Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Witam,

Mam problem z pewną Gminą, chciałem po jej słupach ( oświetleniowych ) puścić sieć światłowodową z uwagi iż muszę dość z punktu A do B a niestety innej drogi nie ma.
Po wizycie u Wójta wszystko wychodziło że będzie Ok, aż do momentu gdy otrzymałem Pismo. Tam niestety bezpośrednio napisane że nie wyrażają zgody.

Teraz nie wiem co mam zrobić podać jakiś paragraf z Megaustawy, tylko jaki? czy może napisać do UKE?

Ktoś może miał podobny problem?

Miłego dzionka

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

na początek znajdź kogoś kto Ci do słupów oświetleniowych policzy wytrzymałość, naprężenia, zwisy itp
(problemem mogą być braki danych dla tych modeli słupów bowiem nie przewidziano ich dla takiego zastosowania) dla Twojego kabla, stelaży zapasów, muf itp

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

hub_lan pisze:
na początek znajdź kogoś kto Ci do słupów oświetleniowych policzy wytrzymałość, naprężenia, zwisy itp
(problemem mogą być braki danych dla tych modeli słupów bowiem nie przewidziano ich dla takiego zastosowania) dla Twojego kabla, stelaży zapasów, muf itp

Słupy nowe max 2 lata, żelbetonowy. Nie rozumiem w czym mają problem :/

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

To nie napisali jaki jest powód braku zgody?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

Nie bo nie. Pan nie z tej partii...

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

bleblablo pisze:
Witam,

Teraz nie wiem co mam zrobić podać jakiś paragraf z Megaustawy, tylko jaki? czy może napisać do UKE?

Spróbuj najpierw postraszyć gminę podstawą prawną:
Art 17 Megaustawy:
"1. Operator sieci zapewnia przedsiębiorcom telekomunikacyjnym dostęp do infrastruktury technicznej, w tym współkorzystanie z niej, w celu realizacji szybkiej sieci telekomunikacyjnej.
2. Dostęp do infrastruktury technicznej jest odpłatny, chyba że strony umowy postanowią inaczej.
"
Definicja operatora sieci:
Art 2 ust 8 "operator sieci – przedsiębiorcę telekomunikacyjnego lub podmiot wykonujący zadania z zakresu użyteczności publicznej, w tym jednostkę samorządu terytorialnego;" czyli Gmina lub podmiot jemu podległy się łapią.
Art 2 ust 6 "infrastruktura techniczna – każdy element infrastruktury lub sieci, który może służyć do umieszczenia w nim lub na nim elementów infrastruktury lub sieci telekomunikacyjnej, nie stając się jednocześnie aktywnym elementem tej sieci telekomunikacyjnej, taki jak rurociągi, kanalizacja, maszty, kanały, komory, studzienki, szafki, budynki i wejścia do budynków, instalacje antenowe, wieże i słupy, z wyłączeniem:
a) kabli, w tym włókien światłowodowych,
b) elementów sieci wykorzystywanych do zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi,
c) kanałów technologicznych w rozumieniu art. 4 pkt 15a ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 460, z późn. zm.2));
" czyli słupy oświetlenia ulicznego by się łapały.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

20 min temu przerobiłem to samo. Miasto dało zgody wszystkie ale lampy należą do ENERGA-Oświetlenia. Chciałem podwiesić światło na odcinku 1 km. 31 latarni. Odpowiedź Energa brzmi "nie bo nie". Mogę pisać wyżej ale to i tak nic nie wniesie. Po mocniejszym nacisku odpowiedziano mi że lampy służą do oświetlenia koniec kropka. Zadałem pytanie skoro do oświetlania ulic to dlaczego mogę zamówić u nich reklamę na słupach w postaci plafonów itp. Przecież to nie są słupy do wieszania ogłoszeń. I tutaj chwila ciszy i stwierdzenie ze musi kończyć bo się spieszy. I co zrobisz ? Nic

Artur

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

dziwne podejście gadania z urzędasami przez telefon która to rozmowa jest nie wiążąca dla nikogo,

piszcie pisma i domagajcie się podania powodu odmowy bo jak będą musieli podać taki powód na piśmie i się pod nim podpisać to zostanie dowód do sprawy przed uke itp a treść rozmowy będzie bardzo trudno udowodnić (nawet jak jest nagranie)

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

W sumie masz racje. Można się poszarpać trochę. Powiem tak stary już jestem i lubię spokój :) Wystarczy ze z ludźmi się użeram ale maila mogę do nich wysłać. Zobaczymy co odpiszą oficjalnie a wtedy ja im odpisze podpierając się megaustawą. Ciekawi mnie jak już się zgodzą to co wymyśla żeby zrobić pod górę.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

SrokaLee pisze:
W sumie masz racje. Można się poszarpać trochę. Powiem tak stary już jestem i lubię spokój :) Wystarczy ze z ludźmi się użeram ale maila mogę do nich wysłać. Zobaczymy co odpiszą oficjalnie a wtedy ja im odpisze podpierając się megaustawą. Ciekawi mnie jak już się zgodzą to co wymyśla żeby zrobić pod górę.

nie maila tylko normalnie na dziennik podawczy (albo poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem) na papierze bo na maila to mogą Ci nie odpisać wcale no chyba że przez PUAP

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Witajcie ja dostałem taką odpowiedź:

W związku z Państwa prośbą w sprawie jak wyżej ( czyli dzierżawę słupów oświetleniowych ) Wójt Gminy "Miejscowość" niniejszym informuje, że nie wyraża zgody na Państwa prośbę.

Tyle potrafili tylko napisać :)

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

bleblablo pisze:
Witajcie ja dostałem taką odpowiedź:

W związku z Państwa prośbą w sprawie jak wyżej ( czyli dzierżawę słupów oświetleniowych ) Wójt Gminy "Miejscowość" niniejszym informuje, że nie wyraża zgody na Państwa prośbę.

Tyle potrafili tylko napisać :)

Złóż wniosek do UKE, wraz z kopią odpowiedzi którą dostałeś od gminy, o wydanie decyzji zastępującej umowę. Wniosek daj też do wiadomości wójta, możne zmięknie w międzyczasie. :-)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Jako że wójt w ten bardzo uproszczony sposób wydał coś na wzór decyzji administracyjnej (polecam przeczytanie kodeksu postępowania administracyjnego - bardzo pouczająca lektura) to od tej decyzji można się odwołać i proponuję to zrobić w formie

=============================================

miejscowość data
operator telekomunikacyjny
dane

Odwołanie od decyzji administracyjnej z dnia ..... w sprawie.....

Niniejszym odwołuję się od decyzji z dnia ... w sprawie... ze względu iż wydana została ona z naruszeniem ustawy KPA poprzez brak uzasadnienia oraz naruszeniem ustawy o wspieraniiu........ szrokopasmowych w zakresie obowiązku udostępnienia podbudowy słupowej

podpis/pieczęć
=================================================

coś będzie musiał odpisać i dopiero z tym do uke
(jak wójtowi rura nie zmięknie oczywiście)

oczywiście pismo do uke również do wiadomości wójta

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

HyHy miałem podobnie, z uwagi, że moja gmina jest mocno na nie jeśli chodzi o sieci napowietrzne to miałem tak samo "nie bo nie" "bo prawnicy sprawdzili i nie musimy". Jak im wywaliłem pismo zwrotne w którym przynajmniej 2 przepisy olali (szczególnie jeden najważniejszy, który zobowiązuje JST do udostępniania słupów) wezwałem w ponownym terminie 7 dni do dostosowania się do przepisów :D
Ledwo minął dzień i dzwoni kierowniczka referatu obrażona, że jak takie ostre pismo mogłem im napisać :rotfl: żebym wpadł pogadać :rotfl:
Raz raz i odpowiedź ponowna była pozytywna ;-)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

dlatego zawsze na piśmie bo to zostaje i u nich i u nas i nie da się pisma po prostu schować pod dywan i udawać że go nie ma

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

mixerDW pisze:
HyHy miałem podobnie, z uwagi, że moja gmina jest mocno na nie jeśli chodzi o sieci napowietrzne to miałem tak samo "nie bo nie" "bo prawnicy sprawdzili i nie musimy". Jak im wywaliłem pismo zwrotne w którym przynajmniej 2 przepisy olali (szczególnie jeden najważniejszy, który zobowiązuje JST do udostępniania słupów) wezwałem w ponownym terminie 7 dni do dostosowania się do przepisów :D
Ledwo minął dzień i dzwoni kierowniczka referatu obrażona, że jak takie ostre pismo mogłem im napisać :rotfl: żebym wpadł pogadać :rotfl:
Raz raz i odpowiedź ponowna była pozytywna ;-)

Możesz zacytować te pisemko co im wysłałeś ? :)

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Publicznie na pewno nie ;-)

Przecież to proste kwestia znaleźć przepis w którym mowa, że muszą udostępniać ich słupy i się na nie powołać.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

a powiatówka musi wyrazić zgody na przewieszki nad drogą?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Karas pisze:
a powiatówka musi wyrazić zgody na przewieszki nad drogą?

jak utrzymasz się powyżej skrajni to nie mają powodu do odmowy

Nowy temat  Odpowiedz w temacie