Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3942 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

jarek7714 pisze:
Osobiście nie oczekuję od małego ISP 300Mbps za 29zł, może być 50Mbps za 40, lecz te 20% upload na światłowodzie przy minimalnym pakiecie uważam za optymalne minimum. Kończy mi się umowa na LTE dla domu w Orange i mam już dostęp do światłowodu lokalnego ISP, lecz oferta mnie za bardzo nie zachęca-gdyż proporcja download do upload jest 10/1, przy usłudze droższej o 50% upload będę miał o 50% niższy. :hmm:

Co do pierwszego to oczywiście te 300Mb/s nie było za 29zł/mc tylko za 69zł/mc jako najtańszy pakiet, uważam że cena uczciwa a sam operator dostanie sensowniejszą kasę od abonentów.

Co do LTE jako internetu domowego, bardzo śliski temat i wiele niewiadomych. Ja jestem pośrednio abonentem Play mając nadajnik w sąsiedztwie na telefonach osiągam jakieś kilka momentami kilkanaście Mb/s. Dwa lata do tyłu wyniki były na poziomie 40Mb/s. Inna sprawa to limity, FUPy i inne kombinacje. Ja osobiście wolał bym już zupełnie cokolwiek innego niż LTE. Jeżeli już bym miał przez jakiś czas korzystać z LTE to brał bym ofertę prepaid, podpisywanie umowy na dwa lata przy usłudze która w zasadzie nie gwarantuje nic jest bardzo kiepskim rozwiązaniem. Poza tym pamiętaj iż reklama to jedno a realia są inne, i nie myśl że każdą stację BTS podłącza się światłowodem o przepływności 1Gb/s.

Widziałem na YT osoby które są zmuszone korzystać z LTE, opłacanie dwóch abonamentów LTE i jakiegoś internetu "po kablu" aby w razie czego mieć jakiekolwiek połączenia z światem wydaje mi się sporym przerostem formy nad treścią i zdecydowanie zbyt kosztowne. Ja za internet mogę płacić maksymalnie te 70zł/mc.

Inna sprawa to posunięcia handlowców, gdzie np przed moim domem na słupie dość często gości oferta neti na internet - wcześniej do 50Mb/s obecnie na 100Mb/s gdzie realnie można mieć te 15-16Mb/s. O szczegółach czytamy dopiero na ich stronie internetowej:
Cytuj:
Szybki Internet Max (100, 300,900) stanowią wyłącznie nazwę marketingową Usługi Internetowej opartej na parametrach jakości wynikających z maksymalnych parametrów technicznych danej technologii w jakiej świadczona jest Usługa Internetowa lub wynikająca z ofertowych ustanowień technicznych łącza.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam, ja w końcu będę miał światłowód zrobiony w ramach 1 konkursu POPC, muszę jeszcze tylko poczekać kilka miesięcy i przemęczyć się jakoś na RBM z DIL. Mieszkam w Krotoszynie na osiedlu domków jednorodzinnych gdzie do tej pory było średniowiecze z internetem, same denne radiowki od januszy biznesu a nerwostrada wyciągała maks 6mbit/s. Zastanawia mnie tylko czemu ten operator co realizuje projekt popc oficjalnie nie uwzględnia mojej ulicy w spisie robionych ulic na swojej stronie internetowej mimo że podpisywałem już zgodę na wykonanie przyłącza w moim domu? Podaję link do strony tego isp: http://www.zapnet.pl/aktualnosci/

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

kurczakt pisze:
Witam, ja w końcu będę miał światłowód zrobiony w ramach 1 konkursu POPC, muszę jeszcze tylko poczekać kilka miesięcy i przemęczyć się jakoś na RBM z DIL. Mieszkam w Krotoszynie na osiedlu domków jednorodzinnych gdzie do tej pory było średniowiecze z internetem, same denne radiowki od januszy biznesu a nerwostrada wyciągała maks 6mbit/s. Zastanawia mnie tylko czemu ten operator co realizuje projekt popc oficjalnie nie uwzględnia mojej ulicy w spisie robionych ulic na swojej stronie internetowej mimo że podpisywałem już zgodę na wykonanie przyłącza w moim domu? Podaję link do strony tego isp: http://www.zapnet.pl/aktualnosci/

nawet nie wiesz jak mnie wkurza pisanie "radiowki od januszy biznesu" a jak korzystałeś to było dobrze. Wiesz co jesteś żałosnym klientem nawet jak podłączą Ci światłowód to za kilkanaście lat wejdzie ktoś inny i napiszesz "światłowody od januszy biznesu".
Każda technologia ma swoje ograniczenia. I nie każdy dba o swoich klientów tak samo. Możesz trafić partacza na światłowodzie.
Wszystko zależy od człowieka i od tego jak tym swoim biznesem zarządza. Ale pisanie "radiówki od januszy biznesu" to urażanie chłopaków którzy mają dobre sieci bezprzewodowe i nie są partaczami, przynajmniej coś chcą osiągnąć w tym kraju. Fakt jest taki że te dotacje nie sa dla każdego. Trzeba mieć ogromną firmę żeby dostać tą kasę i nie wiadomo ile osób się na nich jeszcze nie wyłoży albo po ilu latach nie wpadnie CBŚ jak było ostatnio w Tarnowskich Górach.

Ostatnio zmieniony śr, 28 lut 2018 20:46:29 przez lukasz88, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

lukasz88 pisze:
kurczakt pisze:

nawet nie wiesz jak mnie wkurza pisanie "radiowki od januszy biznesu" a jak korzystałeś to było dobrze. Wiesz co jesteś żałosnym klientem nawet jak podłączą Ci światłowód to za kilkanaście lat wejdzie ktoś inny i napiszesz "światłowody od januszy biznesu".
Każda technologia ma swoje ograniczenia. I nie każdy dba o swoich klientów tak samo. Możesz trafić partacza na światłowodzie.

No właśnie korzystałem i wcale nie było dobrze, w gry online grać się nie dało bo pingi 2000 - 3000 ms, wieczorami net nie do użytku, częste zaniki neta itp. i tak było w każdej radiówce z mojego miasta, po prostu dno i kilometr mułu. To już lepiej działa u mnie LTE z RBM na kartę, lepsza prędkość, stabilniejszy ping itp aby te ograniczenia transferu trochę mnie dobijają i dlatego wyczekuję światłowodu.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

kurczakt pisze:
lukasz88 pisze:
kurczakt pisze:

No właśnie korzystałem i wcale nie było dobrze, w gry online grać się nie dało bo pingi 2000 - 3000 ms, wieczorami net nie do użytku, częste zaniki neta itp. i tak było w każdej radiówce z mojego miasta, po prostu dno i kilometr mułu. To już lepiej działa u mnie LTE z RBM na kartę, lepsza prędkość, stabilniejszy ping itp aby te ograniczenia transferu trochę mnie dobijają i dlatego wyczekuję światłowodu.

Co pingi po 2000-3000 (-‸ლ) to chyba rzeczywiście w dobrej sieci nie byleś na dobrej radiówce masz pingi jak na światłowodzie. +/- 3-4ms wiecej

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

No właśnie w tym jest problem że w Krotoszynie amatorzy zajmują się radiówkami, tutaj nie znajdziesz dobrego internetu w tej technologii. A co do pingu to w niektórych krotoszyńskich radiówkach momentami faktycznie jest jak na światłowodzie, ale jak przychodził wieczór to można było zapomnieć o graniu, po prostu ping był straaasznie niestabilny. Co z tego że chwilami był 4 ms jak za chwilę podskoczył do 2000 ms. I nie mówię tutaj o wartościach ze speedtesta tylko z pingowania w wierszu poleceń np. do wp.pl.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

zakłócenia w wolnym paśmie... na dłuższą metę nic się z tym nie poradzi.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Orin pisze:

stawiał bym raczej na przeciążenie dosyłu do bazy - pewnie też w wolnym paśmie ale nad tym na prawdę da się zapanować

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

może u Cibie da się zapanować. U mnie jedyną skuteczną metodą jest wyjście z pasma 5G

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

seb235 pisze:
Co do LTE jako internetu domowego, bardzo śliski temat i wiele niewiadomych. Ja jestem pośrednio abonentem Play mając nadajnik w sąsiedztwie na telefonach osiągam jakieś kilka momentami kilkanaście Mb/s. Dwa lata do tyłu wyniki były na poziomie 40Mb/s. Inna sprawa to limity, FUPy i inne kombinacje. Ja osobiście wolał bym już zupełnie cokolwiek innego niż LTE. Jeżeli już bym miał przez jakiś czas korzystać z LTE to brał bym ofertę prepaid, podpisywanie umowy na dwa lata przy usłudze która w zasadzie nie gwarantuje nic jest bardzo kiepskim rozwiązaniem.

O LTE to wystarczająco dużo tutaj już napisałem (dlatego mam tutaj całą rzeszę "przyjaciół" uryniarzy-j.w ...).
seb235 pisze:
Widziałem na YT osoby które są zmuszone korzystać z LTE, opłacanie dwóch abonamentów LTE i jakiegoś internetu "po kablu" aby w razie czego mieć jakiekolwiek połączenia z światem wydaje mi się sporym przerostem formy nad treścią i zdecydowanie zbyt kosztowne. Ja za internet mogę płacić maksymalnie te 70zł/mc.

Przyznasz że jest to chora sytuacja-gdy internet kablowy trzeba podpierać internetem "mobilnym"/bezprzewodowym. Z reguły za względu na bardzo kiepski upload.
kurczakt pisze:
same denne radiowki od januszy biznesu a nerwostrada wyciągała maks 6mbit/s.

Nie rozpędzaj się tak z tym hura optymizmem- na światełku też trafiają się janusze.
lukasz88 pisze:
Ale pisanie "radiówki od januszy biznesu" to urażanie chłopaków którzy mają dobre sieci bezprzewodowe i nie są partaczami, przynajmniej coś chcą osiągnąć w tym kraju. Fakt jest taki że te dotacje nie sa dla każdego. Trzeba mieć ogromną firmę żeby dostać tą kasę i nie wiadomo ile osób się na nich jeszcze nie wyłoży albo po ilu latach nie wpadnie CBŚ jak było ostatnio w Tarnowskich Górach.

Nie neguję że takowi WISP rzeczywiście są-ale ja osobiście mam inne doświadczenia (od 2 lat nie korzystam z internetu od WISP, ale wcześniej przez 10 lat korzystałem z 2 WISP-na początku przez ok 2 lata to był "dramat i żużel" na 2.4GHz, później z 1,5 roku działało fajnie w paśmie 5GHz-do póki WISP nie zaczął kombinować z przechodzeniem na Mikrotika i Nstreme, na szczęście dostał wsparcie z EU i rozbudował sieć światłowodową, przez ostatnie 2 lata z nim to był problem wydajności radia w czystym "a", który się uwidaczniał w godzinach szczytu, a zwłaszcza w nocy, gdy zwiększał ofertę x2, do tego dramatyczny upload 1/10, toteż sprawdzając ofertę 2-go i reklamę że symetryk oraz sieć w "an" skusiłem się na kolejne 2 lata-zaiste radio pracowało bardzo fajnie, niestety dostawca nie miał łącza i w szczycie ciężko było osiągnąć 50% oferty z umowy, jak się zwracało uwagę że to nie jest OK, to odpowiedź była że oferta jest do). Porównując LTE do WISP, to zupełny blamaż WISP, a w dodatku LTE połowę tańsze, z lepiej wykonaną usługą dodatkową publicznego IP.
Orin pisze:

Nie zaciemniajmy niepotrzebnie-są miejsca gdzie rzeczywiście problemem jest dostępność wolnych kanałów w 5GHz i inne zakłócenia np. w dużych aglomeracjach, lecz reguła jest zupełnie inna-brak wystarczającego pasma dla użytkowników, zbyt duża liczba klientów na AP, źle dobrany sprzęt...

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Używam 5GHz do dosyłu do małych kamieniczek 4-8 lokali (2-4 klientów) na czas dostrugania szkła
Pracuję w Krakowie i pomimo ogromnego zasyfienia na 5GHz mam jeszcze trochę dosyłów
nie powiem że jest łatwo ale mając poustawiane testery i powiadomienia o np wzroście pingu jestem w stanie zareagować i zrobić korektę
inna sprawa że w żadnej lokalizacji z dosyłem na 5 nie mam pojedynczej linii tylko minimum 2 z różnych lokalizacji więc na czas grzebania mogę przełączyć na inną linię a na tej się bawić
kolejna rzecz to nawet nie próbuję stawiać linków na odległości większe niż 1,2km bo na dzień dzisiejszy na np 2km stabilna transmisja nie przekracza 15-20Mbps
i jeszcze jedno jak mam stabilny dosył 40 (w testach 60-70) to nie sprzedaje tam więcej niż 20 pojedynczemu userowi

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

hub_lan pisze:
Używam 5GHz do dosyłu do małych kamieniczek 4-8 lokali (2-4 klientów) na czas dostrugania szkła
Pracuję w Krakowie i pomimo ogromnego zasyfienia na 5GHz mam jeszcze trochę dosyłów
nie powiem że jest łatwo ale mając poustawiane testery i powiadomienia o np wzroście pingu jestem w stanie zareagować i zrobić korektę
inna sprawa że w żadnej lokalizacji z dosyłem na 5 nie mam pojedynczej linii tylko minimum 2 z różnych lokalizacji więc na czas grzebania mogę przełączyć na inną linię a na tej się bawić
kolejna rzecz to nawet nie próbuję stawiać linków na odległości większe niż 1,2km bo na dzień dzisiejszy na np 2km stabilna transmisja nie przekracza 15-20Mbps
i jeszcze jedno jak mam stabilny dosył 40 (w testach 60-70) to nie sprzedaje tam więcej niż 20 pojedynczemu userowi

Hłe hłe.
Kiedyś jak wchodziło N to na Mietku z kolegą wydłubaliśmy na wsi 150Mb na atomach i Jurkach. Przenieśliśmy ten link do Krakowa i szło w porywach 20 Mb, nieważne jaki kanał. A to było parę lat temu.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

kensai pisze:
Hłe hłe.
Kiedyś jak wchodziło N to na Mietku z kolegą wydłubaliśmy na wsi 150Mb na atomach i Jurkach. Przenieśliśmy ten link do Krakowa i szło w porywach 20 Mb, nieważne jaki kanał. A to było parę lat temu.

kiedyś nie było 10 ruterków wifi ac z antenami po 5 dB w każdym budynku ja nadajesz/odbierasz
a na wprost masz ścianę takiego budynku to poziomy szumów są absurdalne i nawet mocno kierunkowe anteny nic nie dają bo one też z bliskiej odległości łapią ten syf z boku

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Panowie póki co założyłem internet radiowy od dostawcy lokalnego i jest zdumiony jakością łącza. Prędkość 12/2,5 za 60 zł / mc. Pingi w speedtest <10 (często 3,5), a w grach BF4 i CS:GO jak testowałem to <30, a często <10.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Dostęp hurtowy do sieci POPC (BSA, LLU, włókno, kanalizacja, podbudowa słupowa, wieże i maszty).

Ponizej link do rekomendowanych przez Prezesa UKE zasad dostępu
http://www.uke.gov.pl/akt/zasady-dostep ... ch,60.html

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

pff opłaty za kanalizację droższe niż w Orange

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Dla zainteresowanych poniżej link do informacji o warsztatach
http://www.uke.gov.pl/akt/zapraszamy-na ... pc,76.html

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Ponizej informacja nt. pożyczki szerokopasmowej płynnościowej Alior Banku

"Pożyczka szerokopasmowa płynnościowa stanowi formę finansowania obrotowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Oprocentowanie pożyczki w skali roku może wynieść nawet 2,2 proc.

Prowizja 2 proc.

Kwota do 1 mln zł.

Okres spłaty 5 lat."
https://www.aliorbank.pl/przedsiebiorst ... ciowa.html

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Taaaa.... Starałem się. 3x rządali za każdym razem coraz więcej dokumentów i zabezpieczeń. Masa dokumentacji. Prześwietlenie gorzej jak rentgen. Nie raz w historii brałem kredyty. Tutaj przeszli chyba samych siebie. Przecież większą część wykładał BGK. ...W końcu dałem sobie spokój . Szkoda mojego czasu.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

ktx pisze:
Taaaa.... Starałem się. 3x rządali za każdym razem coraz więcej dokumentów i zabezpieczeń. Masa dokumentacji. Prześwietlenie gorzej jak rentgen. Nie raz w historii brałem kredyty. Tutaj przeszli chyba samych siebie. Przecież większą część wykładał BGK. ...W końcu dałem sobie spokój . Szkoda mojego czasu.

Miałem to samo,
ciężko dostać tą pożyczkę jeszcze ludzie w Aliorze jacyś niekompetentni bo albo się nie dało dodzwonić albo trzeba było dzwonić z innego numeru, bo zapominają. Minęły cztery miesiące a ja nie wiedziałem czy dostane czy nie dostane. Po 4 miesiącach bo długo się nie odzywali zadzwoniłem i pytam jak z tym a oni że jeszcze potrzebują ode mnie biznesplan i wtedy odpuściłem chociaż jeszcze nawet napisałem go tylko nie mogłem zrobić analizy finansowej bo nikt z Aliora nie mógł mi powiedzieć jak będzie wyglądał harmonogram spłat. Nie polecam.
Ja też odpuściłem - szkoda czasu zająłem się budowa za gotówkę.. ile zrobię to zrobię..

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Alior to porażka, nikt tam nie wiedział jak ugryźć temat bo zabezpieczenie na wybudowanej sieci to dla nich abstrakcja więc standardowo pracownicy ze strachu woleli albo piętrzyć przeszkody albo wydłużać czas rozpatrywania wniosku tak by klient sam zrezygnował. Brak zrozumienia jak działa nasz biznes spowodował że jest jak jest czyli chyba w całym kraju tylko jedna firma dostała taki kredyt

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Jak tam u was sieci w szkołach z popc? W mazowieckim pełną parą montują szafki w szkołach nie zważając na nic. Twierdząc że mają taki projekt. Albo szafka na wysokości podłogi pod parapetem, albo postawili przed frontem naszej, tak, że nawet drzwi do połowy nie otworzysz.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

kamikaze pisze:
Alior to porażka, nikt tam nie wiedział jak ugryźć temat bo zabezpieczenie na wybudowanej sieci to dla nich abstrakcja więc standardowo pracownicy ze strachu woleli albo piętrzyć przeszkody albo wydłużać czas rozpatrywania wniosku tak by klient sam zrezygnował. Brak zrozumienia jak działa nasz biznes spowodował że jest jak jest czyli chyba w całym kraju tylko jedna firma dostała taki kredyt

A jest gdzieś indziej możliwość otrzymania takiego kredytu z tych środków i na takich warunkach poza Aliorem? Bo tam tylko zmarnowałem swój czas.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

pożyczkę szerokopasmową obsługuje tylko alior

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

lukasz88 pisze:
kamikaze pisze:

A jest gdzieś indziej możliwość otrzymania takiego kredytu z tych środków i na takich warunkach poza Aliorem? Bo tam tylko zmarnowałem swój czas.

TISE
https://tise.pl/offers/pozyczka-szerokopasmowa/
Orin pisze:
pożyczkę szerokopasmową obsługuje tylko alior

Na pewno?
https://www.bgk.pl/files/public/Pliki/b ... E_2017.pdf

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3942 Następna