Trzepak.pl

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
witam
Nie macie pojecia ilu juz ludzi pytalem i zaden jakos nie wie jak podzielic udastepnienie internetu na dwie karty. Wszystko jest zainstalowane ale jak w ics zrobic zeby udostepnial na dwie?? Może trafi sie jakis orzel i mi odpowie :)) Pozdrawiam

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Hmm wg mnie z udostepniem w taki sposób nie było by większych problemów na linuxie zastosowac tylko trzeba odpowiednie regułki IPTABLES na kernelu 2.4 lub IPCHAINS na 2.2. Chyba sie nie myle ?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Jezeli masz dwa lacza z internetem i chcesz je jakos "polaczyc" to obawiam sie ze ICS do tego nie wystarczy. W ogle windows do tego nie wystarczy. A swoja droga to nie jest takie proste nawet pod linuxem. Trzeba ingerowac dosyc powaznieu w mechanizmy routowania jadra systemu. Chodzi o to ze domyslna trasa zawsze moze byc tylko jedna. I domyslnie wszystkie dane przelatuja przez jedno lacze. Trzeba zrobic tak, zeby poiwiedziec systemowi ze te pakiety maja wedrowac przez to a tamte przez inne ladcze. windows nie ma takich mechanizmow (przynajmniej o ile mi wiadomo)
W linuxie mozna stworzyc kilka tablic rotuingu i odpowedni kierowac do nich pakiety przez IPTABLES. ale to juz wyzsza szkola jazdy. Jezeli bedzie ci sie chcialo bawic w to to poczytaj o Zaawansowanych technika routowania pakietow. Generlnie robi to pakiet iproute2

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jemu chodziło że ma 2 karty sieciowe na które chce puścić maskaradę i połączenie internetowe które chce podzialic na te 2 karty. Bodzio o to ci chodzi ? A tak poza tym to nie lepiej na jedną ? a zaraz za nią switch?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
czesc
wlasnie chodzi mi o to ze mam sdi i musze je puscic na dwie karrty sieciowe bo slakwar i freesco mnie nie polubily :)) wiec jedna karta idzie na swich do sasiada a druga na moj komputer :))

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

nie wiem jak z neo ale z dsl dziala na freesco bez problemu

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
W/W temat jest dokładnie opisany na http://www.howto.pl

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Bez problemu zrobisz to instalując Winrouta Pro. Możesz wtedy śmiało udostępnić internet na 2 a nawet więcej kart sieciowych w jednym komputerze. Jak będzie4sz zainteresowany to mogę Ci to wyjaśnić bliżej bo sam tak robię.

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.