Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Witam
Mam pytanie o przypadek, w którym klient korzystał przez rok z usługi nie podpisując wcześniej umowy. Dokładnie mówiąc umowa przeleżała w biurze bez jego podpisu. O konieczności podpisu umowy w biurze był informowany w dniu instalacji. Usługa cały czas była aktywna i z niej korzystał.
W związku z umową terminową udzielono mu ulg w instalacji. Teraz chce przestać korzystać z usługi (pozostało jeszcze 12 miesięcy umowy)
Co zrobić z takim fantem?
Czy zdemontować urządzenia i finito? Czy może korzystanie z usługi (i dotychczasowe opłacanie jej) przez klienta jest podstawą do dochodzenia zwrotu ulg?
Pozdarawiam

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik
Awatar użytkownika

Uwazam ze skoro nie podpisal umowy, to nie powinienes swiadczyc uslugi.
Zawsze moze powiedziec ze sie nie zgadza na 24 miesieczny okres umowy, albo ze mial byc 12. Jak nie masz podpisu to jak udowodnisz przed sadem ze tej umowy nie wydrukowales tydzien temu?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Zapomnij, u nas też klient przedłużał umowę, zostały przegapione, że nie podpisał się na samej umowie. Płacił przez rok, później zobaczył że jest nowa oferta, nie chcieliśmy mu zmienić, bo ma jeszcze 2 miesięcy tej co jest. Okazało się, ze umowa jest nieważna i jeszcze za rok musimy korektę robić, bo miał wyższy abo.

Jak trafisz na h** to nie wygrasz.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

misztal pisze:
Witam
Mam pytanie o przypadek, w którym klient korzystał przez rok z usługi nie podpisując wcześniej umowy. Dokładnie mówiąc umowa przeleżała w biurze bez jego podpisu. O konieczności podpisu umowy w biurze był informowany w dniu instalacji. Usługa cały czas była aktywna i z niej korzystał.
W związku z umową terminową udzielono mu ulg w instalacji. Teraz chce przestać korzystać z usługi (pozostało jeszcze 12 miesięcy umowy)
Co zrobić z takim fantem?
Czy zdemontować urządzenia i finito? Czy może korzystanie z usługi (i dotychczasowe opłacanie jej) przez klienta jest podstawą do dochodzenia zwrotu ulg?
Pozdarawiam
IMHO Ty przegapiłeś. Takie czasy, że bez papiera to się nic nie robi nawet z własnym bratem.
Wystaw mu korekty za te 12miesiecy (lub chociaz 2017) z informacją że zniżka mu się nie należała, bo z racji niepodpisania umowy terminowej powinna być mu naliczona kwota cennikowa a nie promocyjna. Wyślij korekty na papierze listem poleconym.

Pytanie też czy chcesz z nim iść na noże i do sądu, bo jak dupek do tego zawzięty to honorowo sprawy nie załatwi pewnie.

Jak nie chcesz iść na noże i do sądu to wyłączasz usługę w środku dnia roboczego, wchodzisz do biura i zabierasz sprzęt. TWoja strata, Twoje gapiostwo

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

a on wie i pamięta że nie podpisał?
Na początek zdemontowałbym urządzenia, i jak już je będziesz miał w samochodzie, to dopiero mu napomknąć że tak niefajnie wychodzi, że z racji zerwania umowy ma do zapłaty tyle i tyle i czy chce na miejscu czy przelewem.
Jak zacznie mędrkować że przecież nie podpisał żadnej umowy to przypal jana, że sprawdzisz w biurze że to dziwne, i się wycofasz bo i tak nic nie wskurasz ani po dobroci ani groźbą. a może wykaże inicjatywę pokojowego rozwiązania sprawy.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Korzystanie z usługi i jej opłacanie jest podstawą... Są na to jakieś paragrafy w paragrafach - ale co z tego ;]
jak pójdziecie do sądu to przegrasz bo sąd wejdzie w dupe biednemu uciśnionemu przez krwiopijce; abonentowi.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Nie rozumiem w ogóle jak aktywowalisxie skoro nie podpisał umowy? Jeśli u mnie przy instalacji jest jakieś ale to owszem aktywujemy ale na kilka dni. Poza tym wg mnie jeśli wie ze nie podpisał to wydaje mi się ze może dochodzić zwrotu abo zapłaconego.... :(

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

@gavron - tak to już jest jak jest za dużo roboty a za mało ludzi od papierków. Z drugiej strony masz rację - można dochodzić się o zapłatę należnego abo. W tym przypadku przydająsię logi i oferta którą można udowodnić (chodzi o to żeby była realna, a nie że klient miał płacić 1k pln za 2 Mbit :) )

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Ja mówię w druga stronę ze klient może chcieć "odzyskać " kasę. A wtedy logi ch Ci potrzebne bo i tak nie ma umowy wiec nie możesz powiedzieć ze to ON. Przyszło mi też do głowy gorszy scenariusz... otóż co by się stało gdy klient wie ze nie masz podpisu i odpierdzielil coś i dostajesz pismo z policji o ujawnienie danych? :(

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Ja tylko przypominam że umowy NIE MUSZĄ być podpisane i papierowe. Polskie prawo dopuszcza umowy ustne.
Umowa to umowa - wystarczą inne jasne dowody istnienia takiej umowy - w tym wypadku takie dowody są: opłacania usługa - pewnie przelewy bankowe itd.

Natomiast nie ma śladu po tym, że klient zapoznał się z regulaminem, warunkami promocji, uzyskiwanymi ulgami i karami za zerwanie umowy - tego raczej nie udowodnisz (no chyba że udowodnisz).

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

No to fakt. Tak czy siak ktoś wyżej juz powiedział zabrać sprzęt i wtedy z nim gadać ;)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Ja zabezpieczam się tak że klient po wykonaniu instalacji podpisuje dokument na którym jest wycena prac z materiałem, kilkaset złoty, po tym informuję go że ma kilka dni na podpisanie umowy w biurze. Jeśli się nie pojawi i nie podpisze to żądam zapłaty za instalację. Zawsze podpisują. Zapominalskich nie brakuje ale wycena zawsze ich mobilizuje.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Cytuj:
Ja mówię w druga stronę ze klient może chcieć "odzyskać " kasę. A wtedy logi ch Ci potrzebne bo i tak nie ma umowy wiec nie możesz powiedzieć ze to ON. Przyszło mi też do głowy gorszy scenariusz... otóż co by się stało gdy klient wie ze nie masz podpisu i odpierdzielil coś i dostajesz pismo z policji o ujawnienie danych?

Miałem taki przypadek ze swoim monterem (tylko ze chcialbyc miłosierny i sąsiadowi sygnal udostepnil ) . w sądzie obyło się bez bólu .

Nowy temat  Odpowiedz w temacie