Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: Metroport - problemy
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam, czy macie usługę metroportu GSM, dotychczas, sprzedawała się super, działała super i od kilku dni nie mam zasiegu PLUSA, a mojje miejscowości PLAY praktycznie nie działa:( ,czy u Was można się połączyć przez siec PLUSA.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Coś słyszałem, że play zakończył współpracę z plus w temacie roamingu,

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

avathar pisze:
Witam, czy macie usługę metroportu GSM, dotychczas, sprzedawała się super, działała super i od kilku dni nie mam zasiegu PLUSA, a mojje miejscowości PLAY praktycznie nie działa:( ,czy u Was można się połączyć przez siec PLUSA.
Nie mam problemu z mvno metroportu ani na służbowym ani na prywatnym .
Ale jak chcesz to wejdę do nich i im powiem tylko potrzebuje bliższe dane jakieś ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Karas pisze:
Coś słyszałem, że play zakończył współpracę z plus w temacie roamingu,

Tak to prawda, ale umowa trwa jeszcze 12 miesięcy. Takie umowy nie mają krótkich okresów wypowiedzenia.
Wyłączenie roamingu z Plusem z założenia następuje tylko tam, gdzie P4 zbudowało 100% infrastruktury własnej pozwalającej na taką operację. Zresztą ta operacja będzie powtarzalna dla kolejnych partnerów roamingowych w kolejnych latach. Z założenia 2020 rok ma się zakończyć zamknięciem 100% ruchu w sieci własnej P4 i tym samym sieci Metroport.
W 2018 roku powstało ok 1300 stacji bazowych P4 i podobna dynamika ma się utrzymać w 2019 i 2020. Na teraz jest nieco ponad 7000 stacji a ma być ich ok 9500 pod koniec 2020.

Wracając do sedna, zdarzyło się tak, że numery mają zepsutą geolokację - czyli inaczej mówiąc P4 w bazie ma jakiś numer przypisany do obszaru, w którym wyłącza roaming i dla tego numeru też został wyłączony.
Zgłoś ten problem na mvno@metroport.pl. Potrzebny jest konkretny numer i konkretna lokalizacja. Być może już zgłaszałeś i jest z tym jakiś problem - tego nie wiem w tej chwili.
Chłopaki zweryfikują i ustalą w czym jest problem. Nie zajmuję się tematem na bieżąco ale wydaje mi się, że możemy przywrócić roaming poszczególnym numerom bo z tego co pamiętam roaming wyłączany jest nie na sieci tylko na poszczególnych numerach. Możesz też podesłać mi numer i lokalizację bezpośrednio -> tomaszp@metroport.pl to rzucę okiem na uprawnienia roamingowe.
Musi działać!

pozdrawiam
Tomek

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

gavron pisze:
avathar pisze:
Nie mam problemu z mvno metroportu ani na służbowym ani na prywatnym .
Ale jak chcesz to wejdę do nich i im powiem tylko potrzebuje bliższe dane jakieś ;)

Jja już im zgłosiłem, a sprawdz proszę czy połączysz się przez PLUS GSM.
Bo jedni klienci mają tą możliwość inni nie, mój telefon nie laczy się przez PLUS, mojej żony już się łączy. Problem w tym że na naszej WSI nie ma zasięgu dobrego z PLAY :( - dlatego mam kłopot i problem... bo klienci płaczą :(

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Tak jak Tomek napisał wyżej. Daj namiary to jutro zobaczymy co można zrobić.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

gavron pisze:
Tak jak Tomek napisał wyżej. Daj namiary to jutro zobaczymy co można zrobić.

avanet@avanet.net.pl

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

avathar pisze:
Jja już im zgłosiłem, a sprawdz proszę czy połączysz się przez PLUS GSM.
Bo jedni klienci mają tą możliwość inni nie, mój telefon nie laczy się przez PLUS, mojej żony już się łączy. Problem w tym że na naszej WSI nie ma zasięgu dobrego z PLAY :( - dlatego mam kłopot i problem... bo klienci płaczą :(

Udało się przywrócić zasięg Plusa. W Twojej miejscowości faktycznie bts'y P4 są dwa, z czego tylko jeden LTE i umiejscowiony słabo...
Do końca roku mamy zapewnienie, że roaming do Plusa będzie przywrócony dla Twoich kart.
Miejmy nadzieję, że P4 poprawi w tym czasie planowanie sieci i zasięg - naciskamy ;)

pozdrawiam
Tomek

Nowy temat  Odpowiedz w temacie