Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

Jako że dzisiaj stałem się nieszczęśliwym posiadaczem kasy Fiskalnej opisze w skrócie jak wygląda sytuacja. Może innym się przyda. Otórz zgodnie z ustawą a właściwie z jej nowelizacja dotyczącą zwolnienia z tytułu konieczności posiadania kasy fiskalnej niektórych branzy z PKD. Otorz do konca roku zwolnieni sa przedsiebiorcy ktorzy jako wiodącą działalność posiadają PKD 64.2 czyli usługi telekomunikacyjne w konkretnie transmisja danych. Ale uwaga - ustawa ta dotyczy zwolnienia z koniecznosci posiadania kasy fiskalnej bez względu na Obroty!! czyli jesli ktos przekroczy kwotę 40 tyś zł w skali rocznej -MUSI NABYĆ KASE FISKALNĄ!!!

Tak więc załóżmy że przekraczamy podany próg 40 tyś zł i co dalej? pod koniec tego miesiąca udajemy się do urzędu skarbowego a konkretniej do pokoju w którym zajmują się podatkiem VAT i skladamy stosowne pismo że od dnia np 1 nastepnego miesiaca wprowadzamy do urzytku jedna kase fiskalna w siedzibie firmy pod adresem tym i tym. Z tym pismem udajemy się w celu nabycia kasy fiskalnej :)

Wybor kasy zalezy tylko i wylacznie od nas. Ceny ksztaltują się na poziomie od 900 zł netto do 1490 zł oraz od 1700 zł w górę (kasy barzdiej profesjonalne Sharpa). Jesli mowimy o tych najtanszych serii Posnet Bingo - osobiscie nie polecam - w przypadku dzialanosci typu ISP gdzie paragony sa drukowane np w dniu wystawiania faktur VAT polecam kase typu NOVITUS bazar bravo. Osobiscie tez taka posiadam. Kosztuje okolo 1400 zł razem z fiskalizacją i kablem do komputera (umozliwia programowanie kasy i dodawanie nowych towarow bezposrednio z komputera) Dodatkowo nazwy towarow wystwietlane sa w postaci alfanumerycznej a nie kodowej (cyfry) co znacznie ulatwia znalezienie odpowiedniego towaru. Dodatkowo drukarka fiskalna w tej kasie jest duzo lepszej jakosci niz w kasie Posnet Bingo. No ale skoncze dyskusje na temat wyboru kasy. Do Sprzedawcy udajemy się razem z listą towarów i usług jakie chcemy wprowadzić do kasy fiskanej,jej stawki VAT oraz kwoty brutto jesli chcemy miec zapisane na stale. Np dodajemy abonament za internet i kwota 45 zł brutto zapisana na stale. DZieki temu jednym klawiszem oraz potwierdzeniem mozemy wydrukowac zapamietana kwote i paragon na ta kwote. W przypadku uslug na ktore nie znamy kwoty np usluga serwisowa programujemy tylko jej nazwe a kwote mozemy kazdorazowo podac z klawiatury. Po wprowadzeniu towarow do kasy przedstawiciel handlowy powinien wytlumaczyc nam jak uzywac kasy. Jesli juz sobie poprobojemy i zrozumiemy o co chodzi po wydrukowaniu kilku paragonow kasa ulega fiskalizacji przez dystrybutora kasy - i tu w zaleznosci od dystrybutora - moze ale nie musi wydrukowac nam specjalny druk zgloszenia do urzedu skarbowego w ktorym jest zawarta nazwa platnika,rodzaj i typ kasy jej numer seryjny oraz adres zainstalowania kasy fiskalnej. UWAGA! jesli w przypadku gdy dystrybutor nie wydrukuje nam takiego pisma możemy je otrzymać puste w urzędzie skarbowym i z nim udać się w celu wypełnienia do dsytrybutora kas. Na zlozenie takiego pisma w urzedzie skarbowym mamy 7 dni od momentu zafiskalizowania kasy.

Teraz co nie co o sprzedarzy. Jesli jestesmy platnikami podatku VAT faktury za internet wystawiamy TYLKO Firmom. Nastomiast dla klientow indywidualnych mamy obowiazek wystawienia faktury VAT a do kopii faktury musimy koniecznie dolaczyc wydruk paragonu! W przypadku pomyłki z wydrukowaniem paragonu nalezy pamietac ze tylko jego oryginal wydrukowany upowaznia nas do jakichkolwiek dyskusji z tytulu pomylki z urzedem skarbowym. Nalezy pamietac takze o koniecznosci wykonywania dobowych i miesiecznych raportow. wazne - w przypadku skonczenia sie rolki w kasie fiskalnej jej kopie podpisujemy najlepiej data i mamy obowiazek przechowywania przez okres 5 lat :)

no to by było na tyle.

Mam nadzieje ze artykul przyda się kazdemu bo pod koniec roku nawet ci co nie przekrocza kwoty 40 tys i tak beda musieli zakupic kase fiskalna :) aha! jesli jestesmy platnikami VAT przysluguje nam prawo odliczenia 50% kwoty za zakup kasy fiskalnej :) to by było chyba na tyle. pozdrawiam

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

tez jestem nieszczesliwym posiadaczem kasy : ] dobrze ze juz kupilem bo z tego co czytam to i tak bym musial kupic

Moze dodam od siebie ze jak cos sprzedajemy osobą prywatnym trzeba to wszystko wbijac na kase, jednak gdy sprzedajemy coś dla firm można kase omijać.

No chyba na tyle : ) a tak apropo kiedy oddaja niby te 50%?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

to o czym napisales z wystawianiem paragonow dla indywidualnych a dla firm tylko faktury vat bez paragonow tez napisalem :) czytac uwaznie. Odliczenie za kase przysluguje nam w przyszlym miesiacu po zakupieniu kasy fiskalnej

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

ja rozliczam sie kwartalnie a ze kupilem kase w styczniu to (biorąc pod uwage to ze urzad skarbowy zwraca tą 1/4 z 50% wartości netto kasy fiskalnej przy 4 kolejnych zeznaniach vatowksich) NIE DOSTALEM JESZCZE ANI GROSZA ZWROTU i poczekam jeszcze troche a na zwrot calej kwoty, bede czekal rok. *** :]

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Cytuj:
czytac uwaznie
sory czytalem na szybko : )

Ale zes mnie matii teraz pocieszyl... to sie jeszcze sporo naczekam

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

ej moment w przepisach jest jasno ze w przyszlym miesiacu a nie za rok wiec nie ma bata - muszą oddac

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

kasy fiskalne inaczej.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

dragon pisze:
ej moment w przepisach jest jasno ze w przyszlym miesiacu a nie za rok wiec nie ma bata - muszą oddac

gdzie tak przeczytales?? :]

Krzysiek jak sie rozlcizasz co miesiac to beda Ci oddawac przy kazdej deklaracji z "180dniowym terminem wypłaty" - nie wiem jak to sie mówi pro ;)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Ja wybieram się właśnie na kursy i może za 2-3 miesiące sam będę mógł sprzedawać i serwisować kasy fiskalne :) Podobno diabeł nie taki straszny jak się o nim mówi ;)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

daj sobie luzu... i bez tego roboty mam od zaj****** :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

kasy fajna sprawa :ok:

chociaż na dzieńdobry można zblednąć - ja, niby dziecko komputerów (zx spectrum pierwsza zabawka) miałem mieszane uczucia, ale jednak prosta rzecz.

obecnie posiadam Datecs'a "Maluch"a. Bardzo fajna, poręczna przenośna kasa. Polecam choć krótko używam - ale na razie się nie uszkodziła *odpukać* ;)

Obrazek

;]

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

no stalo sie jasne ze wcale nie decyduje 40 tys obrotu o zakupie kasy lecz charakter prowadzonej dzialalnosci i jezeli ktos otrzymuje powyzej 70% przychodow z uslug telekomunikacyjnych to jest z kasy ZWOLNIONY i narazie nic sie nie zmienilo. :ok:

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

można prosić o podstawe prawną? jakiś numer interpretacji wydanej przez US (a najlepiej cały skan) lub nazwę rozporzadzenia?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

wyslalem zapytanie i czekam na odpowiedz dokladnie o podstawe prawna
a dzis wlasnie taka dostalem odpowiedz w biurze rachunkowym ktory prowadzi nasz firme.
jak bede mial juz namiar to zaraz podesle.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

http://www.gofin.pl/5,35,67814,0.html
tu ponoc wszystko jest

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

No i rzeczywiście pisze tam iż usługi telekomunikacyjne są zwolnione:). Chodź dla mnie to nie problem bo mam już kasę od prawie roku (sklep) to i tak nie chce mi sie wklepywać ponad 200 paragonów..bleee.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Panowie , napisze Wam tak :

mam kase od paru lat i nie byl ot moj pomysl ale US , jak juz musze ja miec to nie podejmuje sie wpisywania wszystkich faktur abonamentowych na nia bo hcyba bym musial tydzien siedziec zeby do kazdej fv wystawic paragon, posiedzialem, podumalem i zrobilem tak :
napisalem pismow do us aby laskawie sie wypowiedzieli na ten temat czy musze kazda fv wpisywac czy nie , po dwoch miesiacach dostalem gniota ze moze tak , moze nie dlaczego ja nie chce wystawiac paragonow ?? przecie taki mam obowiazek .. zebralem sie w sobie i napisalem druie pismo z moja interpretacja ze :
1. faktury abonamentowe - nie drukuje , nie wpisuje do ksiazki kazdej jako osobnej pozycji tylko ksieguje na podstawie zestawienia fv abonamentowych wygenerowanego z systemu
2. do kasy wbijam tylko uslugi i towar dla ludnosci cywilnej , firmy mnie nie interesuja w tym wypadku ..

dostalem odpwoiedz ze :
- ewidencja musi byc zgodna z rzeczywista iloscia wystawionyhc faktur, ilosicowo i wartosicowo
- musi istniec mozliwosc obejrzenia tych faktur , doikladnie chodzilo o wglad w nie ..
- kazda faktura musi miec swoj unikalny numer
- rejestracji na aksie moag podlegac wylacznie uslugi i sprzedaz towarow dla osob fizycznych ..

to tyle podpowiadam , moze sie komus to przyda ? a moze tylko taks ie rozpisalem , ale dzieki Wam za podstawe do tego ze 79 procent przychodu - zwolnieony z obowiazku posiadaina kasy ...
dzis wlasnie mi padla stara i bede kupowal nowa .. a ja miesiecznie wystawiam doslownie parenascie paragonow .. glownie za rozmowy VOIP dla fizycznych.

pozdrawiam i do pocyztanka

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

kasa po przekroczeniu 40 tyś ale sprzedaży na rzecz fizycznych

http://www.podatki.egospodarka.pl/25379 ... ,65,1.html

ale nie sprawdzałem czy aktualne te ustawy

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Aktualne. Kase trzeba miec przy przekroczeniu 40k sprzedazy dla fizoli.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

A nie lepiej LMS czy inny panel zintegrowac z jakas apką i stodować drukarkę fiskalnąs

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

proszę Was, czytajcie z dobrych źródeł i pełne informacje

http://www.vat.pl/aktualnosci-podatkowe ... roku-8892/

tam jest link w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. 2012 poz. 1382)

na str. 6 jest załącznik, pozycja 22

PKD czy jak kto woli PKWiU 61-usługi telekomunikacyjne

potem patrz: swój wpis do rejestru i masz odpowiedź

edit: albo tu https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/

Nowy temat  Odpowiedz w temacie