Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Powiedzcie mi .
Czy to do konca zgodne jest z prawem ? Jest siec zbudowana z dotacji i robia takie myki ze sprzedaja internet za zlotowke miesiecznie przez cala umowę . Psuja motylanoga tym caly rynek . ( są w trakcie projektu i wysypali im sie klienci - wiadomo co to oznacza ) . Aby utrzymac projekt dali zlotowke za miesiąc na caly czas trwania umowy.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Niestety jest zgodne z prawem. A że ich stać, bo nie ich kasa to już inna sprawa.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

możesz od nich wydzierżawić w takim razie tanio włókna co prawda przez uke, bedzie to trwało wieki (2-3lata) ..Ale widać że akcja wymierzona w ISP na danym terenie - bo nikt nie chciał się podłączać. Ludzie są wygodni i leniwi i nie chce im się czasami zmieniać ISP. Powiem Ci że skur*** z ich strony ale niestety tak będzie coraz częściej..

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

ogonie powiem tak : rozmawailem z ich prezesem i po końcu umowy klientów - bo tak projekt sie kończy za 9 miesiecy , nie wiedzą co bedzie dalej z nimi czy siec nie pojdize do sprzedazy .

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

dotacje ...

No ale Internet za 1zł to totalna przesada, u mnie też szaleją dotacyjni z cenami mocno poniżej rozsądku, ale na całe szczęście jeszcze na taki pomysł nie wpadli.

Za 5-10 lat większość takich sieci budowanych na siłę "bo dotacja" kupi CP, albo inny duży gracz i tyle będzie.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

djlech pisze:
dotacje ...

No ale Internet za 1zł to totalna przesada, u mnie też szaleją dotacyjni z cenami mocno poniżej rozsądku, ale na całe szczęście jeszcze na taki pomysł nie wpadli.

Za 5-10 lat większość takich sieci budowanych na siłę "bo dotacja" kupi CP, albo inny duży gracz i tyle będzie.

I internet stacjonarny za mniej niż 100zł będzie rarytasem.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Dla mnie to strzał w kolano sprzedaż za złotówke. Bo co potem zaoferujesz. A sprzedaz sieci ? Na blokowiskach masz 3 operatorów.
To wartośc takiej infrastruktury leci na łeb na szyje .

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

baroo pisze:

Wtedy kółko sie zamyka i zaczyna sie bum na sieci od nowa.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

gnida84 pisze:
Pod warunkiem, że niemiłosiernie nam panujący nie zabronią budowy sieci nakładkowych. Póki co wszytko niestety zmierza w tym kierunku.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

gnida84 pisze:
baroo pisze:

1. To chwilę potrwa.
2. Będziesz musiał mieć naprawdę dużo kasy i cierpliwości, żeby nie wykrwawić się zanim osiągniesz rozsądną rentowność.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

gnida84 pisze:
ogonie powiem tak : rozmawailem z ich prezesem i po końcu umowy klientów - bo tak projekt sie kończy za 9 miesiecy , nie wiedzą co bedzie dalej z nimi czy siec nie pojdize do sprzedazy .

a wytrzymasz te 9 miesięcy? Masz umowy terminowe z klientami? Jak tak to możesz spać spokojnie. W ostateczności zaproponuj im to samo.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

ktoś kto dał dofinansowanie na sieć nakładkową powinien wisieć i mam nadzieję że większości to dosięgnie

ja od początku publicznie obiecuję wszystkim którzy za dotacje taka sieć wybudują na terenie już skablowanym przezemnie że będą mieć przez nieznanych sprawców szkło pocięte na max 1m kawałki i na razie to działa bo nikt nie próbował

zobaczymy co będzie teraz z popc2 i 3 - mam nadzieję że też sobie dadzą siana

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

lukasz88 pisze:
a wytrzymasz te 9 miesięcy? Masz umowy terminowe z klientami? Jak tak to możesz spać spokojnie. W ostateczności zaproponuj im to samo.

śmiało . nawet buduje w tych miejscach gdzie oni juz działają . nie bede ludziom proponowal tego samego . Sami sie położą .

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Ci co budują z POPC muszą dzierżawić BSA i LLU za określone w dokumentach kwoty, wyliczane na podstawie ich oferty na tym terenie.

Wychodzi ~60% ich ceny, więc skoro ktoś chce klientowi sprzedawać net za 1 zł, to Ty możesz od nich wynająć pętle za ~!~60 gr i trudno. Z jednej strony Ty nie zarobisz, ale z drugiej klient nie pójdzie do konkurencji zaś Ty nie masz kosztów związanych z: budową, słupami, dzierżawą itp.

Obecnie na moim terenie też szaleje taki jeden ISP z POPC i się k... trochę przejedzie na zaniżaniu oferty. Już moja i UKE w tym głowa.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Tak zrobia jak inea zrobila z nami 37netto za petle hahah pfff. A sama inea od 25zl sprzedanje usluge ;)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

hub_lan pisze:
ktoś kto dał dofinansowanie na sieć nakładkową powinien wisieć i mam nadzieję że większości to dosięgnie

ja od początku publicznie obiecuję wszystkim którzy za dotacje taka sieć wybudują na terenie już skablowanym przezemnie że będą mieć przez nieznanych sprawców szkło pocięte na max 1m kawałki i na razie to działa bo nikt nie próbował

Powaznie myślisz Wojtku że wszyscy boją się tych Twoich ucinaczek nieznanych sprawców i dzięki temu nie masz innej FTTH na swoim terenie? To może mi daj do nich namiar bo u nas są już rewiry z trzema FTTH. :-P

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Lisa - INEA wybudowała RSS i nie była zobligowana do udostępniania pętli za określoną w dokumencie procentową wartość usługi. To samo było z POIG 8.4. Ale POPC jest już pod tym względem inne - ponieważ ktoś w końcu dostrzegł że bezsensem jest budowanie sieci nakładkowych.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

mylek pisze:
hub_lan pisze:

Powaznie myślisz Wojtku że wszyscy boją się tych Twoich ucinaczek nieznanych sprawców i dzięki temu nie masz innej FTTH na swoim terenie? To może mi daj do nich namiar bo u nas są już rewiry z trzema FTTH. :-P

nie wiem czy to na skutek moich oświadczeń ale jak na razie działa

choć dostaję ostre zjeby od innych forumowiczów za te oświadczenia to mam to gdzieś bo uważam że to uczciwe działanie w przeciwieństwie do robienia nakładki za dotacje

jak ktoś chce podłączyć klienta tam gdzie mam kable (jeśli tylko technicznie taka możliwość jest) to zawsze się dogadamy na co mam już trochę przykładów

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

hub_lan pisze:
uważam że to uczciwe działanie w przeciwieństwie do robienia nakładki za dotacje

Niszczenie cudzej własności prywatnej jest uczciwe? Niszczenie cudzego, bo z państwowych/unijnych dotacji jest uczciwe? Przecież to czysty anarcho-komunizm :zlosnik:.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

volatile.pc pisze:
Niszczenie cudzej własności prywatnej jest uczciwe?
Nie jest.
volatile.pc pisze:
Niszczenie cudzego, bo z państwowych/unijnych dotacji jest uczciwe?
Zacznijmy od tego, że dawanie dotacji jest skrajnie nieuczciwe. Branie ich też, bo de facto jesteś paserem (bierzesz coś co ukradli). Jakby każdy miał takie podejście jak hub_lan to komuchy nie były by u władzy i nikt by nie brał dotacji, bo wiedziałby, że to niemoralne i nieuczciwe.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

volatile.pc pisze:
hub_lan pisze:
uważam że to uczciwe działanie w przeciwieństwie do robienia nakładki za dotacje

Niszczenie cudzej własności prywatnej jest uczciwe? Niszczenie cudzego, bo z państwowych/unijnych dotacji jest uczciwe? Przecież to czysty anarcho-komunizm :zlosnik:.

komunizm i to w najgorszym wydaniu to właśnie dotacje dawane tylko po to żeby niszczyć innych bo tym właśnie jest budowanie sieci tam gdzie już istnieją czyli opłacało się je wybudować bez dotacji

mam nadzieję że kiedyś dane mi będzie wykonywać egzekucje (będące skutkiem wyroków) na tych bandytach którzy dotacje na takie lokalizacje dają doskonale wiedząc w jakim celu

inna sprawa że jako płacący tu (całkiem niemałe) podatki czuję się współwłaścicielem tego co zostało by zniszczone a że uznaję całkowite i niezbywalne prawo własności (prawo do posiadania, użycia i nadużycia - czyli między innymi do zniszczenia) to zniszczenie swojej własności nie jest dla mnie niczym złym ani niemoralnym tym bardziej że wykorzystano moją własność do niszczenia innej części mojej własności

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

zajadacz pisze:
Jakby każdy miał takie podejście jak hub_lan to komuchy nie były by u władzy i nikt by nie brał dotacji, bo wiedziałby, że to niemoralne i nieuczciwe.

To samo mówią właściciele np. infrastruktury, że komuszy rząd każe im wpuszczać obce firmy na ich własność.
A rozbicie zmowy cenowej, to zamach socjalistów na wolność umów :zlosnik: .

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

hub_lan pisze:
inna sprawa że jako płacący tu (całkiem niemałe) podatki czuję się współwłaścicielem tego co zostało by zniszczone a że uznaję całkowite i niezbywalne prawo własności

Kibole niszcząc stadiony i radiowozy raz złodzieje drewna czy tam robiący wałki na drogach mówią to samo - po prostu odzyskują zapłacony podatek :oszalal: :zlosnik:.

Jednym słowem im bardziej ktoś sobie nabija kabzę za państwowe robiąc wałki, to tym większy wolnorynkowiec i patriota.

Spójrz na to tak, firma, która dostała dotacje też płaci/płaciła i będzie płacić całkiem niemałe podatki i zamiast niszczyć infrastrukturę wybudowaną za kasę państwową po prostu dostaje kasę jako należną formę zwrotu podatku - to tacy sami antysystemowcy jak ty tylko mają inne podejście do walki z bolszewikami u władzy - powinieneś ich wspierać :chinczyk: .

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

volatile.pc pisze:
To samo mówią właściciele np. infrastruktury, że komuszy rząd każe im wpuszczać obce firmy na ich własność.
A rozbicie zmowy cenowej, to zamach socjalistów na wolność umów :zlosnik: .
Pokaż mi choć jeden wpis do księgi wieczystej dotyczący własności kanalizacji technicznej, albo słupów. Taka to jest własność, że rządzący łaskawie pozwolili coś zbudować w przestrzeni publicznej.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

volatile.pc pisze:
hub_lan pisze:
inna sprawa że jako płacący tu (całkiem niemałe) podatki czuję się współwłaścicielem tego co zostało by zniszczone a że uznaję całkowite i niezbywalne prawo własności

Kibole niszcząc stadiony i radiowozy raz złodzieje drewna czy tam robiący wałki na drogach mówią to samo - po prostu odzyskują zapłacony podatek :oszalal: :zlosnik:.

Jednym słowem im bardziej ktoś sobie nabija kabzę za państwowe robiąc wałki, to tym większy wolnorynkowiec i patriota.

Spójrz na to tak, firma, która dostała dotacje też płaci/płaciła i będzie płacić całkiem niemałe podatki i zamiast niszczyć infrastrukturę wybudowaną za kasę państwową po prostu dostaje kasę jako należną formę zwrotu podatku - to tacy sami antysystemowcy jak ty tylko mają inne podejście do walki z bolszewikami u władzy - powinieneś ich wspierać :chinczyk: .

stadiony czy lasy nie działają na szkodę w moim majątku a sieć zbudowana z dotacji jak najbardziej

nie wiem z czego wnioskujesz że robię na czymkolwiek wałki i że nabijam kabzę za państwowe?

sieć wybudowana z dotacji działa na moją szkodę - nieznani sprawcy działają na jej szkodę tnąc kable
efekt 1:1
nie będzie dotacji na rejony już okablowane -> nieznani sprawcy nie będą mieli zajęcia

Nowy temat  Odpowiedz w temacie