Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 10 Następna

Przedstawiona sytuacja w mojej sieci
Czas głosowania minął sob, 20 sie 2016 12:07:41
występuje 18%  18%  [ 2 ]
nie występuje 36%  36%  [ 4 ]
występuje w minimalnej skali nie wychodzi aż tyle włókna 9%  9%  [ 1 ]
nigdy czegoś takiego nie widziałem 36%  36%  [ 4 ]
Liczba głosów: 11
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

saffi pisze:
nie neguję że wychodzi, tylko chodziło o fakt ile u mnie, a ile u kolegi.

Świetnie, że tego nie negujesz bo w tym wątku kilku mega znawców to nadal neguje :)

Wyszło Ci mniej bo widocznie nie uszkodziłeś swojego kabla przy wieszaniu.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

w.wrona pisze:
saffi pisze:

Świetnie, że tego nie negujesz bo w tym wątku kilku mega znawców to nadal neguje :)

A to inna sprawa, nadepnął go ?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Z tym uszkodzeniem to są kpiny i zwykłe kłamstwo. Jak kabel ma uszkodzony element nośny, to włókna są wciągane do tuby, a nie są wypluwane z niej na zewnątrz.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

w.wrona pisze:
saffi pisze:

Sugerujesz, że uszkodziłem go zarówno na słupach jak i w kanalizie i to wielokrotnie na 50km? W Twojej sieci też go uszkodzili też nie umieją tego robić?
No tak zapomniałem, że to Ty znasz się najlepiej na światłowodach a każdy mający inne zdanie jest amatorem...

Ostatnio zmieniony ndz, 11 lut 2018 19:47:55 przez dzanus, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

zraz zaraz - to ma trochę ręce i nogi.
Kto mówił że go mechaniczne uszkodziłeś.
Moga sobie wyobrazić że na przykład przyjechały do Ciebie bębny i patrzyłeś motylanoga (bo np. Cię rano urzednik motylanoga) i paląc papierosa przesiąkły złą energią i sie od niej kurczą i wtedy by włókna wypłuwało.

no mogło tak być - ale w sumie taki kabel powinien być w transporcie zabezpieczony przed telepatycznym uszkodzeniem

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

pomidor pisze:
zraz zaraz - to ma trochę ręce i nogi.
Kto mówił że go mechaniczne uszkodziłeś.
Moga sobie wyobrazić że na przykład przyjechały do Ciebie bębny i patrzyłeś motylanoga (bo np. Cię rano urzednik motylanoga) i paląc papierosa przesiąkły złą energią i sie od niej kurczą i wtedy by włókna wypłuwało.

no mogło tak być - ale w sumie taki kabel powinien być w transporcie zabezpieczony przed telepatycznym uszkodzeniem

Hmmm to mogło by się wszystko zgadzać poza tym fajkiem :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

w.wrona pisze:
saffi pisze:

Jak juz zostałem wywołany:
jak kabel samonosny uszkodze to włokna mi wciagnie. To po pierwsze. Jak juz bym był sprytny inaczej i jakims cudem kabel połamał w taki sposób, ze wlokna by mi powychodziły to nie miał bym ciągłości włókien. To po drugie.

U mnie wyszlo pare cm. Kabel sie ułożył i po temacie. A u kolegi to mozna rozpoczac produkcje włokien. Tyle ich wychodzi.

Opisywany problemowy kabel jest źle wykonany i tyle. Ktos moze chciał dobrze i zaplanował dłuzsze włókna, na wypadek ciulowego płaszcza i elementu nośnego, ale skopał sprawe stosując żel o za małej gęstości i lepkości, za dużą tube w stosunku do ilości włókien.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

saffi pisze:
Opisywany problemowy kabel jest źle wykonany i tyle. Ktos moze chciał dobrze i zaplanował dłuzsze włókna, na wypadek ciulowego płaszcza i elementu nośnego, ale skopał sprawe stosując żel o za małej gęstości i lepkości, za dużą tube w stosunku do ilości włókien.

Zawsze dają dłuższe włókna, jak ostatnio patrzyłem to 0,5%nadwyżki (mam na bębnie napisaną fiber length) a to wychodzi 50cm na 100metrów. włókna w tubie są pofalowane i widocznie na feralnym kablu jest zła kombinacja tuby/żelu która powoduje że włókna się prostują i wychodzą na końcu tuby

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

tak, ale nigdy ci sie włókno nie wyprostuje, musiało by mieć możliwość rozkręcania się.
druga sprawa to właśnie ten żel, musi je trzymać, ale też dawać możliwość pracy tych włókien w kablu.
Jak będzie źle dobrany to sie wkońcu wyprostują i wypłyną, to kabel samonośny straci swoje atuty i włókna po prostu będa pękać jak kabel zacznie pracować.

a tu widać, że włókna się prostują, w pewnym momencie przestaną wypływać, ale zaczną się problemy wewnątrz kabla, okaże się wtedy na ile jest dobry płaszcz i element wzmacniający.
Tak czy siak właściciel tego kabla ma spory problem.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

Zapytajcie kolegi jak wieszał ten kabel bo już powoli odlatujecie :)

Sprzedaliśmy tego kabla kilkaset km i sprzedajemy go z miesiąca na miesiąc coraz więcej. Przypadek?
Od nieco ponad tygodnia mamy też mega profesjonalną przewijarkę więc liczymy na dynamiczny wzrost sprzedaży.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Wojtek, ale możesz przecież dopuścić opcję, że akurat ten klient dostał jakąś trafną partię.
poczekamy na zakończenie sprawy to się okaże.

Przewijarkę na stronie chyba wszyscy już widzieli.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

saffi pisze:
Wojtek, ale możesz przecież dopuścić opcję, że akurat ten klient dostał jakąś trafną partię.
poczekamy na zakończenie sprawy to się okaże.

Przewijarkę na stronie chyba wszyscy już widzieli.

Pytanie: dlaczego już nie ma w ofercie kabla "okrągłego" 2T12F?
To była unikatowa konstrukcja na skalę światowa. Pytanie tylko kogo to był pomysł.
Problem występował jedynie na wersji 2T12F? Z tego co wiem, to producent wspominał jedynie o wersji 2T12F.

Problem dostawców w Polsce jest jeden: idą ze ceną, rozmawiają ze średnimi/małymi producentami, którzy nie gwarantują powtarzalności na wysokim poziomie (szczególnie przy kablach napowietrznych).
Długo by pisać, kto gdzie/od kogo bierze kable.
Bazujcie na opiniach

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Dzanus, jak toczy się sprawa, co się dzieje z tym kablem w takiej temp jak teraz?

Wymieniasz, układasz na nowo czy zostawiasz? Co dalej z sprawą w sądzie?

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

kowal-dr pisze:
Dzanus, jak toczy się sprawa, co się dzieje z tym kablem w takiej temp jak teraz?

Wymieniasz, układasz na nowo czy zostawiasz? Co dalej z sprawą w sądzie?

Co dzieje się z kablem przy mrozach dokładnie pokazuje dude w załączeniu zrzut ekranu z ostatnimi brakami. Jak jest -6 to wycina mi jedno z łącz bo wzrasta tłumienie co ciekawe tylko na odcinku tego kabla opton bo w kanalizie 48j i na słupie 24j innego producenta nie ma problemów nie wykazuje żadnych błędów mam pomiary reflektometrem. Kabel poprawiałem przycinałem odpuszczałem z uchwytów nic to nie zmienia. 830m kanalizy zero zdarzeń pojawia się kabel opton zdarzenia od 850m. Robimy też statystyki na 15km odcinku z wkładki c+ na ontku mieliśmy sygnał na chyba -14 (normalnie rewelacja) przy mrozach tańczy sygnał do -24. Wymienić będę musiał ale na razie nie mam za co. Odnośnie sprawy to przesłuchanie mam pierwsze na 18 maja także pewnie to jeszcze potrwa ale zdam relację.

