Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 132 33 34 35 3642 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Idę na to spotkanie.
Budowa sieci światłowodowej
"Orange Polska zaprasza na spotkanie dotyczące budowy sieci światłowodowej, które odbędzie się 9 listopada 2017 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Deszczno.
Podczas spotkania zostaną omówione między innymi następujące tematy: zakres planowanej inwestycji, warunki jakie trzeba spełnić aby mieć wykonane przyłącze do budynku oraz realizacja sieci światłowodowej do szkół."

Białą plamą już nie jestem, a jeszcze rok temu byłem.Nie mam pojęcia dlaczego.W adresacji do podłączenia, figurują ludzie do których od słupów leci miedź. Oni są białymi plamami, a ja nie mam kabla.Mam radio 30mb.
Mam wiele pytań, zarówno do gminnych włodarzy, jak i operatora.Fundusze unijne rozdziela uke cppc, i to oni odpowiadają za to, czy się ich robi w ch{}ja, czy nie. Jeżeli sobie na to pozwalają, to jest to zwykła defraudacja kasy.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

to że masz miedź do domu, to nie jest jednoznaczne z tym, że możesz tam dosłać 30mbit. Chyba że znasz klientów, którzy mają podpisane takie umowy, to może wtedy coś ugrasz.
Orange chcąc wyłudzić kasę mogło zaraportować (byćmoże słusznie) że nie jest w stanie świadczyć tam usługi pow. 10mbit.
Prędkości uzyskane przez radiodostęp nie są brane pod uwagę.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

krasnoludek pisze:
to że masz miedź do domu, to nie jest jednoznaczne z tym, że możesz tam dosłać 30mbit. Chyba że znasz klientów, którzy mają podpisane takie umowy, to może wtedy coś ugrasz.
Orange chcąc wyłudzić kasę mogło zaraportować (byćmoże słusznie) że nie jest w stanie świadczyć tam usługi pow. 10mbit.
Prędkości uzyskane przez radiodostęp nie są brane pod uwagę.

Ci ludzie mogą osiągnąć max 10mb. Szumy i tłumienia są takie, że zrywa net po kilkanaście razy dziennie.Orange może sobie raportować co chce.Ale ten raport, powinien być badany przez ludzi, którzy te projekty nadzorują.Idzie miedź po słupach, czyli infrastruktura jest!.Chcesz zastąpić to światłem? Bardzo proszę, ale bez dofinansowania.Mieszkasz w czarnej dupie?. 95% dofinansowania na Twój punkt.I tak to powinno wyglądać. To się nazywa wtedy likwidacja białych plam.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

to jest problem braku prawdziwej weryfikacji zarówno białych plam - to była jakaś szopka
jak i faktycznych planów inwestycyjnych - tu nawet tego nie nazwę bo cisną mi się na klawiaturę same nie cenzuralne określenia

a przede wszystkim wykonania gdzie notorycznie było
- kupowanie klientów od innych sieci
- oferty rok za 1 pln i przyłączenie za 1 pln
- wałki na f-rach zakupowych i podwykonawczych

a tego już praktycznie nikt nie sprawdzał podobnie jak nikt nie sprawdzał czy sieć zgodnie z zasadami dotacji przygotowana jest do udostępniania infrastruktury innym podmiotom na sensownych warunkach

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

skoro są przesłuchy i tłumienia, to infrastrukturę trzeba wymienić.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

krasnoludek pisze:
skoro są przesłuchy i tłumienia, to infrastrukturę trzeba wymienić.

To niech wymieniają, ale bez dotacji.Jak kable miedziane wieszała TP, to miała dotacje? Gigantyczne zyski roczne.
Dlaczego Ty nie możesz się umówić z Marszałkiem Województwa i powiedzieć, że chcesz kochaj wszystkie gminy światłem i żeby Ci w tym pomógł.Zwolnił z opłat drogowych, załatwił pozwolenia i pogadał z obywatelem. A taki Prezes Orange z Urzędem, organizują wielkie medialne spotkanie.On jest Pan, a Ty zwykłym wyrobnikiem (bez urazy proszę, to jest tylko przykład "jak Jest").Kike powinno uderzyć w Waszym imieniu, bo w konsolidacji i ponad podziałami można coś osiągnąć i kawałek z tego tortu łapczywie wpierd...ć.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Absolutnie nie bronię orange, wydaje mi się tylko że próbuję patrzyć na to z dystansem.
Jeśli byłbym graczem który byłby w stanie opierniczyć wszystkie gminy światłem, to byćmoże miałbym szansę porozmawiać z marszałkiem (tego się nigdy niedowiemy). Obecnie nie mam o czym z nim rozmawiać.
Generalnie w popc teoretycznie chodzi o to, żeby podłączać klientów w technologii umożliwiającej jakąśtam prędkość. Skoro orange nieposiada takiej infrastruktury, to jak najbardziej się na to łapie. O ile się nie mylę, w warunki otrzymania wsparcia wymagają aby wykonawca posiadał jakiś tam % wartości programu, natomiast nie wspominają nic, że jak kogoś stać na całość, to niemoże ubiegać się o wsparcie...
Jak już kilka razy pisałem, wszystkie dotacje powodują jedynie to, że bogaci się wzbogacą i wyprą mniejszych, ponieważ za zaoszczędzone pieniądze zrobią kompletnie nierynkowe ceny (no może ostatnia część zdania akurat orange niedotyczy)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Usuwają białę plamy, a okazyjnie remontują za kasę unijną swoją starą infra?.Mniejsza z tym. Też byś tak chciał?. To jest tak, buduję do swojej posesji kanalizę z dofinansowaniem, ale przy-okazji podczepię pod to kibel, umywalkę i wannę ;)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

DonGemolo pisze:
Usuwają białę plamy, a okazyjnie remontują za kasę unijną swoją starą infra?.Mniejsza z tym. Też byś tak chciał?. To jest tak, buduję do swojej posesji kanalizę z dofinansowaniem, ale przy-okazji podczepię pod to kibel, umywalkę i wannę ;)

Niestety wszyscy wiemy jak to wygląda i wylewanie smutków na forum nic nie pomoże. Sam jestem w sytuacji w której firma która podpisała umowę z POPC na budowę światła będzie to robić w miejscu gdzie światło już jest bo w tym roku zrobiłem. Trzeba zdążyć zrobić jak najwięcej przed nimi i tyle, a potem utrzymać klienta. Jak chcesz walczyć z POPC i dużymi to musisz zacząć współpracę z mniejszymi.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Skarzcie tę decyzję do sądu. Chyba na Podkarpaciu jakiś operator zaskarżył i spoko
To że białek plamy są z konsultacji z przed paru lat to nie wasz problem a nie można budować sieci za publiczne pieniądze tam gdzie już sa

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

https://www.telko.in/sojusze-i-boje-podkarpackich-isp

a ogólnie to urzędnicy tak się przestraszyli, że voicenet dalej ma dofinansowanie, a dodatkowo uważają że operatorzy działają w złej wierze i do sądu chcą iść.
Wg nich powinni odpuścić i nic nie budować bo przecież dofinansowanie dali jednej firmie, dodatkowo urząd marszałkowski jak to na spotkaniu operatorów z voicenetem powiedzieli "Marzy im się taki jeden duży operator który będzie świadczył usługi w całym województwie" taka inea tyle że na podkarpaciu.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

a co się dziwisz przecież urzędasom byłoby najłatwiej jak by mieli max 2 operatorów stacjonarnych i max 2 komórkowych przy czy mogły by być to te same 2 firmy

i żeby komórkowcy mieli max 3 oferty
- socjalną za 20 pln
- full wypas za 100 pln
- biznes za 200 pln

a stacjonarni
- socjalną NET 100M + tel stacj + TV za 30 pln
- full wypas NET 1G + tel stacj + TV za 300 pln
- biznes 500M + tel stacj za 1k pln

i robią wszystko co mogą żeby do takiego stanu dojść
bo wtedy nie mieli by żadnego zajęcia i w spokoju mogli by sobie kasować co miesiąc wypłatę

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Prawdopodobnie tym miesiącu ogłoszą trzeci konkurs: http://www.telko.in/853-mln-zl-wiecej-na-budowe-sieci-w-popc,0

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

glitzy pisze:
Prawdopodobnie tym miesiącu ogłoszą trzeci konkurs: http://www.telko.in/853-mln-zl-wiecej-na-budowe-sieci-w-popc,0

taaa super genialnie ...
jeszcze nie wiadomo co zostanie dokładnie zbudowane w pierwszym i drugim a oni już wiedzą gdzie będzie konieczna interwencja w trzecim - no normalnie jasnowidze pie.....na ich mać

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

hub_lan pisze:
glitzy pisze:

taaa super genialnie ...
jeszcze nie wiadomo co zostanie dokładnie zbudowane w pierwszym i drugim a oni już wiedzą gdzie będzie konieczna interwencja w trzecim - no normalnie jasnowidze pie.....na ich mać

A zapowiadają już nawet druga turę trzeciego konkursu, i do tego dostali górkę kasy więc mogą zakontraktować więcej niż budżet bo zapewne nie wszystko uda się wydać a górka jest na wypadek jak by beneficjenci jednak wydali wszystko co zakontraktowali to górka to pokryje, więc parcie na wydanie kasy jest ogromne

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

kamikaze pisze:
A zapowiadają już nawet druga turę trzeciego konkursu, i do tego dostali górkę kasy więc mogą zakontraktować więcej niż budżet bo zapewne nie wszystko uda się wydać a górka jest na wypadek jak by beneficjenci jednak wydali wszystko co zakontraktowali to górka to pokryje, więc parcie na wydanie kasy jest ogromne

i tak właśnie wyglądają dotacje - jak najszybciej kochaj kasę nie ważne czy z sensem czy nie bo inaczej przepadnie
jeśli tak do tego podchodzą urzędasy to co się dziwić że potem nie idzie się doszukać tych sieci które miały być wybudowane z tych dotacji jest natomiast dużo f-r na rzeczy i usługi które nigdy nie zostały dostarczone/wykonane

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Powtarzam po raz setny w dotacjach nie chodzi by cokolwiek wybudować ale by budować i to najważniejsze budować maksymalnie drogo a najdroższe mają by przede wszystkim usługi bo to zawsze trudu wycenić

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

DonGemolo pisze:
Idę na to spotkanie.
Budowa sieci światłowodowej
"Orange Polska zaprasza na spotkanie dotyczące budowy sieci światłowodowej, które odbędzie się 9 listopada 2017 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Deszczno.
Podczas spotkania zostaną omówione między innymi następujące tematy: zakres planowanej inwestycji, warunki jakie trzeba spełnić aby mieć wykonane przyłącze do budynku oraz realizacja sieci światłowodowej do szkół."

Białą plamą już nie jestem, a jeszcze rok temu byłem.Nie mam pojęcia dlaczego.W adresacji do podłączenia, figurują ludzie do których od słupów leci miedź. Oni są białymi plamami, a ja nie mam kabla.Mam radio 30mb.
Mam wiele pytań, zarówno do gminnych włodarzy, jak i operatora.Fundusze unijne rozdziela uke cppc, i to oni odpowiadają za to, czy się ich robi w ch{}ja, czy nie. Jeżeli sobie na to pozwalają, to jest to zwykła defraudacja kasy.

Byłem!. I jest jak się spodziewałem.Inventaryzacja białych plam, to zwykła fikcja.Zadałem wiele pytań niewygodnych.Oni myśleli, że mają wykład przed wsiowym motłochem.Pokazali mapkę z miejscami adresowymi do pokrycia.Wszystkie te adresy są tylko tam, gdzie Orange ma infrastrukturę teletechniczną ziemną, bądź słupową.Rok temu, ta adresacja wyglądał zupełnie inaczej.Były posesje oddalone o kilkaset metrów od ich infry.Ktoś wyje..bał niewygodne adresy.Zadałem pytanie dlaczego taka sytuacja ma miejsce.To nie Oni, to UKE!.Czyli UKE dba o interesy molochów korpo.Powiedziałem , że jeżeli nie uzyskam podłączenia do ich sieci do połowy roku 2020, to nie będę się żalił żadnym UKE, tylko wystosuję pismo do Komisji Europejskiej, że ich kasa jest defraudowana, podam konkretne przykłady i oprę się na faktach. Ja mam pozbierać dużo userów, żeby im się opłacało?. Przecież na to właśnie jest kasa, bo to ja jestem PRAWDZIWĄ białą plamą, nie mieszkam w zasięgu ich sieci.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Jak się będziesz przymierzał do tego doniesienia to się odezwij podam Ci na tacy kolejne fakty i zrobimy to razem

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Nowy konkursik, kto chętny na hajs?

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

Jaki minimalny obszar tym razem?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Nutsy jak poprzednio, tylko w lubelskim zmniejszyli.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

czyli znowu tylko dla molochów

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

bo w lubelskim nie możesz wejść na słupy :P

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

U mnie zniknęło trochę dziwnych lokalizacji oraz pojawiły się pojedyncze adresy... na końcach ulic. Dziwne rzeczy normalnie.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 132 33 34 35 3642 Następna