Trzepak.pl

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.
Autor Wiadomość
   Tytuł: Kabel czy radio
Odpowiedz z cytatem
Witam !
Mam mały problemik. Chcę na swoim osiedlu zrobić sieć na 11 bloków i nie wiem czy stosować między nimi przewieszki czy radiowo.
Dodam, że na trasie większości połączeń radiowych nie byłoby żadnych przeszkód, bloki są tej samej wysokości więc idealny teren do działania.
Kablowo to najdłuższe przewieszki (1) miałaby ok 30m wiec troche duzo (moim zdaniem). Wiem, że polaczradiowe są nie zawsze pewne w przeciwieństwie do kablowych i są dużo wolniejsze. Pozatym boje się troszke, że nie wyjdzie bo to jest dla mnie coś całkowicie nowego. Z kablami jestem juz obyty. Dzisiaj dokleje do tego jeszcze plany.
Prosze o odpowiedz. Co mam wybrac

Z góry THX

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
dodajmy ze oprocz wad ktore wymieniles w WLAN'ach dochodzi duzy koszt implementacji

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powiem ze koszt raczej mnei nie interesi. Bardziej interesuje mnie lepsze rozwiązanie.

Myśle ze za ok 1 500zł da się na bloku postawić keirunkową i jakiegoś AP ??

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
ja ogolenie proferowal bym skretke .. .
chociaz by dlatego ze latwiej sie nia administruje, ciezej o prezeciazenia...
a wlan'y tylko w tedy kiedy nie ma mozliwosci fizycznych do skretki badz baisz sie o posadznie o przewieszki

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

jesłi jesteś obyty już ze skrętką to użyj skrętki
radio w ostateczności, dobre rozwiązanie ale musiałbyś się uczyć i ekperymentować od początku no i prędkość mniejsza na radiu
ja dużo połączeń mam radiowych ale tam gdzie nie muszę walę skrętkę

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
dokladnie, jak o przewieszkach to do mnie :) mam ich kilka (dziesiat) na konce ;P i jestem w nich obryty :P A tak ogolnei to przewieszka zawesze jest lepszymr ozwiazaniem od radia. 30M to nie duzo, zekl bym nawte ze o zut bereetem. My robimy przeiweszki normalnie, i normalna dlugosc jaka gtrzeba przewieszka pokonoac to z regoly 50m od krawdzei do krawedzi + troche na zakotwiczenie tego na dachu. Ale mamy przewieszki po okolo 60m. Tyle tylko ze nie rob tego zwykla najprostrza skretka, zrob to przynajmniej kozystajac z kabli FTP, a najlepiej by bylo kozystajac z STP. My w sumie mamy same FTP ale gdyby bylo nas stac kladli bysmy pewnie STP. No i pamietaj o tym ze kabel nie moze sobie od tak wisiec. Najlepszym rozwiazaniem jest zamocowanie w krawedzi bloku jakiegos haka, a skretke podczepic do stalowej linki nosnej (np 2 lub 3mm) No i sruby zymskie na koncach (lub przynajmniej na jednym) beda mile widziane. Aha i bron boze nie mocuj linki do kabla z wykozystaniem tasmy izolacyjnej :) zrob to takimi magicznymi opaskami zaciskowymi. NO to chyba tyle. Pozdrawaim i zycze udanej walki z przewiezkami.

Aha jak cie interesuje jakie mam w tym doswiadczenie to zwiedz sobie topografie mojej sieci :) jest na stronie :)

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.