Załączniki:
braki netu epix wav.jpg
braki netu epix wav.jpg [ 97.01 KiB | Przejrzano 1600 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

Pochwal się jakiego kabla innego producenta o takiej samej konstrukcji używasz :)
Jak już napisałeś 48j to masz coś ze skręconymi tubami. W takim kablu włókna się nie przemieszczają.

No i Łukasz pochwal się jak wieszałeś ten kabel czyli innymi słowy napisz kolegom jak się tego nie robi :)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

w.wrona pisze:
Pochwal się jakiego kabla innego producenta o takiej samej konstrukcji używasz :)
Jak już napisałeś 48j to masz coś ze skręconymi tubami. W takim kablu włókna się nie przemieszczają.

No i Łukasz pochwal się jak wieszałeś ten kabel czyli innymi słowy napisz kolegom jak się tego nie robi :)

Jak już tak prosisz to xbest i fibrain z nimi problemu nie ma. Mówisz, że się przemieszczają? Jak jest ciepło i jak jest zimno to też się przemieszczają zawsze i nieustannie się przemieszczają. Masz w głowie złą definicję przemieszczania bo jeśli mamy odcinek 1m i on się przemieści o 10cm to gdzieś to 10cm zniknie żeby gdzie indziej mogło się pojawić. Nigdzie nie zanotowałem tego aby gdzieś mi wciągnęło włókna natomiast nadmiar w każdej którą nie otworze małej czy dużej, szarej, białej czy czarnej a nawet kanalizacyjnej tubowej. W Żorach lub gdzieś obok otwieraliśmy dwie Twoje mufy w obu nadmiar. Zaprzeczasz? Oczywiście Ty powiesz że się przemieściło i ja się z Tobą zgodzę tylko dodam że nadmiar włókna przemieścił się ze środka kabla do miejsca gdzie mógł się rozejść czyli do dwóch najbliższych muf!

Przypierdzieliłeś do tego wieszania to weź mnie oświeć co źle zrobiłem drabina bez atestu, a może zwyżka bez badania? Kobyłki nie miały aprobaty CDR-u? W kanalizę też źle wciągałem że mi wychodzi na słupa? Błagam powiedz mi co zrobiłem z tym kablem nie tak że się jego pancerz skurczył w stosunku do włókna bo jego jest nonstop za dużo. Twoja instalacja też jest źle zrobiona że wylazł nadmiar włókna w wszystkich mufach które sprawdziliśmy?

Dlaczego już nie produkujecie tego kabla skoro był taki super jak twierdzisz i tylko ja z nim miałem problem?? Przecież to hit sprzedażowy 2 tuby po 12 włókien nie jeden by chciał mieć taki w swojej ofercie jeszcze w takiej cenie..

Wojtek chciałem zbadać kabel na własny koszt w fibrainie i zawrzeć ugodę czemu się nie zgodziłeś? Sprawa jasna przechodzi testy ja płacę nie przechodzi testów oddajcie za niego kasę czytelny jasny układ chyba prościej się nie da. Przecież jesteś przekonany że to ja go źle zamontowałem także miał byś przebadany kabel na mój koszt. Najpierw zarzucałeś mi że nie chce wizji lokalnej u mnie a ja Cię niejednokrotnie zapraszałem później mówisz mi że pisałeś mi że chcesz oświadczenia od fibraina że kabel w luźnej tubie może się przemieszczać? Może jak oddasz samochód diagnoście na przegląd to najpierw poproś go o oświadczenie że koła mogą się obracać? Robisz z ludzi debili a z siebie wielkiego znawcę światłówodu a ileż to CDR go nasprzedawał i od kiedy to macie własne produkty że masz czelność pouczać innych?

Zobaczymy się na sprawie oczywiście jeśli się stawicie i nie będziecie przeciągali w nieskończoność. Sąd i rzeczoznawca będą musieli o tym rozstrzygnąć i kto wie może wniosą o nową definicję przemieszczania albo też o zmianę definicji nadmiaru.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

za zimno na epix war..
włókna się przemieszczają.. -4.7

Załączniki:
za zimno na epix war.png
za zimno na epix war.png [ 109.27 KiB | Przejrzano 1336 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

dzanus pisze:
Jak już tak prosisz to xbest i fibrain z nimi problemu nie ma.

Gdybyś czytał ten wątek, a nie tylko pluł jadem, to byś wiedział, że w innych kablach taki efekt również występuje bo to jest normalne w kablu o takiej konstrukcji.
Mało tego, kupiliśmy kawałek takiego kabla i sprawdziliśmy. Co Ty na to?

Fibrain nie produkuje takiego kabla więc co Ty chcesz porównywać?

Cytuj:
W Żorach lub gdzieś obok otwieraliśmy dwie Twoje mufy w obu nadmiar. Zaprzeczasz? Oczywiście Ty powiesz że się przemieściło i ja się z Tobą zgodzę tylko dodam że nadmiar włókna przemieścił się ze środka kabla do miejsca gdzie mógł się rozejść czyli do dwóch najbliższych muf!

Dlaczego mam zaprzeczać? To normalne zjawisko. Gdzie nadmiar kabla ma wyjść jak nie do najbliższych muf? Pomyśl trochę.
Różnica jest taka, że Ty masz zbyt ciasne mufy/tacki i włókno nie ma miejsca na rozejście się tylko zostaje załamane. Czy inaczej to widzisz? :)
Nie wiem kto poza Tobą ma takie mufy plus taki kabel. Pewnie nikt.

Cytuj:
Przypierdzieliłeś do tego wieszania to weź mnie oświeć co źle zrobiłem.

Pochwal się jak rozwijałeś ten kabel :)

Cytuj:
Dlaczego już nie produkujecie tego kabla skoro był taki super jak twierdzisz i tylko ja z nim miałem problem?? Przecież to hit sprzedażowy 2 tuby po 12 włókien nie jeden by chciał mieć taki w swojej ofercie jeszcze w takiej cenie..

Z bardzo prostego powodu. Kabel 24j w jednej tubie jest tańszy od takiego w dwóch tubach.
Jeśli ktoś potrzebuje mieć kabel wielotubowy to mamy ADSS 12j/24j i więcej.

Cytuj:
Wojtek chciałem zbadać kabel na własny koszt w fibrainie i zawrzeć ugodę czemu się nie zgodziłeś?

Człowieku, zerwałeś przecież mediacje prowadzone przez profesjonalistów, których sam wybrałeś. Czy się mylę?
Może zwolnimy ich z tajemnicy i poprosimy o oświadczenie jak to było? Opublikujemy na forum.

Cytuj:
Zobaczymy się na sprawie oczywiście jeśli się stawicie i nie będziecie przeciągali w nieskończoność. Sąd i rzeczoznawca będą musieli o tym rozstrzygnąć i kto wie może wniosą o nową definicję przemieszczania albo też o zmianę definicji nadmiaru.

Mam nadzieję, że Ty później stawisz się w sądzie w sprawie tego wątku :)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Cytuj:
Gdybyś czytał ten wątek, a nie tylko pluł jadem, to byś wiedział, że w innych kablach taki efekt również występuje bo to jest normalne w kablu o takiej konstrukcji.
Mało tego, kupiliśmy kawałek takiego kabla i sprawdziliśmy. Co Ty na to?

Fibrain nie produkuje takiego kabla więc co Ty chcesz porównywać?

Wątek jest mój ulubiony dostałem powiadomienie to Ci odpiszę. Owszem nie neguje tego że może się przemieszczać. Może się przemieścić ale nie w takiej ilości zobacz fotkę że wyszło go 35cm i nigdzie go nie wciągnęło! Musisz ogarnąć różnicę nadmiar przemieszczanie jak to już pojmiesz będzie łatwo. Fibrain nie zrobi takiego kabla bo kosztował by on majątek dlatego że jest to bardzo trudny konstrukcyjnie.Fabryka z Korei której nazwy do tej pory nie znam bo robicie z tego mega tajemnice niestety nie dała rady.

Cytuj:
Dlaczego mam zaprzeczać? To normalne zjawisko. Gdzie nadmiar kabla ma wyjść jak nie do najbliższych muf? Pomyśl trochę.
Różnica jest taka, że Ty masz zbyt ciasne mufy/tacki i włókno nie ma miejsca na rozejście się tylko zostaje załamane. Czy inaczej to widzisz? :)
Nie wiem kto poza Tobą ma takie mufy plus taki kabel. Pewnie nikt.

Ok niech wyjdzie go 5cm a nie 15 czy nawet 30 musisz pojąc że jest go za dużo i niezgodnie ze specyfikacją... Żadna mufa tu nie pomoże bo nawet w dużej tubie na taką ilość włókna miejsca nie ma.

Cytuj:
Pochwal się jak rozwijałeś ten kabel :)

No może napiszę coś magicznego i niemożliwego ale zazwyczaj w troje ludzi... Jeden idzie z kablem drugi jedzie zwyżką trzeci stoi przy bębnie. Wiem Twoi robią to z drabin i jest niby szybciej.

Cytuj:
Z bardzo prostego powodu. Kabel 24j w jednej tubie jest tańszy od takiego w dwóch tubach.
Jeśli ktoś potrzebuje mieć kabel wielotubowy to mamy ADSS 12j/24j i więcej.

Cenę każdy widział...... Tak sama prawda jak z wizją lokalną. Wojtek ta pizza co Wam smakowała przeniosła się ale nadal jest dobra... Może wpadniesz jednak obejrzeć ten kabel i popatrzeć na pomiary..

Cytuj:
Człowieku, zerwałeś przecież mediacje prowadzone przez profesjonalistów, których sam wybrałeś. Czy się mylę?
Może zwolnimy ich z tajemnicy i poprosimy o oświadczenie jak to było? Opublikujemy na forum.

Mediacje prowadziła firma która Cię obsługuje... to tak jak by mieli być bardzo bezstronni... Chciałem tylko zbadać kabel Ty grasz na czas i kłamiesz. Proszę Cię o wyniki badań tej podkrakowskiej firmy do której niby oddaliście ten kabel. Jak to twierdziliście ŚDM przeszkadzały w przebadaniu kabla. Modląca się młodzież i inni pielgrzymi wpłynęli na pracę firmy bardzo ciekawe.... Wystarczyło zbadać ten genialny produkt jak by nic nie wyszło to bym pokrył koszty badania to takie trudne do pojęcia? Chciałeś aby ekspert sprawdził czy jest źle zawieszony ale po co eksperta jak można na palecie wysłać kabel do badania i poczekać na wyniki? Już wtedy graliście na czas bo wiedziałeś że testów kabel by nie przeszedł.

Cytuj:
Mam nadzieję, że Ty później stawisz się w sądzie w sprawie tego wątku :)

Jak byś się zgodził na zbadanie kabla to by sprawy nie było. W najgorszym razie zapłacił bym za badanie kabla. Byłbym szczuplejszy o 5 koła a Ty miałbyś przebadany kabel. Nie zgodziłeś się bo po testach wyszło by że ten kabel nie nadaje się nawet do kanalizy....
Dobry produkt obroni się sam ale o czym my tu piszemy skoro tego kabla już nie ma.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

dzanus pisze:
Wątek jest mój ulubiony dostałem powiadomienie to Ci odpiszę. Owszem nie neguje tego że może się przemieszczać. Może się przemieścić ale nie w takiej ilości zobacz fotkę że wyszło go 35cm i nigdzie go nie wciągnęło! Musisz ogarnąć różnicę nadmiar przemieszczanie jak to już pojmiesz będzie łatwo. Fibrain nie zrobi takiego kabla bo kosztował by on majątek dlatego że jest to bardzo trudny konstrukcyjnie.Fabryka z Korei której nazwy do tej pory nie znam bo robicie z tego mega tajemnice niestety nie dała rady.

Jeszcze do niedawna twierdziłeś, że nie może się przemieszczać. Nawet ankietę zrobiłeś na forum. Co się stało, że zmieniłeś zdanie?
Jaki kabel dla Fibrain jest tak bardzo trudny w produkcji? Tylko ten dwutubowy? Jednotubowy 12j do wieszania mają?
Nazwę fabryki z Korei masz w papierach przesłanych do sądu. Nie widziałeś ich czy o co chodzi? Masakra, serio.
Gwarancja od fabryki, pomiary włókien, test wykonany przez nich po tym jak zgłosiłeś problem. Wszystko z ich nazwą.

Cytuj:
Ok niech wyjdzie go 5cm a nie 15 czy nawet 30 musisz pojąc że jest go za dużo i niezgodnie ze specyfikacją... Żadna mufa tu nie pomoże bo nawet w dużej tubie na taką ilość włókna miejsca nie ma.

Wychodzi go procentowo, a nie ilościowo, co jest oczywiste.

Cytuj:
No może napiszę coś magicznego i niemożliwego ale zazwyczaj w troje ludzi... Jeden idzie z kablem drugi jedzie zwyżką trzeci stoi przy bębnie. Wiem Twoi robią to z drabin i jest niby szybciej.

Z tego co pamiętam chwaliłeś się, że masz specjalną metodę i dzięki temu wieszasz dziennie dwa razy więcej niż moi ludzie. Pochwal się, to nie wstyd.

Cytuj:
Cenę każdy widział...... Tak sama prawda jak z wizją lokalną. Wojtek ta pizza co Wam smakowała przeniosła się ale nadal jest dobra... Może wpadniesz jednak obejrzeć ten kabel i popatrzeć na pomiary..

Nie masz pojęcia o rynku i cenie włókien więc o czym ja mam z Tobą rozmawiać? Od tamtego czasu jak wprowadziliśmy ten kabel do oferty cena samego włókna wzrosła o 50% więc żeby przyoszczędzić na pozostałej części kabla 24j jest teraz w jednej tubie i to dopiero od kilku miesięcy.

Cytuj:
Mediacje prowadziła firma która Cię obsługuje... to tak jak by mieli być bardzo bezstronni...

Pisząc to nie boisz się kolejnego pozwu? W poniedziałek ich o Twojej teorii poinformuję.

Cytuj:
Chciałem tylko zbadać kabel Ty grasz na czas i kłamiesz.

Nie, to Ty kłamiesz bo mogłeś go po prostu zbadać, a nie wymuszać na nas uczestniczenie w tej szopce. Ktoś Ci tego zabronił?

Cytuj:
Dobry produkt obroni się sam ale o czym my tu piszemy skoro tego kabla już nie ma.

W papierach sądowych masz zestawienie ile tego kabla sprzedaliśmy na moment wysyłania odpowiedzi na pozew.
Nie zastanowiło Ciebie gdzie są ci pozostali klienci niezadowoleni z produktu?

Prawda jest taka, że tylko Ty masz problem z tym kablem i Twój kolega, któremu Ty wieszałeś kabel.
Czy znasz może jakieś inne przypadki? :)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Cytuj:
Jeszcze do niedawna twierdziłeś, że nie może się przemieszczać. Nawet ankietę zrobiłeś na forum. Co się stało, że zmieniłeś zdanie?
Jaki kabel dla Fibrain jest tak bardzo trudny w produkcji? Tylko ten dwutubowy? Jednotubowy 12j do wieszania mają?
Nazwę fabryki z Korei masz w papierach przesłanych do sądu. Nie widziałeś ich czy o co chodzi? Masakra, serio.
Gwarancja od fabryki, pomiary włókien, test wykonany przez nich po tym jak zgłosiłeś problem. Wszystko z ich nazwą.

Wracamy do podstaw przemieścić nadmiar jak rozróżnisz to będziemy mieli spory progres.

Test serio naprawdę? Poważna aparatura pomiarowa naprawdę szacunek. Słupy, trytki, dach, płot naprawdę prawdziwe laboratorium jak w NASA. W jakim celu kazałeś mi się dowiedzieć za ile fibrain chcą za prawdziwe testy? To co zrobiła ta fabryka nazywasz testem? Może opublikujesz ten profesjonalny test?

