Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 123 24 25 26 27 28 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Nie importowałam danych zeszłorocznych, ale zaktualizowałam minisis do najnowszej wersji 5.68, strasznie długo mieli sprawdzanie reguł poprawności (głównie 15) - no i u mnie wyrzuca najwięcej- punkty adresowe poza bazą referencyjną

Tytuł: SIIS
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Panowie , coś się w tym roku zmieniło ? Czy nadal do 31 marca. O Mały włos bym zapomniał.

IRCNET: #mikrotik.pl

Tytuł: Re: SIIS
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

MethOd pisze:
Panowie , coś się w tym roku zmieniło ? Czy nadal do 31 marca. O Mały włos bym zapomniał.

nic się nie zmieniło dalej mamy uprawiać ekshibicjonizm wobec uke który potem dziwnym trafem ląduje u molochów i wykorzystują go dość swobodnie nawet się z tym specjalnie nie kryjąc

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

jak byś zapomniał??? do mnie 2 lub 3 razy już przyszedł mail z przypomnieniem..

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

blond pisze:
Nie importowałam danych zeszłorocznych, ale zaktualizowałam minisis do najnowszej wersji 5.68, strasznie długo mieli sprawdzanie reguł poprawności (głównie 15) - no i u mnie wyrzuca najwięcej- punkty adresowe poza bazą referencyjną

teryt się zmienił więc stąd masz błędy

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Witam , a czy ktoś z Szanownych Kolegów może wie jak pozbyć się błędu w zakładce "usługi świadczone" kod błędu 836 "Zbyt duża liczba klientów na zakończeniu sieci " Teraz max 6 ludków .. powyżej wywala własnie ten błąd . We wcześniejszych postach czytałem że pomaga usuniecie adresu, kodu, nr. budynku , niestety chyba już nie działa ta metoda :sciana:

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

elkojotexxl pisze:
Witam , a czy ktoś z Szanownych Kolegów może wie jak pozbyć się błędu w zakładce "usługi świadczone" kod błędu 836 "Zbyt duża liczba klientów na zakończeniu sieci " Teraz max 6 ludków .. powyżej wywala własnie ten błąd . We wcześniejszych postach czytałem że pomaga usuniecie adresu, kodu, nr. budynku , niestety chyba już nie działa ta metoda :sciana:

Spróbuj podać współrzędne budynku zamiast jego adres.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Podając współrzędne po wcześniejszym usunięciu adresu już przy walidacji wszystko na czerwono rozbłyska .... , usuwając numer porządkowy wszystko się sypie ..

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Brakuje by do tech terytów pododawali nazwiska rodowe i inne badziewia

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

elkojotexxl pisze:

To jest ostrzeżenie a nie błąd :)

a tak w ogóle to pojawia się jeśli uke ma w bazie np 5 lokali a Ty sprzedałeś tam 6 łącz

np jak jest domek jednorodzinny który w gminie (i w uke) figuruje jako jedno lokalowy a mieszkają 2 rodziny i każda ma osobne łącze to będziesz miał taki błąd

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Coś się zmieniło nie wiem czy na lepsze ... zakładka "zakończenia sieci" komunikat "brak agregacji zasięgów sieci dla węzła i technologii" Ktoś ma szklaną kule i coś podpowie ?? Bardzo bym prosił . Z tego co widzę wygląda to tak .. w "zakończenia sieci" dodam numer porządkowy i kod ulicy to znika błąd o którym pisałem , ale pojawia się w zakładce "usługi świadczone" komunikat "Zbyt duża liczba klientów na zakończeniu sieci ".
Po usunięciu numeru porządkowego i ulicy w "zakończenia sieci" znika komunikat "Zbyt duża liczba klientów na zakończeniu sieci " ale mam "brak agregacji zasięgów sieci dla węzła i technologii"

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

elkojotexxl pisze:
Coś się zmieniło nie wiem czy na lepsze ... zakładka "zakończenia sieci" komunikat "brak agregacji zasięgów sieci dla węzła i technologii" Ktoś ma szklaną kule i coś podpowie ?? Bardzo bym prosił . Z tego co widzę wygląda to tak .. w "zakończenia sieci" dodam numer porządkowy i kod ulicy to znika błąd o którym pisałem , ale pojawia się w zakładce "usługi świadczone" komunikat "Zbyt duża liczba klientów na zakończeniu sieci ".
Po usunięciu numeru porządkowego i ulicy w "zakończenia sieci" znika komunikat "Zbyt duża liczba klientów na zakończeniu sieci " ale mam "brak agregacji zasięgów sieci dla węzła i technologii"

masz dwa razy zaraportowany ten sam adres w zakończeniach sieci oraz tym samym dwukrotnie podaną liczbę klientów na tym zakończneiu

stąd komunikat że brak agregacji i za duża liczba klientów na zakończeniu

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Mistrzu :polacmu: , brak komunikatów o błędach ! Ostatnia rzecz co by nie popsuć tego co wymęczyłem (proszę nie trać cierpliwości .. to mała siec sąsiedzka i co roku ja jestem wybierany do pisania raportu , tak na prawdę niewiele z tego rozumiem ) .Teraz żeby to przesłać ..
1.Z programu mini SIIS robię Export poprawnego pliku CSV
2.Loguje sie na stronie https://form.teleinfrastruktura.gov.pl/
3.W zakładce Dane --> Iport , wskazuje na zapisany , poprawny plik CSV i wgrywam do SIIS i jeżeli import danych zakończy się pomyślnie to z zakładki Formularze wybieram Oświadczenia zaznaczam ptaszki według potrzeby i zakończenie przekazywania danych na TAK i teoretycznie miało by być OK ?? , nic nie pokręciłem ??

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

A ja mam inne pytanie: jak poprawnie zgłosić ulicę, na której jest 200 domów, ma się światło od pierwszego doostatniego budynku, a klientów jest np 40... zgłaszacie pozostałe 160 sztuk w SIIS z palca?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Orin pisze:
A ja mam inne pytanie: jak poprawnie zgłosić ulicę, na której jest 200 domów, ma się światło od pierwszego doostatniego budynku, a klientów jest np 40... zgłaszacie pozostałe 160 sztuk w SIIS z palca?

Zgodnie z informacją:

Cytuj:
W celu sprawozdania zasięgu potencjalnego w SIIS w formularzu "Zakończenia sieci i usługi”, jako budynki objęte zasięgiem sieci (adresy budynków) można wykazać budynki, gdzie:

istnieje infrastruktura dostępowa (np. słup, studnia telekomunikacyjna, słupek dostępowy, mufa, mufoprzełącznica przy posesji), przygotowana do niezwłocznego podłączenia zadeklarowanego/zadeklarowanych budynku/budynków, przy czym wspomniana infrastruktura dostępowa znajduje się bezpośrednio przy posesji z deklarowanym budynkiem lub nie dalej niż przy posesji sąsiedniej;
istnieje skrzynka rozdzielcza wewnątrz budynku;
istnieje skrzynka na budynku;

Powinieneś wszystkie zaraportować skoro jest możliwość przyłączenia.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

cóż, tak właśnie myślałem.... dzięki za info

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

elkojotexxl pisze:
Mistrzu :polacmu: , brak komunikatów o błędach ! Ostatnia rzecz co by nie popsuć tego co wymęczyłem (proszę nie trać cierpliwości .. to mała siec sąsiedzka i co roku ja jestem wybierany do pisania raportu , tak na prawdę niewiele z tego rozumiem ) .Teraz żeby to przesłać ..
1.Z programu mini SIIS robię Export poprawnego pliku CSV
2.Loguje sie na stronie https://form.teleinfrastruktura.gov.pl/
3.W zakładce Dane --> Iport , wskazuje na zapisany , poprawny plik CSV i wgrywam do SIIS i jeżeli import danych zakończy się pomyślnie to z zakładki Formularze wybieram Oświadczenia zaznaczam ptaszki według potrzeby i zakończenie przekazywania danych na TAK i teoretycznie miało by być OK ?? , nic nie pokręciłem ??

spoko od tego jest forum :)
tak tyle że najpierw sprawdź raport z importu i raport z poprawoności bo czasem bywają niewielkie różnice między dużym a mini siis

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Coś robię źle błędów nie było , wgrałem a tu takie coś .. co ciekawsze wcześniej było tu wszystko na zielono bez błędów !! Czy ja edytuje i sam sobie robię błędy w poprzednim roku który był bez błędów załadowany ?? bo już nie rozumie tego . Teraz mam poprawność formalna 100% ale to jedno ostrzeżenie zostało a wcześniej przed wgraniem go nie było . Nie ma na forum jakiegoś chętnego Kozaka co za kasę zrobi zanim ja wszystko usunę 5 lat do tyłu ??

Załączniki:
SIIS.png
SIIS.png [ 192.37 KiB | Przejrzano 1867 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

miniSIIS doprowadzi mnie do szału... połowa dodanych adresów znika bez powodu, dodaje je po trzy razy i niektórych nadal nie ma....
gdzie znajdę aktualny GENERATOR? mam pobraną jakąś starą wersję...

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

czerwona013 pisze:
miniSIIS doprowadzi mnie do szału... połowa dodanych adresów znika bez powodu, dodaje je po trzy razy i niektórych nadal nie ma....
gdzie znajdę aktualny GENERATOR? mam pobraną jakąś starą wersję...

Przerabiałem to.

Od tamtego czasu wprowadzam dane poprzez WWW, dużo dłużej schodzi ale dane zostają i jakoś mniej błędów.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

a na jakim systemie masz ten mini siis bo u mnie na win10pro robił jakieś schody a na win7pro zapiernicza aż miło

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

1.Panowie a jak wklepujecie linie światłowodowe?
W połączaniach kablowych? Punkt A do punktu B? Jeśli tak to co z mufami które są po drodze?

2.Czy mufy skąd podpinamy userów wykazujecie jako interfejsy?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

sodden pisze:
1.Panowie a jak wklepujecie linie światłowodowe?
W połączaniach kablowych? Punkt A do punktu B? Jeśli tak to co z mufami które są po drodze?

2.Czy mufy skąd podpinamy userów wykazujecie jako interfejsy?

Mylisz strukturę logiczną (L2 L3) ze strukturą fizyczną (L1)

L1 czyli linia kablowa
najpierw wstawić wszystkie kolejne mufy (element infrastruktury zapewniający łączenie kabli)
a potem kabel odcinkami od mufy do mufy i każdy odcinek należy dodać osobno
i jako zakończenie A wybrać mufę początkową a jako zakończenie B wybrać mufę końcowa odcinka

Dopiero na tym trzeba zbudować L2 czyli połączenia
i tu już jako zakończenie A wstawiamy węzeł sieci początkowy
a jako zakończenie B węzeł sieci końcowy dla danego połączenia

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

dzięki :ok:

Nie wiem czy zakumałem do końca bo nurtuje mnie sprawa z interfejsami - czyli taka mufa jest węzłem a w tym węźle jest np 8 interfejsów (8 adapterków gdzie wpinamy kable abonenckie)?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

sodden pisze:
dzięki :ok:

Nie wiem czy zakumałem do końca bo nurtuje mnie sprawa z interfejsami - czyli taka mufa jest węzłem a w tym węźle jest np 8 interfejsów (8 adapterków gdzie wpinamy kable abonenckie)?

znowu mylisz L1 z L2

mufa to element infrastruktury zapewniający łączenie kabli

a interfejsy są w węzłach aktywnych

sądzę że masz na myśli jakiś rodzaj xPONa

Jeśli to GEPON to pojedynczy port PON ma w zależności od modelu 32 lub 64 interfejsy

Jeśli to GPON to pojedynczy port PON ma w zależności od modelu 64, 120 lub 256 interfejsów

możesz też ewentualnie potraktować jako węzeł ONU lub ONT i wtedy jako ilość interfejsów podajesz ilość portów na danym ONU/ONT
(ale odradzam bo się zarypiesz z wypełnianiem)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 123 24 25 26 27 28 Następna