Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Zrobiłem sieć LAN, na którą chcę zrobić certyfikat firmy Alantec (wymóg inwestora). Wszystko na sprzęcie tej firmy, wstępnie przetestowane moim miernikiem, odległości max 50m, kat 5e. Mam kilka pytań, bo to pierwsza sieć, na którą potrzebuję certyfikat. Alantec wypożycza w tym celu swój miernik. Nie wiem czy ceny wypożyczenia są takie same, ale firma poprosiła, żebym przetestował im resztę sieci. Który z tych mierników najlepiej wybrać? https://www.alantec.pl/wypozyczalnia-mi ... jnych,rent Który pokaże mi najwięcej i zaprezentuje to w strawnej formie? Nigdy nie pracowałem na takich urządzeniach.
Jakie błędy mogę popełnić, żeby nie spełnić wymogów certyfikacyjnych i czy miernik od razu mnie o tym ostrzeże? Odległości na pewno nie są przekroczone, ale z sąsiedztwem przewodów instalacji elektrycznej to może być różnie. W kilku miejscach musiały się krzyżować przewody LAN z elektrycznymi, odstęp też mogłem nie wszędzie odpowiedni zachować. Czy podczas pomiarów od razu dostanę info, że jest coś nie tak? Bo miernik zamierzam wypożyczyć na jeden dzień (60 gniazd) i jak zrobię pomiary to wtedy firma Alantec je jeszcze weryfikuje. Jak coś zrobiłem nie tak, to fajnie wiedzieć od razu i poprawić a nie dostać negatywną opinię i po poprawce znowu miernik wypożyczać... Jak to wygląda? Czy te mierniki można popsuć jak podłączę pomyłkowo do PoE? W tej sieci co zrobiłem, to luz, ale nie wiem co oni tam mają swojego w starej sieci, którą będziemy też testować. Ja tak swój NS-DX tak spaliłem, ale to zabawka przy tych do wypożyczenia.
Ja bardzo nie jestem za takimi metodami, ale czy jak by nie dało się zachować odstępu od sieci elektrycznej, to pomoże wyłączenie prądu w budynku?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Miernik można popsuć poprzez POE.

Ja do certyfikacji używam Lanteka i generalnie te urządzenia są najlepsze moim zdaniem. Podczas testu/weryfikacji tester pokazuje Ci błędy i czy dana relacja przechodzi generalnie pomiar. Nie musisz pomiaru zapisywać - po jak coś jest nie tak to miernik Ci to pokaże i w którym miejscu masz problem.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Zadzwoń do nich, tzn. alanteca, a uzyskasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Jesli to jest 5e FTP czyli z ekranem to jest duza szansa ze nie bedzie przesluchow od sieci 230V . Jesli nie to jak widzisz twoje zaoszczedzone 100zl zemsci sie na tobie. Tak na przyszlosc to od lat nie widzialem zeby ktos kladł cos takiego jak 5e, co najwyzej do domofonu albo telefonu. Normalnie zawsze przewody pow 48V powinny byc kladzione w oddzielnych korytach a jesli sie krzyzuja to mozliwie na jak najkrotszym odcinku. W miejscach krzyzowania powstaja szpilki co widac na oscyloskopie i czasem unieozliwia to transmisje calkowicie.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie