Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: Maszt - problem
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam
Problem jest następujący, korzystam z masztu (przesyłam sygnał dalej) od nowego roku przejąłem sieć znajomych i właściciel budynku nie chce aby po remoncie dachu stał maszt. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, babka rząda jakieś kosmiczne kwoty, problem w tym że wokół nic nie ma i tylko z tego miejsca mogę przesyłać sygnał. Oczywiście mogę zgodzić się i płacić więcej ale jeśli to zrobię to za rok znów będzie szantaż itd. Co zrobić w takiej sytuacji? dogadać się nie dogadam jest trudna rozmowa, postraszyć UKE? lub US że biorą kasę na lewo za maszt?

Dzięki za pomoc.

Tytuł: Re: Maszt - problem
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

jest jakaś umowa na istnienie tego masztu? jakie są tam zapisy
to jest domek jednorodzinny czy większy?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Z tego co wiem nie ma umowy, dom wysoki jednorodzinny.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

ebm pisze:
Z tego co wiem nie ma umowy, dom wysoki jednorodzinny.

no to generalnie masz problem i to duży bo jeśli chcesz koniecznie zachować ten maszt na tym budynku to właściwie musisz spełnić praktycznie wszystkie ich zachcianki bo uke w tym temacie nie zadziała

inna sprawa jeśli masz ma powyżej 3 m to na 100% został postawiony nielegalnie albo przy zgłoszeniu poprzednia sieć złożyła nieprawdziwe oświadczenie o prawie do dysponowania budynkiem do celów budowlanych

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

ja bym popłacił im max rok ta kasę co chcą, ale podpisał umowe, ich warunek, Twój warunek.. w ciagu tego roku znajdziesz coś żeby się przestrzelić, a jak nie to zdążysz coś postawić, tak, aby Ci się kalkulowało.. A w połowie 2019 mały donos o ukrytych dochodach, bo na bank nie zgłoszą dochodu w PIT.., a umowa jest/była..

Ogólnie to kiedyś po przejęciu jednej sieci, na jednym z nadajników było ~10-15 ludków, facet brał od byłej sieci 100, a jak ja podjechałem to powiedział, że oni umawiali się 100 od anteny, a anteny są 3.., niestety podpisaliśmy Umowe.., w ciągu roku jak juz poogarniałem, znaleźliśmy nowy punkt, praktycznie za darmo, facet dostał poleconym wypowiedzenie, w ciagu tygodnia od wysłania dzowni i pyta co z jego internetem, powiedziałem, że jeżeli wyraża taką chęć, podpiszemy Umowę i będzie nam płacił abo.., on na to, żeby nadajnika nie likwidować, że on chce tylko net, a kasy za dzierżawę już nie..
Niestety musiałem Panu odmówić, bo nowy był już uruchomiony, włącznie z przepięciem/przekierowanie klientów, koleś podpisał umowę..:)
Jak ja to nazywam, bo na 100 kilometrów widać to taki polski nowobogacki..

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Karma wraca, wiec po co ten donos? Nie chce koles, to nie, nie badzcie dziecinni

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

dokładnie. Do uja, przecież to jest jego własność i ma prawo nią dysponować?
Przecież nie podpisywał dożywotniej umowy. Se jaj nie róbcie koledzy.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Jaja nie jaja, że się tak wtrącę...
Oni byli by pierwsi z donosem jak by coś operator zrobił co im się nie podoba ;)

Dziecinność to nie jest, a takie jest życie... Jak nie dasz komuś w mordę to sam Ci da a jak nic nie zrobisz to i nawet Cię zabije.

@krasnoludek - własność własnością, ale chamstwa się nie powinno tolerować ani przymykać na nie oko.
I taka anegdotka, jak by za kradzież obcinali paluszka, to by nie było kradzieży, a za gwałt innego paluszka to by nie było gwałcicieli bo każdy by się bał coś zrobić.

Co do tematu, zrób jak @darux pisze, znajdź miejsce, postaw maszt i działaj dalej. Albo poinformuj że ze względu przymusowej likwidacji nadajnika z powodu wypowiedzenia umowy przez Pana X (tu podaj lakoniczne info kto spowodował tą sytuację) musisz rozwiązać umowy z klientami w miejscowości obsługiwanymi przez dany nadajnik :D
Zjedzą Pana X na śniadanie jak im neta zabraknie :D

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

aaale, brak umowy -zawinił poprzedni właściciel.
No do k... nędzy.
Z tego co wnioskuję właściciel nie powiedział wypier#@$## dzisiaj już zaraz natychmiast.
Skoro mu się odwidziało, lub jest łasy na kasę, to jego prawo.
Postaw się w roli właściciela. No odwidziało mu się i na uj drążyć temat, nie ma umowy terminowej, to wina w zasadzie tylko poprzedniego isp.
Jedyne wyjście, to albo dogadać się z nim polubownie, albo kombinować z instalacją w innej lokalizacji.
No sory, ja tu niewidzę jakiejś niejasnej sytuacji.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Niestety nie mam opcji na maszt i inne lokalizacje tylko z tego domu moge zrobić dosył na 7km, a właściciel po prostu wyczuł okazję i chce doić od isp ile się da. Problem w tym że z tą kobietą nie da się rozmawiać normalnie, płacić oczywiścię mogę to nie problem ale kto wie co będzie za rok? jak coś w deklu odbije. :zlosnik: Na razie będę rozmawiać i kombinować na umowę, ale w ostateczności rozważam zagrywkę po "chamsku" donos do US. Nie jestem z tych ludzi co robią takie rzeczy ale w tym przypadku myślę że należy się.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

ebm pisze:
Niestety nie mam opcji na maszt i inne lokalizacje tylko z tego domu moge zrobić dosył na 7km, a właściciel po prostu wyczuł okazję i chce doić od isp ile się da. Problem w tym że z tą kobietą nie da się rozmawiać normalnie, płacić oczywiścię mogę to nie problem ale kto wie co będzie za rok? jak coś w deklu odbije. :zlosnik: Na razie będę rozmawiać i kombinować na umowę, ale w ostateczności rozważam zagrywkę po "chamsku" donos do US. Nie jestem z tych ludzi co robią takie rzeczy ale w tym przypadku myślę że należy się.

ponegocjuj stawkę i jak uznasz że taką możesz zapłacić to podpisz umowe na 5 lat z dużymi karami za zerwanie

Nowy temat  Odpowiedz w temacie