Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: Zarobki technika
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

rapper3d pisze:
Panowie z tymi ukraicami to bym się tak nie rozpędzał. Teraz i oni się cenią. Niestety zycie mnie zmusiło, że pracuję przy budowie drogi ekspresowej i tam pracują również ukraincy. Poniżej 12zł/h NA RĘKĘ to taki pracował nie będzie. Robota wcale nie ciężka bo przyjmowanie materiału na nasypy czyli w sumie podpisywanie dokumentów kierowcom i wskazywanie miejsca wysypu. Trzaskają po 300 i więcej godzin miesięcznie. Ale w sumie co innego mają do roboty? Przychodzą na 6.00 na nasyp i siedzą do ostatniego samochodu czyli bywa że do 22.00 albo nawet dłużej. Tylko co im zależy jak w domu nie muszą nic robić, mieszkają po kilkunastu w jednym domu za 300 zł. A z moich prywatnych informacji to u nich średnia TYGODNIÓWKA to około 100 zł w przeliczeniu na PLN. Więc za jedną naszą tygodniówkę na Ukrainie żyją jak królowie. Tyle, że dobrze o tym wiedzą, że u nas brakuje ludzi do pracy (podziękujmy za to złodziejom z PO), więc się cenią bo wiedzą że i tak w sumie wiele firm nie ma wyboru i musi ich zatrudnić. Ostatnio sonduję branżę transportu drogowego (robię kat. E do C żeby powozić ciężarówą), to powiem Wam, że w transporcie drogowym brakuje 100 tys kierowców. Wina rządu bo bardziej opłaca się prowadzić Polakowi firmę w Niemczech na niemieckim prawie bo mu taniej wychodzi, kierowców z Polski ściąga się do takich "niemieckich" firm a w Polsce jeździ Ukraina.

No nie mow ze ty tez zapierdzielasz qrnia za 12zl na godzine?

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Ja nie bo jestem operatorem maszyny a dokladnie ladowacza teleskopowego ale skoro niewykwalifikowany bez uprawnien i jezyka (cos tam duka ale slabo) i ma 12 zl na reke i taniej robil nie bedzie to sam widzisz jak jest.

Wysłane z Nokii 3310 za pomocą Poczty Polskiej

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Rynek pracownika :) obecnie już jest brak rąk do pracy nie wykwalifikowanej o wykwalifikowanej nawet nie pisze bo tu zawsze był i będzie brak. Powoli branże dla których koszt pracy jest kluczowym zaczynają łapać zadyszkę co zapewne za kilka miesięcy zacznie przekładać się na wzrost cen detalicznych i jakże upragniona przez nadwornych ekonomistów inflację. w życiu jak w pokerze jednej daje drugi bierze :) a obecnie pracownik wychodzi na silniejsza pozycję ale to dobrze, ludzie będą zarabiać więcej, więcej wydawać a przedsiębiorstwa unowocześniać tak by wyeliminować tam gdzie się da ludzi. No chyba że zasypiemy dziurę emigrantami hehe

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Lepiej repatrianta zamiast imigranta. jedyne co bedzie zasypane przez imigrantów to kraj bombami. Chyba ze mowimy o tych grzecznych i ciezko pracujacych. Ale i tak duzo lepiej by bylo pomagac Polakom ze wschodu chcącym powrócic do ojczyzny w osiedleniu sie i podjęciu zatrudnienia. Oczywiscie najlepszą sytuacja gdy wracają nasi emigranci. Ten kraj mnie czasem wnerwia na maksa ale jakos nie chce mi sie wyjezdzac. Mimo wszystko lubie ten nasz kraj absurdów.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Obawiam sie że za duzo polskiej telewizorni ogladacie. Lepiej wykształconego imigranta niz ciula z okolicy. USA to kraj imigrantów modlicie sie do wujka sama bardzo czesto. Nie powielajcie bzdur ktore wciskaja wam wszelkiej masci poldioci.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2