Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Hej. Piszę tutaj, bo nie znalazłem działu stricte dotyczącego mojego tematu. A ten w pewnym sensie pasuje

Do rzeczy: w mieszkaniu mam internet od lokalnego dostawcy. Z ściany wychodzi skrętka, i jest podzielona - 2 pary idą do routera WiFi do portu WAN, 2 pary do telewizji, prawdopodobnie IPTV.

Z urządzenia podłączonego do routera WiFi mogę skanować wszystkie urządzenia z zakresu 10.0.0.1-10.255.255.254. Widzę czy jest coś na danym IP, czy ma jakąś usługę, a nawet mam panele logowania jakichś bramek VOIP czy urządzeń AirFiber Mikrotika, albo kamery. Gdybym znał hasło, to mógłbym się do nich zalogować. To normalne że coś takiego jest dostępne dla każdego z bloku, a być może dla każdego kto ma internet od tego dostawcy? Nie powiem, zaciekawiło mnie to, z racji że dotąd miałem głównie internet przez linię telefoniczną.

Kolejna sprawa - gdy odłączyłem skrętkę od TV, i wpiąłem ją do laptopa, to miałem prędkość internetu 100Mb/s. Na routerze mam 50Mb/s, i router tu nie jest żadnym ograniczeniem. Tutaj pytanie - mogę na stałe wpinać się w RJ-45 od TV? Celem szybszego internetu? Przy skanowaniu sieci, w której jest TV, też wyskoczyła masa hostów, nawet nie wiem co za hosty i co robią :P

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Hahaha ;) na iptv mają internet? Fajnie korzystaj skoro mają buga ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

No wiesz, wiem że IPTV to przez internet, ale spodziewałem się że ruch będzie wycinany poza TV :chinczyk: No bo jednak dla IPTV jest 2x szybsze

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

chyba coś niecoś kręcisz :) czy na pewno te 2 pary idą bezpośrednio do TV czy może masz po drodze takie małe pudełko zwane STB albo BOX

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

wilkomen pisze:
No wiesz, wiem że IPTV to przez internet, ale spodziewałem się że ruch będzie wycinany poza TV :chinczyk: No bo jednak dla IPTV jest 2x szybsze
Nie prawda. My mamy iptv ale nie przez neta....

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik
Awatar użytkownika

Dyletanci biorą się za robienie sieci, a potem na forum dziwiy, że niektórzy ludzie trzymają się z dala od małych ISP. Jakby ta sieć była zrobiona zgodnie ze sztuką, to powinieneś widzieć tylko bramę operatora. Wszystko inne powinno być wycięte.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

hub_lan pisze:
chyba coś niecoś kręcisz :) czy na pewno te 2 pary idą bezpośrednio do TV czy może masz po drodze takie małe pudełko zwane STB albo BOX

No właśnie nie, jest tak jak mówię. Za ścianą, na klatce jest jakieś pudełko, sugerujące że to coś z światłowodem od Orange(naklejka), ale w lokalu z ściany wychodzi skrętka, i jest podzielona na 2 przewody po 2 pary. Sam się zdziwiłem, ale tak jest, jutro mogę cyknąć foty jak to wygląda. Zastanawiam się co by było jakbym podłączył jednak to jako jedna normalna skrętka, bo jednak konfiguracja jest nietypowa :zlosnik:

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

wilkomen pisze:
hub_lan pisze:

No właśnie nie, jest tak jak mówię. Za ścianą, na klatce jest jakieś pudełko, sugerujące że to coś z światłowodem od Orange(naklejka), ale w lokalu z ściany wychodzi skrętka, i jest podzielona na 2 przewody po 2 pary. Sam się zdziwiłem, ale tak jest, jutro mogę cyknąć foty jak to wygląda. Zastanawiam się co by było jakbym podłączył jednak to jako jedna normalna skrętka, bo jednak konfiguracja jest nietypowa :zlosnik:

bardzo chętnie zobacze te fotki
- tego czegoś na klatce
- punktu rozdziału kabla
- urządzeń końcowych po stronie lokalu

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Dekodery evio wymagają dostępu do sieci, ale powinno się tam ograniczać dostęp do konkretnych adresów.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

lukpiot pisze:
Dekodery evio wymagają dostępu do sieci, ale powinno się tam ograniczać dostęp do konkretnych adresów.