Cytuj:
Wychodzi go procentowo, a nie ilościowo, co jest oczywiste.

Doprecyzujmy nadmiar podawany jest procentowo. Dobrze tylko mimo to jest go po pierwsze za dużo, po drugie jak nie ma gdzie wyjść bo nie dasz mufy to wtedy co się z nim dzieje? Powiesiłeś 40m na płocie i wyszło Ci 5cm po jednym dniu na podstawie tego przelicz ile powinno Ci wyjść na 1km. Przy 1km niestety włókno ma problem z rozejściem się na końcach ze względu na odległości i w środku pojawiają się błędy. Masz pomiary reflektometrem a kabel nadal wisi i czeka na rzeczoznawcę - tak wiem napiszesz że źle go zawiesiłem albo nie dałem największych muf co słupa bo wtedy bym problemu nie miał. Pozwól jednak że ja będę decydował gdzie wieszam mufę a jeśli ten kabel potrzebował mufy co 40m jak twierdzisz to trzeba było o tym wyraźnie napisać. I wspomnieć też że nie nadaje się do kanalizacji a nie sprzedawać go jako uniwersalny.

Cytuj:
Z tego co pamiętam chwaliłeś się, że masz specjalną metodę i dzięki temu wieszasz dziennie dwa razy więcej niż moi ludzie. Pochwal się, to nie wstyd.

Ta metoda nazywa się zwyżka jest szybciej niż z drabin musisz spróbować.

Cytuj:
Nie masz pojęcia o rynku i cenie włókien więc o czym ja mam z Tobą rozmawiać? Od tamtego czasu jak wprowadziliśmy ten kabel do oferty cena samego włókna wzrosła o 50% więc żeby przyoszczędzić na pozostałej części kabla 24j jest teraz w jednej tubie i to dopiero od kilku miesięcy.

O cenie może nie mam pojęcia ale wizja lokalna w pizzeri to dopiero ściema. Pomiar kabla w innej firmie cóż za fantazja.

Cytuj:
Pisząc to nie boisz się kolejnego pozwu? W poniedziałek ich o Twojej teorii poinformuję.

Hawkig w grobie się przewraca za teorie pozew.

Cytuj:
Nie, to Ty kłamiesz bo mogłeś go po prostu zbadać, a nie wymuszać na nas uczestniczenie w tej szopce. Ktoś Ci tego zabronił?

Doskonale wiesz, że to badanie od razu byś podważył w sądzie także chciałem abyśmy zrobili to razem i chciałem się dogadać normalnie stąd mediacje.

Cytuj:
W papierach sądowych masz zestawienie ile tego kabla sprzedaliśmy na moment wysyłania odpowiedzi na pozew.
Nie zastanowiło Ciebie gdzie są ci pozostali klienci niezadowoleni z produktu?

Ktoś go kupił więcej niż ja? Jak bym kupił dwie szpulki to bym problemu nie miał. Inaczej jak bym go powiesił i uruchomił to bym już następnej partii nie kupił i problemu by nie było.

Cytuj:
Prawda jest taka, że tylko Ty masz problem z tym kablem i Twój kolega, któremu Ty wieszałeś kabel.
Czy znasz może jakieś inne przypadki? :)

Firmy są 3 jedna ma jedną rolkę od Was i generalnie jakoś z tym kablem żyją. Kable wieszały 3 ekipy i ja dla nikogo kabli nie wieszałem także zupełnie Ci się pomieszało. Byliśmy u Was w firmie i nie mogliśmy się doprosić kontaktu do kogoś kto kupił ten kabel - poufność danych OK rozumiem ale chcieliśmy tylko zadzwonić i zapytać nie sądzę żeby jakakolwiek firma miała z tym problem. Niestety wtedy to nie było możliwe.

Z drugiej strony jakoś nie widzę tu zadowolonych klientów z tego kabla a przecież sprzedałeś go w kosmicznych ilościach i jakoś nikt tu mi nie napisał że nie nie mam racji.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Wątek robi się żenujący. Nie znam właściciela sieci i nie znam Wojtka z CDR (przynajmniej osobiście). Sprawą się zainteresowałem bo na fotkach na początku wątku widziałem znajome miejsce. Nie zamierzam też z nikim polemizować czy włókno powinno się przemieszczać i ile. Wszyscy się tu wzajemnie opluwają, a czy ktoś pofatygował się osobiście zobaczyć jak wygląda reszta trasy kablowej? Na fotkach z początku wątku pokazane były dwa może trzy przęsła. Przejeżdżam często koło odcinka kabla, który był na zdjęciach i zawsze mnie raziło to że kabel nie ma stelaży na zapas i wisi podwiązany na drutach. Zapasy pozwijane byle jak. Na obecną chwilę trochę to już poprawili.

No więc pytam ponownie widział ktoś to na "żywo"? Hę?

Offtop.
Później wszyscy płaczą, że ludzie nie chcą zgód na przewieszenie kabla podpisywać. Dziwicie się im jak na przez cała wioskę wiszą takie "frędzle"?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

vcr pisze:
Wątek robi się żenujący. Nie znam właściciela sieci i nie znam Wojtka z CDR (przynajmniej osobiście). Sprawą się zainteresowałem bo na fotkach na początku wątku widziałem znajome miejsce. Nie zamierzam też z nikim polemizować czy włókno powinno się przemieszczać i ile. Wszyscy się tu wzajemnie opluwają, a czy ktoś pofatygował się osobiście zobaczyć jak wygląda reszta trasy kablowej? Na fotkach z początku wątku pokazane były dwa może trzy przęsła. Przejeżdżam często koło odcinka kabla, który był na zdjęciach i zawsze mnie raziło to że kabel nie ma stelaży na zapas i wisi podwiązany na drutach. Zapasy pozwijane byle jak. Na obecną chwilę trochę to już poprawili.

Offtop.
Później wszyscy płaczą, że ludzie nie chcą zgód na przewieszenie kabla podpisywać. Dziwicie się im jak na przez cała wioskę wiszą takie "frędzle"?

Na podstawie jakich fotek na początku wątku widziałeś znajome miejsce? Ja na początku wątku nie widzę żadnych fotek z wyjątkiem samych muf.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Może faktycznie nie początek ale są.

28 czerwiec 2017 13:08

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

vcr pisze:

Offtop.

Witam.

Skoro takie żenua to zakańczam wątek, to moja ostatnia wypowiedź. Odnośnie tego co napisałeś to nie wiem o jakie druty Ci chodzi pewnie o haki mocowane do słupa i przymocowane trytkami. Pewnie nie robisz "światłowodów" to Cię informuje czasem może się zdarzyć że braknie stelaża czy taśmy. W sieci którą my robiliśmy brakuje może z 5 szt. Jeśli jeździ się po kraju to widać że miejscami ich nie ma za granicą nie wiem czy to Czechy czy Słowacja widziałem całą sieć bez jednego stelaża. Odnośnie pozwijanych źle zapasów to pewnie chodzi Ci o płaski kabel z elmatu on jest trudny w ułożeniu natomiast z okrągłym tego problemu nie było. Nie wiem jaki cel jest Twojej wypowiedzi czy się nudzisz czy łapiesz punkty ale brak stelaża lub jego obecność czy też nieestetyczne nawinięcie zapasu nie ma najmniejszego wpływu na sieć światłowodową.

Sieć jest w Kielcach i okolicach zaproszenie było już raz pisane przy okoliczności KIKE nikt nie skorzystał w sumie to się nie dziwie bo cel i interes raczej żaden.

Ludzie to płaczą że im tv czy telefon nie odbiera a jak byś chciał postawić maszt to będą protestować tak samo jak wieszasz światłowód kury im przestają znosić jajka bo jest promieniowanie ot taki kraj. Kable z orange to jest dopiero problem szczególnie jak oklapnie i zerwany pociągnie za sobą Twój światłowód...

Dla mnie EOT
pozdrawiam

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 10 Następna