Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

djrobson pisze:
Z doświadczenia (chociaż to z Polski), o wiele lepsze rezultaty daje wysoki SINR powyżej 15 i jakakolwiek agregacja (nawet 3+20), niż siłowe wymuszanie band 7 z innym.

W tym wątku poza zamętem nie wnosisz nic twórczego. Niski SINR pokazuje obciążenie BTS, @caporeira skorzystaj z uwag @glitzy i @rapper3d.
glitzy pisze:
Pakujesz się w L1800 i L2100, które masz zapchane, więc myślisz, że zastosowanie w/w anteny pomoże? Nie nie pomoże!

Albo się połączysz z tą 2600 albo będziesz stać w miejscu. W/w antena się do tego nie nadaje. Ma być jak najmocniejsza na 2600.

L1800/L2100 zapchane i tutaj transferów się nie wyciśnie (może pomóc dopiero dodanie L2600-tam mają 20MHz pasma i jego znacznie mniejsza propagacja ograniczy zasięg), @caporeira musisz się "wykazać" jak kolega w tym wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3701214.html. :ok:

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

jarek7714 pisze:
W tym wątku poza zamętem nie wnosisz nic twórczego. Niski SINR pokazuje obciążenie BTS

W zasadzie nawet nie wiem po co ci odpisuję, skoro mam cie w blokowanych. SINR to jeden z ważniejszych parametrów, i nie pokazuje "tylko" obciążenia stacji. Masz po prostu znikome doświadczenie z tym tematem w terenie.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Witam
Tak się składa, że sprowadziłem Qifan promiennik od majfrienda. Jest to promiennik do największego grida (tego co na 5Ghz ma 30dbi), wstępne testy pozwoliły mi określić że na starym modemie 3372h nawet po dosc niedokładnym zwizowaniu (bardzo wąska wiązka), na chybotliwej rurce, oraz przez drzewa na 2100 Mhz można zamknąć Fast Ethernet.

SINR wczesniej max do 12-15 z miejsca podskoczył do 20-24, oraz z RSSI -69 / -70 zrobiło się -55

Jak na fakt, ze to produkt chinski, wlasciwie noname, oraz to, że zakres pracy wg specyfikacji to 1Ghz (1700 do 2700 Mhz), to moim zdaniem ten promiennik daje rade.

odległośc nie jest duża do BTS bo zaledwie 1500 metrów ale przez drzewa do tego antena Qifan zaledwie 4 metry nad ziemią.

obecnie uzywam slabej antenki logoperiodycznej atk 9 LTE mimo i wlasnie chcę ją zastąpić Qifanem ale żeby dwa razy tam nie wchodzic czekam na modem z agregacją B1+B3.

grid jest dosc podatny na wiatr więc gdyby to bylo na stabilnym mocowaniu odpowiednio wysoko to myslę, że da się wycisnąć znacznie więcej z jednej czestotliwosci, a z agregacji to ma szanse fajnie działać. No i duży SINR daje szansę wysokiej modulacji.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

glitzy pisze:
Kolego miałeś podjechać pod stację oznaczoną eNB 101563, a następnie zaopatrzyć się w antenę na 2600 MHz i w nią celować.
A to co wstawiłeś odnosi się do tego co wcześniej, czyli do stacji 101413. Stacji zapchanej z którą nie wiem co byś nie robił to i tak nie będzie po Twojej myśli.

Przepraszam że dopiero teraz, ale trochę jeżdżę i nie zawsze jestem w domu.

Szukałem, ale tej stacji niestety nie znalazłem ☹️
Jeździłem po okolicy z telefonem (Note 9) ale tej stacji nie widzi ☹️

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4