O ile wiem to wszystkie usługi IPTV tego wymagają ale cały myk w tym że autor wątku twierdzi że skrętkę z zewnątrz ma podpiętą prosto do TV bez STB po drodze

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

hub_lan pisze:
wilkomen pisze:
hub_lan pisze:

bardzo chętnie zobacze te fotki
- tego czegoś na klatce
- punktu rozdziału kabla
- urządzeń końcowych po stronie lokalu

Po 16 wrócę to cyknę te foto, bo wyszło mi to z głowy. Punkt rozdziału kabla to poprostu użycie takich szybkozłączek:
Obrazek

lukpiot pisze:

W moim przypadku to jest Mag254 lub Mag256. Ma nawet opcję przeglądarki internetu

hub_lan pisze:
O ile wiem to wszystkie usługi IPTV tego wymagają ale cały myk w tym że autor wątku twierdzi że skrętkę z zewnątrz ma podpiętą prosto do TV bez STB po drodze

Sorry Panowie za wprowadzenie w błąd, małe sprostowanie - oczywiście mam STB, w postaci tego MAGa, do niego wpięta RJ45, i to właśnie miałem na myśli pisząc przewód do TV

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

wilkomen pisze:
Sorry Panowie za wprowadzenie w błąd, małe sprostowanie - oczywiście mam STB, w postaci tego MAGa, do niego wpięta RJ45, i to właśnie miałem na myśli pisząc przewód do TV

No to wszystko jasne ;) na vlanie dla TV ktoś nie zrobił autoryzacji (choćby po MAC) dla STB dzięki temu dowolnie wpięte urządzenie dostaje 100M netu - gratuluję partyzantki temu ISP ;)

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

od SGT nie dostaniesz netu, działają na zamkniętej sieci. Jaką masz TV?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

lukpiot pisze:
od SGT nie dostaniesz netu, działają na zamkniętej sieci. Jaką masz TV?

od SGT nie ale już po PIMie można (i chyba nawet trzeba) wrutować net dla potrzeb VOD itp

w każdym razie o ile mi wiadomo w evio i korbak potrzeba (chyba że od ostatnich moich kontaktów coś się zmieniło)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

W Matte nie jest potrzebny net na potrzeby VOD itp. w przypadku multicastu.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

w toyi też nie jest potrzebny net, kontent leci od nich, więc tylko vlan pod TV,

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

hub_lan pisze:
wilkomen pisze:

No to wszystko jasne ;) na vlanie dla TV ktoś nie zrobił autoryzacji (choćby po MAC) dla STB dzięki temu dowolnie wpięte urządzenie dostaje 100M netu - gratuluję partyzantki temu ISP ;)

Po MAC akurat jest autoryzacja, ale to to omija się przez właściwości karty sieciowej w Windows. Spodziewałem się lepszych zabezpieczeń.

Z względów osobistych przeciągnęło się, ale zamieszczam zdjęcia jak to u mnie wygląda. Ciemniejszy przewód idzie do boxa TV, ten w lewo do routera WiFI

Obrazek
Obrazek

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

A jakiej autoryzacji innej niż po MAC się spodziewałeś ? skoro boksy mają dostać net po dhcp?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

hub_lan pisze:
A jakiej autoryzacji innej niż po MAC się spodziewałeś ? skoro boksy mają dostać net po dhcp?

Nie tyle autoryzacji, co zabezpieczenia, w postaci dozwolonego ruchu tylko pod konkretne IP. Swoją drogą zastanawiam się czy będzie działać jak przed TVBox wepnę router WiFi, i z niego do boxa dopiero

Nowy temat  Odpowiedz w temacie