Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Czy zna ktoś jakiś sprawdzony i nie za drogi model stacji pogodowej z czujnikami na dachu podłączanymi przewodowo?
Producenci jakby wszyscy się uparli na transmisję bezprzewodową 433 lub 868 MHz i zasilanie bateryjne.
Zasięg tej transmisji taki sobie, a baterie trzeba wymieniać i mogą słabo działać przy dużych mrozach.
Dlaczego nie robią zasilania i transmisji normalnie kablem, np. skrętką podobnie jak to robimy na co dzień z różnymi radyjkami PoE?
Fajnie jakby do tego jeszcze dało się ze sprzętu wyciągnąć dane pomiarowe własnym softem a nie tylko tym od producenta.
Czy odpuścić temat i zdać się na aplikację w telefonie pokazującą pogodę z najbliższego lotniska?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Producenci się nie uparli tylko tak jak nikt nie lubi kabelka do komputera i wszyscy podłączają po Wi-Fi tak i stacje pogodowe poszły tą drogą. Też mi się to nie podoba, ale ostatecznie kupiłem i póki co jestem zadowolony.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

baroo pisze:
Producenci się nie uparli tylko tak jak nikt nie lubi kabelka do komputera i wszyscy podłączają po Wi-Fi tak i stacje pogodowe poszły tą drogą. Też mi się to nie podoba, ale ostatecznie kupiłem i póki co jestem zadowolony.

W urządzeniach przenośnych bezprzewodowość jak najbardziej OK. W smart TV już średnio, strumień 4K to spore obciążenie dla WiFi, ale tam wybór zwykle jest. Ale do czujników pogodowych jakoś wolałbym raz puścić ten kabelek (kolejny, jeden z wielu) i nie wracać do tematu, niż regularnie tam wchodzić (odpłatnie zlecając komuś prace wysokościowe) w celu wymiany baterii - które najprawdopodobniej odmówią współpracy zimą, akurat kiedy warunki do wchodzenia są najmniej sprzyjające. Co by im szkodziło dać wybór, wyprowadzić dodatkowo jakieś złącze zasilania i transmisji - majątku to nie kosztuje. Jakby było RJ45 Ethernet z PoE to już w ogóle super. Ale ważniejsze by się nie narobić "tu i teraz", nieważne że dokładamy sobie więcej regularnych czynności później. Coś jak te systemy alarmowe bez kabli z czujkami na baterie. Ale pytam tutaj, bo może jednak ktoś z branży skojarzy jakieś rozwiązanie z PoE gadające otwartymi protokołami?

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

To może przeróbka na stałe zasilanie? Z powodzeniem stosuje takie adaptery na przykład do zasilania kamery-lustrzanki używanej stacjonarnie w pomieszczeniu...

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

A nie lepiej samemu wyrzeźbić to co się podoba? Bierzesz chociażby RPi nawet 1, podpinasz ds18d20 za złotówkę i już masz temperaturę za 11zl masz dh11 czy za 20 dh22 które podają wilgotność...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Jak faktycznie nie da się kupić czegoś sensownego gotowego -pozostaje rzeźbić samodzielnie.
Ale np. czujnik wiatru to już nie taka prosta i tania sprawa.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

https://youtu.be/slzOhgBeQjc
N76NF 100zł

Nowy temat  Odpowiedz w temacie