, albo październiku zwołamy spotkanie na Górnym Śląsku to (jak zwykle) stawiam.

OOO i to jest myśl. Przydało by się zebranie trzepakowców i to też można powiązać z #4. Kto się pisze?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie