Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

no tak rejestracja do UKE, ale skoro nie ma się infrastruktury to jest jak by szybkie sprawozdanie bo zdaje się SIIS'a robią tylko ci co co ją mają ?:>....swoje czasu myślałem żeby SIIS'a nie robić to mieć infrastrukturę ale nie mieć klientów i wtedy też zdaje się nie trzeba robić :)

Swoją drogą trzeba by ustalić jakąś sensowną kwotę za dzierżawę infrastruktury tak aby US nie mógł jej zakwestionować, zagadką pozostaje dla mnie kwestia związana ze sprzedażą TV bo to jest na 8% vatu. Generalnie trzeba by jakiś modelowe proporcje dobrać żeby maksymalnie się to opłacało ale myślę że kumata księgowa szybciutko to ogarnie.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik

przecież w siisie podajesz klientów. klientów musisz mieć. Nawet jak infrastrukturę dzierżawisz. Wtedy nawet 2x musiałbyś pisać, bo jedna firma co ma infrastrukturę ma zasięgi, a druga firma ma klientów

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Warszawa / Łódź / Sandomierz / Stalowa Wola / Tarnobrzeg
Przed pisaniem takich teorii, należało by się zagłębić w to co pisze ustawodawca o usługach podlegające formie podatkowej w postaci ryczałtu.

Interpretując ustawę z 94r. z póż. zmianami, można przyjąć iż chodzi tu o takie czynności jak usługi: krawcowa, sprzedaż w sklepiku etc., usługi dostępu do internetu nie klasyfikują się do niej.

Fakt lokalny urząd skarbowy może dać przyzwolenie na taką formę opodatkowania dla takiego typu usług, lecz nie oznacza ze jest ona poprawna, wszak nie urzędnik odpowiada za to jak się rozliczasz tylko ty.

Można minąć vat zakładając dg -vat i bezpiecznie płacić podatek liniowy, ale uwaga tylko do 2018r. (włącznie jeśli UE zezwoli na zaniżanie progu wejścia w VAT)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

adi399 - nie myl / nie łącz ryczałtu z podatkiem vat.

Możesz mieć książkę przychodów i rozchodów i nie płacić podatku vat - i tu jest poruszana właśnie taka sytuacja.

Z tego co wiem ISP nie może być na ryczałcie.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Orin pisze:
adi399 - nie myl / nie łącz ryczałtu z podatkiem vat.

Możesz mieć książkę przychodów i rozchodów i nie płacić podatku vat - i tu jest poruszana właśnie taka sytuacja.

Z tego co wiem ISP nie może być na ryczałcie.

Wyraźnie napisałem że można nie płacić vatu, a ryczałt nie wchodzi w grę.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

adi399 pisze:
Orin pisze:
adi399
...... a ryczałt nie wchodzi w grę.

pokaż mi takie wykluczenie.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

marcin_siedlce pisze:
pokaż mi takie wykluczenie.

Chociażby z racji iż jest to usługa świadczona w postaci cyklicznej a w szczególności pobierany jest za nią ABONAMENT

proszę bardzo podstawa prawna:
OBWIESZCZENIE
MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 2 grudnia 2016 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych
przychodów osiąganych przez osoby fizyczne
Dz.U. 1998 Nr 144 poz. 930 tj. Dz.U. 2016 poz. 2180
Dziennik ustaw pozycja 2180 pkt. 21 Rozdział 6 Usługi inne, gdzie indziej w załączniku niewymienione
Cytuj:
21) telekomunikacyjnych (PKWiU dział 61),

PIERWSZY LINK NA GOOGLE

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

hmm ciekawe... bo jak zakładałem działalność nie było problemu z ryczałtem + VAT dla usług telekomunikacyjnych
teraz wynika że trzeba wyjść z ryczałtu aby się US nie doczepił do usług abonamentowych ?? czy nadal zostaje ryczałt ale o zwiększonym podatku ??

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/rycz ... zaltu.html
NIE MA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH

96.09.1 Pozostałe usługi indywidualne, gdzie indziej niesklasyfikowane
http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkwiu/ ... e.html#D96

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

marcin_siedlce pisze:

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/2180/1

Najlepiej należałoby poprosić o interpretacje.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

adi399 pisze:
marcin_siedlce pisze:

i właśnie to zrobię po niedzieli do Ministerstwa Finansów

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

nowelizacja obowiązuje od 2.12.2016

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

adi399 pisze:
marcin_siedlce pisze:

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/2180/1

strona 53 - BRAK USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

str. 68 pkt 21

ponadto rożnie można interpretować:
Cytuj:
-Linie telekomunikacyjne i elektroenergetyczne; roboty ogólnobudowlane związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych

– realizacji projektów inwestycyjnych na własny rachunek obejmującej przedsięwzięcia finansowe, techniczne i rzeczowe w celu przygotowania lub budowy rozdzielczych linii elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych

podłączenie abonenta to już inwestycja w linie telekomunikacyjna, pobieranie opłat na utrzymanie i inwestycje tytułem abonamentu.

to wszystko jest tak rozpisane ze urzędnik ma szerokie możliwości interpretacji..
Skarbówka może się doczepić o cokolwiek.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

adi399 pisze:

podłączenie abonenta to już inwestycja w linie telekomunikacyjna, pobieranie opłat na utrzymanie i inwestycje tytułem abonamentu.

hmmm no to może trzeba było by tak robić że instalacji/podłączenia dokonuje firma matka czyli ta która jest na vat a samą odsprzedaż internetu/utrzymanie miesięczne robi już firma córka bez vatu ?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

adi399 pisze:
str. 68 pkt 21

ponadto rożnie można interpretować:
Cytuj:
-Linie telekomunikacyjne i elektroenergetyczne; roboty ogólnobudowlane związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych

– realizacji projektów inwestycyjnych na własny rachunek obejmującej przedsięwzięcia finansowe, techniczne i rzeczowe w celu przygotowania lub budowy rozdzielczych linii elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych

to wszystko jest tak rozpisane ze urzędnik ma szerokie możliwości interpretacji..
Skarbówka może się doczepić o cokolwiek.

Tu masz rację. A str.68 pkt 21 dotyczy karty podatkowej

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

gakusei pisze:
adi399 pisze:

hmmm no to może trzeba było by tak robić że instalacji/podłączenia dokonuje firma matka czyli ta która jest na vat a samą odsprzedaż internetu/utrzymanie miesięczne robi już firma córka bez vatu ?

tak, druga firma płaci pierwszej tylko np. 5 zł netto za udostępnienie infrastruktury i utrzymanie per abonent

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

gakusei pisze:
adi399 pisze:

marcin_siedlce pisze:

tak, druga firma płaci pierwszej tylko np. 5 zł netto za udostępnienie infrastruktury i utrzymanie per abonent

Jeśli celowo wprowadzasz organ podatkowy w błąd, a niewątpliwie to co piszesz jest taką sytuacją, to nie pomogą że to są różne firmy, oni patrzą na powiązania, widać ze nie mieliście jeszcze kontroli skarbowych..

Przyjmuje się zasadę powiązań i oczywistych nie pisanych faktów, np. założenie firmy X by firma Y uniknęła podatku doch. lub vat, nie ma to znaczenia ze jest to inna firma, liczą się powiązania.

Mało tego Organ kontrolujący wskazuje nieprawidłowości, a to Ty masz udowadniać ze jesteś niewinny, nie oni tobie wine.

Jeśli kontrolerzy doszukają się takich powiązań będzie to celowe wprowadzanie w błąd organu skarbowego, unikanie obowiązku podatkowego, odsetki + należne podatki oraz kodeks karny.

Nie straszę, ale tak co poniektórzy zagłębili się w telekomunikacje ze zapominają o innych sprawach.

i pamiętajcie Urząd to sztab ludzi, oni nie są głupi! Za oszustwa podatkowo-skarbowe odpowiada się w pełni, bez względu na formę prowadzonej działalności. (dg, sp zoo sp k sp sa sp cj..)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

adi399: ale dlaczego uważasz że mowa tutaj o jakimś wprowadzaniu urzędu skarbowego w błąd ? to że ktoś chce skorzystać z możliwości jakie daje obecne prawo to przestępstwo które należy ukarać ? nie rozumiem takiego podejścia przecież nikt nie chce niczego zatajać ani podrabiać dokumentów. Twoje podejście mówi jasno, że w ogóle to powinniśmy oddawać 100% zarobionych pieniędzy do US, bo jeśli coś wziąłeś dla siebie mimo że mogłeś to od razu ukradłeś i należy Cię ukarać. Nie piszę tego złośliwie, ale dziwi mnie takie podejście bo jeśli Ty jako przedsiębiorca masz taki tok myślenia, to co dopiero ludzie z US ? Jeszcze raz powtórzę ja chcę i chyba kilku innych skorzystać z możliwości jakie daje prawo, i nie mówimy tu nawet o luce prawnej a po prostu o możliwości. Słusznie zauważasz że to my na koniec mamy udowodnić im że jesteśmy nie winni (nóż w kieszeni otwarty:p) wyobrażam sobie to jedynie tak że przychodzi ktoś od nich i mówi że założyłem drugą firmę aby uniknąć płacenia podatku VAT a ja odpowiadam że oczywiście że TAK, gdyż nie jest zabroniony taki mechanizm a skoro nie to gdzie tu podstawy do ukarania mnie ?
Na całym świecie ludzie stosują różne optymalizacje podatkowe aby nie rzadko nie pójść z torbami. Pytanie do Ciebie czy sprzedajesz TV? czy czasami w pakiecie nie robisz taniej i kombinujesz z różnicą VAT 8% TV a 23% NET ? w Polsce tak robi mnóstwo operatorów i jakoś ich nikt za to nie zamyka do więzienia ani nie nakłada na nich kary finansowej, mimo iż jest to oczywisty zabieg w celu zwiększenia przychodu a tym samym zmniejszeniu podatku VAT.
Uważam że tam gdzie prawo pozwala nie płacić po przez umiejętne stosowanie się do przepisów to trzeba z tego korzystać inaczej mali ISP przestaną istnieć, i nie widzę bez tego możliwości konkurowania z UPC czy Orange, których przewagi nad nami nie zmieścił bym nawet na 10 stronach tego forum.
I jeszcze jedna uwaga adi399 sam założyłeś ten o to temat: viewtopic.php?f=38&t=52715, więc co jak co ale Ty sam mocno kombinujesz :) więc albo nie chcesz aby inni ISP mieli szansę zaoszczędzić trochę grosza, albo sam już nie wiem.

Dla mnie w ogóle taka druga działalność to nie tylko oszczędność na VAT, obecnie moja żona nie może być moim pracownikiem i wszystko co robi to jest to czyn społeczny :P. Otwierając na nią drugą firmę może legalnie zarabiać i wykonywać różne czynności zwłaszcza papierkowe - naprawdę nie widzę w tym nic złego, więc jeśli ten temat ma się dalej rozwijać to proszę was podajcie jakieś konkretne przepisy a nie same pesymistyczne wizje

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Tu nie chodzi o ominiecie vat, a o transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi.
Skarbowy będzie drążył temat wartości rynkowej np dzierżawy infrastruktury i wszystkiego innego co jest potrzebne firmie bez vat do prowadzenia działalności.

Jeśli zrobisz to rynkowo i kosztami dla firmy bez vat będzie 50-75% przychodu wtedy traci sens ta cała oszczędność.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Karas to jak już mówimy o konkretach to jaka jest cena rynkowa udostępnienia infrastruktury ? każdy ma inne koszty przecież. Wiem że nie możemy prowadząc firmę równocześnie prowadzić działalności charytatywnej tym samym odstępować infrastruktury za 1zł. (tak jak piekarz nie mógł rozdawać chleba za free :(). Natomiast popatrzmy na to z innej strony aby lepiej się rozwijać chcę podzielić sobie klientów ja zajmuję się firmowymi żona konsumentami i oboje odprowadzamy podatek a że ja jestem vatowcem a ona nie .... no cóż bo bez sensu. Natomiast osobna firma to osobna firma, więc za użytkowanie infrastruktury musi płacić jak ma to być legalne ale ile ? bo ja powiem że 5zł. a urzędnik powie że 6 ja powiem że 7 a on że 8 - trzeba mieć jakieś konkretne wyliczenie którym w razie kontroli będzie można się podeprzeć bo w przypadku różnych firm będą to różne wyliczenia. Pozostaje jeszcze możliwość by firma żony robiła jakąś usługę dla mnie za którą ja będę musiał zapłacić i tym samym $ wrócą. Wg mnie wszystko jest do zrobienia legalnie tylko potrzebny księgowy który to sensownie policzy i będzie pilnował tych proporcji, gdyż w zależności od ilości klientów i poziomu kosztów w firmie z vat kwoty będą się stale zmieniać.
Ryzyko kontroli US zawsze istnieje i mogą się przywalić o wszystko - takie realia. Nie mniej jednak spora ilość ludzi ma własne działalności do tego sp. z o.o. + sp. komandytową i myślcie że w jakim celu tak sobie komplikują życie ? Dzięki właśnie takim optymalizacją nie oddają do US większości zarobionych pieniędzy. Jeszcze raz powtórzę ważny jest ogarnięty księgowy który chce zarobić za dobrą robotę a nie pani Stasia która boi się kontroli jak ogień wody. My musimy natomiast mieć świadomość tego co robimy i mieć łeb na karku bo księgowi w razie wtopy za wszystkie błędy może i zapłacą z własnej kieszeni ale na koniec to my podpisujemy dokumenty i do nas też się dobiorą.
Ja w tygodniu podzwonię po księgowych i zobaczymy jak się odniosą do tematu, bo z gdybania dodatkowych złotówek to nam nie przybędzie ;(

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

ceny muszą być zbliżone do rynkowych ok. 25-30 zł za pętle abonencką netto, + koszta nawiazania się do sieci operatora.

a wiec tak sam mam:
sp zoo + sp k
sp zoo + sp k
sp zoo
i dg

razem 6 podmiotów.

Nie rozumiesz jednej kwestii, nie da się tego zrobić na ryczałcie o tym teraz mowa.
Vat możesz minąć, ale do kwoty 199 999, z tego zapłacisz w najlepszym wypadku 19% doch. a w sp zoo występuje podatek progresywny, należy w niej planować wszytko od a do z, by nie przepłacić, musisz zdawać sobie sprawę wcześniej kiedy chcesz zainwestować a kiedy wyciągnąć kasę.

Vat jest niepewny bo od 2018 r. możliwe ze kwota wolna od vat będzie wynosić do 85.000 zł zg. z wytycznymi UE, a w 2019 to już pewne. Także żebyś sobie w kolano nie strzelił przy rozkładaniu kosztów już w dniu dzisiejszym.

optymalizacja kosztów nie jest tanią rzeczą, pełna księgowość na każdym podmiocie. Musisz poprostu siąść i przeliczyć w exelu co ci się bardziej opłaca, przychody koszty dochód.

Inaczej nic z tego nie będzie, a nawet możesz wpakować się w głębsze szambo.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

adi399 pisze:
w sp zoo występuje podatek progresywny
Hę? Czy o czymś nie wiem? Wydawało mi się że jest 19% linowy CIT i podatek od ewentualnej dywidendy.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

zajadacz pisze:
adi399 pisze:
w sp zoo występuje podatek progresywny
Hę? Czy o czymś nie wiem? Wydawało mi się że jest 19% linowy CIT i podatek od ewentualnej dywidendy.

progresywny os. fizyczne I próg 19% 85k dochodu, potem 32% itd.

Informacja z mojego biura optymalizacji podatkowej, dlatego mam kilka spółek, sp zoo sp komandytowe

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Dla osoby fizycznej to tak. Ale pisałeś o s. p. z o. o., która jako taka nie płaci progresywnego od swoich zysków. Płaci progresywny jedynie od pensji swoich pracowników. Co nie zmienia faktu, że jest to podatek od osób fizycznych, a nie od spółki. Co więcej od dywidendy (zysk kapitałowy) masz liniowy 19%.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna