Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Ale jakiego pita ?
Przecież oni od przychodu dowalają, a nie od dochodu....

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Przecież przychód też jest w Picie. Myślisz że na gębę ci uwierzą?

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Tak z pit...prosili o niego, ale kara jest liczona z pitu 2013r., a brak raportu był w 2010r., więc powinni raczej brać pod uwagę pit 2011r.
Liczenie kary od przychodu, a nie dochodu to następna głupota.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

bo prawo administracyjne jest dla urzędoli a nie dla nas ;)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

To są ostre jaja dziś miałem od nich telefon że bardzo proszą o odebranie decyzji !! Sprawa za niezłożenie w 2010 deklaracji ! Po 4 Latach !!! Mają mało ludzi i 300 decyzji musiał biedak jeden pracownik wydać i czasu nie mieli i w ogóle nie ich wina ! Jak mnie mega wpienili. W 2010 nie złożyłem deklaracji dostałem pisemko że 3% kary, proszą o pit, wysłałem pita z potwierdzeniem z US i zaległe sprawozdanie. Czekałem, czekałem i cisza, aż dziś telefon po 3 albo 4 latach już nie pamiętam kiedy to było, tu UKE, KPA mamy w dupie, terminy również, teraz chcą pit za 2013 bo UKE może wydać decyzje tylko dotycząca roku poprzedniego to już giga żart.
Zastanawiam się jak z tego się wydostać, jedno awizo już było po drugim niedoręczeniu będzie że doręczono i wtedy nic już nie zrobię. Wybronił się ktoś ? Kilka lat spali a teraz nagle powrót z hibernacji sprawy

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

trza by było Mądrego prawnika przez duże M, co ma obcykane KPA. Ja zaczęłabym od dowiedzenia się kiedy się takie rzeczy przedawniają i nie mają racji bytu po 4 latach na jakieś kary. Gorzej, jak oni mają u siebie coś wewnętrznie poustalane uchwałami, czy decyzjami.. uj wie, wtedy nikt się nie dowie, tylko ichniejszy pracownik.

Jak dla mnie to jest jakaś paranoja urzędnicza... :sciana:

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

cysiekw pisze:
To są ostre jaja dziś miałem od nich telefon że bardzo proszą o odebranie decyzji !! Sprawa za niezłożenie w 2010 deklaracji ! Po 4 Latach !!! Mają mało ludzi i 300 decyzji musiał biedak jeden pracownik wydać i czasu nie mieli i w ogóle nie ich wina ! Jak mnie mega wpienili. W 2010 nie złożyłem deklaracji dostałem pisemko że 3% kary, proszą o pit, wysłałem pita z potwierdzeniem z US i zaległe sprawozdanie. Czekałem, czekałem i cisza, aż dziś telefon po 3 albo 4 latach już nie pamiętam kiedy to było, tu UKE, KPA mamy w dupie, terminy również, teraz chcą pit za 2013 bo UKE może wydać decyzje tylko dotycząca roku poprzedniego to już giga żart.
Zastanawiam się jak z tego się wydostać, jedno awizo już było po drugim niedoręczeniu będzie że doręczono i wtedy nic już nie zrobię. Wybronił się ktoś ? Kilka lat spali a teraz nagle powrót z hibernacji sprawy

Myślę, że już odebrałeś, jeśli to nie była decyzja a tylko jakieś wezwanie np. z art. 10 kpa (zapoznanie się z aktami) to zasuwaj do UKE zapoznać się z aktami i natychmiast (przy zapoznaniu się z aktami) zawnioskuj o dwa tygodnie na przedstawienie swojego stanowiska.

Aby odmówić muszą wydać postanowienie, a to potrwa z dwa miesiące i przechodzisz na przyszły rok. Jeśli nie odmówią to złóż wniosek o przeprowadzenie dowodu z ostatnio złożonych sprawozdań na okoliczność Twojej wzorowej postawy, lub jakiegoś potwierdzenia przesyłki do UKE mniej więcej w tym terminie, gdyż po takim czasie wydaje Ci się, że zrealizowałeś ten obowiązek. No chyba, że wcześniej już się przyznałeś na piśmie, że tego nie zrobiłaś, ale i wtedy mogła sekretarka (A CO) przypomnieć sobie, że wysyłała ten raport i dlatego niech oni szukają Twojej przesyłki.

Tu też aby odmówić muszą wydać postanowienie. jeśli wydadzą decyzję bez tych postanowień to możesz skarżyć decyzję w związku z rażącym naruszeniem kpa (pozbawienie prawa) do wypowiedzenia się lub niedopuszczenie dowodu mogącego mieć istotny wpływ na wysokość wymierzonej kary zgodnie z dyrektywami jej nakładania, Ciebie to kosztuje 100 zł do odwołania ale jest duża szansa, że SOKiK uchyli decyzję, gdyż takie są wyroki innych sądów.

A po pięciu latach to chyba już się przedawni, trzeba to sprawdzić w kpa. Jeśli nie to pociągnij jeszcze trochę: kilka wniosków lub żądań przeprowadzenia dowodu, kilka wyjaśnień etc..

Jeśli masz już decyzję to trzeba przemyśleć czy dostałeś wszystkie pouczenia z art. 73, 10 kpa itp. jeśli nie to skarga.

Jeśli Ty się wpieniasz to nigdy samodzielnie niech i oni trochę się powpieniają.

PS. jeśli zdecydujesz się na odwołanie to pamiętaj aby zrobić zarzut, że przewlekłość postępowania była związana ze stratą z Twojej strony np. masz wyższy przychód, teraz masz straty a wtedy nie maiłeś etc.

Pzdr.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

walcz - jednym słowem
dobrze tu Jurko radzi.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

cysiekw pisze:

Odgrzeje temat, bo mnie dzisiaj ostro zgrzali ;(. Podobnie jak Ty, nie złożyłem raportu za 2010 w terminie. Zamiast do 31 marca 2011, złożyłem go w sierpniu 2011. W grudniu 2011 przysłali prośbę o PIT, a ja z pismem i czynnym żalem, że to pracownik zawalił itp i że bardzo proszę o niewyciąganie konsekwencji, tym bardziej, że złożyłem, ale po terminie. Cisza ... do dzisiaj. W skrócie: potwierdzamy, złożenie po terminie, ale mamy cie w dup... Proszę przesłać PIT. Czy oni tak mogą po 4 latach? za 2014 miałem dużo większe przychody niż za 2010. Czy to tak można? Może ktoś coś doradzić? Ręce opadają i odechciewa się tego biznesu ;(

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

moga wszystko do 5 lat wstecz, z racji tego ze masz obowiazek wszystkie dokumenty 5 lat trzymać

a u mnie finał był taki ze wyraziłem skruchę i dostałem 1000zł do zapłaty :(

patrząc na nowy taryfikator drogowy to można powiedzieć ze PROMOCJA :)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Powiem więcej ten pit co roku trzeba odnawiać tzn. Jeśli ja mam problem za rok 2012i nie zdążyli ukarać mnie w 2013to teraz chcą pit za 2014 . na moje pytanie co w przypadku wzrostu obrotów firmy, pani odparła ze " mam problem". Wyliczenia są pitem za rok poprzedni. I dupa

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

kkulczyk pisze:
Powiem więcej ten pit co roku trzeba odnawiać tzn. Jeśli ja mam problem za rok 2012i nie zdążyli ukarać mnie w 2013to teraz chcą pit za 2014 . na moje pytanie co w przypadku wzrostu obrotów firmy, pani odparła ze " mam problem". Wyliczenia są pitem za rok poprzedni. I dupa

Niestety Pani działa jak robot. W art. 209 Pt jest zapis, że do 3% przychodu za rok poprzedni.
Konia z rzędem co to znaczy za rok poprzedni do zapomnienia czy też do momentu nałożenia kary?
Niestety bardziej niekorzystne jest to drugie rozwiązanie, ale jest zgodne z komentarzami do Pt i zdaje się, z wyrokami SOKIK.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Właśnie wczoraj dostałem pismo informujące o tym, że na pewno ukarany zostanę do 31/12/2015 [WHITE SMILING FACE]. Obiecują mi to. Już nie mogę się doczekać, aż cały się trzęsę.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

kkulczyk pisze:
Właśnie wczoraj dostałem pismo informujące o tym, że na pewno ukarany zostanę do 31/12/2015 [WHITE SMILING FACE]. Obiecują mi to. Już nie mogę się doczekać, aż cały się trzęsę.

ja mam mieć kare do jutra - zgodnie z ich pismem. Tez sie boje ;(

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Nauczycie sie skladac raporty w terminie.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Co ty kolego bredzisz ?
Szaleju się opiłeś czy Ci już tak wtłoczono w pacynę to niewolnictwo że inaczej świata nie potrafisz postrzegać ?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Przyznać się do błędu ze różne sytuacje w rodzinie się dzialy itp it'd. I dostaniesz kare administracyjna.... Ja dostałem 550)zł

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

powerek pisze:
kkulczyk pisze:

ja mam mieć kare do jutra - zgodnie z ich pismem. Tez sie boje ;(

Do jutra.....

Termin może być przekładany nawet kilka razy, spokojnie jeśli uda się wydać decyzję do końca września to i tak będzie sukces.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

Papar pisze:
Co ty kolego bredzisz ?
Szaleju się opiłeś czy Ci już tak wtłoczono w pacynę to niewolnictwo że inaczej świata nie potrafisz postrzegać ?

Akurat nie chodzi o niewolnictwo lecz o szacunek dla własnych ciężko zarobionych monet.
Wydawać coraz więcej za to żeby pokazać, że mogę nie złożyć raportu lub jakiegoś głupiego pisemka, to chyba lekka przesada.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

wino pisze:
Przyznać się do błędu ze różne sytuacje w rodzinie się dzialy itp it'd. I dostaniesz kare administracyjna.... Ja dostałem 550)zł

To skutkuje tylko za pierwszym razem później tolerancja urzędników gwałtownie spada, a wierz mi Oni naprawdę sprawdzają czy wcześniej coś prowadzili.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Jurko pisze:
wino pisze:

To skutkuje tylko za pierwszym razem później tolerancja urzędników gwałtownie spada, a wierz mi Oni naprawdę sprawdzają czy wcześniej coś prowadzili.

No tak recydywa.... To już własną głupota.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Papar pisze:
Co ty kolego bredzisz ?

Ja rozumiem ze kazdy jak mu sie doklada gowno warte obowiazki na glowe, to moze byc obrazony na caly swiat. Natomiast dzialasz w takiej branzy, gdzie wymog jest taki zeby skladac sprawozdania w terminie. Jesli wolisz przeciwstawiac sie systemowi i placic kary to Twoja sprawa. Stac Cie to plac i badz zly na caly swiat, ja wole ta kase w inny sposob wydac, wiec skladam wszystko w terminie. Pretensje mozesz miec tylko do siebie jak nie umiesz dopilnowac 3 terminow.

Natomiast liczenie kary od PRZYCHODU i to z calej dzialalnosci to totalne sku.....nstwo.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

powiem tak.. google kalendarze, srajfony, tablica korkowa nad monitorem, karteczki na monitor, cała kupa aplikacji do peceta, telefonu.., albo zajrzenie na trzepaka po prostu :) tak ta technologia poszła do przodu i możliwości, że nie sposób zapominać o takim czymś :sciana:

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

fio pisze:
powiem tak.. google kalendarze, srajfony, tablica korkowa nad monitorem, karteczki na monitor, cała kupa aplikacji do peceta, telefonu.., albo zajrzenie na trzepaka po prostu :) tak ta technologia poszła do przodu i możliwości, że nie sposób zapominać o takim czymś :sciana:

"Ooo to to tak, o to sie mie wlasnie rozchodzi" :) daje lajka :)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

U mnie termin już 4x przedłużano. W sumie ze 2 lata albo więcej się to ciągnie

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna