Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: GIODO ---> RODO
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Orin pisze:
przecież jak to wejdzie w życie to drugiego dnia fb, instagram i całą resztę będzie można zamknąć za naruszanie tych przepisów.... :)

1. to duże bogate firmy stać ich na walkę i prawników
2. nawet jak zapłacą 5M Euro to przeżyją

nas te opcje nie dotyczą

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

hub_lan: nie wierzę że taka zrzuta jest tutaj realna - zobacz jak wygląda temat modelowej umowy :). Jeśli coś ma być zrobione wspólnie to sądzę że jedynie ma to szansę pod egidą epixa

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

gakusei pisze:
hub_lan: nie wierzę że taka zrzuta jest tutaj realna - zobacz jak wygląda temat modelowej umowy :). Jeśli coś ma być zrobione wspólnie to sądzę że jedynie ma to szansę pod egidą epixa

ja też nie wierzę ale nawet jak to nie wypali to spróbowac warto
tym bardziej że ani epix ani kike ani inet na razie nie ogłaszają że będą dłubać w tym zakresie

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Dobra to teraz pytanie po ile bo firmy robiace takie opracowanie z tego ci sie orientowalem koszt ok 5 tys

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Z ciekawości wysłałem zapytanie do Comarchu czy Optima będzie spełniania wymagania RODO, bo w końcu chociażby coś takiego jak prawo do bycia zapomnianym i usunięcie danych osobowych z kopii zapasowych musi być jakoś zaimplementowane w programie.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

cygar pisze:
Dobra to teraz pytanie po ile bo firmy robiace takie opracowanie z tego ci sie orientowalem koszt ok 5 tys

chodzi Ci o zestaw
-procedur
-umów i regulaminów
czy o obie części

jeśli każda z tych dwóch kosztuje po 5k (razem 10)
to ja płacę 2k czyli szukam chętnych na pozostałem 8k :)

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

http://www.telko.in/przeglad-prasy-sroda-91

Cytuj:
Dziennik Gazeta Prawna: Resort rozwoju uciął głowę RODO

Ministerstwo Cyfryzacji, które pracuje nad projektem nowej ustawy o ochronie danych osobowych, postanowiło uwzględnić propozycje resortu rozwoju i zwolnić mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z niektórych obowiązków. Nie będą oni musieli wskazywać, kto jest administratorem danych, w jakim celu są one zbierane, przez jaki czas będą przechowywane, a nawet informować o tym, że doszło do ich wycieku. GIODO i eksperci alarmują: to oznacza mniejszą ochronę konsumentów. I jest bardzo prawdopodobne, że zostanie zakwestionowane przez Komisję Europejską.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

czyli nadal szykujemy się na pełny zestaw obowiązków

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Dobrze być programistą :) Sam sobie ogarnę :)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Program to jedno. Papiery to drugie.
Programowo również sobie ogarniemy, papierowo trzeba trochę się naczytać tych poradników :)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

Ja tam jestem zdania że któraś z organizacji typu EPIX, KIKE czy INET powinny wziąć się za te modelowe umowy, ale nikt nie chce bo chodzi o $. Wcale nie że wyjdzie drogo, tylko co radcy prawni i kancelarie będą później robić ? Tak przyjdzie za każdy razem jeden zdesperowany i go skasują, później kolejny raz jak trzeba będzie dostosować do obecnych przepisów. EPIX z palcem w nosie mógł by zebrać chętnych na modelowe umowy, które wcale nie są takie trudne do stworzenia bo wymaganych jest kilka papierów:
-umowa
-regulamin do internetu
-regulamin do telefonii
-regulamin do telewizji
Zaraz ktoś napisze że każda firma jest inna, ma innego dostawcę tv(w naszym kraju i tak jest góra 5 wiodących) czy voipa.... Tyle tylko że chodzi o szkielet umowy, wprawdzie w pełni funkcjonalny ale okrojony do minimum, tak żeby po dopisaniu kilku punktów każdy mógł dostosować do własnych potrzeb. Przecież jak by każdy zrzucił się po 500zł. a jestem przekonany że na taką kwotę w EPIXie było by chętnych spokojnie od strzała 100 firm to dało by kwotę 50k i co żadnej kancelarii nie opłacało by się tego zgarnąć ? Kancelaria mogła by przygotować umowę, że każdy chętny musi zapłacić z góry (zamówienie) i np w tej umowie zapis że płaci przez kolejne 2-3 lata ileś zł za aktualizację papierów i znów sporo kasy. Wg mnie to jest niesłychane, że do tej pory nie ma tej modelowej umowy i wszyscy chodzimy obesrani przez to.

Pewnie końcowo pozostanie kwestia że zawsze w umowie możne znaleźć się jakiś BUG, myślę że w naszych obecnych i tak jest ich więcej. Profesjonalna kancelaria za taką kasę spokojnie może trzymać rękę na pulsie i odpowiednio szybko reagować, a my pojedynczo to zapewne dowiadujemy się jak jest już za późno :(

P.S. jeśli o mnie chodzi to ja za dobry papier mogę zapłacić nawet i 1k bo rachunek jest prosty: ilość godzin na analizę obecnych przepisów + ilość godzin na przeczytanie papierów największych firm + ilość godzin na napisanie czegoś "swojego" = kilka stron tekstu w którym później i tak trzeba robić zmiany aby dostosować do aktualnych przepisów :(. Reasumując myślę że 2 tygodnie to tak minimum trzeba sobie na to zarezerwować, a biorąc pod uwagę że gófffno się znamy na prawie to lepiej poświęcić ten czas na szukanie abonentów.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

gakusei pisze:
Ja tam jestem zdania że któraś z organizacji typu EPIX, KIKE czy INET powinny wziąć się za te modelowe umowy, ale nikt nie chce bo chodzi o $. Wcale nie że wyjdzie drogo, tylko co radcy prawni i kancelarie będą później robić ? Tak przyjdzie za każdy razem jeden zdesperowany i go skasują, później kolejny raz jak trzeba będzie dostosować do obecnych przepisów. EPIX z palcem w nosie mógł by zebrać chętnych na modelowe umowy, które wcale nie są takie trudne do stworzenia bo wymaganych jest kilka papierów:
-umowa
-regulamin do internetu
-regulamin do telefonii
-regulamin do telewizji
Zaraz ktoś napisze że każda firma jest inna, ma innego dostawcę tv(w naszym kraju i tak jest góra 5 wiodących) czy voipa.... Tyle tylko że chodzi o szkielet umowy, wprawdzie w pełni funkcjonalny ale okrojony do minimum, tak żeby po dopisaniu kilku punktów każdy mógł dostosować do własnych potrzeb. Przecież jak by każdy zrzucił się po 500zł. a jestem przekonany że na taką kwotę w EPIXie było by chętnych spokojnie od strzała 100 firm to dało by kwotę 50k i co żadnej kancelarii nie opłacało by się tego zgarnąć ? Kancelaria mogła by przygotować umowę, że każdy chętny musi zapłacić z góry (zamówienie) i np w tej umowie zapis że płaci przez kolejne 2-3 lata ileś zł za aktualizację papierów i znów sporo kasy. Wg mnie to jest niesłychane, że do tej pory nie ma tej modelowej umowy i wszyscy chodzimy obesrani przez to.

Pewnie końcowo pozostanie kwestia że zawsze w umowie możne znaleźć się jakiś BUG, myślę że w naszych obecnych i tak jest ich więcej. Profesjonalna kancelaria za taką kasę spokojnie może trzymać rękę na pulsie i odpowiednio szybko reagować, a my pojedynczo to zapewne dowiadujemy się jak jest już za późno :(

P.S. jeśli o mnie chodzi to ja za dobry papier mogę zapłacić nawet i 1k bo rachunek jest prosty: ilość godzin na analizę obecnych przepisów + ilość godzin na przeczytanie papierów największych firm + ilość godzin na napisanie czegoś "swojego" = kilka stron tekstu w którym później i tak trzeba robić zmiany aby dostosować do aktualnych przepisów :(. Reasumując myślę że 2 tygodnie to tak minimum trzeba sobie na to zarezerwować, a biorąc pod uwagę że gófffno się znamy na prawie to lepiej poświęcić ten czas na szukanie abonentów.

Z tego co wiem to organizacje jak Inet, KIKE czy Nasza Wizja mają modelowe umowy aktualizowane na bieżąco więc się zapisz do którejś z nich i dostaniesz. W czym problem?

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

no to dosyć ciekawe co piszesz, więc popytam ...pytanie kto ma lepszą o ile faktycznie ma bo pokazać nikt nie pokaże pewnie wcześniej. Ciekawe że tyle na forach jest o tej modelowej umowie a dopiero teraz w tym wypadku Ty napisałeś że oni mają :)

....tak btw. czy lista członków inet grup to jakaś tajemnica czy już po prostu zmęczenie mi oczy przesłoniło, bo jakoś na ich stronie nie widzę.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

gakusei pisze:
no to dosyć ciekawe co piszesz, więc popytam ...pytanie kto ma lepszą o ile faktycznie ma bo pokazać nikt nie pokaże pewnie wcześniej. Ciekawe że tyle na forach jest o tej modelowej umowie a dopiero teraz w tym wypadku Ty napisałeś że oni mają :)

....tak btw. czy lista członków inet grup to jakaś tajemnica czy już po prostu zmęczenie mi oczy przesłoniło, bo jakoś na ich stronie nie widzę.

My dawniej mieliśmy wzorce umowne z NET47, obecnie mamy wzorzec umowy z NW (internet, tv,telefon, internet mobilny). Jak byliśmy członkiem InetGroup to umowa była aktualizowana (ale jej nie używaliśmy).

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

kensai: NW powiadasz - czyli co ?:>

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

gakusei pisze:
kensai: NW powiadasz - czyli co ?:>

3 posty wyżej.

Tytuł: RODO i co dalej?
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Ochrona danych osobowych - no i jak to mamy zrobić bo duże molochy to maja sztab ludzi, a mikroprzedsiębiorcy co?
No i po co to jest? :nie:

Tytuł: Re: RODO i co dalej?
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

wiktor pisze:
Ochrona danych osobowych - no i jak to mamy zrobić bo duże molochy to maja sztab ludzi, a mikroprzedsiębiorcy co?
No i po co to jest? :nie:

Cel jest słuszny tylko jak zwykle urzędnicze wykonanie absurdalne i tu jest cały problem

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Jak wiecie już zapewne 25 maja wchodzi w życie RODO czy ktoś może sytemowo rozpracował jak zabezpieczyć lepiej dane klientów???

Myślałem w firmie postawić WS 2012 , na nim system bazodanowy spiąć to wszystko w domenę, do tego zbierać logi pracowników, jakie operacje na kontach klientów wykonują itd co myślicie o takim rozwiązaniu? I jak u was to wygląda?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Mam pytanko do was odnośnie ochrony danych osobowych klientów.
Komornik puka do firmy aby wyegzekwować jakąś tam kwotę.
Standardowo zajmuje rachunki bankowe, spisuje protokół wizyty w firmie id.
Ale jednocześnie bez czekania na efekty i bez wiedzy przedsiębiorcy występuje do
Biura Rachunkowego o udostępnienie danych wszystkich klientów.
Jedyne co znalazłem aby pomóc koledze to art. 23 ust. 1 pkt 5 uodo że Komornik nie może
zbierać danych klientów na zapas.
Biuro rachunkowe robi w portki bo boją się kary za odmowę. Normalnie kabaret. :) Pomożecie?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

A po co komornikowi dane klientów? ewentualnie info jakie bym mu dał to ile miesięcznie kasy jest z klientów a nie ich dane.

Komornik nie może mieć danych innych niż wymagane na nakaz ie zapłaty wiec dane klientów mu nie potrzebne

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

gavron pisze:
A po co komornikowi dane klientów? ewentualnie info jakie bym mu dał to ile miesięcznie kasy jest z klientów a nie ich dane.

Komornik nie może mieć danych innych niż wymagane na nakaz ie zapłaty wiec dane klientów mu nie potrzebne

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

A np. po to aby wysłać powiadomienia do abonentów by wpłacali abonament na konto komornika. Co też się dzieje w przypadku MNI Telecom/Telefonia Pilicka

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

gavron pisze:

To nie do końca tak, jak np nie płacisz mandatu to ma prawo zająć Twoją pensję i tu (jeśli pobierasz ją w gotówce) musi zwrócić się do Twojego pracodawcy. Jego dane uzyska w US (z pitów)

Tak samo ma prawo do wystąpienia do sądu o nakaz płatniczy dla nieuregulowanych zobowiązań przez Twoich kontrahentów bezpośrednio na jego konto a do tego potrzebuje ich dane bo musi je sądowi wskazać.

W naszym przypadku jest pewien kłopot bo de facto biuro nie powinno udzielić takich informacji ze względu na tajemnicę telekom. i powinno zażądać sądowego zwolnienia z tej tajemnicy dla PT a PT na tej podstawie wydać zwolnienie dla biura.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Network5 pisze:
Jak wiecie już zapewne 25 maja wchodzi w życie RODO czy ktoś może sytemowo rozpracował jak zabezpieczyć lepiej dane klientów???

jest opracowanie zrobione przez itblegal dla misiotow ale moim zdaniem nie wnosi za wiele od strony praktycznej
- zero praktycznych przykładów zastosowań
- niejasne definicje i unormowania

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

viewtopic.php?f=16&t=58517

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna