Trzepak.pl

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam,
Prowadze z kolegą małą sieć z dostępem do Internetu dsl 1 mb mam 40 userów, mam problem z administracją, bowiem „zmusza” mnie ona do zarejestrowania działalności gospodarczej ponieważ oni nie mogą wydac zgody osobą fizycznym czy coś w tym stylu.
A chodzi o to że sieć na tym jednym bloku już mam od półtora roku ;-) i byliśmy na rozmowie z amd i jak założymy DG pozwolą nam dalej istnieć na tym budynku.

Mam kilka nurtujących mnie pytań do osób które zalegalizowały swoje sieci, lub prowadzą działalności gosp.
Chodzi mi o takie kwestie:
1 czy jakoś trzeba zgłosić wszystkich userów sieci, jakąś liste czy cuś ?
2 jak to jest z podatkiem ? czy płaci się dochodowy 19 % + ZUS ??
3 jak to jest z księgą przychodów przychodów rozchodów :
4 czy wymagana jest jakaś koncesja na taką działalność ?

Proszę o jakieś porady i czynniki za i przeciw

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Witam

AD 1
Nie ? bo i niby komu?

AD 2
Płacisz ZUS, VAT, i dochodowy
AD 3
Urząd Skarbowy zmusi cię do wybrania jakiejś formy ? książka jest chyba najlepsza na początek (w miarę prosta do prowadzenia i umożliwia odliczenia kosztów ? mniejszy podatek), choć możesz próbować od razu z pełną księgowością ? wszystko zależy na ile się czujecie z finansów J oczywiście jeśli sami nie chcecie tego robić to można to zlecić jakiejś firmie. Jeśli twój dochód z obsługi osób prywatnych przekroczy jakiś tam poziom, chyba coś koło 40.000zł/rok to będziesz musiał zainwestować w kasę fiskalną.
AD 4
Nie ? tylko umiejętności ale skoro to działa to pewnie potraficie

A z dodatkowych porad to:
Rejestrując działalność g. Wpisz wszystko związane z informatyką ? osoba rejestrująca powinna ci pomóc ? płacisz tylko raz ? każda zmiana we wpisie to następne wydatki

Idź od lokalnego oddziału urtipu i weź od nich informacje czy przy twojej działalności musisz być u nich wpisany/mieć ich koncesje, i jakie wpisy musisz mieć w opisie działalności

Cześć

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Anonymous pisze:
AD 2
Płacisz ZUS, VAT, i dochodowy

Chyba, że nie jest się vatowcem...
BTW, ZUS do koszta w wysokości około 600 pln (bodaj są jakieś zniżki dla studentów przez pierwszy rok, czy dwa lata działalności), więc proponowałbym znaleźć kogoś, kto np. jest rencistą - problem ZUSu zniknie (będziesz płacił składkę zdrowotną ~120pln) tak jak i problem VAT'u (musisz zarabiać w przypadku rencisty około 2700pln, żeby zostać vatowcem)

Anonymous pisze:
Idź od lokalnego oddziału urtipu i weź od nich informacje czy przy twojej działalności musisz być u nich wpisany/mieć ich koncesje, i jakie wpisy musisz mieć w opisie działalności

W URTiP dokonać zgłoszenia działalności gospodarczej polegającej na zapewnieniu dostępu do sieci Internet świadczonego przy wykorzystaniu łączy stałych dzierżawionych od innych uprawnionych operatorów.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Dzieki za odpowiedzi, kurcze zabardzo nie mam pojęcia o tym vatcie co/ile/gdzie/jak to sie płaci czy cuż :D z resztą poinienem sobie jakoś poradzić, a zuz wsumie moge płacić zawsze to jakieś świadczenie dla mnie noi starz leci :-)

Zna ktoś moze jakieś prosty programik do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów ?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

jeśli nie jest to sieć zarobkowa to mżecie zarejestrować stowarzyszenie i nie będzie problemu z całym tym bajzlem z firmą
no a jeśłi zarabiacie kase to trzeba zarejestrować d.g tylko nie wiem czy skarbówka coś się nie doniucha, że sieć nie jesty od dzisiaj i gdzie są podatki z zarobionych pieniędzy do tej pory ? u niech jest bajzel totalny i zazwyczaj nic nie znajdą ale taka możliwość istnieje

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Ano właśnie jak rozwiązać tą kwestie ze sieć juz istnieje itp, może jako majątek wniesiony czy cuś ? hmm ktoś ma jakiś pomysł ?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

jeśłi ta cała sieć jest twoja to nie ma problemu. przy firmie jednoosobowej prywatną własność można wykożystywać do prowadzenia działalności i nie ma problemu jednak tu bardziej obawiał bym się skarbówki pod kotem dochodów uzyskiwanych do tej pory.
można chyba ewentualnie się zabezpieczyć na przyszłość spisują umowę cywilną lub chociarz jakieś porozumienie z datą wcześniejszą że dostęp do sieci był bezpłatny a użytkownicy zrzucali się tylko na obonament za neta i ty nic z tego nie miałeś

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.