Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Dzisiaj otrzymałem pismo z poznańskiej delegatury UKE, że wszczynają wobec mnie postępowanie, w związku z niewywiązaniem się w terminie (do 31.03.2016) z obowiązku z art. 7 Pt za rok sprawozdawczy 2015.
Z tym, że w dniu 31.03.2016 r. wysłałem do UKE przez Epuap "Skargi, wnioski, zapytania do urzędu - wniosek UKE" formularze F00 i F06
mam też Urzędowe Poświadczenie odbioru z dn. 31.03.2016 z godz. 22.50 że dotarło do UKE
Czyżby ministerstwo, które współtworzyło platformę Epuap miało problemy z odbiorem korespondencji skierowanej do niego?
Wzywają mnie do przekazania im wysokości przychodu osiągniętego w roku 2016.
Mam im wysyłać to moje obroty, czy dowodzić że się mylą?

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Nie wysyłaj im danych finansowych, widać, że chcą już wyliczyć karę. Poinformuj ich, że dysponujesz potwierdzeniem wysłania dokumentów w formie elektronicznej. Załącz im kopię potwierdzenia odbioru. Niechaj szukają dokumentów w swoim bałaganie.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik

chopaki, dzwońcie do nich i się pytajcie jak czegoś nie wiecie, lub coś się nie zgadza. Oni nie gryzą. (wiem powtarzam się)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

krasnoludek pisze:
chopaki, dzwońcie do nich i się pytajcie jak czegoś nie wiecie, lub coś się nie zgadza. Oni nie gryzą. (wiem powtarzam się)

tyle że
- wezwanie ma określony termin więc musisz na niego odpowiedzieć w tym terminie.
- o ile wiem uke nie ma umocowania do wydawania wiążących interpretacji a tym samym wszelkie rozmowy telefoniczne mają moc prawną podobną do rozmowy z menelem z pod budki z piwem
- sam fakt że uke nie zapytało czy dokumenty zostały złożone i jeśli tak to którą drogą i czy mamy na to jakieś potwierdzenie a zamiast tego dostajemy wezwanie do podania obrotów celem wymierzenia kary sugeruje że uke juz wie że jesteśmy winni oraz jest ewidentnym przykładem na złą wolę.

Jak by się chcieli tylko dowiedzieć to w każdym możliwym dokumencie mają telefon i mail do PT z którego mogli skorzystać celem uzyskania potrzebnych informacji bez wszczynania procedury ukarania

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik

a to nie, sorki.
Lepiej siedzieć cicho a zapytać na forum kolegów to napewno jest droga do uzyskania potwierdzonych informacji.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

krasnoludek pisze:
a to nie, sorki.
Lepiej siedzieć cicho a zapytać na forum kolegów to napewno jest droga do uzyskania potwierdzonych informacji.

nikt nie mówił żeby siedzieć cicho ale żeby wyraźnie odpisać że się ma potwierdzenie i odmawia czynnie przekazania danych o obrotach gdyż takie żądanie jest bezpodstawne

przy okazji można dopisać że uke ma burdel w papierach a do innych się o byle gówno przy*****ala co zresztą jest w 100% prawdą

Nowy temat  Odpowiedz w temacie