Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Witam,
Mam pytanie czy UKE reguluje jakoś ceny za dzierżawę słupów oświetleniowych, pytam ponieważ chciałem wydzierżawić lampy w moim mieście i dostałem wycenę:
1zł netto dziennie za jeden słup :oszalal:

Czy zgłoszenie do UKE coś da, czy nie ma sensu ?

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

rzeczywiście :oszalal:

Najlepiej zadzwonić do swojej delegatury UKE i przedstawić sprawę

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

kogoś rzeczywiście po pier.doliło

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Możesz do UKE złożyć wniosek na postawie art. 17 Megaustawy.
Tam daje chyba kilka złotych za słup miesięcznie.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Ok zapytałem skąd taka cena otrzymałem sprostowanie więc ( to jest najlepsze ) " Opłata za udostępnienie słupów oświetlenia ulicznego w celu umieszczenia reklamy wynosi netto 1zł za 1 dzień .
I jak tutaj poważnie podejść do tematu .

zjopek pisze:

Szukam i szukam i się doszukać nie mogę, możesz mi zacytować dokładnie ten artykuł ?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

bleblablo pisze:
Ok zapytałem skąd taka cena otrzymałem sprostowanie więc ( to jest najlepsze ) " Opłata za udostępnienie słupów oświetlenia ulicznego w celu umieszczenia reklamy wynosi netto 1zł za 1 dzień .

zjopek pisze:

Szukam i szukam i się doszukać nie mogę, możesz mi zacytować dokładnie ten artykuł ?

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0101060675
Tekst ujednolicony:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0675Lj.pdf
strona 11

tyle że zgodnie z Art. 1 punkt 3. Przepisów art. 17–26 nie stosuje się do lokalizowania infrastruktury telekomunikacyjnej w pasach drogowych dróg publicznych.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

hub_lan pisze:
bleblablo pisze:

zjopek pisze:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0101060675
Tekst ujednolicony:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0675Lj.pdf
strona 11

tyle że zgodnie z Art. 1 punkt 3. Przepisów art. 17–26 nie stosuje się do lokalizowania infrastruktury telekomunikacyjnej w pasach drogowych dróg publicznych.

Tyle że czytam od tej 11 strony i nie ma nic na temat ustalonych cen przez UKE, no chyba że się mylę ?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Cytuj:
Art. 17. 1. Operator sieci zapewnia przedsiębiorcom telekomunikacyjnym dostęp do infrastruktury technicznej, w tym współ korzystanie z niej, w celu realizacji szybkiej sieci telekomunikacyjnej.
2. Dostęp do infrastruktury technicznej jest odpłatny, chyba że strony umowy postanowią inaczej.
Art. 18. 1. Warunki dostępu do infrastruktury technicznej, w tym techniczne, eksploatacyjne i finansowe warunki współpracy, strony ustalają w umowie o dostępie do infrastruktury technicznej, zawartej na piśmie pod rygorem nieważności.
2. Prezes UKE może wezwać operatora sieci do przedstawienia informacji w sprawie warunków zapewnienia dostępu do infrastruktury technicznej.
3. Po przedstawieniu przez operatora sieci informacji w sprawie warunków zapewnienia dostępu do infrastruktury technicznej Prezes UKE, kierując się kryteriami określonymi w art. 22 ust. 1 i 2, może, w drodze decyzji, określić warunki zapewnienia dostępu do infrastruktury technicznej. Przepis art. 22 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
4. Decyzję w sprawie określenia warunków zapewnienia dostępu do infrastruktury technicznej wydaje się w uzgodnieniu z:
1) Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, zwanym dalej „Prezesem URE” – w odniesieniu do przedsiębiorstw energetycznych;
2) Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego, zwanym dalej „Prezesem UTK” – w odniesieniu do przedsiębiorstw zapewniających infrastrukturę techniczną na potrzeby transportu kolejowego.
5. Niezajęcie stanowiska przez podmioty, o których mowa w ust. 4, w terminie 30 dni od dnia przedstawienia im projektu decyzji w sprawie określenia warunków zapewnienia dostępu do infrastruktury technicznej jest równoznaczne z przyjęciem projektu.
6. Operator sieci, któremu wydano decyzję w sprawie określenia warunków zapewnienia dostępu do infrastruktury technicznej, jest obowiązany do zawierania umów, o których mowa w ust. 1, na warunkach nie gorszych niż określone w tej decyzji.
7. Operator sieci, któremu wydano decyzję w sprawie określenia warunków zapewnienia dostępu do infrastruktury technicznej, zamieszcza na swojej stronie internetowej aktualne warunki zapewnienia tego dostępu.
8. Operator sieci, któremu wydano decyzję w sprawie określenia warunków dostępu do infrastruktury technicznej, przekazuje Prezesowi UKE informację o adresie swojej strony internetowej w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia na niej warunków zapewniania tego dostępu. Informacja o adresie strony internetowej jest udostępniana przez punkt informacyjny do spraw telekomunikacji dla terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwany dalej „punktem informacyjnym do spraw telekomunikacji”.
Art. 19. 1. Operator sieci jest obowiązany prowadzić negocjacje w sprawie zawarcia umowy o dostępie do infrastruktury technicznej, na wniosek przedsiębiorcy telekomunikacyjnego.
2. Informacje uzyskane w związku z negocjacjami mogą być wykorzystane wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem i podlegają obowiązkowi zachowania poufności.
3. Wniosek o dostęp do infrastruktury technicznej określa infrastrukturę szybkiej sieci telekomunikacyjnej, planowaną do realizacji, wraz ze wstępnym harmonogramem jej realizacji.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

W art 22 mowa jest o zwrocie poniesionych kosztów oraz o niedyskryminacji i proporcjonalności.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

hub_lan pisze:
kogoś rzeczywiście po pier.doliło

Wolny rynek. Niech postawi swoje słupy, to może będzie miał taniej. :)

Regulacje tego typu to wymysły socjalistów.

:zlosnik:

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Spoko postawić swoje słupy. Rozumiem, że na terenie publicznym wolno mi to od razu postawić od ręki? W końcu teren publiczny, czyli również mój, a z prywatnymi właścicielami można się dogadać.
Właściwie to jeśli słupy są własnością gminy, czyli publiczną, to jako ich współwłaściciel (w końcu mieszkam w gminie) powinienem móc od razu, bez opłat powiesić swój kabel.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

zajadacz pisze:
Spoko postawić swoje słupy. Rozumiem, że na terenie publicznym wolno mi to od razu postawić od ręki? W końcu teren publiczny, czyli również mój, a z prywatnymi właścicielami można się dogadać.
Właściwie to jeśli słupy są własnością gminy, czyli publiczną, to jako ich współwłaściciel (w końcu mieszkam w gminie) powinienem móc od razu, bez opłat powiesić swój kabel.

Tak twój jak i mój i innych też. Więc musisz się dogadać z gminą, która reprezentuje nasz interes. Ciebie skroi za słupa, ale innym skosi trawę na poboczu, zapłaci za prąd za oświetlenie czy załata dziurę w drodze czy zrobi chodnik - tak to działa :zlosnik: .

Po za tym dochodzą kwestie estetyczne. Możemy się zgodzić na dodatkowe szpecące słupy i kable, ale musisz to odpowiednio zrekompensować - będzie słono ;-) .

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Gmina, w której mieszkam nigdy nie reprezentowała mojego interesu i mieszkańców. Za to reprezentowała interesy władców gminy.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie