Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 133 34 35 36 37 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

broken pisze:
U mnie zniknęło trochę dziwnych lokalizacji oraz pojawiły się pojedyncze adresy... na końcach ulic. Dziwne rzeczy normalnie.

czemu dziwne - ktoś zadeklarował że ze środków własnych opierdzieli całą ulicę tylko do tych na końcu nie będzie szedł bo się nie opłaca.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

broken pisze:
U mnie zniknęło trochę dziwnych lokalizacji oraz pojawiły się pojedyncze adresy... na końcach ulic. Dziwne rzeczy normalnie.

no wiesz jak jest adres na końcu ulicy to trzeba wybudować całą ulicę.... a dobrze wiedzą że 99% budynków ma już net i że wskazanie na te budynki spowoduje smród...

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Ja widzę tutaj celowe działanie również - bo przeanalizowałem i poznikały naprawdę ciężkie lokalizacje.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

broken pisze:
Ja widzę tutaj celowe działanie również - bo przeanalizowałem i poznikały naprawdę ciężkie lokalizacje.

Z tego jak analizowałem moją wies w zachodnim warszawkim, to ciężka lokalizacja dla Orange to wszystko gdzie obecnie nie maja kabla miedzianego.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Gdzie teraz można sprawdzić te białe plamy? i co wypadło?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/ ... nkurs.xlsx

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Do kiedy mając czas na realizację projektów POPC 1.1 konkurs 2 ?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

hub_lan pisze:
(...)
no wiesz jak jest adres na końcu ulicy to trzeba wybudować całą ulicę.... a dobrze wiedzą że 99% budynków ma już net i że wskazanie na te budynki spowoduje smród...

oj tam oj tam. moja konkurencja która wzięła dotacje z POPC właśnie robi takie "białe plameczki", czyli ciągną kilka kilometrów światła by podłączyć 1 dom... póki co nie chcieli słuchać że to się nie spina, ale to ich problem i zmartwienie jak będą później płacić za słupy i pustą magistralę. ja przynajmniej nie mam sraczki że nie spłacę kredytu na wkład własny (iluś tam baniek) bo tego kredytu nie mam, a oni są bezpośrednio zagrożeni, chociażby kolejną dotacją (na kilku terenach będą wisieć wkrótce 3 kable z dotacji: POIG 8.4, POPC 1 nabór, POPC 3 nabór...) nie mówiąc już o moim kablu który też wisi.... firma z Tarnowskich Gór już popłynęła, teraz czekam spokojnie na kolejnych, a w okolicy jest kilka mocno "rokujących" by o nich usłyszeć.

W każdym bądź razie chłopaki, nie łamcie się. Jak wejdzie na Wasz teren dwóch operatorów z kasą POPC to tylko się cieszyć. Rynek jest nasycony, a kto ma klientów ? Przecież ISP :) A co się dzieje gdy towar (klientów) chce kupić kupić więcej niż jedna firma? Ano ceny idą do góry :rotfl: Więc dopiero teraz można na spokojnie się zastanowić nad ew. sprzedażą jak wam ten sport zbrzydnie.

A sieci (np z POPC1 do POPC3) nie sprzedadzą jedna firmie drugiej, bo to: mega wałek, nie można wydać kasy unijnej na coś co już raz było z unii finansowane, a poza tym jeszcze na sieci będą wisieć wskaźniki okresu trwałości :) Więc płacący klient będzie bardzo mocno w cenie.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

aras785 pisze:
Do kiedy mając czas na realizację projektów POPC 1.1 konkurs 2 ?

Do lipca 2020 roku.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Karas pisze:
Gdzie teraz można sprawdzić te białe plamy? i co wypadło?

Żeby stwierdzić które plamy wypadły, trzeba się cofnąć 3 lata wstecz.Wtedy to były faktyczne białe plamy.Tego pliku na stronie cppc już nie ma.Obecne konkursy w większości, mają na celu modernizację swoich sieci. Wyjątkiem jest Gmina Sulęcin.Tam rzeczywiści najbardziej oddalone posesje zyskały światło.Co ciekawe, obłożenie światłem wynosi 65%.Bywam tam i widziałęm.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Na mapie zaznaczyłem 3 punkty które zostaną obok mnie podłączone. Myślicie, że osiedla obok zostaną również podłączone? Wiadomo kto będzie przyłącza do tych 3 punktów?

Załączniki:
ss.jpg
ss.jpg [ 142.14 KiB | Przejrzano 1494 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Zobacz tutaj https://bazakonkurencyjnosci.gov.pl/publication/list/ Właśnie kończy się wybór firm, które będą działać w tym temacie w danym obszarze. Jeżeli się nie mylę to kolejność jest taka: Zbieranie deklaracji i wybór wykonawcy, dział projektowy i pozwolenia, roboty budowlane i przyłączenia.Nie wiem ile dany etap trwa.Ale myślę, że najwięcej czasu zajmuje jeb... papierologia, urzędasy i pozwolenia.Pierwszy konkurs został ogłoszony prawie 2 lata temu, a w tym miesiącu w jednej z gmin z tego właśnie projektu wbili pierwszy szpadel, a roboty z pierwszego mają się zakończyć do 30 sierpnia 2018! Czyli prace budowlane niecały rok, a papierologia 2 lata :P

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Cześć.

Jako Kowalski mogę jakoś złożyć wniosek o to by zostać podłączony do światłowodu? (inny konkurs?)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

aras785 pisze:
Cześć.

Jako Kowalski mogę jakoś złożyć wniosek o to by zostać podłączony do światłowodu? (inny konkurs?)

Nie. Możesz jedynie napisać że nie masz :)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

green3d pisze:
aras785 pisze:
Cześć.

Nie. Możesz jedynie napisać że nie masz :)

A podeślesz link z informacją gdzie i jak należy to napisać? :) Dziękuje

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

W II konkursie na obszarze 3.3.26.53b (sandomiersko-jędzrzejowski) podpisano umowę z Nashford Investments Sp z o.o.

Teraz ten obszar znów jest brany pod uwagę.

Dlaczego tak się stało?

Czy to Netia go wzięła i zrezygnowała?

Tu ten obszar nie jest wymieniany: https://www.telko.in/netia-calkowicie-rezygnuje-z-popc

Tu doczytałem, że to spółka powiązana z Nokią: https://www.telko.in/drugi-konkurs-1-1-popc-zakonczony-2-mld-zl-na-budowe-sieci-w-58-obszarach

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Kolejne tygodnie obsuwy.Zapewne będzie nowy przetarg we wszystkich rejonach wygranych przez Orange.Nie wybrano żadnej firmy do budowy sieci.

Informacja o wybranym wykonawcy
Nierozstrzygnięte – Inne
Opis
Orange Polska S.A. działając na podstawie § 15 pkt c, Regulaminu udzielania zamówień przez Orange Polska S.A. dotyczącego projektów realizowanych w ramach POPC na lata 2014–2020, stanowiącego załącznik do uchwały Zarządu Orange Polska S.A. nr 46/0/17 z dnia 16.08.2017r. uprzejmie informuje o unieważnieniu niniejszego postępowania.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Warsztaty - III nabór POPC

Warszawa 12-13 grudnia
https://cppc.gov.pl/warsztaty-dla-poten ... -1-1-popc/

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

DonGemolo pisze:
Kolejne tygodnie obsuwy.Zapewne będzie nowy przetarg we wszystkich rejonach wygranych przez Orange.Nie wybrano żadnej firmy do budowy sieci.

Informacja o wybranym wykonawcy
Nierozstrzygnięte – Inne
Opis
Orange Polska S.A. działając na podstawie § 15 pkt c, Regulaminu udzielania zamówień przez Orange Polska S.A. dotyczącego projektów realizowanych w ramach POPC na lata 2014–2020, stanowiącego załącznik do uchwały Zarządu Orange Polska S.A. nr 46/0/17 z dnia 16.08.2017r. uprzejmie informuje o unieważnieniu niniejszego postępowania.

Mogli więcej na większe obszary i częściej robić kolejne konkursy POPC - przecież liczba rąk do pracy jest skończona a ławka pracowników wykwalifikowanych jeszcze krótsza do tego dodajmy rekordowo niskie bezrobocie i mocny trend wzrostu płac i na koniec okaże się że co poniektórzy beneficjeci o mniejszej sile przetargowej będą mieli problem z wyłonieniem odpowiedniego wykonawcy bo Ci co się na tym znają zaczną się cenić bardziej bo i ofert pracy więcej a Ci co wyrosną nagle bo jest kasa do wzięcia mogą nie podołać zadaniu. Bo nie czarujmy się żaden telekom nie posiada odpowiednich zasobów własnych by podołać własnymi siłami

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Tak jak już kiedyś pisałem każda interwencja Państwa zaburza naturalną równowagę na rynku. Dzisiaj pracy jest za dużo, a za 2-3 lata ludzi do pracy będzie za dużo. Zamiast naturalnej stopniowej rozbudowy infrastruktury wybrano sytuację, w której dzisiaj będzie się przepłacało za wykonanie sieci, ludzie będą się zarzynać po kilkanaście godzin dziennie, a Orange będzie tylko naliczać kary umowne za spóźnienia, a za jakiś czas ci ludzie będą musieli szukać innej pracy.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Dlatego jest teraz czas dla lokalnych ISP.3 lata zajmie Orange wykonanie każdego projektu.Mój powiat jest kompletnie pozbawiony przyłączy kablowych.Tutaj nie ma żadnej konkurencji, a są ogromne skupiska domów.Do tego w każdej gminie jest położona sieć szkieletowa z punktami dostępowymi.Ale żadnych lokalnych ISP nie ma.W samym mieście jest tylko Orange i Multimedia.Z mniejszych ISp jest Provector - bardzo dobra i solidna firma od której mam radio.Zapotrzebowanie na światłowód jest duże, tylko trzeba zrobić gminny wywiad i pozbierać deklaracje.Jak ludzie słyszą Orange, to nie mają zaufania. Proszę zobaczyć Rejon Gorzów Wlkp https://www.epix.net.pl/o-epix/mapa-uczestnikow-epix/

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

DonGemolo pisze:
Dlatego jest teraz czas dla lokalnych ISP.3 lata zajmie Orange wykonanie każdego projektu.Mój powiat jest kompletnie pozbawiony przyłączy kablowych.Tutaj nie ma żadnej konkurencji, a są ogromne skupiska domów.Do tego w każdej gminie jest położona sieć szkieletowa z punktami dostępowymi.Ale żadnych lokalnych ISP nie ma.W samym mieście jest tylko Orange i Multimedia.Z mniejszych ISp jest Provector - bardzo dobra i solidna firma od której mam radio.Zapotrzebowanie na światłowód jest duże, tylko trzeba zrobić gminny wywiad i pozbierać deklaracje.Jak ludzie słyszą Orange, to nie mają zaufania. Proszę zobaczyć Rejon Gorzów Wlkp https://www.epix.net.pl/o-epix/mapa-uczestnikow-epix/

Zapotrzebowanie na FTTH jest iluzoryczne, nikt obecnie gaci nie ściąga przez szyję na hasło FTTH poza jednostkowymi przypadkami. U nas tam gdzie radio zastępujemy światłem niektórych musimy normalnie zmuszać do wymiany bo im radio wystarczy, a żeby ktoś brał jakieś wysokie pakiety to zapomnij, zazwyczaj najniższy a wielu woli wziąć 10 Mb na umowie przewidzianej dla radia bo jest taniej niż 10 zł droższe 120 Mb - a instalacja i tak idzie po świetle. Idąc Twoim tokiem myślenia jak zakończą się wszelkie projekty POPC to taki CP będzie mógł zawijać interes bo tam gdzie teraz królują ze swoim LTE i DTH czyli na wiochach za chwilę pojawi się GPON z IPTV i skoro jest takie parcie na tą technologię to wyprze ona w mgnieniu oka to co oferuje CP a dam sobie obie ręce uciąć że tak się nie stanie. A co do deklaracji to temat wałkowany wielokrotnie szał macicy jest jak jedna czwarta deklaracji doprowadzi do rzeczywistej umowy reszta to czcze gadanie. Obawiam się że wielu beneficjentów POPC może zostać na koniec z pustymi sieciami które generują znaczne koszty operacyjne bo za dzierżawy słupów czy opląty dla gmin czy RRSów niestety trzeba bulić, wyjątkiem jest Orange które pewnie 80% zrobi po swojej infrastrukturze i dla nich POPC skrojone jest na miarę i wpisuje się w strategie rollout'u sieci miedzianej na światło

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

kamikaze pisze:
Mogli więcej na większe obszary i częściej robić kolejne konkursy POPC - przecież liczba rąk do pracy jest skończona a ławka pracowników wykwalifikowanych jeszcze krótsza do tego dodajmy rekordowo niskie bezrobocie i mocny trend wzrostu płac i na koniec okaże się że co poniektórzy beneficjeci o mniejszej sile przetargowej będą mieli problem z wyłonieniem odpowiedniego wykonawcy bo Ci co się na tym znają zaczną się cenić bardziej bo i ofert pracy więcej a Ci co wyrosną nagle bo jest kasa do wzięcia mogą nie podołać zadaniu. Bo nie czarujmy się żaden telekom nie posiada odpowiednich zasobów własnych by podołać własnymi siłami

Jest wreszcie normalna sytuacja, poziom bezrobocia na cywilizowanym poziomie, zaczynają działać reguły rynku (skończył się masowy wyzysk...). Dla telekomów to dużo trudniejsza sytuacja, działając bez własnych zasobów i licząc na usługi wynajętych firm które działając w innych realiach nie mogą sobie już pozwolić na przerzucanie kosztów na pracownika-płacąc głodowe stawki (tutaj najbardziej "trafionym" jest Orange, któremu lawinowo rosną koszty utrzymania sieci stacjonarnej...).
baroo pisze:
ludzie będą się zarzynać po kilkanaście godzin dziennie, a Orange będzie tylko naliczać kary umowne za spóźnienia, a za jakiś czas ci ludzie będą musieli szukać innej pracy.

To nie "pospolite ruszenie", startując do przetargu trzeba się liczyć ze swoimi możliwościami (tak tj. przy kontraktach, że trzeba się wywiązywać z terminów-bo jak nie to się płaci kary umowne...).
kamikaze pisze:
Zapotrzebowanie na FTTH jest iluzoryczne, nikt obecnie gaci nie ściąga przez szyję na hasło FTTH poza jednostkowymi przypadkami. U nas tam gdzie radio zastępujemy światłem niektórych musimy normalnie zmuszać do wymiany bo im radio wystarczy, a żeby ktoś brał jakieś wysokie pakiety to zapomnij, zazwyczaj najniższy a wielu woli wziąć 10 Mb na umowie przewidzianej dla radia bo jest taniej niż 10 zł droższe 120 Mb - a instalacja i tak idzie po świetle. Idąc Twoim tokiem myślenia jak zakończą się wszelkie projekty POPC to taki CP będzie mógł zawijać interes bo tam gdzie teraz królują ze swoim LTE i DTH czyli na wiochach za chwilę pojawi się GPON z IPTV i skoro jest takie parcie na tą technologię to wyprze ona w mgnieniu oka to co oferuje CP a dam sobie obie ręce uciąć że tak się nie stanie. A co do deklaracji to temat wałkowany wielokrotnie szał macicy jest jak jedna czwarta deklaracji doprowadzi do rzeczywistej umowy reszta to czcze gadanie. Obawiam się że wielu beneficjentów POPC może zostać na koniec z pustymi sieciami które generują znaczne koszty operacyjne bo za dzierżawy słupów czy opląty dla gmin czy RRSów niestety trzeba bulić, wyjątkiem jest Orange które pewnie 80% zrobi po swojej infrastrukturze i dla nich POPC skrojone jest na miarę i wpisuje się w strategie rollout'u sieci miedzianej na światło

"Piekło zamarzło"-drugi raz muszę dopisać +1...

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

kamikaze pisze:

ale czy to nie jest tak że dzisiaj to może jeszcze jest zapotrzebowanie iluzoryczne ale za 5 lat będzie przegrany ten kto nie ma swiatla ?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

krzysztof24 pisze:
kamikaze pisze:

ale czy to nie jest tak że dzisiaj to może jeszcze jest zapotrzebowanie iluzoryczne ale za 5 lat będzie przegrany ten kto nie ma swiatla ?

tylko skąd wziąć na to kasę?.. zeby zrobić cale miasto, po to jest dotacja (bo jest to nie opłacalne) wiec jest dotowane

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 133 34 35 36 37 Następna